Postul nu e post destul

Îngerii lui Julius 2

Cms

– Simona? Tu eşti, fată?
– Eu, gâfâi Simona în telefon. Tu eşti, Sebruţo? Nu puteai să suni şi tu mai încolo…
– Vai de mine, se sperie Sebra. Am nimerit într-unul dintre momentele alea?
– Da, răspunse fără chef Simona. Ajunsesem să ard 70 de calorii. Stai să mă dau jos de pe bicicletă şi vorbim.

Veştile Sebrei nu erau bune. Fusese sunată de Stephanie în urmă cu o oră: doctorul Şendroiu o anunţase pe aceasta că Julius şi cei trei Îngeri, Raluca, RoseN şi Rushenne, veniţi în vizită pe platforma lui africană, plecaseră pe continent cu Babatunde şi nu se mai auzise de atunci nimic de ei.

Fetele se mişcară rapid. Nu le luă prea mult timp să afle că firma care asigurase transportul în Africa era a unui oarecare Herr Konstantin, nimeni altul decât fostul client al temniţei Daily Cotcodac. Când Stephanie, sosită cu avionul la Bucureşti, se alătură celorlalte două, soarta lui Constantin era deja pecetluită. Fu încolţit în Piaţa Romană.
– Ce vă pasă unde este Julius?, le strigă el cu teamă în voce.
– Noi suntem Îngerii lui, îi răspunse tăios Sebra.
– Dar, dar… Julius a fost prins împreună cu Îngerii, se dădu de gol ticălosul.
– Noi suntem vechii Îngeri, replică Sebra. The Original Series. Julius se uită după tinericile alea care cred că arată bine în costumele din piele. Dar noi suntem mai bune. Eu am picioare superbe, Simona îi citeşte pe bărbaţi dintr-o privire iar Stephanie îi mănâncă la micul dejun.
– Suntem Julius’ Angels 3S, adăugă Stephanie. Sexy, Serioase şi foarte, foarte Supărate pe tine, Herr Konstantin!

Înşfăcat cât ai zice „scheiße” şi readus în carcera Daily Cotcodac, sub atenta îngrijire a lui M3bis, Constantin deveni cooperant. Mărturisi că Julius şi Îngerii fuseseră atraşi în capcană, în satul de canibali ai rudelor lui Babatunde.
După un zbor rapid şi o paraşutare în junglă, fetele năvăliră în mijlocul satului cu pricina. Babatunde tocmai citea cu glas tare hămesitei asistenţe reţeta de ciorbă de carne cu legume din cartea „Ciorbe şi medalioane din carne de viţel şi nu numai”, de Doru Anton Roman, presărând pătrunjel uscat de import în cazanul ce-i conţinea pe Julius şi cele trei graţii. Singura care îndrăzni să se ridice pe jumătate din apă şi să le facă salvatoarelor gesturi voioase cu mâinile fu RoseN, ceva mai lipsită de inhibiţii.
– Opreşte-te, Babatunde, strigă Stephanie. Reţeta este greşită!
– O, carne proaspătă, râse cu toţi dinţii Babatunde. Fete care sosit face ciorba mult aromată, ca plic Knorr.
– Nu şi dacă nu ai cu ce să o duci la gură, răspunse calmă Simona, ambalând motorul drujbei pe care tocmai o scosese din poşetă. Ştiu din nişte recomandări de seară de-ale lui Julius, se scuză ea celorlalte două, că te lasă să treci cu ea la vamă, e de uz casnic.

Cum o imagine face cât o mie de cuvinte, pentru ceea ce a urmat vă rugăm să vă imaginaţi un lan auriu de grâu, punctat ici-colo cu roşul viu al macilor sălbatici.

Peste câteva zile, în sufrageria frumoasei vile în stil brâncovenesc, Julius stătea tolănit pe celebra canapea din piele de struţ, înconjurat de cei şase Îngeri.
– Dragele mele, le spuse el celor şase graţii, cum pot să vă răsplătesc pentru curajul vostru?
– Ştiu eu, spuse Sebra. Ai să ne iei pe toate şase într-o excursie, dacă tot ţi-a plăcut să umbli cu Îngerii după tine. Vom merge în Irlanda.

Chipul lui Julius se lumină şi mai tare.
– Am să merg cu voi în toate pub-urile, să cunoaşteţi adevărata Irlandă, râse el, fericit.
– Nu chiar, îl corectă Sebra. Întâi vom merge în toate cafenelele, vreau să încerc specialităţile locale.
– Iar eu, zise Stephanie, vreau să mergem în toate sex-shop-urile şi cluburile de striptease. Asta dacă mai am ce învăţa, totuşi.
– Eu vreau să gust specialităţile irlandeze, aşa că ne vei duce în toate restaurantele, adăugă Simona.
– Vreau să cunosc toţi irlandezii înalţi, blonzi şi cu ochi albaştri, cântă Raluca, dansând în jurul canapelei.
– Pe mine să mă duci în locurile istorice, să văd toate monumentele, strigă Rushenne.
– Eu vreau în toate magazinele, să văd colecţiile bordo de sezon, bătu cu piciorul în podea RoseN.

Julius îşi prinse capul în palme şi se prăbuşi pe canapea, complet distrus.

Notă Julius: Vă mărturisesc că n-am citit textul, după ce-am văzut titlul l-am aruncat într-un draft și l-am programat pentru sâmbătă, când pe site intră mai mult nucleul dur al DC. Sper că termină cu bine.

Share:

92 comments

  1. Lecteriţa 4 February, 2012 at 11:10

    Nu inteleg de ce doar Simona stie ce trebuie sa contina poseta unei femei.

  2. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 11:18

    Nu înţeleg de ce numai Sebra are picioare frumoase. Eu cred că şi Camionagiu, de pildă, are cu ce se lăuda.

  3. N.A. 4 February, 2012 at 11:21

    Hahahaha, da, pentru fete se termina bine. Pentru tine, nu cred…..

  4. Raluca 4 February, 2012 at 11:25

    Barbatunde era blond? 😀

  5. RoseN 4 February, 2012 at 11:28

    ^:)^ Multumim fetele ^:)^
    P.S. Ralu, un irlandez de ala blond sa-mi lasi si mie

  6. Raluca 4 February, 2012 at 11:32

    @RoseN: Nu stiu de voi, dar eu la faza aia cu “au plecat cu Barbatunde si nu s-au mai intors” mi l-am imaginat pe Tristan Ludlow cand a plecat in lume si-a trait in trib de canibali. Nu e de mirare ca nu s-a mai auzit nimic de noi. 😛

  7. lulu 4 February, 2012 at 11:34

    Dezamagitor.
    Sa te rapeasca Babatunte, si tot ce vrea sa faca cu tine este … ciorba???

  8. camionagiu 4 February, 2012 at 11:35

    Rosen lipsita de inhibitii?

    Mulţămim, mulţămim de pont!

    (deşi naş preaş krede)

  9. Raluca 4 February, 2012 at 11:37

    @lulu: Ei na! Ciorba abia la final. Dupa ce a profitat in cele mai violente moduri de noi.

  10. RoseN 4 February, 2012 at 11:37

    @camionagiu: =)) adecâtelea cie vrei matale să zîci?

  11. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 11:38

    @Raluca: V-a pus să-i faceţi tema la geometrie lu’ ăla micu’, nu?… =))

  12. RoseN 4 February, 2012 at 11:38

    @Raluca: Stttttt fata, vrei sa le zici acu toate secretele? cum ne facu masaj si gadilil gadili pe la talpi Sttttttttt

  13. lulu 4 February, 2012 at 11:41

    @Fratele Andryusha: =)) =))

  14. Raluca 4 February, 2012 at 11:48

    @RoseN: Poate tie ti-a facut masaj. Mie mi-a facut alte cele.

