Recomandări de seară: ai grijă pe ce parte îți faci cărarea, Piticule!

Într-o seară când i-au dat drumul mai devreme de la Realitatea, cunoscutul Piticu și-a pus o cămașă călcată, și-a făcut cărare într-o parte, a luat laptopul sub braț și i-a spus nevesti-sii: „Dragă, mă duc în camera mea să-mi iau un interviu. Nu-s acasă pentru nimeni – în special pentru tine!” Bun, interviul ca interviul, nu l-am urmărit, mă plictisesc îngrozitor chestiile astea cu bloggeri, dar vă rog să urmăriți ce product placement de mare finețe execută.

Mi-e tot mai greu să fac trimiteri la textele lui Moise Guran, mi-am epuizat deja toate poantele cu contribuții la asigurările sociale, nivelul de impozitare și indicatori macroeconomici. O iau altfel atunci, jurnalistic: află de la Moise Guran cu cât îți va crește salariul în 2012 și dacă-ți aprobă concediul la începutul lui august!

Pe vremea mea, bărbații povesteau la bere despre femei și armată. Despre femeile și armata pe care le-au cunoscut ei. M-am uitat azi pe la Groparu și m-am îngrozit, povestea ce pățise nu știu ce amic de-al lui în armată. Hai că nu mai fac gluma respectivă, Gropare, ai prins ideea.

Dacă aveți părinți cărora doctorul le-a interzis ceva, poate le dați să citească textul ăsta (mama, știu că tu respecți cu strictețe regimul, pentru părinții cititorilor am zis!)

Piticule, dacă mâine nu scrie pe ecran „Julius Constantinescu – dailycotcodac.ro” cât timp vorbesc la Realitatea, îți mut cărarea pe partea dreaptă, cu scalp cu tot.

45 Comentarii »

  1. Cristi 13/03/2012 @ 19:46

    Iar te duci la Realitatea? Cre’ca esti masochist. 😀

    Thumb up 0

  2. coradob 13/03/2012 @ 19:47

    Sa votam pe ce parte sa-si faca omu’ cararea 😀
    Si, mai ales, sa o intrebam pe M. Tatoiu ce parere are!

    Thumb up 0

  3. mifty 13/03/2012 @ 19:54

    aprob pozitiv chestia cu mutatu, cu o condiție: zoso să-și tatueze definitiv pe frunte ”dailycotcodac.ro”!!! 😀

    Thumb up 0

  4. Stefan 13/03/2012 @ 19:57

    Dacă tot ai puteri d’astea mentale, să muți cărări cu sTâlp cu tot, poate ne combinăm la o afacere cu borduri.

    Thumb up 0

  5. Stephanie 13/03/2012 @ 19:59

    Cum adica “i-au drumul”?

    Thumb up 0

  6. Fratele Andryusha 13/03/2012 @ 20:02

    Nici eu n-am urmărit interviul, m-a interesat să văd ce mai atârnă lumea prin baie.

    Thumb up 0

  7. Old John Wheel 13/03/2012 @ 20:03

    @Stephanie: Şi tu acum! Julius tocmai ne-a dat un extemporal, să vadă cine a învăţat lecţiile de gramatică anterioare. Da’ văd că numa’ tu ai sesizat-o, ceilalţi cred că vânau apoziţii. :))

    Thumb up 0

  8. imperator 13/03/2012 @ 20:05

    sa vezi ce fain e cand doctorul prescrie pt ca i se pare si cica ar trebui sa si faci ce zice el :)

    Thumb up 0

  9. sebra 13/03/2012 @ 20:27

    Piticu putea şi el să-şi facă oleacă de ordine pe măsuta aia. Îmi dau şi eu cu părerea dacă tot nu mă interesează ce spune.

    Thumb up 0

  10. camionagiu 13/03/2012 @ 20:27

    Recomandări de seară: ai grijă pe ce parte o tii, Juliuse!

    Adica sper s-o dai pe partea bloggerilor. Daca nu zici clar
    “Zicea si bloggerul Camionagiu pe camionagiu.ro”, nu zic cum o s-o tii dupe aia!

    Thumb up 0

  11. mifty 13/03/2012 @ 20:30

    @camionagiu: … pe cine s-o țină???
    pe Pisi??? că cărare… ;))

    Thumb up 0

  12. camionagiu 13/03/2012 @ 20:34

    @mifty: opinia, ma, pe ce parte o zguduie

    Thumb up 0

  13. Lecteriţa 13/03/2012 @ 20:53

    @Cristi:
    iar se duce la Ralitatea? Aia-s masochisti!

    Thumb up 0

  14. Analfabetu' 13/03/2012 @ 21:04

    Bla,bla,bla…

    Thumb up 0

  15. mifty 13/03/2012 @ 21:08

    @Lecteriţa: … având în vedere că Juleux nu fumează nimic cam juma de oră când e acolo, zic că-s sado-maso, de fapt!!! 😀

    Thumb up 0

  16. Bogdan.Cretu 13/03/2012 @ 21:10

    Da cine-i Piticu asta, vreun soi de Ganddhi, de-l baga atata lume in seama?

    Thumb up 0

  17. Lecteriţa 13/03/2012 @ 21:10

    @mifty:
    se zice BDSM =))

    Thumb up 0

  18. al_core 13/03/2012 @ 21:16

    când zici product placement te referi la șurubelnița aia stanley de la secundele 1-3, nu?
    numai la ea mi’e gândul… 8->

    Thumb up 0

  19. mifty 13/03/2012 @ 21:18

    @Lecteriţa: … mda… și cine e dominatrix???
    juleux sau piticu??? :))

    Thumb up 0

  20. sebra 13/03/2012 @ 21:24

    Este ceva în neregulă. A trecut aproape o oră de când am comentat şi nu am primit nici un like. Mai aştept puţin, dacă nu se schimbă cred c-o să fac depresie.

