Concursuri

Concurs de mimă cu pisici și Piticu

Pentru prima oară în istoria concursului cu pisici schimbăm întrebarea (ne cerem scuze cititorilor care s-au pregătit exclusiv din filme ce pot fi mimate de pisici; vor avea ocazia săptămâna viitoare să ne arate ce-au învățat). Ultima licență BitDefender Internet Security 2012 va fi adjudecată de cititorul care va răspunde corect la întrebarea:

Ce film mimează Piticu în această poză cu pisici?

PS: Familia, rudele apropiate și cei care au mai făcut mișto de el și altădată nu pot participa la acest concurs.

Share:

113 comments

  1. Ferdinand 18 May, 2012 at 13:41

    Anger management

  2. chocolate 18 May, 2012 at 13:42

    Stai, ca trage mama!

  3. Rushenne 18 May, 2012 at 13:43

    ‘Angel on my Shoulder’ (1946) sau ‘Look at life: Over my shoulder’ (1963)
    Licenta pe care o voi castiga merge la Sebra. Multumesc! 😛

  4. chocolate 18 May, 2012 at 13:43

    Cocosatul de la Notre-Dame

  5. chocolate 18 May, 2012 at 13:44

    Licenta pe care n-o voi castiga nici n-o pastrez!

  6. sebra 18 May, 2012 at 13:45

    @Rushenne:
    =)) am renunţat la antiviruşi! n-ai idee ce bine îmi merge acum laptopul!

  7. Ionut B. 18 May, 2012 at 13:46

    Inch high private eye 😀

  8. Dan1 18 May, 2012 at 13:46

    Piticu si cele sapte albe-ca-zapada! =))

  9. lichu 18 May, 2012 at 13:47

    Alba ca zapada si cei 7 pitici?

  10. miki 18 May, 2012 at 13:47

    Sebraaaa! Zi, fata, si tu ceva, acolo, ca sa iei licenta aia sa te linistesti un pic 😀
    Nah, ca scrisesesi ceva intre timp, pana am postat eu.

  11. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 13:47

    Zbor deasupra unui cuib de cuci. Adică, nu zbor, aşa e titlul filmului.

  12. Dan1 18 May, 2012 at 13:47

    … saaau… Look back in anger (1959) :))

  13. lichu 18 May, 2012 at 13:48

    8. @Dan1: iegzact la asta ma gandeam si eu!!!:)

  14. Cms 18 May, 2012 at 13:48

    E ceva film cu piraţi, pisica a mâncat papagalul şi i-a luat locul…

  15. ungluk 18 May, 2012 at 13:48

    Atunci i-am condamnat pe toti la moarte.

  16. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 13:49

    “Othello” – pisica e Iago şi Piticul e Desdemona, care gândeşte: “dacă pun eu mâna pe tine…”

  17. chocolate 18 May, 2012 at 13:50

    putem noi, ca oameni, sa facem o manarie de calitate? Ca sa castige Sebra?

  18. sebra 18 May, 2012 at 13:51

    @miki:
    Nu vreau să-mi consum “norocul” cu licenţe şi chestii din astea. =))

  19. Dan1 18 May, 2012 at 13:51

    @Cms: Pirati informatici, nu? :))

  20. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 13:51

    Bine că nu s-a fotografiat cu vreo carte în bibliotecă, mai credeam, Doamne-fereşte!, că-i vreun manelist sau ceva asemănător…

  21. Izabela 18 May, 2012 at 13:53

    Pianistul, 2002.

  22. geo 18 May, 2012 at 13:56

    @Fratele Andryusha: știu Io, e Steaua – Dinamo de aseară, ca și Jiji făcea miau miau

    ps: cedez licența oricui are nevoie asa ca va rog mult sa nu ma deranjați cu acordarea premiului :))

  23. Radu Udrescu 18 May, 2012 at 13:56

    “Batman si Robin” (nu intrebati cine e cine… )

  24. Dan1 18 May, 2012 at 13:56

    De fapt, titlul corect era “Concurs de mima cu pitici” :))

  25. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 14:00

    În “O mie şi una de nopţi” era o poveste cu Sinbad căruia i se urcă un vrăjitor în spinare şi nu mai poate scăpa de el. Nu ştiu ce mimează Piticul, probabil pe Şeherezada.

