Postul nu e post destul

Mircea Lucescu, victima unui atac disproporționat al unui tramvai

Narcis Drejan

Antrenorul echipei Șahtior Donețk, Mircea Lucescu, a fost implicat astăzi într-un accident rutier, în București. Mai exact, mașina sa a fost lovită de un tramvai căruia antrenorul român nu i-a acordat prioritate.

Starea lui Mircea Lucescu nu este totuși gravă, medicii de la Spitalul Universitar auzindu-l pe acesta urlând, acum câteva minute, la telefon: “E o rușine! I-am spus și lui Guardiola! Nu se poate așa ceva! Și la mine acasă mă fac cu tramvaiele”.

În urma accidentului rutier suferit astăzi de antrenorul român, echipa Șahtior Donețk nu s-a calificat, acum o lună, în primăvara europeană.

Dacă nu dai share acestui text, sigur faci jocul echipelor bogate ale Europei, care nu ne vor la masa lor!

Share:

37 comments

  1. Dan1 6 January, 2012 at 15:21

    Era “un tramvai numit speranta”? :))

  2. serban 6 January, 2012 at 15:24

    @Dan1:
    Tocmai când asculta şi el, ca omu’, “Du-m’acasă, măi tramvai”.

  3. ionut 6 January, 2012 at 15:24

    intrare prin alunecare defectuoasa, asadar.

  4. RoseN 6 January, 2012 at 15:26

    Uau, domnu Narcis bine ati venit pe la noi!
    Si ne place de vocea lui matale 😀

  5. Stephanie 6 January, 2012 at 15:28

    Contactat telefonic de catre postul Antena 3, Gheorghe Hagi, afland ca Mircea Lucescu nu s-a ranit grav, a declarat: “E bine ca nu e rau”.

  6. admin 6 January, 2012 at 15:29

    @Stephanie: =))

  7. N.A. 6 January, 2012 at 15:38

    Uite d-aia era bine sa aiba fiecare om tramvaiul lui!

  8. RoseN 6 January, 2012 at 15:40

    @N.A.: Pai da, vezi ce-nsamna sa n-ai lucru tau :))

  9. Lepka 6 January, 2012 at 15:40

    Mircea Lucescu a declarat dupa acciden ” Se pare ca astazi Dumnezeu a fost tramvai”

  10. Lepka 6 January, 2012 at 15:42

    Lol ..moderare..ce`s io vinovat ca Il Luce are acelasi prenume cu “Cel-al-carui nume-nu-trebuie-rostit” ?

  11. serban 6 January, 2012 at 15:46

    Nicu Covaci, întrebat dacă îi dedică melodia cu “Hei tramvai…” a spus că nu, doar “În umbra marelui urs”.

  12. ela 6 January, 2012 at 15:47

    mie in bucuresti de tramvaie mi-e cel mai frica …. Rasar de niciunde ,parca merg nicaieri , zdranganesc din toate balamalele , iar vatmanul are un aer atit de absent ca ma intreb de fiecare data : oare doarme ?

  13. Lecteriţa 6 January, 2012 at 15:59

    Si Lucescu are o masina proastă, la fel ca ale lu’ Verestay si Huidu, de le fuge asfaltul de sub roti? Ce să vă fac, bă, daca vă luati toate tărgile?

  14. dyers_eve 6 January, 2012 at 16:11

    Tramvaiu’ ala ori venea din Ghencea, ori mergea intr-acolo. Oricum ar fi, are legatura cu Steaua :))

  15. ela 6 January, 2012 at 16:12

    @dyers_eve:

    blestemul tramvaiului , blestemul iubirii 😀

  16. Ferdinand 6 January, 2012 at 16:25

    Totuși, nu se face mișto de așa ceva…

  17. ungluk 6 January, 2012 at 16:53

    YES!!!
    Nu stiu daca e la misto sau la serios, dar acest articol avea nevoie de un comentariu ca cel al lui Ferdinand! De fapt, nu e ca avea nevoie – cersea un astfel de comentariu!

  18. M3bis 6 January, 2012 at 17:09

    @Ferdinand: Ai dreptate! De tramvai nu faci nicicând mişto!