    Thumb up 0

  21. N.A. 13/03/2012 @ 21:34

    @sebra: Primul ti-l dadui eu acum 5 minute. Rezista!
    P.S. – Noroc cu tine, habar n-aveam ce sa comentez aci…

    Thumb up 0

  22. sebra 13/03/2012 @ 21:40

    @N.A.:
    Meriţi un like! Mercic!

    Thumb up 0

  23. N.A. 13/03/2012 @ 21:42

    @sebra: Pupici, fata! 😀

    Thumb up 0

  24. sebra 13/03/2012 @ 21:49

    @N.A.:,
    Altfel, bine sănătoasă? Băieţii ce fac?

    Thumb up 0

  25. anatotparca 13/03/2012 @ 21:55

    Hai ca parca va reveniti! 😀
    (numeric)

    Thumb up 0

  26. OOO, îţi faci trust de presă Divinule!

    Thumb up 0

  27. JULIUS 13/03/2012 @ 22:11

    @N.A.: ‘ai că vă dau imediat subiect de trolling.

    Thumb up 0

  28. l@ura 13/03/2012 @ 22:13

    astept metalul de seara :-W

    Thumb up 0

  29. l@ura 13/03/2012 @ 22:14

    acu’ ce-am mai spus? n-are voie omul sa mai pofteasca nici la metale?
    Sal’ Toader; facem un whist? (like si de la mine, fetele :) )

    Thumb up 0

  30. JULIUS 13/03/2012 @ 22:15

    @sebra: acu’ mă înțelegi și pe mine?

    Thumb up 0

  31. N.A. 13/03/2012 @ 22:22

    @sebra: Oo, bine sanatoasa, galbena de grasa. Baietii – bine, darama casa in curand cu nazdarvaniile lor. Tu ce mai gatesti pentru ai tai? 😀

    Thumb up 0

  32. Cici 13/03/2012 @ 22:28

    @Old John Wheel: am citit de 3 ori recomandarile de seara. Unde scrie “i-au drumul”? Stiu ca sunt senila, batrana si mioapa, dar nu vad…:( Na, ca acuma nu mai stiu ce comentarii am citit.

    Thumb up 0

  33. Ciprian 13/03/2012 @ 22:30

    @sebra: ai unul si de la mine, “un like geopolitic” cum ar spune aia de la Mandinga cand s-or intoarce de la Eurovision.
    @JULIUS: si de la ce ora sa te urmarim maine la realitatea? Vorba camionagiului, cand esti pe sticla mai aminteste si tu de ceilalti autori, citeaza din sebra, din serban, din tzica, baga o poanta de-a lui Dan1, sa te invite aia mai des.

    Thumb up 0

  34. sebra 13/03/2012 @ 23:15

    @JULIUS:
    Întotdeauna. 😀
    @N.A.:
    Încerc să-i trec pe ovăz şi ceaiuri, da’ n-am succes!

    Thumb up 0

  35. N.A. 13/03/2012 @ 23:24

    @JULIUS: Si ce, eu nu te-nteleg? Uite cum ma chinui sa comentez din te miri ce! :))

    Thumb up 0

  36. sebra 13/03/2012 @ 23:25

    @N.A.:
    Mergi şi scoate un comentariu la Uranus! =))

    Thumb up 0

  37. N.A. 13/03/2012 @ 23:27

    @sebra: Am o dieta foarte tare, de 13 saptamani, din care nu-ti lipseste nimic, poti rontai anumite chestii la nesfarsit, altele cu masura. Au tinut-o niste cunostinte, rezultate spectaculoase. Am tinut-o si eu vreo 10 zile, nu a fost greu. Chiar si dupa ce m-am lasat de ea, tot am mai slabit. Daca vrei, ti-o trimit (daca o mai si gasesc :)). )

    Thumb up 0

  38. N.A. 13/03/2012 @ 23:28

    @sebra: Unde? Care Uranus?

    Thumb up 0

  39. sebra 13/03/2012 @ 23:39

    @N.A.:
    Caut-o!!!!!!!! Pls! Pls! Pls! Dieta. Uranus este după DJ Cotco.

    Thumb up 0

  40. Andreea 13/03/2012 @ 23:40

    @N.A.: daca o mai si gasesti, dieta-minune zic, n-as zice nici eu nu :). De fapt, sincer, sunt de-a dreptul disperataa!! :((

    Thumb up 0

  41. lulu 13/03/2012 @ 23:41

    @sebra: google zice ca uranus e dupa saturn, nu dupa djCotco

    Thumb up 0

  42. sebra 13/03/2012 @ 23:53

    @lulu:
    Google te ajută, dar numai DC te face mai deşteaptă! :))

    Thumb up 0

  43. lulu 13/03/2012 @ 23:57

    @sebra: tu dupa 3 ani, inca mai speri? :)

    Thumb up 0

  44. sebra 14/03/2012 @ 00:17

    @lulu: ,
    Nu trebuie să speriem vânatul. 😉

    Thumb up 0

  45. N.A. 14/03/2012 @ 01:02

    @sebra: @Andreea: Ok, ma duc sa cat prin foldere, o trimit sebrei. Andreea, tie cum ti-o trimit? Esti pe FB?

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL