Recomandări de seară

La El Lunes am găsit azi povestea unui fotbalist fabulos: nord-irlandezul George Best, „al cincilea Beatle”. Desigur, o să vă ia cam o săptămână s-o citiți, dar haideți să apreciem măcar faptul că nu scrie în engleză, ca unii troli excentrici.

Iată și o parcare pentru cărucioare de copii. Mă întreb ce fac ăștia mici când vin acasă și își găsesc locul de parcare ocupat, lasă un bilet cu „vă rog să nu mai parcați aici, altminteri vin cu buni”?

Dacă te cheamă Bia, încearcă totuși să găsești un alt nume pentru magazinul tău.

Încheiem cu o recomandare pentru cititorul nostru standard – femeie, între 30 și 34 de ani, care gătește ce-i place lui Julius.

28 Comentarii »

  1. Cristiana 25/06/2012 @ 21:31

    Da’ goblenurile iti plac? 😀

    Thumb up 0

  2. miki 25/06/2012 @ 21:31

    Lasa astea cu carucioare, haleala si fotbalisti decazuti. Ai vazut ce pisici frumoase o pozat Adelin?

    Thumb up 0

  3. Lecteriţa 25/06/2012 @ 21:39

    Sa stii ca tot femei sunt si alea de peste 40, asa ca poti sa dai niste linkuri si pentru noi. suntem satule de chestii casnice, recomanda-ne ceva compromitator

    Thumb up 0

  4. lulu 25/06/2012 @ 21:43

    @Lecteriţa: Exact. Pe mine momentan m-ar interesa niste remedii pentru expunerea prelungita la soare…

    Thumb up 0

  5. Stephanie 25/06/2012 @ 21:46

    @Lecteriţa: http://french-rugby-players.com/calendrier-pompiers-pompiers-nus-pour-une-association-aidant-une-petite-fille/ Asa ceva cautai?

    Thumb up 0

  6. Dan1 25/06/2012 @ 21:47

    Bia… suna cunoscut!…

    Thumb up 0

  7. Dan1 25/06/2012 @ 21:48

    A! Biacad! Nu?

    Thumb up 0

  8. Dan1 25/06/2012 @ 21:49

    si beee. “Bucatarie, icoane, goblenuri”… Asta-i place lui Julius? 😐

    Thumb up 0

  9. Lecteriţa 25/06/2012 @ 21:50

    Sa recomande linkuri doar Stephanie, ca ea stie!!!

    Thumb up 0

  10. lulu 25/06/2012 @ 21:51

    @Dan1: Tu postezi o idee in 5 comentarii ca sa devii majoritar?

    Thumb up 0

  11. Cristiana 25/06/2012 @ 21:51

    @Stephanie acu’ stiu de ce i-a placut lui RoseN la frantuji :))

    Thumb up 0

  12. Lecteriţa 25/06/2012 @ 21:53

    Aia din Colorado sunt pentru Rozicaaaaa !

    Thumb up 0

  13. Dan1 25/06/2012 @ 21:57

    @lulu: Am deprins trucuri care sa însele statisticile! =))

    Thumb up 0

  14. RoseN 25/06/2012 @ 21:59

    hihihihihi

    Thumb up 0

  15. sebra 25/06/2012 @ 22:10

    Ieri am bălit vreo 2 ore pe un site cu torturi. Dacă vreau bucătărie, mă ridic de la laptop fac un pas la stânga şi sunt în bucătărie.

    Thumb up 0

  16. ErRon 25/06/2012 @ 22:16

    @Dan1:
    Nu, vrea mogulul sa fie dragut, recomanda ce crede el mai “nice” pentru cititoarele standard!
    Dar, dupa mine, a cam dat-o in bara, ca nici astea trecute de mult peste standard nu suntem incantate!:D

    Thumb up 0

  17. N.A. 25/06/2012 @ 22:21

    Mie mi-e dor de fratele Andryusha! Nu e prea nice ce face.. :(
    Adica a trecut el de perioadele grele din sfintele posturi, de discutiile religioase si de provocarile voastre permanente si se lasa dus asa.. pentru o gainusa siliconata, vorba lui! :))

    Thumb up 0

  18. N.A. 25/06/2012 @ 22:22

    M3biseeeeee! Tu pe unde umbli?

    Thumb up 0

  19. ErRon 25/06/2012 @ 22:22

    @N.A.: Poate e si soferita!:D

    Thumb up 0

  20. dyers_eve 25/06/2012 @ 22:22

    Ma gandesc ca cel mai fabulos irlandez nu este George Best, ci Julius Worse.
    Pardon, Julius O’Moghull Worse :))

    Thumb up 0

  21. Lecteriţa 25/06/2012 @ 22:24

    @N.A.:
    E in curatire, Fratele. S-a intovarasit cu Avva Pafnutie si umbla pe la portile dreptcredinciosilor

    Thumb up 0

  22. Dan1 25/06/2012 @ 22:35

    @Lecteriţa: Glumesti! Poate cu Debica (Navigator) sa se fi-ntovarasit! :))

    Thumb up 0

  23. anatotparca 25/06/2012 @ 22:49

    Un coleg de munca: “Toti fotbalistii brazilieni s-au trezit sa faca cantece pentru romani!”
    Azi am intalnit, pe trecerea de pietoni, un Jhon Lennon, si se uita la mine. Ori am fata de pacifista, ori se mira cum pot sta spanzurata pe geamu’ microbusului, fredonand-ui “let it be” lu’ ala lunganu, cu camasa de nailon, spanzurat si el, deasemenea, in acelasi microbuz, da cu manecuta camasutii ma-sii sub nasu’ meu.
    si 3: dumneavoastra credeti ca ar trebui sa consult un psihiatru?, ca am chef de acte caritabile.

    Thumb up 0

  24. @lulu:
    Un duş bun (după o săpunire abundentă), să se cureţe cât mai bine pielea afectată, se ia o roşie, se taie în două, se scot seminţele şi se masează pielea afectată cu roşia. În 30 min, pielea revine la sentimente mai bune

    Se repetă tratamentul până la reluarea funcţiilor normale.

    Hehe, şi eu care credeam Divinule că îmi recomanzi chifteluţele picante de legume sau gogoşelele dulci de dovlecei şi morcovi!

    Thumb up 0

  25. anatotparca 25/06/2012 @ 22:53

    @anatotparca: mai taie din virgulele alea! =))

    Thumb up 0

  26. Dan1 25/06/2012 @ 23:01

    @anatotparca: Bine ca nu conduceai, ca nu te vedeam bine (desi n-a mai trollat de binisor)! =))

    Thumb up 0

  27. anatotparca 25/06/2012 @ 23:52

    @Dan1: tu erai?! Daca dadeai manecuta mai asea, sigur ma vedeai bine! =))

    Thumb up 0

  28. delia 26/06/2012 @ 11:33

    ierburi de Provennce? hm, femeie, între 30 și 34 de ani, intelectuală, cu studii la standford.

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL