Daily Cotcodac, din nou pe print

Blogul colectiv Daily Cotcodac a lansat aseară, în Club Control, cel de-al doilea număr al ziarului satiric Daily Cotcodac. Ziarul are 16 pagini, a fost scos într-un tiraj de 10.000 de exemplare şi a fost editat cu ajutorul Xerox România şi Producton. Este gratuit şi, fiind un ziar de umor, va fi distribuit în locuri unde de regulă oamenii sunt foarte trişti, gen clădiri de birouri unde există corporatişti, cămine studenţeşti sau cârciumi unde se bea foarte mult.

Scopul acestui ziar este acela de a lua oamenii din offline, unde există pericolul să întâlnească alţi oameni sau, Doamne-fereşte, să-şi găsească un partener, şi de a-i aduce naibii în faţa calculatorului, acolo unde e adevărata distracţie.

Cititorii care vor să intre în posesia acestui ziar îl pot găsi în Club Control (strada Academiei 19, în pasajul Victoriei). Ceilalţi îl pot descărca, până apare pe torrente, de aici.

27 Comentarii »

  1. mifty 18/10/2011 @ 13:23

    donload, frathe!!! 😀

    Thumb up 0

  2. sebra 18/10/2011 @ 13:23

    Din ultima frază să înţeleg că ceilalţi sunt cititorii care nu vor să intre în posesia ziarului?

    Thumb up 0

  3. ungluk 18/10/2011 @ 13:25

    La Craiova trimiteti? ;;)

    Thumb up 0

  4. Dan1 18/10/2011 @ 13:38

    Eu am stat si ieri “în faţa calculatorului, acolo unde e adevărata distracţie”. :))

    Thumb up 0

  5. Raluca 18/10/2011 @ 13:40

    si pozele?

    Thumb up 0

  6. M3bis 18/10/2011 @ 13:49

    @Raluca: La piticu…

    Thumb up 0

  7. […] pentru o petrecere semi-hipsterească ocazionată de cea de-a doua coborâre în print a site-ului Daily Cotcodac. Mogulu’ m-a invitat şi pe mine la #cotcoparty, dar, cum spuneam, oamenii normali stau […]

    Thumb up 0

  8. Amon 18/10/2011 @ 14:10

    Hehe, asa da. felicitari!

    Thumb up 0

  9. stalker 18/10/2011 @ 14:13

    descărcat pe laptop/ printat/ transferat pe blackberry pentru citit sub plapumă
    :)
    delicios

    Thumb up 0

  10. sebra 18/10/2011 @ 14:20

    Aici vă pierdeţi timpul degeaba, mergeţi la Piticu c-a băgat şi un youtube.
    @Julius, un tricoaş mai lung n-ai găsit şi tu, ca să nu-ţi vedem părul de pe burtică?:))

    Thumb up 0

  11. Ciprian 18/10/2011 @ 14:26

    Am recunoscut o groaza de oameni in pozele alea, cred ca totusi stau cam mult pe facebook si dailycotcodac. 😀

    Thumb up 0

  12. ionut 18/10/2011 @ 15:01

    Ce mogul pupacios ;;)

    Cred ca publicarea catorva dintre pozele de acolo nu a fost facuta si cu acordul persoanelor implicate- sau era poate un concurs in care trebuia sa stai cat mai mult cu ochii inchisi? 😀 :)

    Thumb up 0

  13. MonicaS 18/10/2011 @ 15:08

    😀

    Thumb up 0

  14. Cougar 18/10/2011 @ 15:18

    @MonicaS: ia te uită, nu ştiam c-au băgat wireless la “căţaua leşinată”.

    Thumb up 0

  15. Camelia 18/10/2011 @ 15:20

    unde o fi vazut ciprian asa multi oameni ca eu pe feisbuc vad numai julius :D:D:D:D

    Thumb up 0

  16. […] doilea număr pe print al ziarului satiric Daily Cotcodac a fost lansat, aseară, la Club Control, în Capitală. Publicaţia, scrisă de blogul colectiv […]

    Thumb up 0

  17. MonicaS 18/10/2011 @ 16:24

    @Cougar: Era inchis acolo. A trebuit sa mergem in alta parte…unde au si wireless

    =))

    Thumb up 0

  18. yogibeer 18/10/2011 @ 16:55

    La tecuci cand trimiteti?

    Thumb up 0

  19. punKreas 18/10/2011 @ 17:43

    Canon, Lexmark, Epson, Samsung, Konica Minolta…sa inteleg ca mai urmeaza inca 5 editii DC? =))

    Thumb up 0

  20. Ciprian 18/10/2011 @ 19:23

    @Camelia: iti insir doar cativa pe care cred ca ii stii si tu: Julius, Ligia (ea avea un blog foarte fain, inainte sa apara DC, ar trebui luata in echipa, acolo comentau zeci!! de Tzica), dl P, 4mall, Iony, Rushenne, NA, Cougar, Chinezu, dr.CMS, Mindruta, Serban, Indragitul, 4mall, Monica, Radu Pietreanu ;)), bruneta si amicul rocker, Claudia, piticu, Anca B, Auras, ruxa, Simona Catrina si inca vreo 10 pe care ii stiu de pe twitter. Pe Raluca nu am vazut-o, dar probabil ca nu a fost.

    Thumb up 0

  21. fanu' lu' Ju' 19/10/2011 @ 02:30

    nu piratati

    Thumb up 0

  22. […] Sau pun punct. Sau trag cortina. Sau închid robinetul. Și declar oficial, public și irevocabil: Firațiaidraculuidesimpaticicaresuntețișicareațifăcutodinnou 😀 Tagged dailycotcodac.ro pe print Share var btn_style = '44×63'; var article_id = […]

    Thumb up 0

  23. […] Scris de Sebastian Bargau Saptamana aceasta, Julica a lansat cel de-al doilea numar tiparit al Daily Cotcodac, singurul blog care apare si pe hartie. 16 pagini si 10.000 de exemplare are cel de-al doilea numar […]

    Thumb up 0

  24. […] de afaceri cu imobiliare (nici alea nu mai merg, vecine, stai potolit!!),  vedeţi ciudăţenia aici. Tweet Related posts:July 30, 2011 — Top 3 de când e blogul (5)July 25, 2011 — De ce […]

    Thumb up 0

  25. […] ăsta a fost tot programul de glume pentru care au plătit. PDFul îl găsiţi aici, iar ziarul nu ştiu pe […]

    Thumb up 0

  26. Mihai 20/10/2011 @ 16:58

    Mai aveti putin si va cumpara Patriciu cu tot cu pixelii albastri :))

    Succes va doresc!

    Thumb up 0

  27. […] ce Daily Cotcodac a devenit primul blog apărut pe print, acum câteva zile am descoperit primul blog cu print. Cu buton de print, adică. E vorba de cel al […]

    Thumb up 0

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL