Concursuri

Rezultatul concursului cu pisici

Și de data asta ați dat câteva răspunsuri foarte bune, care ar fi meritat cu brio marele premiu – desigur, dacă poza era alta.

Felicitările simple au fost câștigate de Laurențiu („Black Swan”) și Ela („La dolce vita”).

Premiul special al juriului, constând într-un set de două felicitări, una sinceră și una simplă, a fost adjudecat de
Cami G, pentru răspunsul „Iarba verde de acasă”.

La sincere felicitări avem report, nici un cititor n-a reușit să indice varianta corectă: Deșertul roșu al lui Michelangelo Antonioni (1964, cu: Monica Vitti și Richard Harris).

Priviți încă o dată poza și veți descoperi că ea vorbește despre alienare, incomunicabilitate și solitudine. Fiți mai atenți altă dată, ce mama naibii!

Share:

41 comments

  1. MonicaS 20 January, 2012 at 16:07

    :))

    Felicitari, felicitari!

  2. lulu 20 January, 2012 at 16:08

    Eu zic sa iti iei sincerele felicitari, sa le faci sul si sa le bagi fix in …. distractia celor care vor veni diseara in club. Zgarcitule, ca de-aia nu ai dat premiul, ca sa dai bere de valoarea lui.

  3. Dramoleta 20 January, 2012 at 16:09

    Mie îmi plac căţeii 😀

  4. sebra 20 January, 2012 at 16:14

    Mda. Iar n-am câştigat.

  5. chocolate 20 January, 2012 at 16:17

    acu’ spune cine te-a obligat sa faci o asemenea MANARIEEEE?

  6. Rower 20 January, 2012 at 16:19

    Bai, ce rau imi pare ca nu m-am bagat in concurs.. sunt topit dupa seturi! :)))))) (acum, mai nou, si manariile sunt la set? intreb si eu..)

  7. ionut 20 January, 2012 at 16:19

    Tin minte vremurile cand DC era un site serios, iar la Loto 6/49 oamenii mai si castigau..

  8. Fratele Andryusha 20 January, 2012 at 16:20

    Toată casa e verde brotăcel şi tu vorbeşti de alienare?…

  9. ela 20 January, 2012 at 16:23

    Emotia ma impiedica sa ma exprim !

    Revin….

    😀

  10. Dramoleta 20 January, 2012 at 16:23

    @Fratele Andryusha: o fi fost concurs pt daltonişti.

  11. Old John Wheel 20 January, 2012 at 16:23

    Ahhhh! Implementa-s-ar dracii în ei de saci de purici!!!
    Incomunicabilitatea nu-mi ieşea când priveam poza!!!
    D-aia am greşit şi am zis că e “Am fost şaisprezece”!!!

    La mustaţă am ratat premiul!!! Pardon, la alienare… :((

  12. Rower 20 January, 2012 at 16:25

    @Sebra =)) =))

  13. Old John Wheel 20 January, 2012 at 16:25

    @Fratele Andryusha: Nu. Vorbeşte de roşu! Mai rău! 😀

  14. Fratele Andryusha 20 January, 2012 at 16:27

    @Dramoleta: @Old John Wheel: Corect. Curat daltonişti! =))

  15. sebra 20 January, 2012 at 16:41

    @Rower:
    Să înţeleg că te bucuri de necazul altuia, adică de-al meu??? :((

  16. MonicaS 20 January, 2012 at 16:43

    Sebra, tu ai oricum dreptate mereu! Nu ai nevoie de felicitari de-astea simple, sincere, complexe etc…
    Tine un like pana una-alta 😀

  17. sebra 20 January, 2012 at 16:53

    @MonicaS:
    Da, fată, da’ sunt bune şi sincerele felicitări, merg la cafea, mai ales că m-am lăsat de fumat. 😉

  18. ela 20 January, 2012 at 16:53

    Dedic aceste simple felicitari familiei mele pt importanta participare si sustinere , pt efortul comun in asigurarea unui week end placut , luminos si vesel !

    Ma explic :

    Ajung aseara acasa dupa o zi mai nasoala ca fata de punga de 1 leu spalata a lui basescu. Zic : Am nevoie de un pic de umor de calitate si Hop!!! pe DC

    Ce-mi vede privirea : Concurs de mima cu pisici !

    Urlu: in batalion , adunaaaaarea !

    Copila cea blonda si barbatelul cel frumos se prezinta la apel !

    Zic : daca vreti sa mai aveti trai cu mine , repejor , repejor o punem de un brainstorming

    Tu cop’chila , daca vrei sa mai atingi PC -ul vreodata , o iei de la Motanul Incaltat incoace si-mi faci rezumatul la toate povestile cu pisici zglobii si fericite !

    Iar tu barbate , lasa curatatul legumelor si stoare-ti creierii . Am nevoie de filme cu gagici , dar d’alea bune rau . Musai sa-l impresionez pe Julius !
    Si nu mi-o baga p-aia ca in afara de mine tu nu cunosti , nu stii , n-ai vazut ….

    Hai la treaba , top chrono 15 minute !

    Si iata de voila rezultatul !

    Inca o data multumesc !

    PS Primul care indrazneste numai sa se gindeasca la cuvintul ” minarie ” , il maninc cu fulgi cu tot !

