Postul nu e post destul

Încă un afiș cu Ștefan Bănică

Nici nu s-a uscat bine tușul de pe afișele cu concertul de Crăciun, că au apărut altele peste ele, cu concert unplugged! Ștefan Bănică Jr. unplugged!

Eu nu înțeleg care e treaba cu psihoza asta și cu ce anume sunt gazați în sală fanii, ca să zic așa, de îi fac să vină din nou. Vreau să-mi arate și mie cineva niște poze cu oamenii aia, să văd și eu cum arată încrengătura din specia care merge la concertele lui Bănică. Pentru că specia cântărețului de rock’n’roll din care face parte Bănică o cunosc – este înrudită cu specia porcușorului de Guineea.

La fel cum porcușorul de Guineea în realitate nu este nici porc și nu vine nici din Guineea, tot așa e și Bănică Jr. cântăreț de rock.

Share:

25 comments

  1. Fratele Andryusha 19 March, 2012 at 08:18

    Eu mărturisesc că nu ştiu ce înseamnă “unplugged”. Adică merge pe baterii?…

  2. Belle d”Imagination 19 March, 2012 at 08:43

    E luni dimineaţă, mă aşteaptă o săptămână de muncă, lungă şi afurisită.
    Chiar merit să îmi spui de cu dimineaţa-n cap că o să mai lălăie Bănică Junior ceva?
    PS: omul e sărit bine de 35 de ani. Are nevastă (chiar mai multe-n palmares), copii. Când îi scoateţi juniorul din nume? Numai june nu mai e.

  3. dc 19 March, 2012 at 09:03

    @Fratele Andryusha: Adica deconectat de la masinariile care-l tin viata 😀 >:)

  4. RoseN 19 March, 2012 at 09:22

    Mai urmeaza sa ne zici si cateva retete de gatit porcusorii acum de Paste, nu X(?
    Va banuiam eu pe cativa asa ca mi-ati manca voi porculetul :-L

  5. sebra 19 March, 2012 at 09:25

    Cum adică porcuşorul de Guineea nu vine din Guineea?? Adică nici verdele de Paris nu e din Paris şi nici violetele de Parma, pe care le avea bunica în ghiveci pe prispă, nu sunt din Parma???

  6. Suminona 19 March, 2012 at 09:51

    Unplugged parca vrea sa fie liber (freestyle) , cu maxim de improvizatii ? nu ca ar insemna ceva la stilul lui … 🙂

  7. Analfabetu' 19 March, 2012 at 10:09

    Banica asta e praf! Este cea mai nereusita caricatura, dintr-e caricaturile-exercitiu, pe care marele Tonita le facea si nu le recunostea ca fiind ale lui nicicand.Prostimea nu trebuie gazata, ea exista cu garantia lipsei de neuroni, fapt care asigura hipnoza caricaturii Banica.

  8. Cristi 19 March, 2012 at 10:13

    @sebra: Mai urmeaza sa aflam ca nici carnatii de Plescoi nu sunt din Plescoi. :))

  9. Sorin 19 March, 2012 at 10:14

    Il trimite Andreea la produs. Moldovencele functioneaza cu bani, ca un tonomat. Nu bagi fisa, nu canta.

  10. asteriu 19 March, 2012 at 10:19

    nici de-un spagat nu e-n stare!

  11. sebra 19 March, 2012 at 10:21

    @Cristi:
    Cârnaţii de Pleşcoi sunt de Pleşcoi tot atât cât brânza de Sibiu este de Sibiu. Despre covrigii de Brăila nu mă pronunţ, că am renunţat la făinoase. Îngraşă.

  12. Cici 19 March, 2012 at 10:23

    @sebra: S-ar putea sa aiba dreptate, ca daca ne uitam la noi la metrou, aici se produc din greu covrigi de Brasov… Si la punga poti sa cumperi covrigi de Buzau, made in Bucharest :)) It makes sense, cum ar veni 🙂

  13. Lecteriţa 19 March, 2012 at 10:56

    Si striga : Ve-taaa, mi-ai stricat chiuvetaaa!

  14. sebra 19 March, 2012 at 11:05

    @Cici:
    Am mâncat nişte pufuleţi de Baia Mare, făcuţi la Vaslui, nebunie nu alta! :))

  15. Cristi 19 March, 2012 at 11:16

    @sebra: Covrigi de Braila? Eu nu am auzit de asa ceva desi nu am renuntat la fainoase. :))

  16. asteriu 19 March, 2012 at 11:19

    Urla aiurea ! Nu exista nicio Vetă!

  17. imperator 19 March, 2012 at 12:35

    @Cici: Cum sunt covrigii de Brasov, ca noi nu avem asa ceva? La Brasov nu scrie pe nicaieri ca ar veni de undeva.

  18. Cici 19 March, 2012 at 12:45

    @imperator: pai nu-ti spusei? covrigii de Brasov se fac la metrou in Bucuresti =)), de-aia nu-i gasesti in Brasov, ca nu aveti metrou ;))
    Si cand ai drum prin Bucuresti, fa-ti pomana si adu-mi o punga de bezele de la cofetaria Kronstadt, ca simt ca lesin de dorul lor 😛

  19. N.A. 19 March, 2012 at 13:52

    Deci nici Jean de la Craiova nu vine de la Craiova? Pfuuu, mi-ati stricat si mie ziua!

  20. Stephanie 19 March, 2012 at 15:12

    Problema nu e ca oamenii aia merg la concerte cu Banica, ci ca PLATESC bilet ca sa-l vada pe Banica!

  21. Ciprian 19 March, 2012 at 15:17

    De parcă nu erau destule cu Horia Brenciu.

  22. F1 19 March, 2012 at 15:23

    @Cristi eu sunt din Braila si nu am mancat niciodata asa ceva. Daca faceti rost sa-mi trimiteti si mie vreo doi pe mail.

  23. Cristi 19 March, 2012 at 15:39

    @F1: Asta am vrut si eu sa spun, ca nu am auzit de covrigi de Braila(adica din orasul meu de resedinta :D). De covrigi de Buzau am auzit in schimb. 🙂

  24. Aurelia Neagu 19 March, 2012 at 16:49

    Dar daca zic praz, va mai intrebati de unde?

  25. Cici 19 March, 2012 at 16:56

    @Aurelia Neagu: prazul este un BRAND care nu are nevoie de locul de origine in titulatura :))
    Se vede ca am o zi proasta la munca, am deja 3 commenturi la un singur post 😐