Postul nu e post destul

De ce îmi iubesc mai mult cititoarele decât cititorii

Julius

• Pentru că sunt mai haioase. Vă invit să citiți cu atenție comentariile de pe acest site, veți vedea că cele mai amuzante sunt semnate de femei. Singurul cititor care le face cât de cât față este Fratele Andryusha, dar și el e arhitect – carevasăzică, un fel de designer de clădiri

• Pentru că au delicatețe. Scriind zilnic, o mai dau de gard din când în când, e inevitabil. Spre deosebire de domnii cititori, femeile îți pot spune asta fără să te jignească. Din acest motiv, Daily Cotcodac nu are spam pentru femei.

• Pentru că sunt mai intuitive, mai subtile și mai inteligente. Sunt lucruri pe care nu le pot scrie pe site, dar mă aștept ca măcar cititorii fideli să le înțeleagă singuri. Vă las să ghiciți raportul cititoare/cititori care pot face asta (pentru domnii cititori: nu vă grăbiți, bre, important e să răspundeți corect).

• Pentru că te poți baza pe ele. În rarele cazuri când am avut nevoie de suportul cititorilor, doar femeile erau pe aici. E o calitate pe care doar ele o au. Sunt sigur că Napoleon n-ar fi pierdut niciodată la Waterloo dacă îi încredința aripa dreaptă doamnei Grouchy, ea ar fi ajuns la timp pe câmpul de bătălie.

Vă mulțumesc, vă iubi și vă pup.
LA MULȚI ANI!

Share:

103 comments

  1. Marian 8 March, 2012 at 12:15

    Cind ai dreptate, ai!

  2. sebra 8 March, 2012 at 12:18

    >:D<
    Mulţumim frumos!
    Şi faptul că ai scris toate astea fără să fii strâns cu uşa le dublează valoarea!
    Şi noi te iubi pe tine!

  3. Lecteriţa 8 March, 2012 at 12:22

    De-oi avea nevoie de vreun CV, la tine vin!
    Multumim pt dedicatie ! Sau e pentru tine?

  4. Cristina Ş. 8 March, 2012 at 12:23

    Julius said: …” Pentru că sunt mai haioase. Vă invit să citiți cu atenție comentariile de pe acest site, veți vedea că cele mai amuzante sunt semnate de femei. Singurul cititor care le face cât de cât față este Fratele Andryusha, dar și el e arhitect – carevasăzică, un fel de designer de clădiri”

    cuuum … ?!?! si doctorii nostri dragi, CMS si dl Sendroiu?!? si Mos Ion Roata?

    p.s. baieti, sa va faceti poze din alea faine, cum are RoseN, daca se poate si aia de backup 🙂

  5. Rushenne 8 March, 2012 at 12:25

    Multumim! 🙂
    Fetele, ‘La multi ani si o primavara frumoasa!’ 🙂

  6. ralu 8 March, 2012 at 12:25

    Cat de frumos!!!

  7. lulu 8 March, 2012 at 12:27

    🙂

  8. RoseN 8 March, 2012 at 12:27

    Inca-s suspicioasa si astept un P.S. de final, dar pana atunci
    :-* :-* :-* you too

  9. Nero 8 March, 2012 at 12:28

    “dacă îi încredința aripa dreaptă doamnei Grouchy, ea ar fi ajuns la timp pe câmpul de bătălie.” – da doamna respectiva era cititoare de-a ta? Ca eu inca nu prea am intalnit doamne care sa ajunga la timp undeva. E drept ca nu m-am intalnit nici cu cititoare de DC.

    P.S. La Multi Ani!

  10. lulu 8 March, 2012 at 12:28

    @Andryusha
    Cred ca Julius te-a facut oarecum gay :))

  11. Lecteriţa 8 March, 2012 at 12:30

    Fetelor, vorba lui Voicu Panzar : We the be the best! =))

  12. unmihai 8 March, 2012 at 12:33

    La Multi Ani Fetele! 🙂
    PS
    Fara femei viata e pustiu!

