Postul nu e post destul

Panaramă la preț de panoramă

Simona Catrina

În prag de Paște, mai multe televiziuni de știri și de neștiri au trăncănit despre candelele agreate de Patriarhie. M-am uitat prin casă, n-aveam nicio candelă agreată, așa că vom merge la Înviere bazându-ne pe dotarea bisericii, care pune la dispoziția consumatorului lumânări sfințite, la preț promoțional.

La Antena3, pe burtieră, scria așa: ”Gabriel Oprea a felicitat trupele românești din teatre”. Acolo s-a terminat burtiera și nimeni nu s-a sinchisit să scrie și continuarea. (Continuarea în Blitz Magazine… )

Share:

33 comments

  1. stalker 14 April, 2012 at 12:25

    nici burtierele nu mai sînt ce-au fost 🙁 eu am rămas blocat, tot pe A3, la “bătrînii spun că nu au mai văzut o asemenea iarnă în ultimii ani”

  2. Ina_adevarata 14 April, 2012 at 13:27

    Atîta am de zis: “bucate tradiționale”. Să le stea în gît expresia asta jiiuuurnaliștilor, de două ori pe an.

  3. l@ura 14 April, 2012 at 15:53

    Gata cozonacii? 🙂

  4. Cms 14 April, 2012 at 16:02

    @l@ura: Pască, nu cozonac! 😛

  5. stalker 14 April, 2012 at 16:13

    descoperirea maionezei a necesitat mai mult efort și curaj decît descoperirea Americii

  6. lulu 14 April, 2012 at 16:16

    Simona, daca il invinti pe Julius la masa, te rugam sa-l menajezi.

  7. Dan1 14 April, 2012 at 16:20

    Şi zici că… să paştem fericiţi? 😐

  8. Dan1 14 April, 2012 at 16:22

    @lulu: Nu bre, cum sa-l menajeze, ca dup-aia n-au ce scrie! Lasa, sa nu-l menajeze! >:)

  9. Cristi 14 April, 2012 at 17:23

    @lulu, Dan1: Bucatarul de data trecuta a fost Oldu’, pe el trebuie sa-l mituim sa sufere Julius.:D

  10. Dan1 14 April, 2012 at 17:50

    @Cristi: Au fost amândoi bre, ca unul singur nu reusea sa-l dovedeasca pe Julius! =))

  11. Dan1 14 April, 2012 at 17:51

    @Cristi: S-a lucrat în echipa! =))

  12. lulu 14 April, 2012 at 17:54

    @Cristi: @Dan1: Fie ca drobul si pasca sa va faca mai toleranti

  13. Cms 14 April, 2012 at 20:35

    @lulu: Las’ că dacă nu, îi face sigur endoscopia mai toleranţi. 😀

  14. Ciprian 14 April, 2012 at 20:56

    Să vă fie pasca pască şi mielul miel.. şi în rest cum zic bătrânii: Paşte fericit!

  15. Old John Wheel 14 April, 2012 at 22:40

    @Cristi, Dan1, lulu: Stați liniștiți la locurili vuastri! Pe această cale vă dăm toate asigurările că și de această dată am lucrat tot în echipă. 😀
    A, Paște fericit tuturor! 🙂

  16. Cms 14 April, 2012 at 22:54

    @Old John Wheel: Şi eu tot în echipă lucrez. Numai că nu dau de asistentă, să-i spun să mă scoale dacă vine ceva la camera de gardă, că eu mă duc să trag un somnic…

  17. imperator 14 April, 2012 at 23:32

    Cum? Nimic la televizor despre “Fie ca Lumina…” (neaparat cu L mare)

  18. mifty 14 April, 2012 at 23:38

    @lulu: la lactoză??? 😀
    @stalker: … asta e nimic!!!
    ia să te văd cum ai fi inventat salata de boeuf!!! 😀

  19. mifty 14 April, 2012 at 23:44

    @Cms: și ce să vină, monsieur le docteur… vre-un schelet incomplet (3 metatarsiene, 4 tibii și un ”pirineu”, restul… bafta cui le-o găsi mai peste fr’o 100 de ani), vre-un ciob de oală spartă de cuscrul vărului nepoatei socrului finului lui Achile??? 😀

  20. Old John Wheel 14 April, 2012 at 23:54

    @Cms: Io zic să te bucuri de somn în liniște. De abia de mâine românii vor lua cu asalt secțiile de urgență ale spitalelor, din motive de miei, piei și alte bazaconii :))

  21. Cms 15 April, 2012 at 00:56

    @Old John Wheel: Lasă că ştiu eu din gărzile precedente, veneau să prindă loc mai în faţă, că ştiau că dimineaţa e coadă!

  22. Ciprian 15 April, 2012 at 01:19

    Au ajuns şi ultimii creştini pe twitter, s-a blocat!

  23. RoseN 15 April, 2012 at 01:36

    Ajutor ajutor, m-am intoxicat cu zmeura!!!

  24. Cms 15 April, 2012 at 01:51

    @RoseN: Doamnă, nu vă neliniştiţi! Situaţia e sub control, aveţi o zmeuroză acută. Nici o problemă, asistenta mea o să vă introducă un ursuleţ micuţ în stomac, să vă scape de toată zmeura depusă acolo. O mică incizie, anestezie locală… într-o oră puteţi pleca şi acasă.

  25. RoseN 15 April, 2012 at 01:55

    Ursulet??? incizie??? anestezie??? :-O
    Domn doctor, da’ stiti ca pana ati venit mneavoastra imi trecu bre, imi trecu tot!

  26. Cms 15 April, 2012 at 02:09

    @RoseN: Ei, acum, dacă tot aţi venit, e bine să verificăm dacă totul e în regulă. Aveţi acolo un paravan, vă rog să vă daţi jos hainele, vă fac o examinare clinică imediat.

  27. RoseN 15 April, 2012 at 02:10

    @Cms: Taaaaaxi! taaaaaxi!!! aici repede!

  28. Serban 15 April, 2012 at 02:50

    Doctoru’ 😡 și pacienta 😡
    =D> =D>
    Cred că e prima oară când a apărut o mică scenetă in comentariile unui blog.

  29. Cms 15 April, 2012 at 03:17

    @Serban: :”>
    S-a mai întâmplat de cel puţin două ori: aici (faimoasa petrecere cu parizer pe ziar)
    http://www.dailycotcodac.ro/2011/03/recomandari-de-seara-povestea-chinezului-care-a-invatat-limba-irlandeza/
    şi aici (duelul dintre Cougar şi Raluca, pentru aparatul foto)
    http://www.dailycotcodac.ro/2012/01/finalistii-concursului-de-titluri/

  30. Serban 15 April, 2012 at 03:44

    @Cms: Cu primul exemplu sunt de acord. Uitasem. Dar parcă acum a fost mai unitar și mai în genul dramatic clasic.

  31. Cms 15 April, 2012 at 04:24

    @Serban: Iar finalul lasă totuşi loc şi de o continuare… 😉

  32. mifty 15 April, 2012 at 04:38

    @RoseN: pedobear FTW!!! 😛
    @Serban: e bun și de scenariu de film!!!
    nush dacă stil ”tăcerea mieilor” sau ”iubirile unei paciente”, da’ oricum, film! 😀

  33. joyflint 15 April, 2012 at 11:39

    Christ is Risen! Somn usor…
    http://www.youtube.com/watch?v=uRgFbSc-nI4