Promo

Promo: Tatuajul, dragoste până la moarte

Oricât ar fi ele de frumoase, se pare că tatuajele aveau, atunci când au apărut, un scop practic și nu unul estetic. Acum 5.000 de ani, în neolitic, presupun că n-aveai nevoie de un tatuaj ca să agăți gagicile atrase de băieți răi – îi arătai pur și simplu un par noduros și situația era ca și rezolvată, înțelegea pe loc că ești exact genul ei de bărbat. Cel mai probabil motiv pentru care oamenii se tatuau în neolitic era tratarea artritei, fiindcă zonele tatuate erau încheieturile membrelor.

Mâine, în Daily Cotcodac, ora 16.

Share:

14 comments

  1. N.A. 25 February, 2012 at 22:40

    Ce vremuri de aur pentru posibilitatile de agatare ale barbatilor! :))

  2. Etta 25 February, 2012 at 22:51

    Al meu e paros dar n-are tatuaj. O fi longeviv.

  3. chocolate 25 February, 2012 at 23:07

    ar trebui sa-mi tatuez genunchii,
    Ce model sa fie? 😕

  4. dyers_eve 26 February, 2012 at 00:45

    eu cred ca se tatuau la incheieturi pentru ca nu inventasera catusele =))

  5. Belle d”Imagination 26 February, 2012 at 00:58

    Tatuajele au fost folosite cu scopul de a indica apartenenţe la un anumit trib, de a arăta lumii care sunt abilităţile tale, câţi duşmani ai ucis şi nu în ultimul rând cu scop pagic de protecţie a purtătorului.
    Pe vremea aia când utilul şi frumosul nu se excludeau în mod necesar, pe lângă rolul practic, mai era şi cel estetic.

  6. Lepka 26 February, 2012 at 01:19

    palinca de 60 de grade, slana cu ceapa si de astea:
    http://www.youtube.com/watch?v=-l_eH6sb2OY

    in rest la tatuje sunt in target, am si io o juma ` de sleeve.

  7. Rushenne 26 February, 2012 at 01:27

    Cu poze, da? Ca vreau sa imi aleg tatuajul. 😀

  8. dyers_eve 26 February, 2012 at 01:47

    Daca mi-as face un tatuaj cu CTP savurand o prajitura as da gagicile pe spate, este ?

  9. adrian 26 February, 2012 at 09:34

    nu lasa pe maine ce poti posta azi 🙂

  10. valeria 26 February, 2012 at 09:53

    ehhh,ce vremuri…,ce timpuri…;)…:D

  11. Ciprian 26 February, 2012 at 10:19

    Pe vremuri erau filmulete amuzante duminica dimineata.

  12. chocolate 26 February, 2012 at 13:55

    @Ciprian: vremurile alea s-au terminat de vreo saptamana

  13. Sorin 26 February, 2012 at 15:49

    Am un prieten care are un tatuaj cu un extraterestru care joaca X si 0 (de unul singur, ceea ce dovedeste ca are pesonalitati multiple) pe spatele unei vaci nebune.

  14. N.A. 26 February, 2012 at 22:50

    @Sorin: Banuiesc ca nu i s-a intamplat sa dea de altul cu un tatuaj identic :))