Concursuri

Concurs extraordinar de mimă cu pisici

Poza de la concursul de astăzi nu ne aparține nici nouă, nici cititorilor noștri, am furat-o pur și simplu de pe net (dacă mai aveați vreo îndoială că suntem un blog quality, acum sper că v-am convins). Tot ce trebuie să faceți este să indicați ce film mimează pisicuța din imagine.

Câștigătorul va primi sincerele noastre felicitări, în termen de 30 de zile.

Share:

76 comments

  1. Borish 24 November, 2011 at 13:20

    Wall-E ?

  2. RoseN 24 November, 2011 at 13:23

    Aaaa, probabil ca mi-e mie somn…dar totusi, WHERE IS THE CAT???

  3. stalker 24 November, 2011 at 13:25

    tideland

  4. ela 24 November, 2011 at 13:26

    @Borish:

    sau Emanuelle ? 😀

  5. Cristi 24 November, 2011 at 13:27

    @RoseN: Aproape de marginea stanga, pe la mijloc. O pisica ala cu pete negre. 🙂

  6. Rada 24 November, 2011 at 13:28

    Mimeaza filmul “UE 2012”. Productie 2011-2012. Regizor necunoscut.

  7. Lecteriţa 24 November, 2011 at 13:30

    Street Kings – Motor City
    Am gasit pisica dupa o juma de ora.

  8. al_core 24 November, 2011 at 13:31

    nu un film, ci un întreg serial mimează: Glina

  9. Black Widow 24 November, 2011 at 13:35

    Domne, eu cred că pisica îl întruchipează pe Gaddafi, nu e vorba de niciun film aici. :))

  10. Fratele Andryusha 24 November, 2011 at 13:36

    Prigoană. SE1E01.

  11. thebblack 24 November, 2011 at 13:38

    nu poate fi decat pisica alba, pisica neagra… zic si eu.

  12. valeria 24 November, 2011 at 13:41

    Puss in Boots(motanul incaltat)…partea in care se ascunde de pisicile inamorate…..;)…..:D

  13. Cata 24 November, 2011 at 13:43

    ha, mimeaza filmul ala romanesc, “Ticalosii”. Poza e reprezentarea mediului politic romanesc 😀

  14. Daniel 24 November, 2011 at 13:43

    poate mimeaza Rise of the planet of the apes

  15. Daniel 24 November, 2011 at 13:45

    sau Slumdog Millionaire;
    da’ nici unu din filme nu are pisici in el

  16. Florentina 24 November, 2011 at 13:47

    am gasit pisicaaaaa !!!! yuppiiii!!!Mimeaza “Baaria” al regizorului Giuseppe Tornatore.

  17. zaqk 24 November, 2011 at 13:50

    Raspunsul evident este Wall-E, dar asta ar fi mult prea simplu pentru un public cunoscator de filme!
    De fapt este o metafora pentru filmul Trash (1970).

  18. Anna 24 November, 2011 at 13:51

    Alea-s toate “oalile” si ‘cratitele” aruncate de barbati dupa nevestele amatoare de “tanar si nelinistit”. Omu’ venea acas flamand, mancare nu era pe motiv de episodul 1759 si a fost timp sa se tot adune

  19. gargui 24 November, 2011 at 13:53

    @RoseN: :)) a gauche un peu plus bas que le centre de l’image mais haut dessus du moteur un chat blanc et noir
    Also here -> http://www.diainfo.com.br/imagens-que-nos-enganam/resolucao-do-problema-ache-o-gato-parte-5

  20. Uwe 24 November, 2011 at 13:54

    Iron(Cat)Man!

  21. Darius 24 November, 2011 at 13:55

    Cred ca am nevoie de-un control oftalmologic. Am gasit pisica, dupa vreo doua minute de holbat la poza.Ma simt ca la recrutarea in armata, cand o duduie imi arata niste cifre “pixelate” dintr-o carte.

  22. Klaus 24 November, 2011 at 14:09

    Stalker, desigur 🙂
    Sau ma rog, Calauza cum i-o mai zice
    Daca vedeti ce atent paseste ea in echipamentul care o face nedetectabila de catre paznicii aia afurisiti, atenta la orice ar putea fi in neregula dar fara sa-si piarda din vedere tinta… ziceti ca nu-i asa :))

  23. SS 24 November, 2011 at 14:14

    Life Is Beautiful, of course

  24. acp 24 November, 2011 at 14:15

    Slumdog Billionaire (film aflat in stadiu de postproductie)…nu va pot da mai multe detalii, doar ca pisica face rol de figurant aici, jucand un motor electric de dacie (de unde deduceti ca acest remake va fi si SF…dar deja am spus prea multe)

  25. sabina 24 November, 2011 at 14:24

    7 ani in deseuri

  26. karmapolice 24 November, 2011 at 14:26

    KUNDUN-scena masacrului tibetan

  27. Rada 24 November, 2011 at 14:29

    Dupa raspunsuri, am impresia ca mimeaza “Omul invizibil”. Inca nu m-am hotarat daca e vorba de film sau de melodia alora de la Queen.