  15. camionagiu 4 February, 2012 at 11:48

    @Raluca: te rugăm să explicitezi, ataşând desene, poze sau chiar filme. mulţumim!

  16. Raluca 4 February, 2012 at 11:49

    @camionagiu: Tu crezi ca in salbaticie, la canibali exista webcam sau aparate foto? Exista numai natura umana dezlantuita.

  17. camionagiu 4 February, 2012 at 11:54

    Am înţeles! Cum cel mai brutal, elementar şi abrutizant mod sado-masochist de raportare la semeni al lui Julius este scrisul, v-a pus să scrieţi pentru blog de v-au sărit capacele prin oală!!!

  18. N.A. 4 February, 2012 at 11:54

    @Raluca: Ne multumim atunci cu o descriere cat mai detaliata si plina de amanunte picante. :))

  19. Raluca 4 February, 2012 at 11:56

    @N.A.: Promit ca va descriu amanuntit tot episodul BDSM dupa ce pune Giulius bulinuta rosie la site.

  20. unmihai 4 February, 2012 at 11:59

    cine mai e si Julius 2 ?
    Nu ajungea ca avem admin, DJ Cotco, DJ Ortho, McIuli, Giulius?

    ok. acum citim textul

  21. RoseN 4 February, 2012 at 12:06

    @N.A.: deci… se facea ca eram pe o
    plaja de genul asta unde ne-au intampinat cu bucurie bastinasii 😀
    uite eu pe asta l-am retinut, pe cei blonzi i-a luat toti Raluca
    dupa aia nu stiu ce facu Ralu&Co, ca eu m-am dus la un spa
    aici si m-am relaxat cu un masaj de-am adormit…si m-am trezit direct în cazanul ce-i conţinea pe Julius şi cele trei graţii.

  22. unmihai 4 February, 2012 at 12:13

    hai bre Giulius cu bulinuta ceea odata!

  23. sebra 4 February, 2012 at 12:13

    Io vreau să văd şi nişte castele, da?

  24. Ina_adevarata 4 February, 2012 at 12:15

    Daca “Julius se prabusi pe canapea, complet distrus” e de bine, atunci da- textul se termina cu bine. Poti sa citesti, Julica.
    Cemeseule, asteptam o detaliere a ceea ce s-a intimplat intre momentul rapirii si cel al salvarii. Stii? Partea cu fetele si Babatunde in jungla…

  25. RoseN 4 February, 2012 at 12:17

    @Ina_adevarata: 😀 eu am scris ce-am facut eu, da’ vad ca e la moderare :)) si zau n-am zis nimic de rau :))

  26. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 12:18

    @Ina_adevarata: Ce-i aşa de complicat? “Se dă o dreaptă d aparţinând planului alfa şi un punct A exterior planului alfa. Ducând din punctul A o perpendiculară pe planul alfa…”

  27. unmihai 4 February, 2012 at 12:23

    @Fratele Andryusha:
    vai nu incepe! 😀 … nu mai stii ce panarama a iesit de la apozitii? :D:D

  28. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 12:27

    @unmihai: Gramatică e normal să nu ştim, doar urmărim filme subtitrate de veverita_bc, da’ la geometrie chiar nu mai avem nicio scuză… =))

  29. Dan1 4 February, 2012 at 12:35

    Dragă maestre, cred că s-a întâmplat o gravă eroare când textul a fost dat la cules. Corect era:
    “- Dragele mele, le spuse el celor şase graţii, cum pot să vă răsplătesc pentru curajul vostru?
    – Ştiu eu, spuse Sebra. Ai să-mi dai altă imprimantă wireless, xPeria aia si un iPhone iPad… ăsta, iPod… mă rog, ceva cu “i” în faţă. A, şi o cafea, te rog! Cum ai învaţat tu să faci la Starbucks.” =))

  30. Cristina Ş. 4 February, 2012 at 12:38

    @Dan1: :))

  31. sebra 4 February, 2012 at 12:39

    @Dan1:
    Uite cine ştie! Cum să nu-ţi placă avatarul lui?? =))

  32. sebra 4 February, 2012 at 12:42

    @Fratele Andryusha:
    N-ai văzut tu cum au sărit cu scuzele când i-am întrebat de o problemă la info! Toţi s-au dat loviţi! :))

  33. lulu 4 February, 2012 at 12:44

    @Fratele Andryusha: Daca nu mi-a iesit pderpendiculara, dar ii desenez un varf de sageata, si in puntul A o mica inimioara, iau puncte pentru originalitate?

  34. m3bis 4 February, 2012 at 12:49

    Nu e corect! Julius se alege cu fetele şi eu doar cu Konstantin? Bine, măcar, că nu m-am ales cu Babatunde!

  35. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 12:50

    @sebra: Da. Ia întreabă-i de BDSM în loc de HTML, să vezi ce pregătiţi sunt… =))
    @lulu: Sigur că iei. Mai pune în jurul inimoarei şi o pereche de cătuşe şi un bici încolăcit şi sigur treci clasa… =)) =))

  36. lulu 4 February, 2012 at 12:59

    @Fratele Andryusha: =)) =))
    Hmm, sa se rasuceasca in mormant Pitagora, ca nu a stiut sa-si intrebuinteze corect numerele…

  37. chocolate 4 February, 2012 at 13:02

    @m3bis: stai linistit ca tu ai si borcanul de muraturi

  38. Fratele Andryusha 4 February, 2012 at 13:02

    @lulu: =))

  39. Dan1 4 February, 2012 at 13:03

    @sebra: Am pus unul mai de sezon. Tre’ sa apara dintr-o clipa-ntr-alta!

  40. RoseN 4 February, 2012 at 13:05

    @Dan1: =)) hahahah =)) asta e mai dragalas!
    @m3bis: BREEEEEEEEEEEE!!!
    MA MAI LASI MULT CU TOAD.ER IN TEMNITA???
    mno…cred ca trebuie sa urlii pe vantul asta ca sa se auda ceva, altfel nu-mi explic :)) bine ca oricum l-am executat pe Toad.er de-a adormit instant, totusi…

  41. Dan1 4 February, 2012 at 13:21

    Cms, o singură nelămurire mai am: i-au tăiat furtunul lui Babatunde şi l-au donat IML, pentru a fi expus alături de al lui Ter pildă generaţiilor viitoare? =))

  42. sebra 4 February, 2012 at 13:26

    @Dan1:
    Adică te-ai întors cu faţa spre popor comentarii? :))

  43. Old John Wheel 4 February, 2012 at 13:26

    Deci asta e un falş contrafăcut deci! Deci Anton ăla nu scosese cartea încă, pentru că avea ceva treabă cu neşte betoane, de unde deduc că hackerii şi piraţii netului au intrat în calculatorul lui şi i-au furat memoriile pe care le-au publicat pe wikileaks.

  44. Dan1 4 February, 2012 at 13:28

    @sebra: Era cam racoare… :))

  45. sebra 4 February, 2012 at 13:31

    On topic!
    Nu ştiu cine a scornit legenda aia cu picioarele superbe, dar n-am nici cel mai mic interes să-l contrazic. =))

  46. Belle d”Imagination 4 February, 2012 at 13:32

    :((:((:((:((:((:((:((:((:((:((
    Şi pe mine nu m-aţi luat? Îi arătam eu lui Babatunde cât ai zice peşte că nu mai e de bun gust să mănânci europeeni fără papion şi pe urmă …

  47. Old John Wheel 4 February, 2012 at 13:36

    Şi ca să respectăm adevărul istoric, a fost cam aşa:

    Îngeresele lui Julius alergau de mama focului pe plajă, pentru a scăpa de tiranul Babatunde, care agita în urma lor o linguriţă cu care, oroare, tocmai gustase din cazanul fierbând.
    -Aruncă polonicul! spuse Raluca.
    RoseN se opri preţ de o clipă, atâta cât să identifice în grămada de gadget-uri pe care o căra cu greu în spate, pe cel căruia Raluca îl numise “polonic”. Nu prea le avea ea cu tehnicile astea avansate, aşa că i-a luat cam mult timp până să realizeze ce anume e polonicul. Eroare fatală! În acel moment, Babatunde, prinzând curaj, o ajunse într-o clipită pe Rushenne şi încercă, în treacăt, să îi bage pe gât o lingură de sos în care până atunci se scăldase medalionul. Văzând însă pericolul, Simona făcu stânga-mprejur, se avântă spre Babatunde şi dintr-o nicoroticavă îi tăie imediat elanul, căruia îi smulse apoi coarnele şi i le dădu lui Julius, cu titlu de trofeu dar şi ca dovadă că l-a terminat pe tiran. Sebra nu pierdu această ocazie şi încropi pe loc un discurs memorabil:
    -Iată, dragul nostru Julius, îţi aducem în dar acest trofeu pe care poţi să îl agăţi pe perete spre eternă amintire! Ori, mai bine, să ţi le pui în cap, ca să nu se mai spună doar simbolic “încornoratul de Julius”!

  48. chocolate 4 February, 2012 at 13:40

    @Dan1: cu felicitarile alea l-ai imbracat de iarna?

  49. RoseN 4 February, 2012 at 13:40

    @Old John Wheel: Toooot cu nievasta-ta am avut noi noroc, ca de era dupa voi cavalerii…eheeeehe!

  50. lulu 4 February, 2012 at 13:44

    @sebra: =))
    @Old John Wheel:
    Ne ne ne… Nu stiu ce iti amintesti tu, dar nu ‘coarnele’ erau punctul forte al lui Babatunde, asa ca daca asta e adevaratul adevar istoric, sa stii ca noi, cititoarele DC(e apozitie, Julius?), preferam celalalt adevar istoric.

  51. chocolate 4 February, 2012 at 13:48

    @lulu: si ai fi vrut sa-i taie “adevarul istoric” pentru Julius?

  52. CID 4 February, 2012 at 13:53

    HaHaHaHeHeHeHiHiHi,un text foarte reusit ! Dar unde-i ”
    Îngerii lui Julius 1″ ? Please link !

  53. lulu 4 February, 2012 at 13:53

    @chocolate: Nu, dar sa respecte cat da cat faptele, ca sa stie si posteritatea ce si cum…

  54. Old John Wheel 4 February, 2012 at 13:55

    @lulu: păi dacă citeşti cu atenţie, ai să vezi că acele coarne nu erau ale lui Babatunde ci ale elanului pe care şi-l luase în timpul urmăririi :))

    Doar când vrei să alergi mai tare ori să faci o săritură, o atenţie, ceva, îţi iei elan, nu? 😀
    “se avântă spre Babatunde şi dintr-o nicoroticavă îi tăie imediat elanul”

  55. Cougar 4 February, 2012 at 13:55

    doă chestii.
    unu.
    Raluca, RoseN, Rushenne – ar trebui să se numească Rângerii. care-s ca un fel de rangeri.
    doi.
    sebra chiar are picioare mişto rău.

  56. RoseN 4 February, 2012 at 13:58

    @CID: Ntz ntz ntz
    http://www.dailycotcodac.ro/2011/12/ingerii-lui-julius/

  57. Dan1 4 February, 2012 at 13:59

    @CID: http://www.dailycotcodac.ro/2011/12/ingerii-lui-julius/

  58. N.A. 4 February, 2012 at 14:09

    Eu sunt nemultumita de rolul lui Babatunde si mai ales de finalizare. Zau ca, la valoarea lui, e pacat sa-l transformi in lan de grau presarat cu maci. Lasa-l pe mana cititoarelor, M3bis cica nu-l vrea.. 😀

  59. Cristina Ş. 4 February, 2012 at 14:19

    @Old John Wheel: Îngeresele :)) :))

    ce-i aia noci .. nicori .. noti ..?!