  13. NNA 8 March, 2012 at 12:38

    @lulu: l-a facut gay si atat. :))

  14. JULIUS 8 March, 2012 at 12:42

    @NNA: hai să le mai fac astăzi un cadou fetelor: îți șterg mojiciile 😀

  15. eBBe 8 March, 2012 at 12:42

    Ai pus punctul pe (langa) G, domnu’ Iulica!
    Traiasca fanele lu’ matale! :))

  16. Cms 8 March, 2012 at 12:43

    În sfârşit! După ce am aşteptat, cu intuiţia şi diplomaţia mea masculină, ca Mogulul să fie primul care face declaraţii sforăitoare frumoase doamnelor şi domnişoarelor cititoare, pot şi eu să-mi aduc contribuţia:
    La mulţi ani, fetelor, şi să aveţi parte de o primăvară frumoasă! 🙂

  17. NNA 8 March, 2012 at 12:46

    @JULIUS: Bine bre, recunosc, am fost rau, iar in plus este si 8 martie, hai sa traiesti. Merci 🙂

  18. Radu Udrescu 8 March, 2012 at 12:46

    La multi ani fetele si, dupa cum ziceam si pe feisbuc, grija mare cat bagati diseara in chiloti la stripalai…

  19. ralu 8 March, 2012 at 12:47

    @JULIUS: Ce-o zis? Vrem sa stim!

  20. JULIUS 8 March, 2012 at 12:47

    @ralu: ceva ce cadra cu momentul. 😀

  21. JULIUS 8 March, 2012 at 12:48

    @Radu Udrescu: nu te-ai abținut…

  22. Cristina Ş. 8 March, 2012 at 12:49

    @Cms: >:D< uite, ca ma chinui de 1 ora sa postez si eu o intrebare si nu-mi iese: de ce nu a mentionat Julius si pe ceilalti baieti mishto care fac fata fetelor de pe DC: Cms, dl dr Sendroiu, Mos Ion Roata ..?!

    p.s. baieti, sa va faceti poze din alea faine, cum are RoseN, daca se poate si aia de backup

  23. RoseN 8 March, 2012 at 12:49

    @Cms: Azi ti-s cam acri strugurii 😀 ce sforaitoare mah? Eu vad doar sinceritate si umor…dar mdeh!

  24. Dan1 8 March, 2012 at 12:49

    @JULIUS: Cred ca s-a strecurat o grava eroare: articolul asta era pentru “catchy.ro” si l-ai publicat aici, iar pe ala pentru DC o sa-l publici pe “catchy.ro”. Ca alta explicatie nu gasesc. 😐

  25. lulu 8 March, 2012 at 12:49

    Si acum ca au trecut aburii primei lecturi, nu ma pot opri sa raspund: iti iubesti mai mult cititoarele pentru ca ar fi fost al dracu’ de rau pentru imaginea ta de burlac sa iti iubesti mai mult cititorii…

  26. unmihai 8 March, 2012 at 12:50

    @JULIUS:
    daa…. azi e ziua in care trebuie sa ne abtinem! =))

  27. sebra 8 March, 2012 at 12:55

    @lulu:
    Bre! Calul de dar nu se caută de dinţi!

  28. Lecteriţa 8 March, 2012 at 12:57

    Abia acum am remarcat expresia care intareste simtul proprietatii: IMI iubesc cititoarele ( ale mele, ele insele) =))

  29. lulu 8 March, 2012 at 12:58

    @sebra: Eee nu. Pai altfel cum stii ca e de firma, pardon de rasa??

  30. Fratele Andryusha 8 March, 2012 at 12:59

    @lulu:
    Mă uit la imprimantă și tac, strângând din dinți… =))

  31. unmihai 8 March, 2012 at 13:00

    eu acum îmi dau seama…. vă dați seama ce beleanoroc e azi pe capul barbaților cu harem?

  32. Dramoleta 8 March, 2012 at 13:00

    Bravo băieţii! Mulţumim!
    La mulţi ani fetelor!

  33. lulu 8 March, 2012 at 13:01

    @Fratele Andryusha: Mananci si plangi :))

  34. NNA 8 March, 2012 at 13:02

    @ralu: E doar o tactica prin care ii cresc rating-ul de burlac. 😀

  35. miki 8 March, 2012 at 13:03

    Chiar daca nu-s pe lista aia “scurta”, multumesc si eu pentru urari domnilor Jul, Cemeseu, Radu Udrescu si concitadinului meu, unmihai :-*
    Daca o sa mai fie cazul, revin c-un update 😀
    Nu in ultimul rand, La multi ani, fetele!

  36. MonicaS 8 March, 2012 at 13:04

    Ce draguuut! 🙂

  37. M3bis 8 March, 2012 at 13:09

    @JULIUS: Şi tu pe ele!


    @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

    LMA, fetele!

  38. BRRC 8 March, 2012 at 13:11

    Doamnelor și domnișoarelor care, într-adevăr, ne onorează cu spiritul, un sincer
    La mulți ani interesanți și frumoși! (+TVA)
    🙂

  39. Cms 8 March, 2012 at 13:14

    @Cristina Ş.: şi Cristina Ş.: N-avem loc de ego-ul Mogulului, ăsta-i adevărul. 🙁 Dar te-ai gândit la noi, şi asta e suficient. Mulţumesc! 😀
    @RoseN: Osho se răsuceşte-n mormânt… sau l-au ars când a murit? 😛

  40. dyers_eve 8 March, 2012 at 13:16

    “-Dragi ti-s fetele, Julius ?
    -Dragi…
    -Da’ tu lor ?
    -Si ele mie !” 🙂

  41. ralu 8 March, 2012 at 13:20

    Am dat like tuturor baietilor care au avut cuvinte frumoase pentu fete. 🙂
    @M3bis: Ti-as da mai multe like-uri daca as putea:)

  42. Rushenne 8 March, 2012 at 13:25

    @ralu: Si eu as vrea sa pot da mai multe like-uri la comentariile frumoase ale baietilor, in special comentariului lui M3bis. 😛

  43. ionut 8 March, 2012 at 13:26

    Eu astept comentariul Ralucai :). Nu ma pot pronunta inainte, sunt cuminte 🙂

  44. karmapolice 8 March, 2012 at 13:36

    si noi te iubi pufulici(am zis bine? m-am incadrat? )

  45. ralu 8 March, 2012 at 13:39

    @ionut: Eu te banui ca faci diferente intre cititoarele DC 😀

  46. Raluca 8 March, 2012 at 13:41

    Si florile noastre unde sunt?

  47. ralu 8 March, 2012 at 13:43

    @Raluca: M3bis imparte flori

  48. ioana 8 March, 2012 at 13:46

    🙂 Multumim!
    Fetelor, la multi ani buni si frumosi!

  49. Raluca 8 March, 2012 at 13:47

    @ralu: Barbatu-mio???

  50. M3bis 8 March, 2012 at 14:02

    @Raluca: Să nu-mi spui că eşti geloasă! Nici like la comentariul meu n-ai dat!

  51. N.A. 8 March, 2012 at 14:06

    Vaaaaai, Julius, avea dreptate o cititoare de-a ta cand ti-a zis odata ca esti un scumpik!!!! Si un dragalas, mai adaug eu! Multumim din sufletelele noastre mici si negre si te pupacim! 😀

  52. ionut 8 March, 2012 at 14:09

    @ralu: Nu-i vina mea ca exista diferente- eu doar le observ 🙂

    @M3bis: Poate a incurcat comentariile -de emotie- si a dat like la al meu (greseala nevinovata, in fond) 🙂

  53. Sorin 8 March, 2012 at 14:09

    Eu nu-mi dau seama de unde apăruse zvonul că Julius ar fi misogin? 😀

  54. Lecteriţa 8 March, 2012 at 14:14

    @Sorin:
    te luminezi maine, cand e ziua barbatului si-a celor 40 de mucenici din ceata ostaseasca de la Sevastia. noi nici nu mai existam, maine

  55. Raluca 8 March, 2012 at 14:24

    @M3bis: Ce femeie nu ar fi daca ar afla ca barba-su imparte flori la dame, dar pe ea o uita?

  56. Raluca 8 March, 2012 at 14:25

    @ionut: La ce te asteptai de fapt? De fapt, ca sa pun puntul pe i: care e reputatia mea p-aici?

  57. M3bis 8 March, 2012 at 14:29

    @Raluca:


    @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

    LMA, nevastă!

    PS. Ai văzut că n-a fost greu să dai like?

  58. Raluca 8 March, 2012 at 14:33

    @M3bis: Multumeeeeesc. Pup dulce. Nu poti face ceva din butoanele alea ca sa mai pui vreo suta de likeuri mai sus?

  59. ionut 8 March, 2012 at 14:37

    @M3bis: Acum se poate interpreta (ai primit totusi mai multe like-uri :-SS )

    @Raluca: Nu stiu ce reputatie ai. Mie imi place ca raspunzi, argumentezi, te (z)bati: e suficient, ca doar comentam pe un blog, nu suntem in dormitor:)

  60. M3bis 8 March, 2012 at 14:38

    @Raluca: Aşa e bine?

  61. ionut 8 March, 2012 at 14:39

    @Raluca: Incercai sa spun cate ceva despre reputatia ta si am ajuns la moderare :))
    Era insa de bine (chiar daca nu trece de cenzura) :))

  62. Raluca 8 March, 2012 at 14:44

    @M3bis: Stii, oricarei femei ii creste inima-ntr-ansa (am pus bine cratimele?) cand vede ca domnul inimii sale este masculul alfa dintr-o comunitate, care taie si spanzura.

    @ionut: Mai ales cand vreau sa castig aparate foto. :)) Dar da, in esenta, tare-s feminista.

  63. M3bis 8 March, 2012 at 14:45

    @ionut: A trecut cât te-ai câcâit chinuit tu să scrii ultimul comentariu.

  64. Mel 8 March, 2012 at 14:46

    Multumim Julius, esti atat de draguuuut…gata, ai scapat din triunghiul mortii si anul asta, poti sa rasufli usurat si sa bei o bere, sau 40….pupici pufosi!

  65. Irina 8 March, 2012 at 14:53

    Dupa ce mi-am inceput ziua cu un mail de LMA de 8 Martie din partea unui angajat al H*rnbach, acum post-ul asta…Sunt emotionata! 😀

    P.S. Mersi, Julius, te pricepi la vrajit!

  66. NNA 8 March, 2012 at 14:58

    Cel mai tare cadou de 8 martie la facut Base prin faptul ca a promulgat “legea privind prevenirea si combaterea violentei in familie”.
    Am citit putin din ea si am ras cu lacrimi. :))
    O interpretare in favoarea doamnelor: “orice inactiune a barbatului care provoacă sau poate cauza un prejudiciu sau suferinţe psihice, sexuale, emoţionale,…” daca domnul nu presteaza in seara de 8 martie, printr-o inactiune, sunati la 112 si se rezolva. :))

  67. sebra 8 March, 2012 at 15:00

    Am dat like la toţii copii. Aşa bună sunt la suflet!

  68. Stephanie 8 March, 2012 at 15:04

    Da, mah, te citim, te iubim, ca ca tine nu gasim!!! Poop! :-* (Mersi, RoseN!)
    (Imi spune si mie cineva cum “se scrie” emoticonul pupacios?) 🙂

  69. RoseN 8 March, 2012 at 15:06

    @Stephanie: :-* se face asa : – * fara spatiu intre caractere
    FARA SPATII (doua puncte,liniuta,steluta)

  70. Ferdinand 8 March, 2012 at 15:06

    Ce înțeleg de aici e că Julius, cât de cât, își iubește totuși și cititorii…

  71. Stephanie 8 March, 2012 at 15:10

    @M3bis: De ziua mea te rog sa editezi comentariul 68 …
    Anunt pe aceasta cale ca-mi bag… in Erdeesh-ul frantuzesc!!!

  72. RoseN 8 March, 2012 at 15:12

    @Stephanie: ia uite aici ce comori: emoticoanele

  73. M3bis 8 March, 2012 at 15:14

    @Stephanie: Done.

