Postul nu e post destul

Întâlnirea de la miezul nopții, cu DJ Cotco

Amintim și aici, pentru cititorii noștri care nu sunt abonați la pagina de facebook Daily Cotcodac, că mâine dimineață vom avea un reportaj direct din miezul fierbinte al campaniei electorale: „Domnu’ Dan la întâlnirile cu alegătorii”. Până atunci, ne facem curaj singuri: luptă, domnu’ Cotco!

Woven Hand – Dirty Blue
http://www.youtube.com/watch?v=1j46Oa69LZ0&feature=related

Share:

16 comments

  1. RoseN 26 April, 2012 at 00:04

    Eu am trecut doar sa va salut…
    e cam slabuta petrecerea asta, dincolo era mai animat nitel :))

  2. Cms 26 April, 2012 at 00:28

    Hei, RoseN, bine c-ai trecut pe aici, m-au lăsat din nou pe mine de gardă. Cum mai merge cu zmeuroza? :))

  3. RoseN 26 April, 2012 at 00:34

    @Cms: :-w Aaaa, ai zis ceva domnu doctor? Stiti, nu va aud prea bine, ia auziti cum claxoneaza taxi-ul din strada!

  4. joyflint 26 April, 2012 at 00:44

    Balada e cam epica

  5. Cms 26 April, 2012 at 00:47

    @RoseN: Am văzut şi eu. L-a blocat ambulanţa în parcare, n-are cum să mai iasă. Dacă aţi vrut să vă lase chiar la uşa spitalului…
    Acum, că tot sunteţi aici, vreţi să vedeţi ce paravan chinezesc am instalat? L-am luat ieftin, din Europa, uite ce desene frumoase are: păuni, chimonouri şi urşi panda. Cică liniştesc pacienţii…

  6. joyflint 26 April, 2012 at 00:52

    Tii… Harachiri 🙂

  7. RoseN 26 April, 2012 at 00:53

    @Cms: Ihi, ihi, minunat paravan… vine la fix cu rapirea din serai de la bunica de pe perete…
    Bunicooooooooo, bunico, vezi ca aici e usa, uite zise domn doctor sa mergi dupa paravan sa te consulte repede
    Ca musai ti-a fost sa gusti din chiftelutele alea, si sarmalele ramase in congelator de la Pasti, si prajitura aia ce-ai pus-o matale bine in frigider, si-ai zis ca trece c-un pahar de tuica, ha?

  8. joyflint 26 April, 2012 at 00:56

    Uu… Kamikaze:)

  9. Cms 26 April, 2012 at 01:23

    @RoseN: Bună seara, doamna Hriscu! Probleme cu digestia? Se rezolvă, staţi liniştită. Întindeţi-vă un pic după paravan, pe patul ăsta, şi staţi cuminte până vine gastro-enterologul. Eu o consult pe nepoţica dumneavoastră. Cum? Îi e frică de ace? Nu-i fac nici o injecţie, doar o văd un pic, o auscultaţie cu stetoscopul, o palpare pe burtică, n-o s-o doară nimic-nimicuţa, o luaţi înapoi aşa cum aţi adus-o. 🙂

  10. joyflint 26 April, 2012 at 01:25

    Nice… Tamaguchi:))

  11. RoseN 26 April, 2012 at 01:39

    @Cms: Bunico, hai sa mergem la nea Vasile spiţeru, ca uite nenea doctoru e nitel cam distrat, ia cum incurca numele, cine stie ce-o sa mai incurce el, si ne trezim ca pe tine te trateaza pana la urma de inima si pe mine de burtica.
    las ca mie mi-a trece c-un PAIN si tie ti-a da nea Vasile carbune si-un ceai de seminte de marar

  12. joyflint 26 April, 2012 at 02:01

    Uf.Binefacere. Pace. Vindecare ; it’s… Ceva zmeura cu alb medical da adevarata culoare pink la o figura sanatoasa si fericita.
    Si in interior, la salmon or coral, calmul de nuanta…
    http://www.youtube.com/watch?v=iYGyIpszoc4&feature=related

  13. Cms 26 April, 2012 at 02:13

    @RoseN: Aha, folosiţi metode medicale alternative? Foarte interesant! Mi-ar face plăcere să stăm de vorbă, ştiţi, eu mă ocup cu studierea lor. Pot să vă iau un interviu? Se poate oriunde, nu sunt mofturos: aici, în parc, la dumneavoastră acasă…
    @joyflint: Bună seara, domnule Joyflint! Păreţi cam palid la faţă. Ia să vă consult un pic şi pe dumneavoastră!

  14. mifty 26 April, 2012 at 03:17

    @Cms: deci are pă unii, chimion și urși pandalii… frumos!!! 😀
    singura chestie care mă frământă sunt două:
    – cum pot fi liniștitori niște urși pandalii???
    – de ce naiba comentez doar eu singur???….

    blah… e 3 dimineața… e explicabil!!! :)))

  15. Cms 26 April, 2012 at 03:26

    @mifty: Desigur, medicina are un răspuns pentru orice. La dumneavoastră e doar o criză trecătoare de logoree, care se adaugă la insomnia cronică pe care o are orice intelectual abstrus, de pe Daily Cotcodac, care se respectă. Persoanele de faţă se includ. 😉
    Iar urşii pandalii sunt liniştitori în combinaţie cu păuni şi chimonouri, poftiţi, vă rog, citiţi mai sus.

  16. mifty 26 April, 2012 at 03:41

    … ce dor mi s-a făcut de un apus de soare în Azeroth…
    dar e deja 4 dimineata… cu puțină baftă am să-l visez, în ce-a mai rămas din noapte!!! 😀