Postul nu e post destul

Rubrica de muzică penibilă

E o piesă de dragoste (sau „de suflet”, cum ar spune Corina Chiriac), despre care SalieriCan de pe youtube, de pildă, nu are decât cuvinte de laudă: „Si printesica mea a plecat in Spania 🙁 de o luna, iar piesa asta este prea perfecta pentru situatia noastra, jumate din versurile astea i le-am spus si eu in realitate 🙁 ”.

Boosh – Sentimentele

TagsBoosh
Share:

38 comments

  1. Raluca 27 January, 2012 at 14:16

    Iar ma doare capul.

  2. Fratele Andryusha 27 January, 2012 at 14:17

    Totdeauna am fost de părere că e naşpa cu sentimentele. Cu o şaorma, cu o berică, altfel merge treaba.

  3. ungluk 27 January, 2012 at 14:18

    Pfff… ce facem aici? Asta vrea sa concureze cu Solo, da’ se vede ca nu vine de dupa bloc. Probabil vreun student la litere, speriat de-atatea fete, ratat prin carciumi…

  4. Hera 27 January, 2012 at 14:19

    Boosh? THE MIGHTY BOOSH?

  5. laurentiu 27 January, 2012 at 14:21

    Ar fi mers si un titlu in genul “Rubrica de poze penibile”.

  6. Lecteriţa 27 January, 2012 at 14:26

    Hai, bre, ca nu vii deloc in sprijinul cuplurilor, zau! Pai, nu puteai sa dai melodia asta cand m-am despartit eu? Ca n-am avut coloana sonora, pe moment, si alceva e cand ai melosul la indemana! Asa, am trantit usa si am zis doar ceva de oral.

  7. anca 27 January, 2012 at 14:28

    Ma simt coplesita ! =))
    Oare de ce am dat play?

  8. ionut 27 January, 2012 at 14:29

    Un clip ravasitor: sani, un baiat sprijinit de un zid (nu se specifica daca a consumat ceva sau doar se da cu capul de pereti), o fata care sta cu spatele si ne arata semne rusinoase cu mana dreapta..

    Finalizare apoteotica: “Te iubesc visul meu mumos”.

    p.s:unde putem face donatii pentru saracul baiat?

  9. Fratele Andryusha 27 January, 2012 at 14:36

    @ionut: Eu am crezut că nici nu are cap, că l-a decapitat cineva şi l-a rezemat de perete, să fie învăţătură de minte la cine s-o mai aşeza în poala adolescentelor un pic prea amorezate de haleala de la fast-food…

  10. RoseN 27 January, 2012 at 14:37

    @ionut: Iti trimit eu contul imediat :)) asa cam la vreo 50.000E mi-ar fi destul :))

  11. ionut 27 January, 2012 at 14:45

    @Fratele Andryusha: :)) intr-adevar, nu pare a avea cap- dar nu stiu daca nu cumva s-a nascut asa, sa nu judecam:)
    Sau o fi invatatura de minte pentru barbatii care nu se duc la 2 noaptea sa ia saorma “de la colt”.. 🙁

    @RoseN: De ce-ti plange sufletul, RoseN?
    La ce(cine) pofteste el de fapt? :p:)

  12. camionagiu 27 January, 2012 at 14:51

    În “Noaptea de Sânziene” de Mircea Eliade (un scriitoraş promiţător în anii 40, care a fugit în SUA după ce a făcut-o de oaie în India cu fata unui rege al asfaltului, şi s-a făcut dascăl de religie la o şcoală) un personaj feminin îi strigă momotolului ei de admirator, care îi spunea necontenit ce mult o respectă:

    “Phoooote-mă, Biriş, şi nu mă mai respecta!”

  13. ela 27 January, 2012 at 14:57

    ma duc sa fac o siesta !

  14. Fratele Andryusha 27 January, 2012 at 15:03

    @ionut:
    Vorba proverbului: unde nu-i cap, ai grijă pe unde vâri şaorma! =))

  15. Lepka 27 January, 2012 at 15:06

    Nu e mult mai penibil decat ce auzim la radio, totusi. Se putea si mai rau 🙂

  16. ionut 27 January, 2012 at 15:07

    @Fratele Andryusha: =))

  17. Stephanie 27 January, 2012 at 15:13

    “Te iubesc visul meu mumos”(???) E cam gay, huh?

  18. Rada 27 January, 2012 at 15:27

    Vorba poetului: …

  19. Dramoleta 27 January, 2012 at 15:37

    “Să mor dacă nu l-am cunoscut pe spiriduşul din liqueur” (boosh)

    haladita83 =))

  20. Dramoleta 27 January, 2012 at 15:47

    @Fratele Andryusha: Îţi este foame?

  21. salahhe 27 January, 2012 at 15:49

    Muzica ca muzica, da pozele e perfecte…

  22. Fratele Andryusha 27 January, 2012 at 15:50

    @Dramoleta:
    În anumite momente ale zilei, mărturisesc că DA! 😀

  23. Ina_adevarata 27 January, 2012 at 16:05

    Pe youtube, Dos3y comenteaza la piesa asta: “e unaa dintre zilele alea nasoale .. ma gandesc la tn si doar maa doare ..”. Dos3y, ia o aspirina si nu mai povesti la tot iutubu’ cum te simti tu in zilele alea nasoale, ce-ti veni?!

  24. Lola 27 January, 2012 at 16:09

    57 de secunde am rezistat (:|

  25. N.A. 27 January, 2012 at 16:26

    Putea si Julius sa profite de asa ocazie sa dedice aceasta bijuterie muzicala – pentru fetele grase de pe DC de la Julica, cu sentiment! ;))

  26. Old John Wheel 27 January, 2012 at 16:28

    Nu ştiu alţii cum sunt, da’ eu, unul, m-am învăţat minte de la o rubrică de muzică penibilă anterioară şi nu mai dau click pe “clipuri”. Citind comentariile, m-am convins că am făcut alegerea perfectă! Sau cea mai perfectă, pentru a fi în ton cu personagiul citat. Ce mama naibii, alţii inventează ditamai pluralurile de tip almanahe şi succesuri, noi de ce nu am inventa superlativul absolut al unui superlativ absolut? :))

  27. N.A. 27 January, 2012 at 16:33

    @Old John Wheel: Zi ca nu merge sa o astepti pe Simona acasa, la o cina romantica, imbracat la 4 ace, in pantaloni de trening si maieu, cu muzica asta in fundal :))

  28. RoseN 27 January, 2012 at 16:35

    @N.A.: Adica pentru NOI TOATE, ha :|???

  29. Old John Wheel 27 January, 2012 at 16:37

    @N.A.: Ai impresia că mi s-a făcut de mâncat ciorba cu furculiţa şi de dormit pe preş? 😀

    Iote la RoseN. Modesta tatii modestă! Să nu te deochi! :))

  30. N.A. 27 January, 2012 at 16:40

    @RoseN: Pai, normal! Cin’ se ia de una, se ia de toate! N-ai zis ca ne-a facut grase? :))

  31. RoseN 27 January, 2012 at 16:42

    @N.A.:
    😀 Daca asa a zis, asa a zis 😀 Ce, eu l-am pus?

  32. Stephanie 27 January, 2012 at 16:43

    @N.A.: Termina, fata, ca Sendroiu a zis ca fetele mai plinute rulz! Si daca zice Sendroiu, apoi asa e! :))

  33. N.A. 27 January, 2012 at 16:47

    @Stephanie: Corect! Cine-s eu sa-l contrazic pe don’doftor?! :))

  34. Belle d”Imagination 27 January, 2012 at 18:49

    Sincer, măcar când am fost la Jii să-i duc cârcoteanului posesiile lumeşti rămase la mine şi să-mi iau obiectele personale duse acolo şi să-l anunţ că voiu libertate (că moarte însemna cam mulţi ani la răcoare, fără internet, fără daily cotcodac, fără site-uri cu plante, fără blog), a fost un domn şi nu mi-a pus fundalul ăsta sonor.

  35. Rada 27 January, 2012 at 19:16

    @Old John Wheel: D’aia n-am inteles eu niciodata gramatica limbii romane! Am fost un invatacel bun pana cand am ajuns la “mai mult ca perfect”. In momentul ala mintea mea a suferit o ruptura iremediabila de logica! :))

  36. Old John Wheel 27 January, 2012 at 19:50

    @Rada: Noi să fim sănătoşi, că mai mult ca perfectul ăla e cam căzut în desuetudine, dă-l dreaq! :))

  37. N.A. 27 January, 2012 at 22:35

    @Old John Wheel: Da,da, toti stim ca perfectiunea e plictisitoare! :))

  38. dc 28 January, 2012 at 10:16

    Mi-era cam rau de dimineata, dupa o seara bahica….acu’ s-a rezolvat, am golit stomacul