  60. Cristina Ş. 4 February, 2012 at 14:20

    stai, mai bine fac copy&paste : nicoroticavă ..?!

  61. Old John Wheel 4 February, 2012 at 14:24

    @Cristina Ş.: Era într-o replică din “Nea Mărin miliardar”. Îi dădeau ăia cu procedeele de arte marţiale :))

  62. camionagiu 4 February, 2012 at 14:38

    Îmi pare extrem de i’m sorry să constat ce nivel subombilical este pe acest blog la comentarii. Dacă de la această povestire cuminte (chiar dacă cu nişte cârlige) aţi ajuns la chestiuni secsuale la limita devianţei…
    Doctorul CMS scoate lucruri interesante din voi!

    Am plecat pe facebook, la lumea bună

  63. N.A. 4 February, 2012 at 15:04

    @camionagiu: Deci n-ai invatat nimic de la colegii tai Freud si Jung, da? =))

  64. Old John Wheel 4 February, 2012 at 15:06

    @camionagiu: Degeaba, că io te-am aşteptat prea mult pe feisbuc. Am plecat de acolo!

  65. unmihai 4 February, 2012 at 15:08

    @N.A.:
    așa colegi distinși are Camionagiu, acolo la el, la autobază? :))
    —-
    (de când cu apoziția ceea, mă uit de două ori la ce-am zis să văd dacă am pus virgulele cum trebuie =)) )

  66. N.A. 4 February, 2012 at 15:20

    @unmihai: =))
    Oarescum bresle inrudite. :)) Cami e de formatie pisicolog. Cica ceva cu fenomenul media.

  67. Ina_adevarata 4 February, 2012 at 15:23

    Eu nu sînt deloc satisfacută de Babatunde. În fine, înțelegeți ce vreau să zic- de tratarea fu.tilă a vastelor sale posibilități, în această povestire.

  68. camionagiu 4 February, 2012 at 15:24

    Ati auzit de cel mai nou proiect semnat Julius? A cumparat o proprietate in Santorini si acolo va muta cartierul general al DC.
    Cativa dintre noi – Cu Old John Wheel, cu Rushene, cu Raluca, CMS, Rosen, NA si inca niste nume pe care nu le-am putut afla vom avea camere oprite tot timpul anului si acolo ne vom retrage la batranete – Pensiunea Cotcodac.

    M3bis va ramane in Onesti cu serverul. Nu suporta Santorini cica.

  69. RoseN 4 February, 2012 at 15:38

    @camionagiu: =)) Frumos, nimic de zis, da’ parca nici la spa-ul ala de m-au cazat pe mine nu fu rau, cum am zis mai sus

  70. camionagiu 4 February, 2012 at 15:48

    @RoseN: aha, deci ai fost. Pentru asta te taie Jul de pe lista. Ramai la Cluj ca si acolo-i fain

  71. Cristina Ş. 4 February, 2012 at 16:06

    @RoseN mi se pare mie sau postarea aia a stat cam mult in carantina .. abia acum o vad, asta inseamna 2 ore mai putin de visat ..

    @camionagiu :)) serverul nu suporta Santorini?!

  72. Stephanie 4 February, 2012 at 16:26

    Ce vorbesti dom’le! Sa bat drumul pana in Irlanda pentru sex shop-uri? Ultimul sex toy mi l-am cumparat de la un butic on-line! In plus, postasul care mi-a adus coletul acasa era foarte sexy. A sunat la interfon si a zis: “Madam Stephanie?” Eu:”Da!” El:”Aveti un colet.Puteti cobori?” Eu: “Vaaai, am pe mine numai un neglijé transparent si nu pot cobori, mi-e frica sa nu racesc!” El: “Deschideti, vin!”

  73. Gabitzmic 4 February, 2012 at 16:58

    :)) :))

  74. Cms 4 February, 2012 at 17:02

    Vă mulţumesc tuturor! Mulţumesc părinţilor pentru constelaţia genetică favorabilă, lui Julius pentru încrederea oarbă în talentul meu literar, CFR-ului pentru lungile călătorii dătătoare de inspiraţie şi, în cele din urmă dar în primul rând, cititorilor DC care completează cu imaginaţia lipsurile textului.
    A, mulţumesc şi conexiunii de net. Dacă o întâlniţi, vă rog să-i spuneţi.

  75. Gabitzmic 4 February, 2012 at 17:04

    @Cms: conexiunea se lupta cu ninjalăii pe undeva ! :))

  76. 4mall 4 February, 2012 at 18:36

    @Cms: Pentru baclavale nu ai zice si tu un “mersi”, ai?

  77. Belle d”Imagination 4 February, 2012 at 18:57

    Doftore, nu e frumos să nu pomeneşti nimic despre mine!
    @Stephanie, măcar a sunat de doo ori?

  78. Stephanie 4 February, 2012 at 19:34

    @Belle d”Imagination: Nu, dar merita sa-i vezi fata lunga cand am deschis usa, asa…in toata splendoarea mea, echipata cu un trening spalacit, patat cu clor, in mainile inmanusate cu manusi de cauciuc pana la coate tinand peria de buda si produsul de curatat…he, he, moartea pasiunii!!!

  79. Cristi 4 February, 2012 at 19:42

    @Cms: Dom’le, dar irlandezii nu sunt roscovani? De unde blonzi cand ei saracii parca-s morcovi?:-p

    Plus ca rolul lui Stephanie e cam micut. Sau partea aia a picat la cenzura?:”>
    @Julius: poporul cere sa faci o mica concesie si temporar sa pui patratul rosu.>:)

  80. Belle d”Imagination 4 February, 2012 at 20:04

    Parcă jurământul poştaşilor cere să meargă înainte, indiferent de vitregia împrejurărilor sau împrejurimilor. Dacă n-a văzut că de fapt eşti îmbrăcată într-un negligee Julius” Secret, atunci nu-şi merita bacşişul!

  81. Cristina Ş. 4 February, 2012 at 20:17

    @Belle d”Imagination: neglije Julius’ Secret :)) :))

  82. Camelia 4 February, 2012 at 22:01

    eu vreau sa stiu ce fel de poseta avea Simona…:D

  83. m3bis 4 February, 2012 at 22:07

    @Camelia: de damă.

  84. Camelia 4 February, 2012 at 22:08

    @m3bis: si a mea daca nu-i dotata cu drujba nu-i de dama? si daca nu-i poseta de dama nici eu nu-s dama?:))

  85. Dan1 4 February, 2012 at 22:17

    @Camelia: Ba da! Tu esti… “Dama cu camelii”! =))

  86. Dan1 4 February, 2012 at 22:19

    @Camelia: Deaaa, stiiiu, e o gluma proasta, dar nu m-am putut abtine! =))

  87. Camelia 4 February, 2012 at 22:47

    @Dan1: mie mi-a placut cartea 😛

  88. Dan1 4 February, 2012 at 22:51

    @Camelia: Da’ gluma? De glumă ce zici? =))

  89. Camelia 4 February, 2012 at 22:53

    @Dan1: extraordinara…m-ai prins in toane bune :))

  90. mifty 5 February, 2012 at 22:06

    @Dan1: da de unde… e ”Dama cu poșeta de damă” 😀

  91. Recomandări de cafea.... | UnPorc 6 February, 2012 at 07:30

    […] Îngerii unui cotcodac….lectură obligatorie, se dă lucrare din […]

  92. andy_sz 6 February, 2012 at 14:47

    hai c-o luati razna….
    Giulica, ce-ti mai face matza?