Postul nu e post destul

Galerie Cotco Party

Cam asta s-a întâmplat aseară. Unele poze sunt făcute de Piticu, unele de Cms, iar pentru restul vom pune şi noi, ca presa serioasă din România, sursa: facebook.

Share:

80 comments

  1. Dan1 18 October, 2011 at 22:52

    Acu’ hai sa nu exageram! 😐
    Si poze, si filme si tot…

  2. Dan1 18 October, 2011 at 22:53

    A fost şi RuşeN?

  3. sebra 18 October, 2011 at 23:04

    Cu astea trebuia să începi. 🙂

  4. Cougar 18 October, 2011 at 23:05

    în afară de faptul că-s dubluri mai ceva ca-n colecţiile cu surprize turbo, julică, tată: când cu scena, alte poze cu noi n-ai găsit, în afară de alea în care apărem cu spatele sau dintr-o parte? geme facebook-ul!

  5. l@ura aka green 18 October, 2011 at 23:27

    pozeeeeeeee

  6. Dan1 18 October, 2011 at 23:32

    Asaaa, acu’ am sa pui o întrebare grea, dar pe care toti o asteptati de la mine, ca n-aveati coraj s-o puneti voi: în care poza apare Tzica?

  7. punKreas 18 October, 2011 at 23:36

    Dar de ce ai pus anumite poze de 2 ori? :)) Ca sa para ca ai facut multe? =))

  8. Dan1 18 October, 2011 at 23:38

    @punKreas: Ca sa n-o puna pe-aia în care apare Tzica, clar! =))

  9. Cms 18 October, 2011 at 23:42

    @Cougar: Poza aia în care eraţi cu spatele i-am dat-o lui Julius ca să se vadă cum sunt trataţi adevăraţii fani DC, cei care băteau din palme la orice spuneaţi voi! 😛

    @Dan1: Nu numai că a fost, a mai şi pozat… 😡 .
    Măi fetelor, chiar că sunteţi nişte drăguţe! Jos pălăria în faţa cititoarele şi comentatoarele DC! 😀

  10. N.A. 18 October, 2011 at 23:53

    Tzica nu ni s-a prezentat. Cel putin nu astora care ne formaseram gasca: Signi, Cms, Monica S., moi, 4mall, Rușen, Camelia, Serban (care se dadea Ventor), M3bis, Cougar, Eftimie (care era zen). Monica a suspectat pe toata lumea tot timpul ca ar fi Tzica. :))

  11. Tzica 18 October, 2011 at 23:54

    @Dan1: & @Cms:
    ehhmmm..am sa ma rezum doar a spune, confidential evident, ca doamna Tzica ma crede pe mine…nu ceea ce vede.
    altfel, CMS merita cele mai multe like-uri pentru :
    Măi fetelor, chiar că sunteţi nişte drăguţe! Jos pălăria în faţa cititoarele şi comentatoarele DC!

  12. N.A. 19 October, 2011 at 00:01

    @Tzica: Tu vorbesti serios?! Ai fost acolo si n-ai venit sa te joci cu noi?! 🙁

  13. sebra 19 October, 2011 at 00:05

    @N.A.:
    Tu n-ai înţeles. Aşa ştie doamna Tzică! 😉

  14. Cougar 19 October, 2011 at 00:05

    @Cms: a, deci de-aia mi-aţi furat sucul.

  15. Cms 19 October, 2011 at 00:19

    @Tzica: Mulţumesc!
    Te referi la poza cu “trucajul ordinar”? :-/

    @Cougar: Nu ştiu cine ţi-a furat ţie sucul. Vreo admiratoare fanatică, vreo vampiriţă, vreo fremeniţă… ;))

  16. Tzica 19 October, 2011 at 00:28

    @Cms: hmmm…respectivul document e ceea ce eu as numi .a low one !
    @N.A.: in afara de faptul ca doamna Tzica are metodele sale de a ma face sa cedez (ma rog, in asi impune puntul de vedere)..pe cuvant ca nu sunt nici Colin Farrel si nici Elle Machperson, Andie Macdowell..sau pentru autohtoni…Daniela Crudu.Altfel, fiind o fire dubitativa, nemaivorbind ca ne desparte cel putin o generatie…in loc de salsa si vodca cu suc de rosii apreciez tangoul si o bardaca de martell.Anumite lucruri…trebuie facute la timpul lor…cu un bunic acolo…s-ar mai fi numit…club ?? 🙂
    Ma bucur cand aud/vad ca mai sunt si romani fericiti…si cu simtul umorului 🙂

  17. punKreas 19 October, 2011 at 00:31

    Imi pare rau ca n-am venit si eu 🙁 Banuiesc ca eram cel mai mic de acolo si, la modul “fresh meat”, poate-i luam toate femeile lui Julius =))

  18. S 19 October, 2011 at 00:38

    deci domnul cu barba chiar exista, not a meme!
    si cougar are ochii albastri!
    si N.A e misto rau 😀

  19. Cougar 19 October, 2011 at 00:38

    Cms, fremeniţă zici, ă? deci, are ochi albaştri.

    şi, dom’le, ce diferenţă între “Altfel, fiind o fire dubitativa, nemaivorbind ca ne desparte cel putin o generatie…in loc de salsa si vodca cu suc de rosii apreciez tangoul si o bardaca de martell.” şi “Imi pare rau ca n-am venit si eu. Banuiesc ca eram cel mai mic de acolo si, la modul “fresh meat”, poate-i luam toate femeile lui Julius.”

    bravo, giulius, mergi pe target lărgit plurivalent.

    Tzica, a-şi*. şi votca, sucul de roşii, salsa, tangoul şi martell-ul au circumstanţe şi de loc, nu doar de timp. ba, cred că mai degrabă de loc, dacă te gândeşti că timpul lucrurilor de genul ăsta nu piere niciodată, oricâte generaţii ne-ar despărţi. dar, înţeleg. ne-om trezi, cândva, într-un loc pe care să-l numim cum vrem noi, nu cum vrea el.

  20. Raluca 19 October, 2011 at 00:52

    Mai zic o data aici, sa se stie. Nu-mi place ca am iesit cu o burtica pe care nu o am.

  21. S 19 October, 2011 at 01:05

    If I had a nickle…

  22. Cms 19 October, 2011 at 01:20

    @Raluca: Ia să faci matale bine data viitoare să vii cu haine care-ţi lasă talia descoperită, ca să nu mai derutezi lumea serioasă de aici cu “uite burta, nu e burta!” 😛

  23. ionut 19 October, 2011 at 01:29

    @S: cred ca e bine sa te hotarasti pe cine alegi: Cougar sau NA?:D :))

    @S:Toata lumea stie ca tu NU ai burtica, e de fapt “LOOOVE pillow” 🙂 😛

  24. S 19 October, 2011 at 01:43

    Completati spatiile punctate (ionut!):
    1.Triumviratul este….
    2.Cand zici “toata lumea” te referi la……
    3.Go….yourself :))

    P.s:http://weknowmemes.com/2011/10/haters-gonna-hate-gif/

  25. Raluca 19 October, 2011 at 01:45

    @Cms: Era frig, ca altfel veneam si-n costum de baie. :))

  26. S 19 October, 2011 at 01:50

    …and that tank top is keeping you warm?

  27. ionut 19 October, 2011 at 01:54

    @S:
    1. … 3some
    2. … fanii din toata lumea 🙂
    3. … enjoy ? 😀

    p.s response: so… “lovers gonna love” ? :))

  28. S 19 October, 2011 at 01:56

    Ti-am dat un like, ionut. Hai pa

  29. ionut 19 October, 2011 at 01:59

    @S: presupun ca am definit corect triumviratul 😛
    pe curand, misterioasa domnisoara S :))

  30. Cougar 19 October, 2011 at 07:17

    deci, S face poante-n engleză. şi nu-s rele deloc. nici alea-n română, de altfel.
    ia să mai faceţi petreceri, bre.

  31. Oricine 19 October, 2011 at 07:32

    Faina Cotco- gasca! 🙂
    Am insa o dilema: de ce nu erau toate femeile de-acolo calare pe Serban?! Am auzit ca astia barbosi au o trecere la femei…cevaaaaa…!! :))

  32. Raluca 19 October, 2011 at 08:20

    @S: Ceva mai mult decat daca ar fi lipsit.

  33. camionagiu 19 October, 2011 at 08:32

    iar ati vorbit toata seara numai de bietul Camionagiu???

  34. Cristi 19 October, 2011 at 08:33

    Frumos.:)
    P.S. sa inteleg ca Timpla Sparta e cofetarie sau ceva local pentru kinderi ca Indragitul mai mult cu Cola in mana apare. S-a mai dus naibii un mit. :))

  35. Spiep 19 October, 2011 at 09:04

    da ma… p-aia de ma avantaja nu o pusesi… parca numai tu ai avea succes.

  36. 4mall 19 October, 2011 at 09:53

    @Oricine: Ai dreptate, imi las barba!

  37. Vlad 19 October, 2011 at 10:27

    Raluca e singura reprezentanta a publicului tanar sau e singurul public tanar?!

  38. Lecteriţa 19 October, 2011 at 10:58

    Ce naiba fel de bere bea 4mallul?

  39. mifty 19 October, 2011 at 11:27

    … prima oară în viață regret că n-am des drumuri la bucale!!! 🙁
    da’ las’că intru io în politică!!! 😀

  40. Cougar 19 October, 2011 at 11:49

    @Lecteriţa: paulaner, desigur.

  41. 4mall 19 October, 2011 at 12:10

    @Lecteriţa: Cougar stie!!! Practic, e o zeama de formol, ca sa ma mentin…

  42. Rushenne 19 October, 2011 at 12:14

    @Dan1: Am fost si a fost supeeerb! 😛 Deci bat drumul Constanta-Bucuresti special pentru Cotco Party sa cunosc cat mai multi cotcodaci si tu nu apari????? Deci asa ceva nu se face … 😛
    Pe Sebra si RoseN m-am facut ca le inteleg cat de cat, da’ tu parca stai in Bucuresti. 🙂

  43. Dan1 19 October, 2011 at 12:22

    @Rushenne: Sunt sociopat (mic). Daca stiam ca vii apaream si eu! :))

  44. Rushenne 19 October, 2011 at 12:30

    @Dan1: Bun asa! Te anunt ca nu mai am de gand sa lipsesc de la nicio intrunire DC. Ne vedem data viitoare! :))

  45. Raluca 19 October, 2011 at 12:56

    Vlad: Par mult mai tanara decat sunt de fapt.

  46. 4mall 19 October, 2011 at 13:15

    @Raluca: Modesta mica ce esti tu!
    @Dan1: Adica esti un sociopatel, nu?

  47. vali 19 October, 2011 at 13:18

    Iarasi Nevasta Altuia e….. Nevasta Altuia.

    Pentru CMS, numai respect… 🙂

  48. macanta 19 October, 2011 at 13:38

    felicitari!Dom’le,Iftimiie asta,cool om,fain scrie,fain se distreaza,brava! 😀

  49. 4mall 19 October, 2011 at 13:39

    @vali: Da’ pentru restu’ ?? Nimic, nimic?

  50. miki 19 October, 2011 at 13:43

    Recunosc ca urla invidia-n mine

  51. Camelia 19 October, 2011 at 14:53

    @Cougar: eu ti-am luat sucul…ca prea multa cola iti face rau :p si m-am gandit la sanantatea matale…..

  52. Camelia 19 October, 2011 at 15:06

    @Vlad: adica ne faci babe sau ce!

  53. serban 19 October, 2011 at 15:51

    @Oricine: Şi eu mi-am pus întrebarea asta…

  54. Insignifianta 19 October, 2011 at 17:26

    @serban: Nu ma fa sa-ti spun ce n-am apucat: fac si ciorba gustoasa buna!

  55. Insignifianta 19 October, 2011 at 17:34

    P.S. Ciorba ingrasa mai putin ca pozele si televizoarele.

  56. Insignifianta 19 October, 2011 at 21:28

    Bă, da’ pozele alea în care mi-a pipăit Cougar atârnătoarea şi alea în care m-a pupat, nu le-ai pune, nici de-al dracu… le ţii în spam pe alea, ăăă?! x( Numai pe alea în care apar urâtă, grasă şi cu burtică! Numai pe alea! x(

  57. Insignifianta 19 October, 2011 at 22:01

    Sunteţi de vis, ce să mai…
    Şi, bheeeiiii, puneţi mâna de distribuiţi, care pe unde puteţi, pdf-ul cu nr.2 http://www.dailycotcodac.ro/ziar/DC_nr2.pdf că altfel îşi bagă Julius şi-şi scoate, că nu şi-a atins scopul (şi anume acela de a deveni mogulul tuturor mogulilor), de vă ies toate voucherele pe nas! Iar ălora de n-au venit, toate râsetele, hăhăielile şi băşcăliile (bugetarilor), zâmbetele maliţioase (corporatiştilor), dubitaţiile (intelecualilor abstruşi)! Ca să nu m-apuc să mai zic, ce, miliardarilor! 😀
    P.S. Şi da, măh, da, rrecunosc! M-a plătit cu greutatea (sic!) mea în aur DJ Cotco, ca să scriu asta!

