Postul nu e post destul

Cotco’s Day

Imagini cu oameni buni, de sâmbătă până luni.

Fotografii de: Sorin Pletea, Cristina Vlăsceanu, Claudiu Ștefan și Mircea „Cms” Ciuhuța.

PS: Revin diseară și cu alte poze.

Share:

51 comments

  1. warlock 19 March, 2012 at 11:53

    Pai si noi, provincialii??!! Ce facem, bem singuri??!!

  2. RoseN 19 March, 2012 at 11:55

    Palariile-s de mare efect :))

  3. sebra 19 March, 2012 at 11:57

    Ce-aţi făcut cu Dan1? 😐

  4. MonicaS 19 March, 2012 at 12:00

    @Sebra: Nu a venit! Iar am intrebat de el, daca e cineva undercover. Nimic, nimicuta.

  5. RoseN 19 March, 2012 at 12:02

    Nici Dan1, nici familia Camio, nici Metalista, pffff, ce absente ilustre :))

  6. sebra 19 March, 2012 at 12:04

    @RoseN:
    Nici RoseN! :))

  7. RoseN 19 March, 2012 at 12:05

    @sebra: :)) Maaaah, care nu suntem din Bucuresti am avut scutire pe motiv de lene :))

  8. Claudiu P.R Partidul Acarienilor 19 March, 2012 at 12:12

    A lipsit si Cougar pe motiv de rubeola.

  9. ionut 19 March, 2012 at 12:13

    Propun ca Revolutionarul din Beclean sa fie trecut in fiecare dintre urmatoarele sondaje DC: Jos cu dictatura lui Remus Cernea! Cotcodacii merita mai mult: merita solutii viabile! 🙂

  10. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 12:16

    Da’ presedintele Mardare unde e? Premierul Ripper m-a informat ca a fost la eveniment. Deci de ce nu il vad in poze???? x-(

  11. JULIUS, preș. Partidul Acarienilor 19 March, 2012 at 12:19

    @Adriana Popescu: am luat ce mi-a venit la mână. pun diseară, am poze când s-a perfectat alianța dintre Azalieni și Acarieni, care îl va termina definitiv pe Remus Cernea.

  12. Cms 19 March, 2012 at 12:20

    @Adriana Popescu: N-a avut nimeni curajul să-i pună bliţul în ochi, de când cu privirea Anselmo. 😛

  13. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 12:22

    @JULIUS, preș. Partidul Acarienilor: Nu cred ca Mardare sa renunte la presedintie dupa o singura iesire la bere. Esti sigur ca nu v-a propus ca viitoare evadare in decor sa aiba loc la un club unde se face karaoke cu metale? 😀

    @Cms: Zi merci ca n-am fost si eu pe-acolo, pentru ca privirea Anselmo in varianta stereo este ucigatoare :))

  14. boemul 19 March, 2012 at 12:29

    mulţumesc pentru selectarea celei mai nasoale poze cu mine :))
    da’ de ce apare CMS-ul în juma’ din poze? e vreo legătură cu faza că-i antropolog, şi se pozează cu… ăăă… subiecţii? 🙂

  15. sebra 19 March, 2012 at 12:31

    @boemul:
    Stai liniştit. Noi nu ştim care eşti tu.:))

  16. Cms 19 March, 2012 at 12:33

    @Adriana Popescu: Varianta cu pedală dublă. 😉

    @boemul: Las’ că mai vin de-ale mele cu tine, să vezi atunci… 😀

  17. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 12:34

    @boemul: Stai linistit, nu toata lumea are veleitati de fotomodel, asa ca Ripperu’! 😀

  18. boemul 19 March, 2012 at 12:37

    @Adriana Popescu:
    ţin să te anunţ că-s mai înalt ca ripperul şi mult mai suplu :))

  19. Cristina Ş. 19 March, 2012 at 12:38

    @boemul: dar nu putem fi siguri de asta decit daca va faceti poze impreuna 🙂

  20. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 12:41

    @boemul: Nimeni nu e mai inalt decat Ripperul! Nici macar presedintele Mardare, ca de-aia il si trimitem la Cotroceni. Sa-l protejam pe micut!!! =)) Iar Ripperul nu e plinut, e bine facut, da?! 😛

  21. boemul 19 March, 2012 at 12:42

    @Cristina Ş.:
    hochei, data viitoare 🙂
    a, şi am şi barba mai mişto, clar! 🙂

  22. boemul 19 March, 2012 at 12:43

    @Adriana Popescu:
    nici Chuck Norris?! :))

  23. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 12:45

    @boemul: Chuck Norris? Tipul ala care a vrut sa fie consilierul Ripperului, dar a fost respins pe motiv ca nu-i placeau metalele? :))

  24. Cristi 19 March, 2012 at 12:49

    @boemul: Serban e barbosul oficial :P. Ma rog, cu noul avatar a inceput sa se lupte cu Belle d’Imagination pentru alt titlu. =))

  25. miki 19 March, 2012 at 12:51

    Da’ Doc Şendroiu de ce are în ambele poze o privire d’aia gen “multe am văzut la viaţa mea, dar asta…”?
    P.S. Să vă fie de bine!

  26. Claudiu P.R Partidul Acarienilor 19 March, 2012 at 12:59

    @Miki. Pentru ca a fost in africa si a vazut multe?

  27. boemul 19 March, 2012 at 13:01

    @Cristi:
    corect, cu Şerban nu pot să mă pun, i-am şi zis sâmbătă 🙁

  28. Lecteriţa 19 March, 2012 at 13:02

    deci e oficial: Cougar are rubeola. saptamana asta ar trebui sa i se suspende Facebookul

  29. miki 19 March, 2012 at 13:12

    @Claudiu P.R Partidul Acarienilor: Tocmai! Ar trebui sa nu-l mai mire nimic, nu? 😀

  30. sendroiu 19 March, 2012 at 13:39

    @Adriana Popescu: patratelele de pe abdomenul Ripperului s-au transformat in cubuletze, cubuletele in cuburi, cuburile s-au unit intr-un cub mai mai mare, pe care nu stiu la ce sala l-a lucrat, ca sambata seara avea forma de sfera. E adevarat, o sfera invelita intr-un tricou Metallica cu siluete de corbi in apus de soare orange …
    Seducator! :))

  31. dragos 19 March, 2012 at 13:41

    tztzt..ce mica-i lumea..

  32. ionut 19 March, 2012 at 13:42

    @miki: Mie-mi pare ca doc “intra in lupta de dragul luptei”: nu ca sa castige, nu musai ca sa se mire 🙂

  33. N.A. 19 March, 2012 at 13:47

    :(( vroiam si iooooooo! :((
    Hating you all 🙁

  34. N.A. 19 March, 2012 at 13:49

    @julius – pune mana de taguieste, ca aparura si fete noi

  35. Ferdinand 19 March, 2012 at 14:03

    Am putea să punem de o sărbătorire și la Cluj; una în care să avem și un moment în direct cu mogulul de la București…

  36. Raluca 19 March, 2012 at 14:07

    Ia uite, apar si eu in 2 poze!

  37. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 14:16

    @sendroiu: Am vazut oameni foarte panicati in momentul in care au vazut de-aproape apusul ala de soare portocaliu 😀 Stiau ca ce va urma doare tare…

  38. dilema de luni « boemul 19 March, 2012 at 14:28

    […] reuniunea culturală Daily Cotcodac, în cadrul căreia am cunoscut persoane foarte interesante, am avut un uichend oarecum banal – […]

  39. serban 19 March, 2012 at 14:37

    Data viitoare ne întâlnim aici.

  40. Claudiu P.R Partidul Acarienilor 19 March, 2012 at 15:42

    Numai eu nu apar in poze :((

  41. Alex Ripper 19 March, 2012 at 15:45

    Acum sper ca ati inteles de ce Adriana este Ministrul Culturii si in acelasi timp, se ocupa de imaginea partidului nostru. 😀

    @sendroiu: daca ai stii tu la cate spritzuri am fost pentru a lucra abdomenul… :))

  42. serban 19 March, 2012 at 15:47

    @Claudiu P.R Partidul Acarienilor:
    O fi vreun “bug”.

  43. Alex Ripper 19 March, 2012 at 15:51

    @Adriana Popescu: vezi ce se intampla daca am zis sa fiu simpatic… trebuia in toate pozele sa apara degetul facut celebru de Blitzwoman. :))

  44. Adriana Popescu 19 March, 2012 at 15:55

    @Alex Ripper: Tocmai cautam o explicatie pentru faptul ca nu ai aparut in poze in postura care te-a facut celebru. Dar asta e! Nu toata lumea are abilitatea lui Blitzwoman de a scoate tot ce-i mai rau din noi :))

  45. Alex Ripper 19 March, 2012 at 16:31

    Blitzwoman e unica :)) Plus ca am zis sa nu-i desfintez din prima, dar schimbam foaia :))

  46. Sorin 19 March, 2012 at 17:56

    Astea sunt pozele din primele minute sau nu s-a consumat alcool?

  47. Dan1 19 March, 2012 at 18:37

    @sebra & @MonicaS & @RoseN: Da’ ce-aveti bre cu mini? Vreti sa ma desconspir? :))

  48. Cristi 19 March, 2012 at 19:38

    @Dan1: Eu chiar am crezut ca Julius si-a pus in practica amenintarea. 😀

  49. Raluca 19 March, 2012 at 19:51

    Auziti, dar pozele apar numai pe DC sau si pe Fb?

  50. lulu 19 March, 2012 at 20:06

    @Raluca: Pai cancanul era ocupat cu stirea ca se marita Teo, iar Gandul era pana la gat in mocirla politica.

  51. Raluca 19 March, 2012 at 22:17

    @lulu: Gandul e pana la gat in grafice despre sex si in orgasme de 4 ore.