  26. RoseN 18 May, 2012 at 14:01

    You’re talking to me ? 😀 Taxi Driver, of course :)) :)) hai ca nu se zise azi…inca

  27. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 14:04

    Juriul să ţină cont că îmi doresc cu ardoare această licenţă, îmi place să câştig lucruri pe internet, from time to time.

  28. serban 18 May, 2012 at 14:06

    Eu ştiu ce mimează pisica: “Of Mice and Men”.

  29. Cici 18 May, 2012 at 14:09

    “Despicable Me”

  30. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 14:09

    “După-amiază de câine” – Piticul îl mimează pe Al Pacino într-unul din cadre, nu mai ştiu care, că au fost o grămadă.

  31. Ciprian 18 May, 2012 at 14:09

    Un detectiv cu greutate: Piedone in Africa. =))

  32. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 14:13

    A, e “Internet Security” nu “Total Security”!… Eu zic să vă retrageţi din cursă, nu cred că se merită efortul…

  33. NNA 18 May, 2012 at 14:17

    Catwoman =))

  34. N.A. 18 May, 2012 at 14:17

    Bonnie and Clyde
    P.S. – Imi cedez premiul Rushennei, ca ea a zis prima ca-l cedeaza Sebrei! 😀

  35. Rushenne 18 May, 2012 at 14:24

    @N.A.: Cică nu-l vrea. Acum nu ne mai rămâne altceva de făcut decât să o obligăm să accepte premiul. 😛

  36. Cata 18 May, 2012 at 14:25

    “Blănosul şi bestia” (deşi nu ştiu care şi cum sunt:D), sau Cocoşatul de la Notre-Dame Reloaded :))

  37. ioana 18 May, 2012 at 14:27

    Cui ii e frica de Virginia Woolf?

  38. Stephanie 18 May, 2012 at 14:30

    “Intreab-o pe Pisi unde e faina?” =))

  39. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 14:30

    “Pinocchio” – Piticul este evident în postura păpuşii de lemn care nu ştie ce să mai facă să scape de greierele ce-i ţine loc de conştiinţă. (Greierele fiind pisica, nu mă întrebaţi cum şi de ce).

  40. Ina_adevarata 18 May, 2012 at 14:41

    Ha? BitDefender e premiul?
    Am trecut doar să vă salut, nici nu merită să arunc o privire pe poza aia…

  41. sebra 18 May, 2012 at 14:45

    Când se dădeau xperii nimeni nu mă obliga să accept premiul. Acum, că aţi auzit că nu vreau, sunteţi cu toţii amabili! 😀

  42. DFT 18 May, 2012 at 14:48

    Eu as zice Shutter. Numai ca pisica nu e tipa, nu e japoneza, nu e moarta si nu e invizibila 🙂

  43. geo 18 May, 2012 at 14:48

    stiam eu ca il cunosc pe tipul din fotografie …
    aseara cand “Luna spânzura deasupra blocurilor de beton ca o felie de lămâie” si eu faceam rondul de noapte la spitalu 9(sunt paznic acolo, viata e grea famelie mare nene iancule) a trecut in goana mare, prin fata gheretei mele, pe bicicleta un zurliu urmarit de un pejo al carui sofer era un ochelarist cu un început sănătos de chelie ce striga sălbatic: – Ce ma, cu ce este mai prejos Pejoul meu decat Kia ta … pacat de somnul maidaneziilor mei, cei doi nebuni le stricase picutul de odihna meritat dupa o lunga zi

    uitati si dovada cu biciclistul:
    http://www.piticu.ro/orgasm-pe-bicicleta.html sau
    http://www.piticu.ro/e-trendy-sa-ne-dam-cu-bicicleta.html

  44. puiu 18 May, 2012 at 14:48

    Are you talking to me?

  45. dc 18 May, 2012 at 14:54

    “Frumoasa si bestia” (alegeti voi cine joaca fiecare rol) 😀

  46. Raluca 18 May, 2012 at 15:05

    Sebra are dreptate, ea sa ia licenta.

  47. aleksa 18 May, 2012 at 15:07

    The amazing Spider-Man, 2012.

  48. Marcela 18 May, 2012 at 15:11

    Îl mimează pe șvaținegăr: ”I’ll be back”.

  49. Nescio Vos 18 May, 2012 at 15:12

    Point Break. Pisica e Patrick Swayze. Piticu ar vrea sa fie Keanu :))

  50. Andrei 18 May, 2012 at 15:17

    Midnight Cowboy sau Broken Mountain, 50%-50%

  51. Dan1 18 May, 2012 at 15:17

    Stati, stati, am avut o revelatie: e Ratatouille, iar pisicupiticu e bucatarul. =))

  52. geo 18 May, 2012 at 15:18

    @Dan1: cine sa mai stea ? deja e manarit concursul :))

  53. sebra 18 May, 2012 at 15:18

    @Fratele Andryusha:
    Ai nevoie de licenţă?? Uite, dacă mă obligă colegii de trolling să accept licenţa, eu ţi-o donez ţie. :))

  54. serban 18 May, 2012 at 15:21

    @sebra: Dar pentru că ai să câştigi sincere felicitări, nu mi le donezi mie?

  55. Sanda 18 May, 2012 at 15:22

    Dumb & Dumber (1994)
    Jim Carrey & Jeff Daniels

  56. sebra 18 May, 2012 at 15:23

    @serban:
    Mai bine donez cablu de la imprimantă! :))

  57. serban 18 May, 2012 at 15:26

    @sebra: Te crezi şmecheră? Ce, io nu ştiu că e wireless?

  58. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 15:27

    @sebra:
    Încerci să sugerezi ideea periculoasă cum că răspunsurile tale ar fi mai valoroase decât ale mele?!…

    Bine, fie, accept. =))

  59. GEORGE 18 May, 2012 at 15:32

    Pinocchio cu jiminy cricket pe umar.

  60. karmapolice 18 May, 2012 at 15:36

    Printul si dansatoarea, in care printul este obvious motanul

  61. sebra 18 May, 2012 at 15:36

    @serban:
    Nu, bre! Cablu de alimentare! Ăla-i toată şmecheria la imprimante!

    @@Fratele Andryusha: ,
    Departe de mine asemenea lipsă de modestie, e vorba de dorinţa majorităţii! =))

  62. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 15:41

    @sebra:
    Bine, dacă imensa majoritate doreşte ca eu să primesc licenţa… asta e, mă supun. Numai din dorinţa de a vedea fericiţi cât mai mulţi oameni cu putinţă…

  63. aleksa 18 May, 2012 at 15:43

    Chiar nu vedeti asemanarea? http://www.imdb.com/media/rm2715398400/tt0948470

  64. sebra 18 May, 2012 at 15:46

    @Fratele Andryusha:
    No,no , no! Dorinţa imensei majorităţi este să primesc eu licenţa, iar eu, în imensa mea bunătate (Dumnezeu să-mi dea sănătate) ţi-o donez ţie. :))

    Adevărul e că până a avea windows cu licenţă, puneam win o dată la 2 ani şi tare mi-e frică să nu se întâmple la fel dacă voi avea antivirus cu licenţă.

  65. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 15:49

    @sebra: Eu pun vin în fiecare an, ba, dacă mă gândesc bine, chiar în fiecare seară pun câte un pic, că a venit vremea şpriţurilor lungi, de vară… =))

  66. serban 18 May, 2012 at 15:50

    @sebra: Am o grămadă de cabluri de alimentare, nici nu mai am unde să le bag!
    Hai să rămânem la sincerele felicitări alea, Dumnezeu să-ţi dea sănătate!

  67. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 15:53

    Eu n-am niciun soft fără licenţă pe calculator, poate şi de aia pun win de cel puţin 2 ori pe an, în amintirea vremurilor… ehe!