  58. Cms 19 October, 2011 at 22:08

    @vali: Mulţumesc! Dar nu-mi dau seama pentru ce? Te referi la poze? 😀

  59. S 19 October, 2011 at 22:08

    aha…so this is deja-vu…if i had a nickle…!

  60. N.A. 19 October, 2011 at 22:13

    @S: Mersi, fata! :*
    Tu de ce ne-ai refuzat onoarea?

  61. Dan1 19 October, 2011 at 22:17

    @Insignifianta: Pa’ bine bre, parca-l iubeai pe Cms! Ca are stetoscop stralucitor, scrie bine, alea-alea!… Acu’l tradasi pentru Serban, ca are si el doua-trei texte publicate?… :))

  62. Insignifianta 19 October, 2011 at 22:21

    @Dan1: Pai, daca apuca sa ma minta ca e V3ntor… Da’ daca veneai si tu, ii tradam pe toti, fara mila, sa stii! :))

  63. S 19 October, 2011 at 22:40

    @N.A: viu la urmatoarea, sa-i indeplinesc dorinta lu’ Cougar.

  64. N.A. 19 October, 2011 at 22:51

    @S: Ce dorinta anume vrei sa-i indeplinesti? :>

  65. sebra 19 October, 2011 at 22:58

    @Rushenne:
    Am avut cel mai întemeiat motiv. 🙁

  66. mifty 19 October, 2011 at 23:17

    … observați că cel mai important scriitor de la DC lipsește!!!
    da, julius, de Rashi e vorba!!! 😀

  67. Tzica 19 October, 2011 at 23:26

    @Insignifianta: ochi alunecosi, inima zburdalnica..ce mai ! curat urmasa Evei.Totusi existenta doamnei Tzica ma determina sa adopt o instantiere rebarbativa.

  68. Tzica 19 October, 2011 at 23:35

    @mifty: De acord, dar nu cred ca e cazul sa lansam o delatiune despre hieratizarea unor caractere exceptionale si raportarea la acestea în termenii afectivitatii liturgice. Liderul si anturajul sau, sunt departe de a fi perceputi ca apartinand unei ordini superioare, meta-juridice, generatoare de cosmos social si detinand o cunoastere infailibila sau un instinct pur ale culiselor scriiturilor 2.0.

  69. Ruşen 19 October, 2011 at 23:38

    @sebra:
    Am inteles! Imi pare rau! 🙁
    Sper sa ne vedem data viitoare! 🙂

  70. Insignifianta 19 October, 2011 at 23:51

    @Tzica: Ehhhh, asta e…o sa sufar, dar o sa-mi treaca, dupa ce-l voi cunoaste pe Dan1. :)) Salutari doamnei. 🙂

  71. Ciprian 20 October, 2011 at 00:22

    E o persoana in poze pe care nu o stiu deloc.. dar mi-e rusine sa intreb.

  72. Insignifianta 20 October, 2011 at 00:35

    @Ciprian: Persoana se numeste O’Constantinescu si este unchiul miliardar din Irlanda al lui Julius.

  73. Ciprian 20 October, 2011 at 00:52

    @Insignifianta: nu e vorba despre domnul Serban.

    Dar mătăluţă te-ai dus tocmai din Dolj în Bucureşti?

  74. Insignifianta 20 October, 2011 at 01:06

    @Ciprian: Practic, m-am teleportat. N-a fost cine stie ce efort.

  75. Ciprian 20 October, 2011 at 01:16

    @Insignifianta: Incerc sa ma teleportez si eu la somn.. in camera obscura. Noapte buna!

  76. Insignifianta 20 October, 2011 at 01:18

    @Ciprian: Hai, pa.

  77. Ciprian 20 October, 2011 at 01:19

    Mmda..

  78. Insignifianta 20 October, 2011 at 01:43

    @Ciprian: Care mmda…Noapte buna, omule! 🙂 Mmna, asa e mai bine? 🙂

  79. Black Widow 20 October, 2011 at 11:37

    @S: Ai face bine să vii data viitoare, că nu am avut şi eu cu cine să beau o bere. Pe de altă parte, mi-a făcut plăcere să-i văd şi să-i ascult pe cotcodaci.
    ( Besides, you would have spice’n up the things over there. I’d have payed a dollar to see if you could wipe out that big smile on Julius’s face. :p )

  80. S 20 October, 2011 at 15:16

    I need a dollar dollar, a dollar is what I need…hey hey!