Recomandări de seară: citiți, e cu dr. House!

După ce ieri v-am recomandat niște bloguri care vă învață să vă gătiți ca niște doamne, astăzi, în sfânta zi de miercuri, vă arătăm cum să vă îmbrăcați ca niște bune creștine. Nu ratați recomandările de sâmbătă, o să încercăm să vă arătăm cum să vă îmbrăcați și ca niște panarame – poate ieșiți prin Centrul Vechi și nu vreți să râdă lumea de voi.

House MD s-a încheiat, iar un titlu de pe procinema.ro ne îndeamnă să aflăm „ce se întâmplă acum cu actorul care a creat cel mai complex personaj de pe TV”. N-am citit articolul (sincer, sper că Hugh Laurie s-a reapucat de actorie), însă promit să-l citesc neapărat pe ăla cu titlul: „Află acum ce i-am făcut editorului care ne punea titluri decente”.

Sunt de acord că nu-i nici o știre în faptul că niște copii se bat la școală – copiii s-au bătut și se vor bate întotdeauna. Când doi elevi se bat însă pentru o profesoară, atunci da, e o știre. Adică, pe vremea mea ar fi fost…

Încheiem în altă notă, cu un text excelent al Oanei Reveica: „Dar eu n-am să-ți spun ție toate aceste lucruri din viața mea ( … ) Tu ești un om serios, realizat, ocupat cu foarte multă treabă, n-ai timp de prostii care nu te îmbracă, care nu-ți plătesc leasingul la mașină și care nu-ți deschid ușile de la etajele superioare.

30 Comentarii »

  1. N.A. 23/05/2012 @ 20:37

    Am ras de-am lesinat la indreptarul ala care ne spune cum ne vrea Dumnezeu imbracate! Oare cum m-o vrea Domnul maine, in roz sau in verde, ar trebui infiintat si un hotline de-asta, administrat de una din fiintele alea superioare, care stiu exact ce vrea Domnul de la garderoba noastra.

    Thumb up 0

  2. N.A. 23/05/2012 @ 20:38

    In orice caz, sa ma vad ce mai comenteaza barbati-miu cand o sa-i declar ca Domnul sigur ma vrea in sandalutele alea de 5 milioane de la mall!

    Thumb up 0

  3. JULIUS 23/05/2012 @ 20:39

    @N.A.: eu cred că Dumnezeu a spus doar atât: „și femeia să nu se suie așa împopoțonată la volan, ci să șadă de-a dreapta bărbatului”

    Thumb up 0

  4. Sanda 23/05/2012 @ 21:00

    iti multumesc Frate Julius, grija ta ma impresioneaza pana la lacrimi:)

    Thumb up 0

  5. Cms 23/05/2012 @ 21:02

    @N.A.: Să nu te întrebe bărbatu-tău cine-i Domnul ăla care te vrea în săndăluţe de 5 milioane, că are de dus o mică discuţie cu dumnealui… 😀

    Thumb up 0

  6. Cms 23/05/2012 @ 21:11

    @JULIUS: Of course! 😛

    Thumb up 0

  7. Prothero 23/05/2012 @ 21:12

    @JULIUS: De aia se certa anglicanii cu ortodoxii si catolicii, primi zic ca femeia tre’ sa stea in stanga si ceilalti ca tre’ sa stea in dreapta …

    Thumb up 0

  8. Morning_Blaze 23/05/2012 @ 21:31

    ” INVITĂ-L PE ISUS ÎN DULAPUL TĂU CA S-O FACEȚI CREȘTINEȘTE” Pe asta a vazut-o careva? :)))))))))))))

    Thumb up 0

  9. dragos 23/05/2012 @ 21:38

    ” INVITĂ-L PE ISUS ÎN DULAPUL TĂU CA S-O FACEȚI CREȘTINEȘTE” … mai departe nu am mai putut citi.. inca ma dor maxilarele de la atat ras..

    Thumb up 0

  10. Ferdinand 23/05/2012 @ 22:06

    Vă e frică?

    http://ziuadecj.realitatea.net/politica/remus-cernea-liviu-harbuz-si-eugen-teodorovici-noii-consilieri-ai-premierului-ponta–91060.html

    Thumb up 0

  11. sebra 23/05/2012 @ 22:13

    Dacă porţi fustă scurtă să sminteşti minţile bărbaţilor, 2 ani de zile primeşti doar aghiazmă. Nu zice că eşti iertată dacă n-ai smintit mintea nimănui.

    Thumb up 0

  12. Dan1 23/05/2012 @ 22:16

    @JULIUS: Mai putin daca e englezoaica sau japoneza! Atunci sa stea de-a stânga barbatului! =))

    Thumb up 0

  13. Dan1 23/05/2012 @ 22:19

    Na, ca-l accidentara pe Djakaridja! 😐

    Thumb up 0

  14. Dan1 23/05/2012 @ 22:22

    Asa Scarlatache! :))

    Thumb up 0

  15. Dan1 23/05/2012 @ 22:25

    @Prothero: Pa’ e simplu bre! Unii are volanu’ pe dreapta, ailaltii pe stânga! (cum zisei eu la comentariul 12) :))

    Thumb up 0

  16. Dan1 23/05/2012 @ 22:26

    Alo! V-ati culcat toti? 😐

    Thumb up 0

  17. Morning_Blaze 23/05/2012 @ 22:29

    @ Dan1 Doar cei importanti ca au treaba de dimineata. Noi astia mai noi inca nu. 😀 Aaa, dar azi e meci.

    Thumb up 0

  18. sebra 23/05/2012 @ 22:34

    @Dan1:
    Nu ne-am culcat, bre! Da’ să trollăm aşa când conduce Dinamo nu prea ne vine. :))

    Thumb up 0

  19. Dan1 23/05/2012 @ 22:40

    @Morning_Blaze & @sebra: Biiine, puteati sa adormiti lejer urmarind meciul, e asa linistit si relaxant! =))

    Thumb up 0

  20. Cristi 23/05/2012 @ 22:41

    @JULIUS: Fratele Andryusha o sa fie foarte multumit ca apleci urechea la pildele lui. :))

    Thumb up 0

  21. mifty 23/05/2012 @ 22:44

    @N.A.: … eu pot să pretind fără să mint că n-am auzit nimic!!! 😛
    @sebra: … și dacă ai provocat un acces acut de vomă galopantă, ce canon primești??? 😀

    Thumb up 0

  22. sebra 23/05/2012 @ 22:53

    @mifty:
    Ce te face să crezi că aş şti? 😀

    Thumb up 0

  23. Morning_Blaze 23/05/2012 @ 22:54

    @Dan1 Eu ma uitam pe TVR Cultural de fapt.:P (Am aflat ca pe aici lumea e mai intelectuala si ziceam sa dau bine) Mi-am amintit de meci pentru ca erau mai devreme unii in metrou si topaiau de se zvarcolea biata rama.

    Thumb up 0

  24. Dan1 23/05/2012 @ 22:59

    @Morning_Blaze: Dom’le nu mai e entuziasm ca pe vremuri. Când înscria Dudu Georgescu exploda cartieru’. Acu’, când a-nscris Scarlatache – nici pâs!

    Thumb up 0

  25. N.A. 23/05/2012 @ 23:01

    @JULIUS: Ce prostii vorbesti? Si oglinzile alea de ce sunt puse acolo, daca nu ne vrea impopotonate in masina?!

    Thumb up 0

  26. l@ura 24/05/2012 @ 00:08

    sa scrie doar Oana Reveica…..

    Thumb up 0

  27. Ina_adevarata 24/05/2012 @ 00:14

    @N.A.:
    Culmea e că io am o oglinjoară așaaa, pliabilă și cu un fel de căpăcel glisant chiar deasupra locului șoferului. Deasupra locului din dreapta nu exista așa ceva. Ce vrea Domnul să înțeleg eu din asta?!

    Thumb up 0

  28. Cristi 24/05/2012 @ 08:05

    @Ina_adevarata: Ca ai masina fabricata in schimbul de noapte si au incurcat muncitorii stanga cu dreapta. :))

    Thumb up 0

  29. N.A. 24/05/2012 @ 08:31

    @Ina_adevarata: Domnul te vrea dichisita, e clar! Vrea ca in trafic sa ai grija de corpul si chipul pe care ti le-a dat, nu sa te uiti aiurea pe strada! :))

    Thumb up 0

  30. tested 24/05/2012 @ 15:56

    Adica de ce Domnul va vrea numai imbracate ?….mi se pare usor discriminatoriu

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL