Recomandări de seară

Deși câștigă foarte mulți bani de la Daily Cotcodac, simpaticul nostru documentarist George Damian scrie din când, de plăcere, și pentru revista Historia. În ultimul număr (pe care l-ați fi putut găsi chiar la magazinul Micro de lângă voi, dacă nu s-ar fi închis între timp), George Damian scrie despre războiul dintre industriașii Nicolae Malaxa şi Max Auschnitt. Pe vremea aia, mogulii își dădeau sănătos la oase, nu ca acum, când încearcă să-și fure unii altora angajații promițându-le că la ei salariile întârzie mai puțin.

Camionagiu debutează în caricatură.

Cine a spus că Petreanu, cu tot aerul lui enervant de pensionar care le știe pe toate, nu mai atrage pe nimeni?

Revoluția din ’89 va învinge în 2012.

Blitz Magazine publică astăzi dovada că Victor Ponta s-a înscris la Raliul Monte Carlo. Să sperăm că demonstranții nu-l dau pe jos pe Emil Boc până pe 22 ianuarie, că ar fi păcat să-i întrerupă lu’ dom’ prim-ministru Ponta concediul.

Altfel, în provincie, ieri a fost luni.

13 Comentarii »

  1. eu 17/01/2012 @ 20:03

    mno, daca printez documentul si ma duc in piata sa-l dau alora sunt linsata din start asa-i?

    Thumb up 0

  2. N.A. 17/01/2012 @ 20:22

    Spune-i lui Petreanu ca dragostea adevarata depaseste toate obstacolele.

    Thumb up 0

  3. Cristina Ş. 17/01/2012 @ 20:39

    Camio a desenat asta?! bravo, si-un pupic :-*

    Thumb up 0

  4. Cristina Ş. 17/01/2012 @ 20:40

    care-i Vlad Petreanu din cei doi viteji? :)

    Thumb up 0

  5. Cristina Ş. 17/01/2012 @ 20:45

    deci nu e mare lucru sa te inscrii co-pilot la raliul ala, sa stiti .. anyway, abia astept mishtourile la momentul respectiv :)

    Thumb up 0

  6. Gabitzmic 17/01/2012 @ 21:21

    @N.A.: in ziua in care o s-o vad si p-asta, o sa ma imbat cui.

    Thumb up 0

  7. borg 17/01/2012 @ 21:56

    Prea inaltzate mogul, pretena “printzesa” e la revolutie. Si la TV. Va asteapta. 😉

    Thumb up 0

  8. Lore 18/01/2012 @ 01:18

    Si totusi unde putem citi articolul integral al lui George Damian??

    Thumb up 0

  9. admin 18/01/2012 @ 02:53

    @Lore: in revista. pe print.

    Thumb up 0

  10. ErRon 18/01/2012 @ 05:15

    @Cristina Ş.: Cristina, te rog sa ma contactezi pe mail, eu nu stiu cum se face, cum dau de mail-ul tau!
    Multumesc!

    Thumb up 0

  11. Old John Wheel 18/01/2012 @ 08:57

    Uite cum ajung io, la bătrâneţe, să cumpăr Historia. :-?…

    Thumb up 0

  12. oreste 18/01/2012 @ 09:43

    revista aia “Historia” nu este a lui patriciu ?

    Thumb up 0

  13. lulu 18/01/2012 @ 10:04

    @admin: Ce-ai cu noi, ma, pentru ce sa dam cu var??

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL