Postul nu e post destul

Recomandări de seară: două poze și un pic de imaginație

Fiind sfântul Ion, urăm „La mulți ani!” tuturor Ioanelor și Ionilor care citesc site-ul nostru. Și i-am ura un sincer și din inimă „La mulți ani!” și lui Ion Iliescu, dar, din păcate, justiția nu ne-a dat niciodată această șansă. Dacă vă era dor de el, aveți aici o poză cu Ion Iliescu și cititorul nostru fidel A. N.

Dioclețian a fost unul dintre cei mai importanți împărați romani – el este cel care a pus capăt crizei secolului al III-lea, o perioadă frumoasă, când soldații schimbau împărații ca pe ciorapi (mă rog, e o figură de stil, în realitate soldații nu-și schimbă chiar așa des ciorapii). Am mai scris despre el pe acest site; astăzi vă recomandăm o poză de pe travelgirls.ro cu rufe întinse de doamna Dioclețian la geamurile palatului său din Split.

Aș vrea să protestez față de furtuna de vară ce se abătu azi-noapte, în plină iarnă, asupra umilei noastre capitale. Nu că mi-au bubuit geamurile, că ușa de la dormitor se zbătea să iasă din țâțâni și poarta scârțâia lugubru m-a deranjat, dar, Doamne, să n-o lași Tu pe Claudia Tocilă să-și probeze lenjeria cumpărată de la mall?? Ține-o tot așa, Doamne, și-ai să vezi cum te lingi pe bot și de lumânări, și de tămâie.

Share:

14 comments

  1. Oana 7 January, 2012 at 19:38

    Numa’ putin sa probez si eu lenjeria intima noua din dantela neagra si apoi revin sa citesc recomandarile de seara!

  2. Vasile Manu 7 January, 2012 at 19:49

    Unde-s pozele cu Claudia Tocilă? Tu crezi că de asta am dat eu click de pe twitter, ca să văd TEXT? Text pot vedea şi-n altă parte.

  3. lulu 7 January, 2012 at 20:04

    Super titlu :), dar sunt convinsa ca majoritatea(nu, Vasile? ) ar fi preferat se o vada pe Claudia in lenjerie, si sa si-l imagineze pe iliescu de ziua lui…

    PS cred ca si cititorul fidel A N poate confirma cele spuse de mine… 🙂

  4. RoseN 7 January, 2012 at 20:47

    Pfffffff, numai la gagici va e capul =))

  5. Lecteriţa 7 January, 2012 at 21:13

    Articolul de pe DC,despre cititorul fidel AN a fost recomandat azi pe FB de Oreste. Deci, Oreste citeste DC!

  6. N.A. 7 January, 2012 at 21:49

    @RoseN: Hai, fata, sa ne probam si noi, ce, numai altele? Ce? N-avem lenjerie noua? Las’ ca ne probam goale, na!

  7. RoseN 7 January, 2012 at 21:52

    @N.A.: DAAAAAAAAA… de fapt chiar acu fac niste probe 😀

  8. Cms 7 January, 2012 at 21:58

    Numai togi şi tunici spăla biata doamnă Diocleţian, şi fără înălbitor… 🙂

  9. Nero 7 January, 2012 at 22:06

    Astea-s recomandari light de sambata seara. Fetele imaginatia dupa anumite varste incepe sa dea rateuri. Plpus de asta toti avem nevoie de o muza…

  10. borg 7 January, 2012 at 22:36

    @Nero: Colegul Nero vrea sa zica defapt: “Sa lasam imaginatia. Vrem pozele cu incercarile fara lenjerie.”.

  11. Narcisa 8 January, 2012 at 02:23

    @Cms: s-a săturat săraca, vine bărba-su numai cu urme de ruj acasă. el zice că e sânge din răboi, de parcă ea n-ar şi cum se scot petele.

  12. Lepka 8 January, 2012 at 03:09

    M**e steaua, rapid si dinamo !

    http://www.youtube.com/watch?v=nuQZItkUO40&feature=related

  13. Cms 8 January, 2012 at 13:53

    @Narcisa: Pe vremea aia, travestismul era privit cu mai multă îngăduinţă… 🙂

  14. Dan1 8 January, 2012 at 20:25

    Nero e invidios pe Diocletian, clar! =))