  74. Stephanie 8 March, 2012 at 15:15

    @RoseN: Stiu, fata, da’ nu ma ajuta netul si din memorie nu le stiu! Multam pentru bunavointa! Vedeti ma, de ce ne iubeste Julius? Ca suntem sensibile si ne ajutam semenii aflati in nevoie!!!
    @M3bis: Si pe tine te iubesc!!!

  75. Georgiana 8 March, 2012 at 15:18

    mulțumim frumos, Julius! pup iu! :*
    îmi place că știi să ne minți frumos! 😛

  76. serbanm 8 March, 2012 at 15:31

    Cred ca esti multumit ca ai scapat fara sa faci cadouri! Trebuie sa recunosc ca si vorbele pot fi un cadou frumos … vezi ca stii sa te descurci? asa ca la anu fara vaicareala!
    Multumim pt urari!

  77. l@ura 8 March, 2012 at 15:37

    DC rulz!!!!!!!!!!……ce de flori, muzica si ganduri frumoase, unde sunt arogantele ca nu mai recunosc locul :-O
    Julius, ai vrut de fapt sa spui asta, asa-i?si de emotie, ai uitat 😉
    Ai grija ca azi e 8 Martie….

  78. Cms 8 March, 2012 at 15:52

    @Cristina Ş.: “baieti, sa va faceti poze din alea faine, cum are RoseN, daca se poate si aia de backup”
    Poftim, l-am pus la gravatar pe faimosul Cmsdale! Acum îmbrăcat doar cu un prosop verde =))
    P.S. Nu mă pasionează ciocolata! 😛

  79. Razvan 8 March, 2012 at 15:54

    Buna asta , domnule J.C. Va mananca din palma .Teach us master…. ^:)^

  80. Cristina Ş. 8 March, 2012 at 16:01

    @Cms: iti sta mai bine prosopul verde decit patratelul rosu 🙂

  81. ina 8 March, 2012 at 16:08

    “va iubi” merge cu “va pupacesc” :))
    Multumim si noi.

  82. Sorin 8 March, 2012 at 16:09

    @Sorin: După 40 de pahare orice bărbat este ori “femininofil” extrem ori misogin feroce! 🙂

  83. subinus 8 March, 2012 at 16:10

    Zgarcit mogulu’. Decat sa dea si el, doamne fere’, o felicitare, fie ea si simpla daca nu sincera, mai bine scrie un articol. In schimb cand are de carat un frigider sau o canapea imediat suna la saracele doamne Tache sau Catrina. Rusineeee :p
    La Multi Ani, doamnelor si domnisoarelor! Sanatate si tot ce va doriti!

  84. Adriana Popescu 8 March, 2012 at 16:16

    @JULIUS: Unde scrie “Pentru ca asculta metale”? Ca sa nu ma simt exclusa… Ca in rest nu ma regasesc pe niciunde. Poate doar la “sensibilitate” \m/

  85. Ina_adevarata 8 March, 2012 at 16:36

    Moama, ce m-am emotionat citind textul asta. Si noi te iubim, Julius, chiar si cind facem misto de tine.
    De asemenea, iubim intreaga echipa redactionala masculina si comentatorii, fara de care nu ti-ai fi dat seama cit de mult iubesti comentatoarele.
    Mersi.

  86. remainick 8 March, 2012 at 17:39

    noaah! esti cumparat. doar pentru ca insista cu ziua lor consideri ca esti mai bun, mai frumos si mai bogat daca le iei partea. macar spiritual. ti-au spus o vorba buna si te-ai inmuiat. ti-au zambit sagalnic si ai lesinat. dar, in fond, nu te condamn. esti o victima! ce masonerie…ce G8…conspiratia e mult mai mare. puterea e in mana lor. unii din noi suntem ultimele avanposturi ale structurii de rezistenta in fata celor care ne subjuga. Julius a pierdut. e mancat! sa bem o bere pentru el, in amintirea lui! Amin!

  87. Cami G. 8 March, 2012 at 18:00

    ‘ai de mine ce te mai iubim și noi, Julius!! Pupăcioși până la refuz, mo!
    :* :* :* … :* :* :* :* :*… Am mărit lotul, să ai să împarți si la echipă.

    O primavară veselă și caldă asemeni vouă, doamnelor! 🙂

  88. sebra 8 March, 2012 at 18:16

    @Cms:
    Nu ţi-e frig? :))

  89. coradob 8 March, 2012 at 18:40

    Hai ca ne-ai prostit si azi, de aia te iubi noi, ca stii sa ne zapacesti cu talent 😀

  90. ErRon 8 March, 2012 at 18:47

    Julius, postarea asta face cat 1000 de martisoare si un camion de prajituri!
    Sincer, mi-a cazut tare bine!:)

  91. Sorin 8 March, 2012 at 18:55

    E o gluma despre arhitecti pe care noi, viitorii ingineri, o iubeam foarte mult in facultate: un arhitect este un tip care nu e suficient de gay ca sa fie designer vestimentar dar nici suficient de barbat ca sa fie inginer constructor. E un umor dubios, ingineresc, acelasi tip de umor care ne facea sa radem cu lacrimi la expresii precum “ursul bipolar”.

  92. Fratele Andryusha 8 March, 2012 at 19:04

    @Sorin: Merci, acum am înţeles şi eu poanta lui Julius. E drept că bătuse şi Lulu nişte apropouri, dar m-am gândit că e femeie, e ziua ei, e prea subtilă pentru mine…
    Noi, în facultate, făceam poante clasice despre ingineri – că-s beţivi, burtoşi, şantierişti, etc. N-am reţinut niciun banc mai de Doamne-ajută, că mi se păreau chiar şi atunci prea puerile.

  93. sebra 8 March, 2012 at 19:34

    @Fratele Andryusha:
    Tu realizezi că urlă invidia în băieţi? A fost oficial recunoscut că eşti singurul comentator cu umor de pe site. 😉

  94. Ina_adevarata 8 March, 2012 at 19:37

    @Fratele Andryusha:
    las’ că îmi amintesc eu o învățătură din facultate: “de inginer să te folosești așa cum folosești guma”. Sigur că nu i se potrivește lui Sorin, el e suficient de bărbat ca să nu se folosească nimeni de el.

  95. Cms 8 March, 2012 at 19:47

    Lasă, Frate Andryusha, că aceleaşi comparaţii se făceau şi la noi în facultate: chirurgia e pentru bărbaţii adevăraţi, psihiatria pentru fetiţe iar medicina internă e undeva pe la mijloc . Aşa că am ales cercetarea medicală, unde, evident, se ajunge după operaţia de vasectomie. =))

  96. lulu 8 March, 2012 at 19:51

    @Fratele Andryusha: @Sorin: Deci io nu stiam nici un banc. Eu aia am dedus din text, mi s-a parut haios, si am incercat sa duc gluma mai departe, da?? Asa ca nu ma bagati intre ingineri si arhitecti. Sau nu faceti asta daca nu aratati macar ca baietii din pozele lui RoseN :))

  97. Dan1 8 March, 2012 at 21:58

    @Fratele Andryusha: Era ala cu ingineru’ si cu câinele: amândoi au o privire inteligenta, da’ nu pot sa se exprime! =))

  98. Dan1 8 March, 2012 at 21:59

    @lulu: Stim si bancuri cu contabili, daaa?

  99. Dan1 8 March, 2012 at 22:07

    Domnu’ M3bis, vedeţi că vă pâlpâie avataru’ şeala uăi!

  100. ErRon 9 March, 2012 at 02:15

    Julius, ia uite ce cadouri se fac in judetul meu :”45 de văcuţe care au aterizat la Aeroportul Internaţional Timişoara, în urmă cu o lună, din Irlanda, au fost dăruite de Ziua Femeii gospodinelor din comuna Râşca, jud. Cluj “:D
    Totusi, nu exista cadou mai frumos ca acest articol al tau,cel putin pentru orasence!

  101. necesar 9 March, 2012 at 08:01

    zi ma, cititoarele, un’e-i aia silavaracald, de nu incapea nimeni de ea p-aci?

  102. Camelia 9 March, 2012 at 23:12

    textul asta si lipsa acuta de ciocolata in organism m-au adus in valea plangerii…. mersi julius…asa dulcic cum esti tu 🙂 si :* Cms-ul