Viral

Rubrica de muzică penibilă

E oldies, dar mereu ne-am reproşat că am ocolit-o pe Ralooka din Timişoara la rubrica asta, fiindcă se poate bate oricând de la egal la egal cu cele mai tari cover-uri ale Marinei Voica, cu Sasha Bognibov şi chiar cu nea Kalu. Dacă o cunoaşte cineva, poate ne spune şi nouă în ce clasă a reuşit să ajungă.

Ascultă şi alte bijuterii muzicale:
Băieţii Oprişan – Mesaj împotriva rockerilor şi în special împotriva Grasei Rocherista.
Sasha Bognibov – Un tremolo de excepţie.
Nea Kalu – Aşa femei???

Share:

112 comments

  1. Stângaciu George-Răzvan 16 September, 2011 at 15:01

    Doamne fereşte. Mor când văd aşa exemplare. Şi ce videoclip de invidiat.

  2. andryusha 16 September, 2011 at 15:09

    Mereu am avut senzația că puntea spate a Loganului are arcuri prea mici iar acest videoclip nu a avut darul de a-mi risipi îndoielile.

  3. warlock 16 September, 2011 at 15:10

    Asta imi aminteste de cealalta Raluka si fanii ei: http://blog.warlock.ro/2011/09/08/degenera%c8%9bia-urmatoare/

  4. stalker 16 September, 2011 at 15:14

    clasic 🙂

  5. dyers_eve 16 September, 2011 at 15:20

    Chiar nu ati avut-o ca invitata in emisiune pana acum???!!! Vaiii…

  6. Tzica 16 September, 2011 at 15:20

    @andryusha: eu am auzit asa un zvon ca Vasluiul ar fi invins Dinamo…unde o sa ajungem ???

  7. andryusha 16 September, 2011 at 15:29

    @Tzica:
    A fost un aranjament cinic, tipic românesc. Ceva de genul: noi ne dăm la o parte în campionat, voi o să vă daţi deoparte în Champions League. =)) =))

  8. dana 16 September, 2011 at 15:31

    :-& :-t

  9. ungluk 16 September, 2011 at 15:41

    YES!!! Din nou YES!!!, de data asta e dublu: o data, ca iar intelesai ce zice Tzica, a doua oara, ca in sfarsit bagarati Ralookas – v-au rugat atatia, de atatea ori, incat ajunsesem sa cred ca asta nu e muzica penibila…

  10. Adeenah 16 September, 2011 at 15:51

    Penibil Videoclip realizat in namol pe malul Timisului! %-(

  11. Subinus 16 September, 2011 at 16:07

    Acum am inteles eu de ce nu mai trage pestele pe Timis. Ma intreb doar daca “specimenul” asta e in proitie, ca stiu niste prieteni, vanatori, care ar fi fericiti sa ne curme suferinta .

  12. Rada 16 September, 2011 at 16:09

    Astazi, probabil ati observat ca logo-ul Google face trimitere la informatii despre Albert Szent-Gyorgy, descoperitorul vitaminei C si laureat al premiului Nobel. Doresc sa felicit pe aceasta cale Mediafax, pentru @articolul ce ne prezinta cu o deosebita impartialitate jurnalistica faptul ca Albert Szent-Gyorgy, caruia ii placea sa faca experimente cu paprika, combatant in rezistenta ungara, nascut la Budapesta din tatal roman Nicolaus von Szent-Gyorgyi de profesie boier pe la Targu-Mures si Hunedoara (conform articolului), era bineinteles de origine romana.
    Avand in vedere acest eveniment deosebit (omagierea unui roman care a primit premiul Nobel), as dori sa amintesc si alti doi mari romani: Generalul Pavel Kiseleff si un alt laureat Nobel de origine romana – Marie Curie.

  13. karmapolice 16 September, 2011 at 18:00

    oldies but goldies

  14. Dana G 16 September, 2011 at 18:19

    Ce suflet deosebit, ce voce, ce… ah, n-am cuvinte ! 😐
    memorabil ramane “ar trebui sa-si faca un control, ca are capul gol” sau asa ceva…

  15. Dan1 16 September, 2011 at 18:35

    @Rada: Da’ de Paulescu nimic nicaieri, este?

  16. andryusha 16 September, 2011 at 18:37

    M-am întors de la a doua şedinţă cu părinţii. Trebuie să-mi pun o gură de ţuică.

  17. Cms 16 September, 2011 at 18:54

    @andryusha: Lasă ţuica. Mai bine spune-ne cum ai parcat maşina. ;))

  18. Dan1 16 September, 2011 at 19:00

    @Cms: Lasa bre omu’ sa-si traga sufletu’! :))

  19. andryusha 16 September, 2011 at 19:12

    Locul de parcare l-am pierdut încă de la prânz, când am adus copii de la şcoală. Deh, e început de week-end, lumea trebuie să-şi facă siesta înainte de a rupe cluburile şi discotecile până luni dimineaţă.

  20. Insignifianta 16 September, 2011 at 20:08

    M-am întors de la un interviu unde m-am dus chitita sa ma fac director! Si o sa devin, ce pana mea! Daca Ralooka din Timisoara poate, pot si eu! Ia uite, domnule! =))

  21. sebra 16 September, 2011 at 20:16

    Ce face fetele? Vă simteţi bine?

  22. Raluca 16 September, 2011 at 20:33

    ei na! look here: http://www.youtube.com/watch?v=-5nnSi0J6uE&ob=av2e

  23. Insignifianta 16 September, 2011 at 20:42

    @sebra: Nu ne simtem, da’ ne facem. Să moare dujmanii la ele! 😉
    Opaaaa! Iepaaaa!=))
    http://youtu.be/vCEvCXuglqo

  24. Rada 16 September, 2011 at 20:45

    @Dan1: Paulescu? Paulescu nu e roman. Cum ce natie e? Marocan, normal!

  25. sebra 16 September, 2011 at 20:46

    V-am zis că mă doare-n cot?? Da’ rău de tot! :((

    @Signi,
    Nu’ş ce muzică ai pus, da’ ţi-am dat un like pt starea de spirit!

  26. Insignifianta 16 September, 2011 at 20:52

    @sebra: Ie dă calitate, bre! Măh, tu-ţi găsişi locu’ de parcare ocupat, esteee? =))

  27. Stephanie 16 September, 2011 at 20:54

    Ralookaka rulz!!!

  28. Lecteriţa 16 September, 2011 at 20:54

    @Insignifianta:
    Fata, te faci directoare? Ia pune tu melodia asta ca ton de apel la tel si vezi ce fata face angajatorul dupa ce suna telefonul tau in genata?

  29. Cms 16 September, 2011 at 20:58

    @sebra: Uite un pic de analgezic:

    O băbuţă vine la doctor la cabinet. Se aşează pe scaun şi-i spune: “Domn’ Doctor, ştiţi, eu am o problemă: am gaze la stomac şi cam trag vânturi. Partea bună e că nici nu miros, nici nu se aud. Am venit însă la dumneavoastră să-mi daţi totuşi un tratament, să nu îmi fie mai rău.”
    Doctorul o consultă, apoi îi prescrie nişte medicamente şi-i spune să revină peste o săptămână, la control.
    Peste o săptămână băbuţa revine, tare necăjită: “Domn’ Doctor, ce mi-aţi dat să iau, că nu mi-au rezolvat nimic, din contră, e mai rău. Trag vânturi la fel ca înainte, dar acum au început să se audă.”
    Doctorul se uită la ea şi-i spune: “Foarte bine, înseamnă că tratamentul pentru urechi are efect. Acum vă prescriu şi nişte picături pentru nas.”

  30. silavaracald 16 September, 2011 at 21:17

    Hai, bre, că-i de-a noastră: ”Vreau să stau toată ziua pe net…” Dacă urmărim cu atenție comentariile de aici, pun pariu că are și ea câteva. ;))

  31. sebra 16 September, 2011 at 21:17

    @Cms:
    Adică tu-mi recomanzi nişte picături pentru ochi să fiu mai atentă unde dau din mâini? :8-|
    Aşa ceva studiezi tu acolo la cercetări?? =))

  32. N.A. 16 September, 2011 at 21:18

    Tare mandri tre’ sa mai fie ma-sa si ta-su… 😐

  33. N.A. 16 September, 2011 at 21:21

    @silavaracald: Fata, eu nu sunt, ma jur! Am vocea nitel mai frumoasa, in ciuda faptului ca nu m-au primit nici macar la corul din generala..

  34. Insignifianta 16 September, 2011 at 21:26

    @Lecteriţa: Nu e angajator, bre! Acolo toti oamenii e liberi, directori si pe barba lor! =))
    Si nu ma fa, ca am avut eu ton de apel Thunderstruck x( , nu ma incurc cu mizilicuri! =))

  35. silavaracald 16 September, 2011 at 21:37

    @N.A.: Eu mă gândeam la Dan 1, dar ai sărit tu cu dezmințirea, așa că… mă mai gândesc. ;))

  36. Dan1 16 September, 2011 at 21:39

    @sebra: Bre, faci cunostinta cu cineva! Daca te doare tare – precis e extraterestru! =))

  37. Cms 16 September, 2011 at 21:39

    @sebra: Nuuu, e mai complicat. Eu studiez modul în care “Durerea tulbură unitatea dintre sine şi corp, rezultând ceea ce a fost numit dez-„încorporare” sau „dis-apariţie” , când corpul disfuncţional devine dintr-o dată „vizibil” percepţiei noastre. În acest caz corpul este perceput ca ceva străin deoarece, ca obiect al percepţiei, introduce o distanţă între el şi sinele care îl percepe. Această apariţie „fenomenală” a corpului se petrece şi în stări fiziologice în care sunt atinse anumite limite funcţionale (ca de exemplu în oboseală, foame, sete), în tulburări senzoriale, depresie, anxietate sau în situaţii corporale stânjenitoare (când anumite norme sociale referitoare la corp sunt încălcate).” Mă rog, printre altele! 😛

  38. Dan1 16 September, 2011 at 21:41

    @silavaracald: Ce-ce, cooom?

  39. silavaracald 16 September, 2011 at 21:41

    @Dan1: Uai, că ai și chip acum! Dar cu o perucă brunetă, ceva creion dermatograf și budigăi de-ăia de piele, mai-mai că aduci cu Raloocas asta. :))

  40. andryusha 16 September, 2011 at 21:42

    Până la urmă am desfăcut o bere. Ţuică ar fi fost prea radical.

  41. sebra 16 September, 2011 at 21:46

    @Dan1:
    Păi şi de ce întârzie atâta?? :(( Cre’că vine pe jos!

    @@Cms:
    Tu faci medicină acolo sau filozofie??? Păi de aia te plătim noi aşa de bine?? Ha??

  42. sebra 16 September, 2011 at 21:49

    @andryusha:
    E din aia fără alcool?? Că cine ştie ce şurub iese…

  43. Dan1 16 September, 2011 at 21:49

    @sebra:
    S-o fi luat la intrecere cu alte OZN-uri cum facu al meu, si-acu sta sa-i scrie procesu’ verbal si sa-i taie chitanta! :))
    Iar CMS e platit pentru texte nu pentru comentarii! =))

  44. Cms 16 September, 2011 at 21:50

    @sebra: Câte un pic din toate. Sunt holistic! =))

  45. mifty 16 September, 2011 at 21:50

    @warlock: care raluca aia care-i place trompetele???
    @andryusha: una singură??? înseamnă că n-a fost cine știe ce solicitantă… 😀
    @Raluca: o față de butelie chinuindu-se să pară un fel de iglesias junior mixat cu ricky martin, în momentele când nu dădea din fund… hmmmm… nu găsesc nimic penibil… doar un gagiu banal de jalnic.
    @Insignifianta: … pe cuvânt că am clicăit linkul tău DUPĂ ce i-am răspuns … Ralucăi??? =))
    @sebra: … nu cred că vrei să știi cu adevărat ce studiază, da??? 😀

  46. mifty 16 September, 2011 at 21:51

    minunat!!!
    metrisse, scapă-mă de umbra lui T04d3r pe urme-mi, și-ți ridic statuie.
    virtuală! 😀

  47. N.A. 16 September, 2011 at 21:51

    @andryusha: Nu ne oferi si noua cate un insight, sa stim ce ne asteapta? 😀
    Eu, saptamana viitoare, voi participa la prima sedinta cu parintii. La nivel de gradinita, e adevarat, dar sunt emotionata toata! :))

  48. andryusha 16 September, 2011 at 21:52

    @sebra:
    Nu beau, bre, fără alcool. Ori cu alcool, ori apă de la chiuvetă, eu nu umblu cu jumătăţi de măsură! :))

  49. mifty 16 September, 2011 at 21:53

    @Cms: … nu puteai să aștepți să-mi scoată metrisse comentariul de la modelare??? X(

  50. andryusha 16 September, 2011 at 21:54

    @N.A.:
    E prea mult de spus într-un comentariu. Fac o postare şi i-o trimit lui Julius, da’ n-o semnez, o dau anonimă. =))