  28. boemul 24 November, 2011 at 14:34

    Soldatul 🙂
    “Soldier”

  29. Cami 24 November, 2011 at 14:43

    Terminator (mi-a luat ceva pana am gasit amarata de pisica):)

  30. camionagiu 24 November, 2011 at 14:47

    Asta mi se pare deja culmea mizeriei internaute – sa ne puneti sa cautam o pisica intr-un maldar de gunoaie.
    Premiul trebuia sa fie poza cu pisica incercuita cu rosu.

    Ma dor ochii. Multumesc pentru tot.

  31. Rada 24 November, 2011 at 14:48

    Mesaj pentru comentatori: Sunteti siguri ca e doar una?

  32. yogibeer 24 November, 2011 at 14:49

    Mad Max.

  33. Lepka 24 November, 2011 at 14:51

    Deoarece nu reusesc sa vad nici o pisica…”Omul invizibil” ? Si avand in vedere ce vechituri is pe acolo, optez pentru varianta din 1933 🙂

  34. ThoR 24 November, 2011 at 14:52

    cine castiga sa faca cinste la toti!!!!!

  35. dracsor 24 November, 2011 at 14:56

    Wall-E. Zici ca-i pisica noastra de la birou cand se joaca “Hai sa vedem ce gasim in cosul de gunoi” 😀

  36. RoseN 24 November, 2011 at 15:02

    @ThoR: =)) Mi se pare corect!

    Mai, toata ziua stati cu nasul pe FB si atata n-ati putut ghici, evident ca e vorba de filmul The Social Network caci pereti mai murdari ca acolo…unde?

  37. AlinaC 24 November, 2011 at 15:06

    wall e

  38. oake 24 November, 2011 at 15:06

    “Englezul care a urcat un deal, dar a coborat un munte”

  39. Belle d”Imagination 24 November, 2011 at 15:06

    Gadjo dilo, mâţa e Rona Hartner

  40. costin 24 November, 2011 at 15:07

    Portocala mecanica!!!

  41. Suminona 24 November, 2011 at 15:10

    Clar e apocalipsa dupa soferi , sau daca merge si videoclip , undeva in balcani

  42. io 24 November, 2011 at 15:12

    While the City Sleeps – Bergman 1950

  43. Ciprian 24 November, 2011 at 15:13

    Transformers.. caci buna mai e Megan Fox.

  44. Spiep 24 November, 2011 at 15:36

    The Mechanic (1972)

  45. Rower 24 November, 2011 at 15:54

    Ce mizerie de concurs! :))) Si eu merg tot pe Wall E.

  46. serban 24 November, 2011 at 15:59

    Iar dovediţi că nu ştiţi psihologia pisicilor! Pentru cunoscători e evident:
    Batman, Batman!

  47. NOvi 24 November, 2011 at 16:02

    Aristrocats pentru ca vad dublu si ma pisca ochii de la cat am cautat mata (suna ciudat dar nu-mi gasesc diacriticele)

  48. xistenz 24 November, 2011 at 16:14

    cat run (2011), cats (1998) sau Gai(y) Purr-ee (1962)

  49. Dan1 24 November, 2011 at 16:16

    Nu cred ca e vorba de un film, ca vorba lui zaqk, ar fi prea simplu (Wall-E).
    Cred ca mimeaza una din reclamele cu Explore the Carpathian Gardens. =))

  50. dyers_eve 24 November, 2011 at 16:20

    Oake, mi-ai suflat potul x(
    Pun si eu la nimereala pe “Satpanul Inelelor III: Intoarcerea Regelui”, pentru ca matza aia e atat de greu de gasit ca seamana cu Frodo pe munte, cand se duce sa arunce inelul… Sau o fi Golum, nu-mi dau seama fara ochelari…

  51. Dan1 24 November, 2011 at 16:21

    @dyers_eve: Poate când se duce sa arunce gunoiul, vrei sa zici! =))

  52. Ada 24 November, 2011 at 17:11

    As zice ca e “idiocracy”, doar ca ma indoiesc ca e un raspuns demn de un site cu cititori atat de elevati, asa ca nu zic nimic

