Postul nu e post destul

Recomandări licențioase de seară

Ovidiu Eftimie

Cum zglobiul mogul Julius C. este la pat lovit de o alergie severă (laborum tremens) îmi revine mie onoarea de a scrie cea mai iubita rubrică de pe acest site, cea în care vă recomandăm alte site-uri, unele chiar interesante.

Ma grăbesc să mă reîntorc la Tâmpla Spartă să văd cum o ia pe coajă Românica, așa că o să fiu scurt și trivial.

Despre fundul care aduce pacea la Mordechai pe blog.

Despre cum nu va mai putea porcăi online Vadim la Comănescu.

Share:

10 comments

  1. Dan1 11 October, 2011 at 21:58

    Poate… “delirium tremens” (ca mai stim si noi :)))
    Ce i-ati dat voi sa bea acolo prinbrasov.com?

  2. Dan1 11 October, 2011 at 22:03

    Oricum, preferatul meu e Petrov (care parca e in spam cu Toader si Constantin). Bah ce-mi place ce scrise acolo! (si cred ca si tie Ovidiule, ca esti maaare iubitor de caini animale:)))

  3. Lecteriţa 11 October, 2011 at 22:04

    Io cre’ ca Petrov a vrut sa-si mareasca numarul de cititori, ca toti manelistii cocalari au taguri de cautare doar vreo 3 cuvinte, toate prezente in postarea lui

  4. eftimie 11 October, 2011 at 22:09

    @Dan1 Bade, lasa tremensu, nu-ti spusai ca sunt la carciuma?

  5. Dan1 11 October, 2011 at 22:24

    @eftimie: L-ai scris de pe iPod asta… iPad iPhone? :))

  6. Sandi 11 October, 2011 at 22:38

    Pleaca Ion din sat in America si devine “John”, mare om de afaceri. Dupa un timp fiind in concediu, se intoarce in sat si ofera fiecarui satean cate 100 dolari. Toata lumea multumita, il lauda pe John ce baiat bun este.
    Urmatorul an, la fel ofera 100 dolari cand revine in sat, lumea multumita, numai cuvinte de lauda pentru John.
    In al treilea an, John ofera fiecaruisatean numai 50 dolari. Se intalneste Gheorghe cu Vasile:
    – Vasile si tie tot 50 dolari ti-o dat ?
    – Tot, mai Gheorghe!, zise Vasile nemultumit.
    – Eu nu pot sta asa, ma duc sa-l intreb de ce!…
    Se duc amandoi la John, iar Gheorghe il intreaba:
    – Mai John, lumea e nemultumita in sat, de ce ne-ai dat numai 50 dolari ?
    – Stii mai Gheorghe, a venit criza, a intrat baiatul meu cel mic la facultate, au crescut cheltuielile, bani sunt mai putini, asta e viata egreu !
    La care Gheorghe catre Vasile:
    – Vezi mai Vasile, John isi tine baiatul la facultate pe banii nostri !

  7. eftimie 11 October, 2011 at 22:43

    @Dan1 Eu am telefon cu semnal nu cu touchscreen

  8. N.A. 11 October, 2011 at 23:25

    E un film despre Borgia pe hbo

  9. MonicaS 11 October, 2011 at 23:40

    Cred ca un comentariu potrivit la comentariile de mai sus ar fi: RIP, Steve Jobs! :))

  10. camionagiu 12 October, 2011 at 11:06

    In loc sa profiti, sa dai lovitura de palat, sa scoti din birouri nessul, tigarile kent si bauturile fine si sa le arati la popor, sa-l impuscam la zid si sa inchinam blogul unui mogul si sa lucram si noi pe 7 mii de euro pe luna cate 2 texte fusarite, nu, recomandari, da…