Promo

Groparu, cel mai așteptat debut în cinematografie

Cunoscutul scenarist și producător Radu Bazavan (cunoscut drept Groparu, zic) începe din 10 mai filmările la lung-metrajul „Usturoi”, cea mai așteptată producție cinematografică a anului după partea a patra a seriei Ice Age. În anunțul făcut pe blogul său, îndrăgitul scenarist nu dă prea multe detalii – sper totuși că personajul principal nu rostogolește tot filmul o căpățână de usturoi, ci se mai întâmplă și alte lucruri.

O să vă ținem la curent cu mersul filmărilor și o să anunțăm inclusiv momentele în care 1. Groparu o să divorțeze și o să se însoare cu Megan Fox, pentru care va scrie roluri memorabile în filmele „Ceapă”, „Ridiche” și „Salată verde”; 2. bogăția îi va provoca o depresie cruntă și se va apuca de droguri; 3. corpul său neînsuflețit va fi găsit pe o plajă pustie, mahmur, de nevastă-sa, care îl va târî acasă, spunându-i: „Sper că ți-au trecut gărgăunii, Gropare. Mănânci o ciorbă și-ți revii, că trebuie să mergem la Carrefour și după aia trecem pe la mama. Și vezi că s-a stricat chiuveta la baie, mâine să pui mâna s-o repari, domnu’ ci-ne-ast”.

Share:

31 comments

  1. RoseN 7 May, 2012 at 18:39

    Macar groparu are buton de like pe blog =))

  2. admin 7 May, 2012 at 18:41

    @RoseN: și noi avem acum.

  3. yoda 7 May, 2012 at 18:41

    Cred ca-i cu vampiri (moroi) filmu’ daca-i zice “usturoi”, iar pe el il cheama Groparu.

  4. coradob 7 May, 2012 at 18:45

    Io vreau si filmul “Gulia” :))

  5. JULIUS 7 May, 2012 at 18:48

    @coradob: dacă scriam la Cațavencu și, deci, aveam umor, aș fi scris că Groparu se va însura cu Gulia Roberts.

  6. Rada 7 May, 2012 at 19:01

    Cu aceasta ocazie, ii doresc mult succes tanarului scenarist!
    Numa’ sa nu rateze iar proiectul din motive de graviditate, ceea ce n-ar fi o veste tocmai proasta. 😀

  7. sebra 7 May, 2012 at 19:03

    Asta cu televiziunea cred că e un fel de next level al bloggerilor. Unii fac filme, alţii merg pe la emisiuni…:))

  8. mifty 7 May, 2012 at 19:08

    @JULIUS: … aha.
    deci Timona Sache are umor??? 😀

  9. camionagiu 7 May, 2012 at 19:22

    daca se poate, eu as vrea la textele mele (daca mai apar si nu trebuie sa spaguiesc adminul non stop) pe butonul de LIKE sa nu scrie simplu, asa, LIKE, ci LIKE pt. Camionagiu!

    Daca am fost prea complicat in explicatie si nu s-a inteles revin.

  10. mifty 7 May, 2012 at 19:24

    @camionagiu: … eu zic să revii!!!
    nu-i așa, M3bis??? 😀

  11. Dan1 7 May, 2012 at 19:34

    @camionagiu: Ia fa matale un film mai întâi, si dupa aia or sa vina like-urile gârla! (da’ nu de-ala de pus pe Traffictube, film adevarat) =))

  12. m3bis 7 May, 2012 at 19:47

    @mifty
    Să revină mâine, că azi s-a terminat programul!

  13. Dan1 7 May, 2012 at 19:47

    Eu oricum îl confund pe Groparu cu Coşmaru’! :))

  14. sebra 7 May, 2012 at 19:53

    @mifty:
    Serios acum, de ce tot poceşti numele lui Simona? Ţi se pare că eşti amuzant?

  15. joyflint 7 May, 2012 at 20:03

    Usturoiului nu-i pasa, important e sa miroasa… bani sa iasa.

  16. Dan1 7 May, 2012 at 20:10

    @joyflint: “Pai e bine? Pai nu e bine! Pam-pam!” =))

  17. joyflint 7 May, 2012 at 20:17

    Usturoiului ii pasa, nu e bine sa miroasa… de la coasa…

  18. mifty 7 May, 2012 at 20:42

    @sebra: păi nu e vina mea: ăsta e standardul de umor în vigoare la ”cațavenci”, standard divulgat acum de Julius, și eu n-am făcut decât să mă conformez!!! 😀
    … și oricum, nu eu am pus-o pe Simona să lucreze la ei!!! 😛

  19. Dan1 7 May, 2012 at 20:44

    @mifty: Pe Timona? =))

  20. mifty 7 May, 2012 at 20:46

    @Dan1: exact! 😀
    Simona Catrina nu lucrează la ”cațavenci”, așa că nu trebuie să mă conformez ”umorului” lor!!! 😀

  21. Dan1 7 May, 2012 at 20:49

    @mifty: Cimona Satrina nu? =))

  22. Cristi 7 May, 2012 at 21:22

    @Dan1: Cosmaru’ nu mai exista :). S-a rebranduit.

  23. Groparu 7 May, 2012 at 23:04

    Vă mulţumesc anticipat, domnule admin, dacă nu aveaţi aşa moacă de român poate vă găseam şi dumneavoastră un rol la mine-n film, ca să pot striga în gura mare “Tăiaţi!!!!”, şi apoi să explic mai departe “din degetele lui Julius!!!”

  24. borg 7 May, 2012 at 23:16

    @coradob: Adica ca_ra_la_ba.
    😀

  25. dongabone 7 May, 2012 at 23:59

    Sa vedem noi cum mai manareste Julius concursurile cu pisici cand le-o pune pe bietele feline sa mimeze ”Usturoi”.

  26. N.A. 8 May, 2012 at 00:41

    A pus numele “Usturoi”, ca sa nu se dioache, va zic eu!

  27. admin 8 May, 2012 at 00:52

    @N.A.: ai apărut?

  28. N.A. 8 May, 2012 at 00:54

    @admin: De cateva zile, acu’ ma vezi?

  29. mifty 8 May, 2012 at 13:25

    @N.A.: … s-o fi uitat prea mult la Claudia Tocilă, și a avut un puseu de orbire temporară… 😀

  30. Lecteriţa 8 May, 2012 at 19:08

    Ca sa moara Avataru,
    Ce film bun face Groparu’!

  31. Dan1 8 May, 2012 at 19:23

    @Lecteriţa: “The hurt locker”
    Ca sa moara The hurt locker/Ce film bun face Groparu
    Nu prea rimeaza, este?… 😐