Postul nu e post destul

Recomandări de seară

Începem cu un posibil scenariu apocaliptic: ce s-ar întâmpla dacă ar dispărea subit pisicile? Conform cercetătorilor care au studiat acest scenariu, impactul asupra mediului ar fi devastator, iar în finalul studiului se amintește și de șocul emoțional la care ar fi supuși proprietarii acestor animale atât de drăguuțe. Fără să fiu nici un fel de cercetător, pot să vă mai dau o urmare care le-a scăpat autorilor studiului: industria covoarelor ar ajunge rapid pe butuci.

Peter Irme a declarat pentru Reporter Virtual că „speră” ca până vineri să vireze salariile angajaților de la „Adevărul Holding” pe luna decembrie. Catrina, sper din suflet să se dea cel puțin până la litera D!

O companie rusească de telefonie mobilă a lansat serviciul 3G+ (viteze de 21 mbps prin 3G). Și, ca să-și promoveze abonamentele cu trafic nelimitat, îi premiază pe cei care downloadează mai mult. Câștigătorul concursului a downloadat 419 GB într-o săptămână. Aș vrea să-i felicit încă o dată pe prietenii mei de la Vodafone pentru irezistibilele lor oferte de „trafic nelimitat până la 1GB”; le-aș trimite și un sms, dar mi s-au terminat sms-urile naționale de luna asta.

După câteva zile pe un site de matrimoniale, Boemul trage primele concluzii: „Ştiam eu că sunt irezistibil, dintre calităţile mele doar modestia depăşindu-mi virilitatea, dar chiar nu mă aşteptam să fiu căutat de cinci domnişoare încă din prima zi!”. Textul e haios, deși la început o dă nițel de gard: „Ca tot omul modern şi divorţat de relativ puţin timp, după ce n-am putut să aleg nimic dintre prietenele nevestelor prietenilor ori tipele pe care le întâlnesc prin baruri sau în drum spre muncă, am ajuns şi eu pe un site de matrimoniale”. Boemule, „după ce n-am putut să aleg nimic dintre nevestele prietenilor”! Încerci tot, mă, înainte să treci la site-urile de matrimoniale.

Share:

22 comments

  1. sebra 8 February, 2012 at 20:21

    Dacă ar dispărea subit toate pisicile, facebook-ul va fi cu siguranţă mai pustiu.

  2. Ina_adevarata 8 February, 2012 at 20:32

    Pentru Old John Wheel: ai inteles, da? Sa nu ii schimbi numele Simonei pina isi primeste leafa, ca Julius nu crede ca ajung banii pina la R.

  3. dc 8 February, 2012 at 21:00

    Cred ca odata cu pisicile as putea renunta la concursurile alea de mima dedicate lor >:) 😀

  4. Dan1 8 February, 2012 at 21:10

    @sebra: Iar concursurile mânărite şi cu pisici urâte ar dispărea de pe DC. 🙁

  5. Belle d”Imagination 8 February, 2012 at 21:11

    Boemule, soooo cute, but it is WROOOONG!
    Mi-o zisă mie Juls că facebook rocks la agăţămente!

  6. Dan1 8 February, 2012 at 21:12

    @dc: De ce trebuia sa faci asta? :))

  7. sebra 8 February, 2012 at 21:35

    @Dan1:
    Face Julius concurs de mimă cu gândaci şi tot găseşte o soluţie de umplutură a-i umple pe cititori cu sincere felicitări. :))

  8. Lecteriţa 8 February, 2012 at 21:36

    Cercetatorii britanici au descoperit, in sfarsit, piramida trofica? Tot zilele astea au descoperit si greierasul de tufis, care a trait , cica, acum 165 de milioane de ani. Ma intreb cum ar fi lumea, fara cercetatorii britanici?!

  9. Dan1 8 February, 2012 at 21:40

    @Lecteriţa: Ca fara greierasul de tufis stim deja cum e! :))

  10. lulu 8 February, 2012 at 21:41

    Nu reusesc sa inteleg la ce nE foloseste prima recomandare. Poate imi explica si mie cineva.

  11. Dan1 8 February, 2012 at 21:45

    @lulu: La facut trafic, doooh! deaaa? :))

  12. l@ura 8 February, 2012 at 21:50

    te rog, in Italia am primit o oferta si mai irezistibila de la vodafone: 3 giga la 7 Mb/s :-w; n-ai idee daca pot sa-mi fac abonament la rusii aia si de-aici din CE?
    ps: Simona Catrina, iti tinem pumnii

  13. lulu 8 February, 2012 at 21:56

    @Dan1: Daca voia trafic il lista la bursa pe Boemul. Sau organiza o licitatie de burlaci, ca tot vin zilele alea…

  14. Dan1 8 February, 2012 at 22:13

    @l@ura: Pai, fiind tot “comunitati” (aia a statelor independente – cica – iar ailalta “europeana” ), eu zic ca ar trebui sa poti! =))

  15. Sorin 8 February, 2012 at 22:20

    “ce s-ar întâmpla dacă ar dispărea subit pisicile?” Nu stiu. Un lucru e insa sigur, fox terrier-ul meu lucreaza din greu la acest scenariu. Am ingropat mai multe pisici in spatele gradinii decat SOV racheti pe dealurile Moldovei.

  16. l@ura 8 February, 2012 at 22:21

    @Dan1: breeee,si eu zic ca ar trebui sa pot; nu stiu restul lumii ce zice =))
    da am o banuiala

  17. Ana Q. 8 February, 2012 at 22:51

    Daca te referi la traficul de la modemul vodafone…(Vmb-Vodafone mobile Broadband) E nelimitat! INSA, un mare insa, ai inclus in functie de abonamentul pe care il alegi 2,4,8,10,16 gb de trafic si atat timp cat consumi din ei ai viteza de pana la 21.7 Mbps. Daca ii consumi in mai putin de 30 de zile inca te mai poti conecta la internet dar din pacate cu o viteza maxima de 128 kpbs. Vestea buna e ca traficul suplimentar nu se taxeaza spre deosebire de internetul pe mobil.
    De mentionat este ca viteza de pana la 21.7 Mbps se poate atinge doar daca tipul modemului permite si cel mai important e sa te conectezi intr-o zona cu semnal bun.

  18. Dan1 8 February, 2012 at 23:02

    @Ana Q.: Aaam înteles: esti agent de vânzari! =))

  19. boemul 9 February, 2012 at 08:25

    mulţumim adminului cel mogul! 🙂
    chiar, n-ar strica să postaţi din nou aia cu triunghiul, dacă la memoria mea cea şvaiţer o ţin minte după doi ani chiar merită 🙂

  20. Ana Q. 9 February, 2012 at 09:04

    @Dan: Hell, no! 😀 dar lucrez in departamentul Data Center – Troubleshooting. 😀 ‘intamplator’ pentru Vodafone.

  21. M3bis 9 February, 2012 at 09:07

    @Ana Q.: Un angajator serios n-ai găsit? Ce face criza asta din om, dom’le!

  22. Ionel Stan 9 February, 2012 at 09:59

    Doamne fereste sa dispara.
    1.Viata fara Antena 1 ar fi un chin.
    2.Copilaria mea fara Tom si Jerry, copilaria lui Darius fara Garfield..
    3.Cum sa mai arunci pisica moarta in ograda vecinului, dupa ce te-ai rugat un an sa-i moara capra?
    4.”Cand pisica nu-i acasa soarecii joaca pe masa” sa vezi de maine brasoveanca si musamaua in jurul mamaligii din ajun.