Postul nu e post destul

Recomandări de seară

ifttt e un tool cu ajutorul căruia poți crea tot felul de filtre și conexiuni pentru serviciile web pe care le folosești. De pildă, atunci când dai like unei poze pe facebook, o poți trimite automat și pe Tumbrl. Sau poți primi pe mail o alertă anume. Poți să-ți sincronizezi activități pe Twitter cu alte servicii, șamd. Alte detalii, la Dragoș Novac.

Meticulos cum îl știți, George Damian a încercat să afle ce este exact SMURD; mai precis, care este forma juridică sub care funcționează. Și așa a aflat că SMURD nu are de fapt personalitate juridică, exploatează mașinile Pompierilor, iar angajații SMURD lucrează de fapt la ISU și la Ministerul Sănătății.

„Savurează magia Sărbătorilor alături de cei dragi”, un îndemn moldovenesc pentru Armata Rusă – A.P.

Am păstrat pentru final vestea bună: România nu mai participă anul ăsta la Eurovision. Îmi vor lipsi totuși talk-show-urile alea cu Elena Cârstea, Luminița Anghel, Moculescu și Cotabiță, erau utile, mai aflai cine cu cine conspiră împotriva noastră și că Suedia și Norvegia sunt vecine.

Share:

13 comments

  1. ionut 10 January, 2012 at 21:40

    Eu zic totusi ca problema suedezelor trebuie atent studiata. Nu putem sa spunem asa, orice despre ele:)
    Trebuie sa mergem la fata locului, sa incercam, sa vedem… 🙂

  2. Dan1 10 January, 2012 at 22:06

    Astea-s recomandari de seara? Ia încercati aici: http://camionagiu.ro/?p=9064#comment-8343! si aici: http://haoleu.ro/2012/01/romanii-e-prosti-tiganii-e-tata-lor.html#comment-17901! Si discutam dup-aia! :))

  3. Cami G. 10 January, 2012 at 22:34

    Hastea ie recomandări, domnu Dan1! Laic! Ce să mai discutăm?! 😀

  4. Serban 10 January, 2012 at 22:57

    Da’ de ce sunt scrise cu roșu unele cuvinte?

  5. Belle d”Imagination 11 January, 2012 at 00:33

    Că albastrul s-a folosit la rochia lui madam Udrea

  6. Ferdinand 11 January, 2012 at 01:46

    “-Ne pare rău!”, ar zice Vali Stan de la A3. “Situaţie gramatică şi pe DailyCotcodac… Domnule Julius, vă-ntreb, cu cine sunt vecine Suedia şi Norvegia? Eh?!?! Vedeţi?!…Aici e problema dumneavoastră!”

  7. Scurtissime (86) | Diverse | Robintel 11 January, 2012 at 07:02

    […] alături de cei dragi”, un îndemn moldovenesc pentru Armata Rusă, spune Adelin Petrișor. Via DC, în curând și cu […]

  8. Cristina Ş. 11 January, 2012 at 11:20

    @Ferdinand: 🙂 chiar asa, cu cine sint vecine? 🙂

    p.s. te cheama ca pe pisoiul meu 🙂

  9. Ferdinand 11 January, 2012 at 12:09

    @Cristina Ş.:
    E pisoi adevărat ori doar un fel de alint?

  10. Cristina Ş. 11 January, 2012 at 14:32

    @Ferdinand: e un pisoi foarte-foarte adevarat, rosu, mic si rau si zgirie si musca 🙂

    cules din fata blocului 🙂

  11. Ferdinand 11 January, 2012 at 17:39

    Cool!
    Păi atunci…ASL PLS…

  12. Cristina Ş. 11 January, 2012 at 23:05

    @Ferdinand:
    am cautat pe net traducerea pt asl pls si prima sugestie a fost .. “The mating call of the pathetic loser who cant get laid in the real world who thinks he or she has a chance with a computer. A cry for help.” … :))

    dar cum e clar ca nu poate fi vorba de asa ceva aici, am mai cautat si in final am gasit ceva ce pare sa se potriveasca mai bine in context … 🙂 “age/sex/location” … deci: 4 months/male/Munich

  13. Ferdinand 12 January, 2012 at 14:02

    🙂 ouch…
    Nici nu știu pe care dintre răspunsuri e mai bine să-l aleg…