  68. ThoR 18 May, 2012 at 15:55

    Alien, cu Piticu in rolul alienului=))

  69. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 15:57

    @Dan1:
    Nu, bre, Piticu e Ratatouille, pisica nu se hotărăşte de unde să-l înceapă… =)) =))

  70. Spiep 18 May, 2012 at 16:08

    “Look Up and Laugh”

    Pentru ca a fost atat de slab la concursul Cartusel, nelasandu-mi astfel nicio portita sa manaresc, ii donez licenta Fratelui Andryusha.

  71. geo 18 May, 2012 at 16:11

    @Fratele Andryusha: in locul tau, la ce numar ai la comentariu, marșam pe ala de se cheama noua saptamani si jumatate :))

  72. sebra 18 May, 2012 at 16:14

    @serban:
    Mulţumesc, asemenea! Da’ nu râvnim la sincerele felicitări ale altuia, da?

    Piticu cred că mai are cel puţin 100 de poze din filmul ăsta, dar au pus-o numai pe asta ca să ne încurce. Ce răi.

  73. serban 18 May, 2012 at 16:14

    Văd că nu a spus nimeni Emmanuelle.

  74. serban 18 May, 2012 at 16:15

    @sebra: Promit că dacă mi le dai mie nu o strig “mânărie”.

  75. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 16:16

    @Spiep:
    Bre, gata, terminaţi-o, mă faceţi să mă simt prost!
    Fie ca cel mai bun să câştige licenţa, iar acesta… mă rog, să-mi dea add pe Facebook şi mai discutăm. =)) =))

    Şi n-am fost chiar atât de slab, locul 110 e un loc onorabil pentru o persoană de vârsta mea, nu mai am 20 de ani, să ştii… =)) =))

  76. lulu 18 May, 2012 at 16:33

    @Fratele Andryusha: @serban: @sebra: Vedeti voi Ina_adevarata pare sa isi doreasca premiul cu adevarat. :))

  77. domnita ralu 18 May, 2012 at 16:33

    there’s something about mary

  78. lulu 18 May, 2012 at 16:37

    Admin, eu de ce sunt la moderare? Crezi ca vreau sa creez grup de rezistenta, sau ce?

  79. mifty 18 May, 2012 at 16:59

    … a se observa că eroul principal al pozei e pisica…
    Piticul e de decor, ca de obicei!!! 😀

  80. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 17:00

    @lulu: =)) Dacă câştigă Sebra sau Spiep, îmi donează licenţa mie şi eu i-o donez ei… =)) =))

  81. JULIUS 18 May, 2012 at 17:03

    @Fratele Andryusha: Hotărăște-te: ori licență BitDefender, ori Steaua campionatul.

  82. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 17:07

    @JULIUS: Steaua campionatul, clar. Merci.

  83. Dramoleta 18 May, 2012 at 17:13

    Vrajitoarele din Eastwick =))

    http://static.cinemarx.ro/poze/postere/filme/1987/The-Witches-of-Eastwick-5509-676.jpg

  84. Spiep 18 May, 2012 at 17:24

    Fiecaruia dupa necesitati! Asta este adevarata comunitate! Traiasca Tiranul!!

  85. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 17:32

    @Spiep: Da, păi eu, dacă nu ia Steaua campionatul, simt că mă sufoc. Aşa că pentru mine chiar e o chestiune de viaţă şi de moarte…

  86. Lepka 18 May, 2012 at 17:53

    Nu stiu/ nu ma intereseaza, oricum sunteti niste hoti! Vine el domnu Dan la putere si vedeti voi !

    Cred ca l-am vazut pe Piticu la restaurant in emisiunea Masterchef. El era?

  87. Ciprian 18 May, 2012 at 18:05

    @Lepka: el era, ala cu camasa roz care a comandat limbi de pisica cu mustar de Dijon prajite in ulei virgin din seminte de susan si baby carrot invelit in crema de zahar ars cu ginger.