    😀

  19. Old John Wheel 20 January, 2012 at 16:57

    @ela: =))

    PS: Bine, naibii, că am citit avertismentul din final :-“

  20. Rower 20 January, 2012 at 16:59

    @Sebra, pai daca la necazuri nu m-as bucura, atunci la ce? :))) mi-am amintit de ultima ploaie pe care am prins-o in Tulcea si ma gandeam cu amar ca in zona in care sunt cazat nu exista canalizare. Sa te fereasca sfantu sa iti ia banca casa/apartamentul.. =))))

  21. ionut 20 January, 2012 at 17:00

    @Old John Wheel: Eu am citit ca o femeie:
    pana la “Ma explic:” si concluzia. Restul era evident :))

  22. ela 20 January, 2012 at 17:17

    @Old John Wheel: Dupa cum ai bine inteles , in fata monitorului sint o persoana extrem de curajoasa si viteaza 😀

    @ionut: Ma bucur sa sintem pe aceeasi lungime de unda 😀

  23. Cristi 20 January, 2012 at 18:03

    Iar am ratat:(
    P.S. Julius baga cam multe filme cu Monica Vitti. De-aia nu-i insurat i-a ramas inima la italianca asta.:D

  24. Cami G. 20 January, 2012 at 18:04

    Pfoaai! Nici nu știu cu care să înCEP. Hîc! Cu aia sinceră? Cu aia simplă? Auz’, da’ dacă se … “combină” ;), nu ies unele așa, mai … călduroase, știu și eu?!:D (Ce biznis ar iesi! “- Ia felicitarea, neamuleee!!”)
    Nici nu m-am gândit la un discurs, ceva… Spontană nu mi-s. No, mulțam fain!
    (Domnu’ Mogul, dau și io un cremșnit la Lemon, când ajungeți prin Binș. Săr’na! 😉 )
    Nu e mânărie, să vă fie clar! 😛

  25. Dan1 20 January, 2012 at 20:28

    Dragii mei! Dragi cotcodaci! In acest ceas de restriste, când mânaria a ajuns la asemenea amploare, eu zic sa iesim în piata si sa cerem clar demisia comisiei de validare a concursului cu pisici. Pâna când sa mai suportam asemenea mânarii? Pentru ce?

  26. sebra 20 January, 2012 at 20:37

    @Dan1:
    Da’ ce-ar mai fi să vedem o parcartă în piaţă “Jos cu mânăriile de pe DC”? =)) =))

  27. lulu 20 January, 2012 at 20:37

    @Dan1: Pai sa profitam acum cat dictatorul si simpatizantii sai se afla in bar[ruusineee, uuuuuu, rusine, tovarasi) si sa instauram democratia.

    li-ber-ta-te

  28. RoseN 20 January, 2012 at 20:43

    @Dan1: Da…asa zic si eu, am ramas fara ghetute :(( :(( :((
    Prooooteeesteeeeeeez :(( :(( :((

  29. SchizoChicken 20 January, 2012 at 20:53

    Bai Julius, de ce induci lumea in teroare? Titlul corect este “Două lozuri (1957)” cu Margareta Pogonat in rol principal – Tica.

    Sa-ti fie Rushenne !

  30. Dan1 20 January, 2012 at 21:03

    @lulu: Adica… sa dam o lovitura de blooog? :))

  31. Cami G. 20 January, 2012 at 21:10

    Domnu’ Dan1, nu sunteți dvs. amabil să cereți demisia comisiei… la concu.rsul următor? 😀 Vă rog io frumos! Decât doo felicitări am caștigat și io. Și, dacă se înmulțesc, primu pui i-al dvs.
    Cu respect, zic. 😀

  32. M3bis 20 January, 2012 at 21:19

    Eu zic să fiți cuminți. Acuș e gata și grișulețul!

  33. Dan1 20 January, 2012 at 21:33

    @Cami G.: Eeei Cami, pe vremuri am câstigat si eu felicitari de-astea! Dar se-ntoarce roata! Altii, mai tineri, mai dornici de felicitari, liciteaza mai mult! =))

  34. lulu 20 January, 2012 at 21:36

    @Cami G.: @Dan1: hai sa lasam lovitura de blog pe urmatoarea betia. Acum doar sa-l vandalizam =))

    @M3bis: Ai salvat-o pe Cristina din anul 2010? E ok? 🙂

  35. Cami G. 20 January, 2012 at 21:40

    =)) Trăntesc și…ce beți dvs, pe lângă puiul acela, pentru “alții mai tineri”. (Tre’ să particip mai des la concursuri d’astea! ;;) )
    😀

  36. Cami G. 20 January, 2012 at 21:44

    Heheee! 😀 La vandalizat mă pricep! Deja mi-am suflecat mânecile. Cine stă de șase? Că de ne prinde “M3bise”… ne rupe fâșurile. 😐

  37. Dan1 20 January, 2012 at 21:53

    @M3bis: Eu as vrea o bere, M3bis, te rog! De-aia, nefiltrata! De grâu! Merci! :))

  38. RoseN 20 January, 2012 at 22:01

    Aia au pus deja poze de la event…uooof!

  39. Dan1 20 January, 2012 at 22:04

    @RoseN: Daaa, e o lume nedreapta, este? :))

  40. RoseN 20 January, 2012 at 22:05

    @Dan1: Foarte…eu mananc prajitura cu mar! Si ma uit la aaaa…la discoveriuri evident

  41. Old John Wheel 21 January, 2012 at 10:36

    @Dan1: În piaţa în care filozofează Pora-Pora.