Postul nu e post destul

Rubrica de muzică penibilă

Cu mare greutate s-ar putea găsi o soprană mai potrivită să cânte cu Minculescu. Pe la minutele 1:38, 2:03 sau 2:23 ar fi avut mare nevoie de sticluța aia a lui Cristi, să-și ungă nițel vocea.

Felicia Filip – Traviata

De câte ori dai like Rubricii de muzică penibilă, Dumnezeu salvează un ficățel suprasocilitat de alcool și două ouțe!

Share:

14 comments

  1. NNA 9 December, 2011 at 16:49

    Cica a aparut o eroare si sa incerc mai tarziu, dar ce eroarea asta este un soi de gagica buna, cand te-ai decis sa o abordezi dispare? 🙂

  2. ela 9 December, 2011 at 16:54

    Cu un asa decolté nu mai are nevoie si de voce , nu-i asa domnilor ?:D

  3. Lecteriţa 9 December, 2011 at 17:00

    Nu pot sa dau play, daca stiu despre cine e vorba. Eu am o problema cu femeile care se incapataneaza sa-si mentina for ever o forma a sprancenelor, ingrozitoare! Nu trebuie sa vada toata planeta ca suntem hiperfoliculare, unele!

  4. RoseN 9 December, 2011 at 17:11

    Ma baieti, sper ca nu despre voi e vorba p’aici:

    Tanara si apetisanta mea sotie, statea dimineata in bucatarie, pregatindu-ne ca de obicei 4 oua fierte moi, paine prajita cu unt si suc de portocale pentru micul dejun, imbracata doar cu un T-shirt scurt pe ea, cu care si dormise.
    Asa cum am intrat, aproape adormit, aproape treaz, ea s-a aplecat misterios spre mine “Ar trebui sa faci dragoste cu mine incepand din acest moment!”
    Uau! Ochii mi s-au luminat brusc, “sunt oare treaz sau inca visez? Sunt treaz! Atunci nu poate sa fie de cat ziua mea norocoasa …”
    Am imbratisat-o … si apoi a fost ceva minunat, chiar acolo, pe masa din bucatarie.
    La final, ea mi-a spus un tandru “Multumesc” si s-a intors iute spre aragaz, cu tricoul inca in jurul gatului ei.
    Fericit, dar un pic derutat, am intrebat: “Ce a fost asta?”

    Si mi-a explicat: “Stii, s-a stricat cronometrul de oua …”

  5. Lecteriţa 9 December, 2011 at 17:20

    @RoseN:
    la mine nu merge asa, cu ouale. imi trebuie 3 ore pana ma hotarasc

  6. unmihai 9 December, 2011 at 17:31

    @RoseN:
    Nu e vorba de mine. Nevasta-mea prefera omleta.

  7. Belle d”Imagination 9 December, 2011 at 17:35

    Mie nu-mi plăcu… Aşa că nu dau like.

    Pe de altă parte, sper din tot sufletul că cine-şi distruge (ca să n-ajung în spam cu f.u.t.e.)ficatul cu alcool merită un sincer RIP

  8. dyers_eve 9 December, 2011 at 18:44

    @RoseN: =))
    Oua tari sau oua moi ?

  9. HaiHuiHei 9 December, 2011 at 18:51

    cred ca decolteul si sprancenele au ajutat-o cand a cantat la Opera din Viena, la Barcelona (Liceu) sau pe la Londra. si ficatul lui Cristi i-a obtinut toate premiile alea mari si grase.

  10. Rada 9 December, 2011 at 20:40

    Nu prea e de ras. E groaznic sa iti pierzi vocea. 🙁

  11. Gabitzmic 9 December, 2011 at 21:55

    @RoseN: =)) pe principiul “fuse si se duse” ! :)) ori “Luceafarul” reloaded !

  12. Jojo 9 December, 2011 at 22:28

    @Rada: dar oare a avut ce pierde? putin probabil.

  13. Cms 9 December, 2011 at 23:28

    Eu nu mă pricep. În plus, Violeta avea tuberculoză… :))

  14. borg 10 December, 2011 at 02:11

    Parca e eroare de codare cand da skip la cate un frame.