Viral

I shouldn’t be alive, cu Rowan Atkinson

Not the Nine O’Clock News e un show de comedie produs de BBC şi a fost difuzat între 1979 şi 1982. N-a fost atât de longeviv ca îndrăgitele sitcomuri “La bloc” şi “Trăzniţi în NATO”, dar aruncaţi o privire, poate merită şi oamenii ăia o şansă.

Not the nine o’clock news – Plane Crash

Share:

17 comments

  1. Rower 2 October, 2011 at 11:38

    Un lucru stiu si eu despre toaletele astes: ca incap. Aaa.. prima data cand am tras “apa”, am crezut ca am stricat avionul..

  2. andryusha 2 October, 2011 at 12:02

    Da’ subtitrarea de la veverita_bc de ce aţi scos-o?…

  3. 4mall 2 October, 2011 at 12:26

    @andryusha: Ca sa fie amuzant filmuletul!

  4. andryusha 2 October, 2011 at 14:03

    Prima scenetă era mai amuzantă dacă se oprea la momentul când ăia explică dezgustaţi că au fost nevoiţi să mănânce mâncarea din avion ca să supravieţuiască. Precizarea că mai întâi i-au mâncat pe ceilalţi pasageri strică toată poanta.

  5. admin 2 October, 2011 at 14:10

    @andryusha: fii mai intelegator, frate Andryusha. s-au rugat.

  6. camionagiu 2 October, 2011 at 14:12

    BREAKING NEWS

    Scarbit de castigurile sub 100 000 de euro pe luna din blog, Julius este in discutii cu PRO TV pentru refacerea grupului Vacanta Mare, cu autori Daily Cotcodac.
    Deja imi disput cu Eftimie rolul Leanei a lui Partag – caci fiecare din noi viseaza la un Lamborghini ca al lui Mugur Mihaescu -, iar rolul lui Axinte va fi jucat de alt indragit autor, ramane sa-l ghiciti.

    ca sa nu credeti ca nu stiu sa fac glume tip Divertis

  7. Rower 2 October, 2011 at 14:24

    Pentru Frankfurt s-a inscris careva?

  8. mifty 2 October, 2011 at 14:24

    Monty Python’s Flying Circus FTW!!!

  9. andryusha 2 October, 2011 at 14:33

    @admin:
    Eh, partea aia n-am înţeles-o, dacă era veverita_bc… =)) =))

  10. 4mall 2 October, 2011 at 17:36

    @andryusha: Cum sa-ti explic…de fapt…AIA era poanta…Dar stai linistit, eu nu am simtul umorului!

  11. andryusha 2 October, 2011 at 18:47

    @4mall:
    Poanta putea să fie în felul următor: ei ţineau publicul în suspence, povestind ce groază le-a fost, cum au suferit de foame, cum au ajuns pe ultima treaptă a degradării umane, etc. În mintea publicului, era indusă ideea că cei doi i-au mâncat pe ceilalţi, altfel nu puteau supravieţui. Ei tot îi dădeau înainte – cât de greu le-a fost, cum s-au rugat la Dumnezeu să-i ierte pentru ceea ce urmau să facă, etc. Preotul, beneficiind de mutra imbecilă a lui Atkinson, îi susţinea: “bine că totuşi v-aţi rugat” şi aşa mai departe. Tensiunea creştea, era evident că cei doi îi haliseră pe ceilalţi, venea momentul mărturisirii… toată lumea era cu răsuflarea tăiată… iar cei doi mărturiseau cu groază în glas şi în priviri că au fost nevoiţi, în cele din urmă, ca ultimă resursă, să apeleze la hrana de la bord. AIA era poanta, că ultima resursă e mâncarea din avion, în timp ce toată lumea se gândea la canibalism.
    Posibil să mă înşel, nici eu nu stau prea bine cu simţul umorului…

  12. Lecteriţa 2 October, 2011 at 19:57

    Nu sunt prietena cu toaletele din tren sau avion. Am sindromul “Dl.Goe”.
    Nu inteleg umorul englezesc, dar n-am vreun complex pe tema asta, pt. ca pot sa pun pariu ca nici englezii n-ar intelege umorul nostru de pe DC! =))

  13. ErRon 2 October, 2011 at 20:05

    @Lecteriţa: Mult mai negru si mai sec decat al lor!!:D

  14. Ina_adevarata 2 October, 2011 at 22:15

    Va rog să nu vă încontrați cu Fratele Andryusha. Este încă în șoc emoțional, sub impresia venirii pe lume a tripleților Nicoletei Luciu.

  15. andryusha 2 October, 2011 at 22:20

    @Ina_adevarata:
    Ca să nu mai spun că Steaua este condusă la pauză cu 1-0 de Oţelul. Uff, ce viaţă complicată am… =)) =))

  16. 4mall 2 October, 2011 at 23:56

    @andryusha: Si tu esti cu Steaua? Si te mai miri de ce nu ai simtul umorului!!!
    P.S. Te inseli…

  17. Petronius. 4 October, 2011 at 19:25

    Eu stiam o poanta mai buna, tot cu avionul care se prabuseste in jungla.

    Ajunge echipa de salvare si gaseste singurul supravietuitor care ii hacuise pe ceilalti si ii transase, ii dezosase, pusese carnea la uscat ca sa aibe mai mult timp etc.

    Cand astia oripilati il intreaba pe respectivul cum de a putut face asa ceva, respectivul se justifica, cum ca vroia sa traiasca si el, ce sa faca ?

    Bine, bine, dar avionul s-a prabusit doar ieri !