  53. ela 24 November, 2011 at 17:21

    Cei care ati indentificat felina , cum ati facut ? ati luat la mina tinichea cu tinichea ? 😀

    Iulius , ce-ti mai place sa speli cu noi pe jos ….:D

  54. admin 24 November, 2011 at 17:23

    @ela: =))

  55. Lecteriţa 24 November, 2011 at 17:29

    @ela:
    eu am folosit lupa de ceasornicarie, ramasa de la strabunicu’
    cand am zarit moaca pisoiului, ziceai ca am castigat la loto

  56. ela 24 November, 2011 at 17:30

    @admin: il loc sa rizi , mai bine-ai pregati un lot de super -mega -ulta felicitari pt toti comentatorii ; sint convinsa ne-am chiorit cu totii macar 1 min la poza ta !!!

    pt mine , de exemplu fara nici un succes , dreaq de mita ! :D:D:D

  57. ela 24 November, 2011 at 17:31

    @Lecteriţa:

    imprumuta-mi lupa , te rog ! 😀

  58. Dana G 24 November, 2011 at 17:36

    Pisica din Caraibe III: Pe gunoaie si mai tulburi.

  59. N.A. 24 November, 2011 at 17:36

    Orice film romanesc de dupa ’90?

  60. ionut 24 November, 2011 at 17:42

    Avand in vedere ca divina creatura abia se zareste si clar are probleme de personalitate (este stiut ca matzele nu stau murdare), as zice “The Machinist” 🙂

  61. Lecteriţa 24 November, 2011 at 17:48

    @ela:
    uite-te in partea stanga a fotografiei. cam pe la jumate(jumatea inaltimii) ai sa vezi o forma patrata, de culoare crem deschis, cu un punct negru la mijloc. forma e destul de mare, iti ramane in memorie, daca studiezi rapid poza. asaaaa, si in partea dreapta a patratului, cam sud-est, sa zicem, e mâţa. alb cu negru.

  62. Ferdinand 24 November, 2011 at 17:50

    E vorba de camuflare. Filmul e “Predator”.
    1 sau 2, încă nu ştiu…

  63. adi_k 24 November, 2011 at 17:59

    bad, mad, sad max

  64. ela 24 November, 2011 at 18:01

    @Lecteriţa:

    pt mine ar fi mai simplu sa-mi sufli tu titlul filmului pe care-l mimeaza starul pisicesc ! 😀

  65. Lecteriţa 24 November, 2011 at 18:08

    @ela:
    pentru mine ar fi si mai simplu sa-ti suflu premiul, dar nu vrei sa participi deloc =))

  66. cristina 24 November, 2011 at 18:38

    Nici eu, nici tu, nici Ovidiu.

  67. ela 24 November, 2011 at 18:48

    @Lecteriţa:

    cultura mea cinefilo-pisiceasca incepe sa-si arate limitele …. dau totusi cu bita’n balta si zic “star wars” – gramada de gunoaie e dark vador sau steaua mortii , la alegere , iar pisi e luc skywalker lejer pierdut in spatiu !

    scuze , e tot ce pot la ora asta 😀

  68. ela 24 November, 2011 at 18:49

    na , ca vizitez beciurile ….. daca nu mai revin …. Iulius , da felicitarile mele Lecteritei 😀

  69. Andreea 24 November, 2011 at 19:05

    Cat on a tin, uffff! 😀

  70. delia 24 November, 2011 at 20:31

    http://imm.io/c1Jj
    filmu nu ştiu. seamănă cu motanu meu în excursie la pata rît, deci e apocalypse now.

  71. aurel 24 November, 2011 at 20:55

    The Book of Eli 🙂

  72. BRRC 24 November, 2011 at 21:14

    …deci e adevarat ca marile provocari intelectuale abstracte starnesc furtunile de comentarii!
    “Dude, where’s my car?”

  73. Iris 24 November, 2011 at 21:15

    Slumdog millionaire 🙂

  74. PasareaLira 24 November, 2011 at 21:25

    Daca as fi castigat concursu asta v’as fi pus sa imi sponsorizati urmatoarea pereche de ochelari, dar cum cu astia n’am vazut coada sau mustata sau orice de matza, nu am sanse de castig. E clar, pisica e camuflata intr-un mare fel si ma gandesc foarte serios la Predator ! Alienu. N’are cum altfel !

  75. Madalina 25 November, 2011 at 02:32

    Toy Story sau ceva cu pisica fantoma. 😀