  88. Ina_adevarata 18 May, 2012 at 18:27

    @lulu:
    Nici nu am zis inca un nume de film; uite, il zic acum: “Greu de ucis”.
    Ma refer, desigur, la BitDefender.

  89. lulu 18 May, 2012 at 18:45

    @Ina_adevarata: Poti sa zici si ceva de iuda, ca Frati-tu Andryusha te-a vandut la prima strigare 🙂

  90. bogho 18 May, 2012 at 18:47

    matrix

  91. sebra 18 May, 2012 at 19:02

    @Fratele Andryusha:
    Păi eu rup de la gura viruşilor mei ca tu să-i dai cu piciorul pentru Steaua?? Câtă nerecunoştinţă!

  92. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 19:11

    @sebra:
    Steaua înainte de toate! Eu oricum am un antivirus cu licenţă, că doar nu era să stau la mâna mâţelor lui Julius… =))

  93. Ina_adevarata 18 May, 2012 at 19:34

    @lulu:
    Nu m-a vindut, cum sa ma vinda? Oricum, observ ca e plin pe-aici de oameni care abia asteapta sa cistige antivirusul ala, ca sa il dea mai departe. Sa arunce pisica peste gard, cum ar veni- ca de-aia e concurs cu pisici.

  94. Lepka 18 May, 2012 at 20:01

    eu oricum mi-am descarcat 2 giga de sincere felicitari de pe torente 🙂

  95. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 20:20

    @Ina_adevarata:
    Nu te-am vândut, @lulu: bagă numai intrigi, cred că i-am dat idei cu Othello, şi Iago, şi Desdemona…

  96. sebra 18 May, 2012 at 20:25

    @Fratele Andryusha:
    Tu eşti unul din semnatarii ACTA, este? :))

  97. coradob 18 May, 2012 at 20:29

    Priveste inapoi cu manie 😛

  98. Fratele Andryusha 18 May, 2012 at 20:30

    @sebra:
    Nu, Doamne-fereşte, ACTA e cea mai mare tâmpenie!

  99. CID 18 May, 2012 at 20:32

    Alba ca zapada si cei 7 pitici ! Pisica e Alba ca zapada,Piticu e ala nataflet !

  100. Dan1 18 May, 2012 at 20:34

    @coradob: Sa spus! Aici! :))

  101. Dan1 18 May, 2012 at 20:34

    Scuze, nu mi-a intrat liniuta! Citeste “S-a spus!”

  102. lila 18 May, 2012 at 21:37

    101 Dalmatieni? poate fi

  103. lila 18 May, 2012 at 21:50

    piticul fiind (sau inceracand) cruella

  104. Ioana K-Man 18 May, 2012 at 22:03

    Gnomeo and Juliet 🙂

  105. Dan1 18 May, 2012 at 22:10

    @JULIUS & @Fratele Andryusha: Biiine, Steaua n-are cum sa ia campionatul! Are grija de asta cioban finantatoru’

  106. dracsor 18 May, 2012 at 22:18

    As good as it gets 😀

    Adica mai bine decat in spinarea Piticului nu se poa 😀

  107. Ina_adevarata 18 May, 2012 at 23:36

    @coradob si @Dan1:
    amintindu-mi de mica mea experienta cu softul pus la bataie ca premiu, si eu as inclina sa cred ca e vorba de “Priveste inapoi cu minie”. Doar ca eu ma refer la antivirus, nu la protagonistii mimei.

  108. Rada 19 May, 2012 at 01:35

    Gulliver in tara piticilor. Ce se da? Uf, iar nu prind sincere felicitari! 🙁

  109. big j 19 May, 2012 at 08:35

    Bitdefender pentru android nu aveti??:)

  110. tnasdr 19 May, 2012 at 09:50

    S-a furat mireasa.Unde Piticu nu e mireasa.

  111. paxton 19 May, 2012 at 10:24

    Filmul este Tantalaul si Goomanul.Ordinea personajelor este aleatorie.

  112. Fratele Andryusha 19 May, 2012 at 11:37

    Întrebarea era pentru campionatul viitor, nu?…

  113. coradob 19 May, 2012 at 17:21