Postul nu e post destul

Rezultatele concursului cu pisici

Ca să acopăr mânăria de la concursul cu aparatul foto, am recurs, normal la o fumigenă: un concurs cu pisici foarte simplu. N-am gândit deloc rău: sunt multe răspunsuri corecte, mulți dintre voi vor uita de aparatul foto când se vor trezi cu sincerele felicitări pe card.

Așadar, răspunsul corect era Real Madrid – Steaua București, iar pisica mima autogolul lui Bănel.

Sincerele felicitări merg la Mimanu, Sebra, Boemul, Mihai, Dyers_eve și Coradob.

Pentru sor’mea (la comentariul: „Nu, nu este Bănel în meciul cu Real. Mingea a intrat în poartă-n stânga, nu-n dreapta”): e corect, dar n-am spus nicăieri că pisica e un actor bun.

Share:

41 comments

  1. Lecteriţa 13 January, 2012 at 21:02

    Banel sa va dea like!

  2. RoseN 13 January, 2012 at 21:04

    Io nu-s Banel, dar ce-i drept nici n-am citit ce-o zis, prea mult cereti de la mine

  3. UnPorc 13 January, 2012 at 21:08

    @RoseN: Tu n-avei cum sa-ti dai autogol ca erai probabil mai ocupata cu ingrijirea carliontilor deranjati de vant decat cu traiectoria mingii 😀

  4. RoseN 13 January, 2012 at 21:14

    @UnPorc: Mah Porcule, tu de carliontii mei nu te legi :)) ca scot brisca la tine :))

  5. UnPorc 13 January, 2012 at 21:20

    Nu ma leg bre’ ca n-ai parul atat de lung sa ajunga pana la BV sa ma scot si eu de un drum moca pana la Cluje 😀

  6. UnPorc 13 January, 2012 at 21:22

    @RoseN: Apropos, daca tot suntem singuri pe aici la comentarii, punem taxa pe vizitatori. 2 lei vizita si 5 lei comentariul. Facem un ban cinstit, ce zici?

  7. RoseN 13 January, 2012 at 21:25

    @UnPorc: =)) daca mogulul n-o reusit sa taxeze, crezi ca tu esti mai smecher ?
    Is toti pe la revolutie breeeee!

  8. UnPorc 13 January, 2012 at 21:27

    @RoseN: Tu-i tii de vorba la intrare, eu ii taxez la buzunare. Si am facut si rima. Mogulul are bun simt, eu nu 😀

  9. Fratele Andryusha 13 January, 2012 at 21:28

    N-ar mima şi pisica aia un meci de-a lui Dinamo în Ligă sau al Craiovei în campionat… Pisicile astea, au un fel de simţ, domnule, extraordinar! =))

  10. RoseN 13 January, 2012 at 21:29

    @UnPorc: Ce-i drept e drept…are :))
    E un dragut, asta-i defectul lui :))
    Hmmmm… deci trebuie numai conversatie, hah?

  11. UnPorc 13 January, 2012 at 21:30

    Ataaaaaaaaaaaaat….am incredere in fortele tale de convingere 😛

  12. ErRon 13 January, 2012 at 21:39

    Felicitari, felicitari castigatorilor! Sincere!
    Atata numa’ as comenta, ca eu am crezut ca Banel e fotbalist, nu actor, da’, ma rog, mai invat cate ceva!:D
    Si, Julius, ceea ce faci cu sor-ta e rusinos! E disciminare negativa!:P

  13. sebra 13 January, 2012 at 21:54

    Vin mai târziu să le ridic şi să mulţumesc, acuma sunt la revoluţie.

  14. Ema 13 January, 2012 at 21:54

    Mult prea simplu si da, sa va dea Banel like. Cred ca Sebra a platit cafeaua la care se lauda mogulul ca a scos-o si acum s-a simtit dator sa o recompenseze cu niste sincere felicitari! Manarie!

  15. UnPorc 13 January, 2012 at 21:54

    @sebra: 5 lei. @Ema: idem

  16. RoseN 13 January, 2012 at 21:58

    @UnPorc: Stai linistit, ca le-am tras direct de pe card :))
    Multumim doamnelor, ne-a facut placere sa facem afaceri cu d-voastra
    (tre sa fii politicos cu clientii)

  17. UnPorc 13 January, 2012 at 21:59

    iti trimit dimineata contul sa-mi transferi partea…

  18. Rushenne 13 January, 2012 at 22:54

    Pfff … eram atat de aproape! 😀

  19. Cms 13 January, 2012 at 23:22

    @Rushenne: Mai revino pe aici din când în când. Ştii cum se spune: mai multe comentarii, mai multe şanse de câştig! 😛

  20. sor'sa 14 January, 2012 at 00:03

    mânărie!!! ai întors-o ca la tac’tu la Buzău! 🙂

  21. Rada 14 January, 2012 at 00:08

    @Cms: Domnu’ doctor, cum ramane cu berea aia?

  22. Cms 14 January, 2012 at 00:22

    @Rada: Tu erai? Că nu mai ştiam. 🙂 Ia tu legătura cu Julius, că poate ne vedem săptămâna viitoare. Face cinste Cougar, pentru aparatul foto! 😀

  23. N.A. 14 January, 2012 at 00:25

    Aaaa, pai nu-i corect, deci de-aia n-am dat eu raspunsul asta, vedeti? Pisica aia, daca nu-i actor bun, ce cauta in niste lucruri atat de serioase?! Are pile, pun pariu…

  24. Rada 14 January, 2012 at 00:38

    @Cms: Tarziu saptamana viitoare, nu mai pot eu. De data asta chiar am niste proiecte noi de facut 🙂
    Pe Cougar l-am votat, ce-i drept, numai ca omenii astia au promis de toate, numa’ o bere nu! :))

  25. Cms 14 January, 2012 at 00:42

    @Rada: Ai cum să iei legătura cu Julius? Că dacă nu săptămâna viitoare, măcar altădată (sau poate sâmbătă… :)) ).

  26. Rada 14 January, 2012 at 00:47

    @Cms: Am ceva adresa de e-mail, dar nu ne cunoastem. 🙂 Sambata n-ar fi rau.

  27. camionagiu 14 January, 2012 at 07:12

    Demisia, demisia!

  28. Mimanu 14 January, 2012 at 08:57

    Doresc sa dedic acest premiu mamei mele si sotiei care mi-au fost alaturi pe toata perioada concursului. De asemenea vrea sa donez jumatate pentru copii defavorizati din Somalia si un sfert pentru biserica.. Va pup

  29. ErRon 14 January, 2012 at 09:34

    @Mimanu: Un “i”l-ai donat deja!:D

  30. Mimanu 14 January, 2012 at 10:08

    Ce-i corect e corect…

  31. ela 14 January, 2012 at 10:11

    acest concurs devine din ce in ce mai dificil ….

    oare unde s-ar putea face un doctorat cu specialitatea

    ” felinus diabolicus – datini si obiceiuri ” !

  32. Rada 14 January, 2012 at 11:02

    @ErRon: Si un “as” 😀

  33. Mihai 14 January, 2012 at 11:17

    am castigat! primul concurs castigat in afara de cele de poker fara bani si olimpiadele la informatica din liceu. sincerele felicitari vin cu basculanta sa stiu sa fac loc in fata vilei?

  34. ela 14 January, 2012 at 11:52

    @Mihai:

    Auzi …” vin cu basculanta” , he, he asta era la incepururi !
    Acum vin cu Boeing 747 Cargo , asa ca pregateste pista de aterizare 😀

  35. coradob 14 January, 2012 at 12:36

    Yey! In sfarsit am repurtat niste succesuri 😀 Si cand ma gandesc ca azi noapte am dormit in loc sa sarbatoresc! Acu’ zi-mi daca felicitarile astea merg si la plata intretinerii :)))

  36. coradob 14 January, 2012 at 12:40

    De fapt, cred ca m-ai adaugat la lista castigatorilor doar ca sa te poti infrupta nestingherit din matzele de pe pagina mea 😀

  37. N.A. 14 January, 2012 at 16:02

    Deci Julius e pisicofag?! Aham.. Inca o explicatie pentru faptul ca nu mai auzim nimic de Rashi…

  38. ciprian 14 January, 2012 at 17:40

    Eram sigur ca am busit raspunsul, dar nu ca nu voi castiga concursul. Manariee!

  39. Cosette 14 January, 2012 at 19:52

    Dezamagitor…. Desi ma numar printre cei care au dat raspunsul corect, nu am primit felicitari 🙂 Sau voi va felicitati intre voi pentru ca va cunoasteti demult? /me goes and hate somewhere else.

  40. Dan1 14 January, 2012 at 20:40

    @ErRon: Cougeritzo! Ce-i vanezi greselile! =))
    P.S. Vezi ca a “donat si un u! (de la “vreau” ) =))

  41. boemul 16 January, 2012 at 09:11

    la mine n-au intrat felicitările pe card, rog verificaţi 🙂