Concursuri

Concurs de mimă cu pisici

Ca întotdeauna în momentele de cumpănă, apelăm şi la ultimul atu, elefanţii noştri de luptă – pozele cu pisicuţe drăguuţe. Dacă nici aşa nu facem trafic, măcar am luptat până la capăt.

Pentru cititorii noştri mai noi: trebuie să ghiciţi ce film mimează pisica din imagine, marele premiu constând în sincerele noastre felicitări. În mod excepţional, se pot acorda şi felicitări simple. Nu se acordă contravaloarea în bani a premiilor.

* În timpul şedinţei foto, nici o pisică nu a avut de suferit – li s-a acordat suficientă atenţie.

Share:

52 comments

  1. ionut 3 November, 2011 at 17:11

    Rapirea Europei de catre chinezi (noroc cu plasa de rafie, ca altfel… )! 😀 🙂

  2. andryusha 3 November, 2011 at 17:32

    Lista lui Schindler

  3. Radu Udrescu 3 November, 2011 at 17:40

    “Window with a View” dupa poza… oricum, pun pariu ca iar e ceva gen “Emmauksen tiellä” (film finlandez din anul 2001)… 😀

  4. RoseN 3 November, 2011 at 17:41

    Era sa zic WTF is the cat?
    sa revenim…DECI…avand in vedere ce animale perverse-s maţele in general si ca personal acu-s cam nervoasa, eu zic Friends with Benefits ca asa bine seamana cu J. Timberlake pisi ala… profitorilor =))

  5. stalker 3 November, 2011 at 17:44

    laboratorul morții (lansarea oficiala pe 11.11.11 dar
    ar trebui să fie deja pe torente)
    😀

  6. Andreea 3 November, 2011 at 17:48

    Le chat dans le sac – Canada (1964)

  7. lulu 3 November, 2011 at 17:54

    little house on the prairie

  8. serban 3 November, 2011 at 17:56

    În sfârşit, un film de Tarkovsky.
    Călăuza.

  9. Ionut 3 November, 2011 at 17:56

    Deci eu nu vad nici o pisica. Deci filmul este omu’ Invizibil

  10. dyers_eve 3 November, 2011 at 18:02

    “The Unbearable Lightness of Being” (1988)

  11. ela 3 November, 2011 at 18:04

    No Country for Old Men … clar , il recunoastem usor pe Tommy Lee Jones , cu urechile ciulite sa prinda pshicopatu’ de Javier Bardem 😀

  12. Sare'n Ochi 3 November, 2011 at 18:22

    Beverly Hills
    (in rest, ca de obicei: manariiiiieeeeee!)
    =))

  13. Ciprian 3 November, 2011 at 18:23

    1.Orient Express, regia Sergiu Nicolaescu, cu Ioana Moldovan si Danutz Srl. “Nu trage Claudia, sunt eu, pisicutul tau pufos.”

    2.Babe

  14. andryusha 3 November, 2011 at 18:23

    Bine, dacă nu e “Lista lui Schindler” (judecând după numărul de like-uri probabil nu e), atunci e meciul de aseară Manchester United – Oţelul Galaţi. Pisica mimează echipa aflată în deplasare, evident.

  15. moi 3 November, 2011 at 18:33

    Eu cred ca e Cold Mountain (2003).

  16. Cami 3 November, 2011 at 18:35

    7 ani in Tibet, zic, desi stiu sigur ca nu voi castiga nici de data asta (din cauza de manarii, evident).

  17. Jo 3 November, 2011 at 18:36

    Je vous trouve tres beau, cu Medeea Marinescu. Matza e Medeea Marinescu.

  18. andryusha 3 November, 2011 at 18:38

    Sper să nu fie meciul de diseară al Stelei. Pisica să nu mimeze comportamentul echipei gazdă, cum ar veni.

  19. Tzica 3 November, 2011 at 18:50

    1.Freddy Krueger ..Nightmare on Elm Street;
    2.Avand in vedere backgroundu’ ma hazardez cu Bitka na Neretvi…desi dezinteresul VIP-urilor pisicesti pentru clasici este de notoriete.N-au mimat Abuladze, deci.. nici o sansa pentru Veljko Bulajic …

  20. Dan1 3 November, 2011 at 18:53

    Eu zic ca mimeaza bancu’ ala cu bunicu’ lu’ Bula pus in geam ca sa-i ia pensia si luna asta! :))

  21. Sandi 3 November, 2011 at 19:16

    Bonanza

  22. Dan1 3 November, 2011 at 19:39

    Sau poate mimeaza o reclama la Clin sau Ajax! :))

  23. Ema 3 November, 2011 at 19:40

    Tess D’úberville!

  24. dyers_eve 3 November, 2011 at 19:58

    “The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain” (1995)

  25. Laurentiu Lungu 3 November, 2011 at 20:05

    http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2314881915217&set=at.2106991838095.2128515.1344517165.100002502409083&type=1&theater .Ăsta-i remake .

  26. Dan1 3 November, 2011 at 20:18

    … sau “politist, adjectiv”? (2009, regia Corneliu Porumboiu) :))

  27. dyers_eve 3 November, 2011 at 20:27

    “Confessions of a Window Cleaner” (1974)

  28. lulu 3 November, 2011 at 20:40

    Ecaterina Teodoroiu

  29. Old John Wheel 3 November, 2011 at 20:49

    “Am fost şaisprezece…” E evident, tocmai pentru că nu are nici măcar o legătură cu filmu’ ăla! 😀 >:)

  30. Ciprian 3 November, 2011 at 20:51

    Urme de cuţit în aer.

  31. radaver 3 November, 2011 at 21:32

    Muscata din fereastra.

  32. Ciprian 3 November, 2011 at 21:40

    “Plapuma niciodata nu va mai fi calda”, regizor necunoscut, filmat in 1900 toamma.

  33. Snow 3 November, 2011 at 21:45

    Aurul, dolarii si ardelenii. E clar ca matza aia e ardeleanul si sacosa verde simbolizeaza dolarii. Aurul e ascuns in sacosa 😛

  34. Sare'n Ochi 3 November, 2011 at 22:10

    @Dan1: pus in geam sa-si ia sincerele felicitari. nu uita ca scrii pe site-ul Daily Cotcodac, cunoscut indeobste pentru practica platii in sincere felicitari. CAS este retinut in sincere felicitari si se returneaza ca atare la pensie sub forma de sincere felicitari.

  35. Ferdinand 3 November, 2011 at 22:26

    @moi: Şi eu!

  36. dracsor 3 November, 2011 at 22:38

    Singur pe lume 😀

  37. Belle d”Imagination 3 November, 2011 at 23:52

    Ori Margot ori Răpirea din serai. Una din două. Am zis!

  38. Joanna Y 3 November, 2011 at 23:54

    E Seara pe deal :))

  39. edy 4 November, 2011 at 00:24

    Cat in the hat…

  40. Narcisa 4 November, 2011 at 00:28

    Confessions of a Shopaholic (2009)

  41. sebra 4 November, 2011 at 00:35

    Ce dor mi-a fost de’un concurs din ăsta! Dacă mi-ar trece prin cap şi vreun film, ar fi un comentariu perfect. Se pun şi serialele sau doar filmele?

  42. Cristi 4 November, 2011 at 08:40

    Nici nu ma obosesc sa particip atat timp cat participa Radu Udrescu: 😀

  43. vali 4 November, 2011 at 09:17

    slumdog milionaire.

    PS: dau spaga in sincere multumiri ca sa castig concursul

  44. Suminona 4 November, 2011 at 09:36

    De vege in lanu de secara sau teoria conspiratiei

  45. Ciprian 4 November, 2011 at 09:54

    Avem variante ajutatoare? Putem suna un prieten, eventual sa intrebam alti comentatori?

  46. Lecteriţa 4 November, 2011 at 10:05

    Ce verde era valea mea?
    Am zis si data trecuta.
    8 Heads In a Duffel Bag (8 capatani intr-un sac), cu Joe Pesci. Celelalte 7 au ramas in filmul anterior: 7 baieti si-o strengarita. =))

  47. oake 4 November, 2011 at 10:52

    Secret Window (Johnny Depp)

  48. Borish 4 November, 2011 at 11:04

    Truman Show

  49. chocolate 4 November, 2011 at 11:11

    oricat de nou as fi tot vad ca e Manarieeeee pe fata.

  50. andrei 4 November, 2011 at 12:03

    Atunci i-am condamnat pe toti la moarte.
    http://www.imdb.com/title/tt0126449/

  51. Old John Wheel 4 November, 2011 at 12:08

    Bre, terminaţi cu pruostiile! Aista-i Tom şi Jerry tătă ziulica! Aici – secvenţa cu Tom care se ascunde de văru’ lu’ Jerry, ăla bengos, de bătea mâţele până râdeau alea.
    Ori cu ălălalt văr, care cânta la chitară şi când i se rupea coarda, i se rupea şi dă mustaţa lu’ Tom şi-i mai smulgea câte un fir de păr.

  52. Corina 5 November, 2011 at 18:46

    Oglinda