Postul nu e post destul

Recomandări de seară

Dacă vă plictisiți foarte tare și considerați că nu vă înjurați destul pe facebook cu oameni pe care, de fapt, nici nu-i cunoașteți, vă recomand călduros extensia „Unfriend finder for facebook”. Vă ajută să aflați în timp util cine v-a dat unfriend pe facebook, ca să-i puteți ura nenorocitului ce trebuie urat în aceste cazuri. Am găsit extensia aici, dar, sincer, n-am urmat procedura, că nu-s tâmpit să descarc ceva de pe site-uri neverificate. Am intrat pur și simplu în Chrome/Instrumente/Extensii/Magazinul Web Chrome și am căutat „unfriend finder for facebook”. S-a instalat imediat și l-am rugat pe Radu Udrescu să-mi dea unfriend, să verific. În câteva secunde extensia mă anunțase că jegosul de Udrescu m-a șters din listă.

Pe șoseaua Kiseleff, printre toate căsoaiele alea luxoase, există o casă boierească năpădită de bălării, cu bucăți căzute din acoperiș, în paragină. Povestea casei o găsiți pe metropotam.ro. Pe lângă o mulțime de poze, o să găsiți și numele actualului proprietar, e un tip destul de cunoscut.

Pe vremuri, în București până și curvele aveau maniere: „Noaptea întreagă se socoteşte 2 Numere. La mai multe numere se face rabat”.

Share:

12 comments

  1. RoseN 26 June, 2012 at 21:38

    ce sa zic, ce sa zic… nice sau misto? ia ziceti si voi

  2. anatotparca 26 June, 2012 at 21:41

    Io n-am dat unfriend niciodata, nimanui! =))

  3. Dan1 26 June, 2012 at 21:43

    O fi crezut ca vrei sa-i iei înapoi felicitarile-alea de le-a-ngropat el la radacina unui nuc umbros, ce-o fi fost asa greu? 😐

  4. lulu 26 June, 2012 at 21:44

    Io-s curioasa ce ai tastat pentru ca motorul de cautare sa te duca la a treia recomandare. Inainte sa spui ca historia, iti amintesc ca si noi suntem intelectuali…

  5. JULIUS 26 June, 2012 at 21:47

    @lulu: =))

  6. ThoR 26 June, 2012 at 21:47

    foarte interesante Maitre…sa revenim la probleme mai serioase: imi recomanda cineva vreo pensiune din zona Brasov?..stiu ca Indragitul ar fi spus ca ce am nevoie de pensiune cand am barul deschis pana dimineata…dar totusi…cineva ceva ?=))

  7. Dan1 26 June, 2012 at 21:48

    Bre, aia nu-i chiar vila DC descrisa cu lux de amanunte în cronicile vremii de catre camionagiu? Frecventata de sebre bulanoase, de mine, de V3nt0R, de Serban? Huh?

  8. sebra 26 June, 2012 at 22:01

    “Odată cu achitarea abonamentului rog a ne trimite şi restul de 5 lei rămas de la abonamentul trecut.” =)) =))
    Expresia cu “plata înainte ca la bordel” e un mit. Merge şi pe datorie.

  9. Cristi 26 June, 2012 at 22:09

    Luuuume like pentru lulu. =))
    @Dan1: Frecventata de cineeee?:-o =))
    P.S. tot tanti Elvira a fost miezul. Pai ce alta matroana mai are un cantec? 🙂

  10. Dan1 26 June, 2012 at 22:36

    @Cristi: http://www.dailycotcodac.ro/2011/03/vi-se-mai-pregateste-ceva/ :))
    Nooo prea citesti DC! Arta, istorie, literatura! =))

  11. N.A. 26 June, 2012 at 23:07

    Io m-am dezprietenit doar de niste indieni, americani si alti ciuciunghezi, cu care ma imprietenisem strict din motive de biznis, pe cand jucam Zoo. De care m-am plictisit de mult, devenisem prea bogata, aveam prea multe animale, miliarde de dolari, insule…
    Si de niste matracuce fanatice, de meserie salvatoare de potai pe facebook. Si de aia de pun poze cu bebelusi diformi, desfigurati..

  12. unmihai 26 June, 2012 at 23:10

    cum zicea si un comentator pe Historia, bine ca m-am lamurit de unde vine expresia ‘dau un numar’.