  19. Nero 6 January, 2012 at 17:22

    Sa scrie numai Narcis ca el stie…

    @Ferdinand si @ungluk: asta e un site de facut misto, bascalie (politically spus pamflet)

  20. Dan1 6 January, 2012 at 17:27

    @Nero: Si alte arogante! :))

  21. ela 6 January, 2012 at 17:39

    @Dan1:

    Apropo de arogante Mi-e dor de Eftimie …..

  22. Rada 6 January, 2012 at 17:41

    Tot asa ar fi apucat sa urle si Gaudi daca ar fi mers in jeep. Ce sa-i faci, ii placea sa umble cu capul gol, fara umbrela dupa el.

  23. ungluk 6 January, 2012 at 18:05

    @Nero: pai tocmai! 🙂 Aia ziceam si eu, dar sub o alta forma…

    Articolul fu super-tare, iar daca ce spusa Ferdinand nu e la mishto, atunci acel comentariu nu face decat sa puna cireasa pe tort, ca sa zic asa =))

  24. Nero 6 January, 2012 at 21:34

    @ungluk imi scapase

  25. Belle d”Imagination 6 January, 2012 at 21:57

    NU dau like. Ăsta e fotbal? Ăsta e o miuţă pe bani mulţi!

  26. Dan1 6 January, 2012 at 21:58

    Bre, da’ e posibil?! Am 8 (opt) like-uri la comentariu si nu s-a autosesizat nimeni ca, de fapt este “un tramvai numit dorinta” (A Streetcar Named Desire)? Halal!

  27. dis 6 January, 2012 at 22:12

    @Dan1. Ah, nu era o glumita? Pacat, si ce-am mai ras 🙁

  28. nely tina 6 January, 2012 at 23:57

    sanatate multa, altii fac rele mult mai mari si nu sufera
    pacat ca s-a intamplat asa
    sa va face-ti bine
    putere familiei, sa treaca cu bine peste toate ca sunte-ti cu totii niste invingatori
    putere si Dumnezeu sa va ocroteasca

  29. N.A. 7 January, 2012 at 00:27

    Sunte-ti niste insensibili cu toti-i! M-a rog pentru voi si sufletele v-oastre care este asa de reci si negre!

  30. Serban 7 January, 2012 at 01:48

    @Dan1:
    Hai mă Dane, ne-am upgradatără și noi, acuma nu mai citim nici comentariile, dăm doar like, scriem ceva și click pă “Trimite”

  31. bico 7 January, 2012 at 03:07

    arbitrii au fost de vina…. au tinu cu tramvaiu…… sau steaua lui valentin ceausescu la sevilla … oricum ii urez sanatate ca e mare antrenor.

  32. iancu 8 January, 2012 at 19:20

    Inca un post unde cometariile fac toti banii (sau toate felicitarile) 😀

    PS: eftimie chiar nu mai revine?

  33. Tzica 8 January, 2012 at 20:25

    @N.A.: Vaaaiiii….aceste cuvinte ne doare…desi nefalsificabile d.p.d.v. empiric, asemenea asertiuni functioneaza dupa principiul autoritatii axiomatice precum si dupa principiul de excluziune iar recursivitatea lor…e generatoare de refractarism epistemologic.

  34. Tzica 8 January, 2012 at 20:36

    @Dan1: poa’ sa fie un efect subliminal al concursurilor de mima cu pisici…deh’ nimic nu e ceea ce pare a fi ! ..parerea mea

  35. Cristi 9 January, 2012 at 08:42

    @Dan1: Asta-i chiar o aroganta din partea ta. Articolele nu le citim si tu ai pretentia sa citim comentariile. =))

  36. Nero 9 January, 2012 at 11:30

    Deci, dupa cum spuneam vatmanul a lovit intentionat.:)

  37. kla2005 9 January, 2012 at 13:43

    Am ras mai tare cand am citit declaratia inculpatului M. Lucescu: http://www.jurnalul.ro/observator/mircea-lucescu-despre-accidentul-suferit-tramvaiul-putea-evita-coliziunea-dar-parca-a-vrut-sa-dea-peste-mine-600877.htm

    Tu ai facut bescalie, da’ asta asa e, el e perfect (de negru), iar restul lumii conspira impotriva lui…perfectul sau mmkperfectul