  51. Dan1 16 September, 2011 at 21:56

    @silavaracald: Ce sa fac si eu bre? Nu prea sunt fotogenic! :”>

  52. Cms 16 September, 2011 at 21:57

    @mifty: Eşti şi tu un admirator al fenomenologiei? =))

    @Dan1: Fugi, bre, de-aici, că semeni că colonelul O’Neill din Stargate SG1! =))

  53. mifty 16 September, 2011 at 21:57

    @N.A.: eu am scăpat de asta: se duce nevastă-mea.
    dar nu pe de-a întregul: am sarcină de serviciu să le repar odoarelor până luni combina muzicală, că nu le mai cântă ”sidiurile”… :))
    și n-ar trebui s-o invidiezi pe educatoare: cea în chestiune are 38 (treizecișiopt) de copii de 3 ani pe cap, de care tre să aibă grijă practic 8 ore, (că ”schimbul” a ”uitat” să mai vină la grădi), care… mmm… știți voi cam ce fac niște copii de 3 ani, da??? ;))

  54. Insignifianta 16 September, 2011 at 21:57

    @Cms: Cemeseee, ce-ai, bre, bausi dupa Tzica? Ce-ti venira?! Ziceam ca esti om normal…Te pomenesti c-oi fi si tu extraterestru, te pomenesti…:-w

  55. mifty 16 September, 2011 at 21:59

    @Cms: păi ai făcut greșeala să-mi spui la ce institut cercetezi… bine, nu mă aștept la chestii gen ”Constantine”, nici măcar ”Warehouse13” p’acolo… doar suntem în România, daaaaa??? 😀

  56. sebra 16 September, 2011 at 22:01

    @N.A.:
    Mergi relaxată, da’ cu bani la tine.:))

  57. mifty 16 September, 2011 at 22:03

    @Cms: o’neill???
    ce imaginație bogată!!! 😀

  58. Cms 16 September, 2011 at 22:08

    @Insignifianta: Păi când binevoiesc să mă cobor din înaltele sfere ale ştiinţei şi raţiunii pure, vorbesc şi eu pe limba voastră, ca să ne putem înţelege… 😛

    @mifty: Hai, bre, că eu studiez şpirichismul doar din punct de vedere ştiinţific, nu-l şi aplic! =))

  59. RoseN 16 September, 2011 at 22:11

    Mda, si mie mi-e somn =))

  60. Insignifianta 16 September, 2011 at 22:25

    @Cms: Binevoiţi să staţi mai mult cocoţat în sferele alea, că dacă vă coborâţi aşa jos, pot să interpretez ca aroganţă. 😛

  61. Dan1 16 September, 2011 at 22:27

    @Insignifianta: Adica, tu nu te prinsesi inca, bag sama auz! Noi toti suntem extraterestri, tu ramasesi singura din specia umana! =))

  62. Insignifianta 16 September, 2011 at 22:31

    @Dan1: Care sunt tamaraniana, daca nu stiai, daaa? Mi-a zis-o un osmosian, nu orisicine, daaa? Ia uite, domnule…singura din specia umana…Cu cine ai impresia ca vorbesti aici? =))

  63. Dan1 16 September, 2011 at 22:48

    @Insignifianta: Din specia olteana vrui sa zic, scuze! =))

  64. Insignifianta 16 September, 2011 at 22:50

    @Dan1: Asta e altceva…Asa, da! =))

  65. ela 16 September, 2011 at 23:05

    Zic si io nu dau cu paru’ da’ cre’ca cizmele motanului cinta mai bine decit fatuca asta 😀

  66. Cristina 16 September, 2011 at 23:16

    Propunere viitoare pentru rubrica de muzica penibila
    http://www.youtube.com/watch?v=x81iip6psks
    “Thriller” versiunea indiana

  67. N.A. 16 September, 2011 at 23:30

    @andryusha: Deci la tine n-a mers s-o pacalesti pe d-na andryusha, ca mifty, a? :))
    Anonima, anonima, da’ s-o stim si noi! 😀
    @mifty – neaah, la noi e parfum! Gradinita e lipita de gardul nostru, sunt maxim 10-15 copii prezenti (niciodata nu vin toti aia 30 inscrisi), doua doamne super-dragute (pana acum, cel putin). Pe una deja a speriat-o mister “reclama la Durex”, azi a anuntat-o ca o baga la inchisoare.

  68. Dan1 16 September, 2011 at 23:39

    @N.A.: Bre, vezi ca fu o educatoare-spargatoare (da’ buna bah! bah da’ buna rau, bah! )! Ai grija! Cum vezi ceva suspect… Alerteaza-ne! =))

  69. sebra 16 September, 2011 at 23:40

    @Dan1:
    Ce te înverzişi, bre, aşa? :-O

  70. Insignifianta 16 September, 2011 at 23:42

    @sebra: Isi dadu arama pe fata! =))

  71. Dan1 16 September, 2011 at 23:45

    @sebra & @Insignifianta: Cu riscul de a ma repeta: De la mânariile astea m-am înverzit bre! =))

  72. sebra 16 September, 2011 at 23:47

    @Insignifianta:
    Clorofila, vrei să spui! =))

  73. N.A. 16 September, 2011 at 23:48

    @Dan1: Manca-l-ar mama, o fi auzit si el stirea asta si-a zis sa fie vigilent =))

  74. N.A. 16 September, 2011 at 23:51

    @sebra: Cred ca o fi citit si d-na din retetele cu spanac ale Simonei Catrina si s-o fi inspirat. :))

  75. Dan1 16 September, 2011 at 23:54

    @Insignifianta &@sebra & @N.A.: Hea-hea-hea, ce sa zic!… Ian uitati-va mai bine! Cine e verde (de invidie) acum? =))

  76. sebra 16 September, 2011 at 23:56

    @Dan1:
    Toată ziua te schimbi de haine. =))

    ON TOPIC
    Am luat bătaie la cărţi. :((

    p.s. În caz că interesează pe cineva, încă mă doare în cot!

  77. Insignifianta 17 September, 2011 at 00:09

    @Dan1: Pai, ce facusi, bre? Te indepartasi mai mult? Da-te mai incoa, sa-ti vedem ochii!

  78. Dan1 17 September, 2011 at 00:35

    @Insignifianta: Bre, deci noi extraterestrii avem ochii mai mari, asea… Se vad bine de la distanta asta! Si uite si o dedicatie muzicala pe tema asta: http://www.youtube.com/watch?v=ucyJp7_kSjQ =))

  79. N.A. 17 September, 2011 at 00:38

    @sebra: Durerea ta e si a noastra! =))

    P.S. Zi-le si tu ca ii lasi sa castige. Iti faci pomana, sa nu se simta complexati, e bine sa incurajezi copiii..

  80. N.A. 17 September, 2011 at 00:41

    @sebra: La 56. De ce, crezi ca au ceva de vanzare? ;))

  81. N.A. 17 September, 2011 at 00:45

    @Dan1: Într-un sat din Apuseni se observa niste OZN-uri. Primarul satului le spune satenilor:
    -No, omeni buni, noua ne dau târcoale istraterestii. Astia e periculosi rau!
    La care Vasile, nestapânindu-si curiozitatea, întreba:
    – Dom’ primar, da cum arata istraterestii aistia?
    – Apai ma, cica e mici, verzi, si cu niste ochi bulbucati.
    A doua zi la coasa, Vasile da peste o mogâldeata verde, cu ochi bulbucati, stând în iarba. Vasile ridica coasa la el si spuse cu teama:
    – Eu, Vasile… Cosesc!
    Mogâldeata ridica ochii la el si grai cu o voce crispata:
    – Eu, Gheorghe, padurar….. Ma cac!

    Stiu ca-i vechi, da’ prea se potrivea! =))

  82. Insignifianta 17 September, 2011 at 00:50

    Ehhh… 8-> Taci, :-$ ,nu mai spune la nimeni. Ramane intre noi. =))

  83. Dan1 17 September, 2011 at 00:50

    Si era si un banc: cica Ion era la coasa si-si luase tranzistorul cu el sa-i tina de urât; la un moment dat se întrerupe muzica si se-aude în difuzor: “Atentiune, avem un anunt foarte important de facut! Pe pamânt au aterizat extraterestri! Nu va panicati, nu sunt agresivi, sunt mici, verzi, cu mâinile pâna-n pamânt si ochii bulbucati; când vorbiti cu ei vorbiti tare si raspicat ca ei înteleg ce le spuneti doar daca vorbiti tare si raspicat”
    Pleaca Ion spre casa când se-nsera si – la marginea padurii – ce sa vezi? Un omulet exact ca-n descriere: mic, verde, cu mâinile pâna-n pamânt si ochii bulbucati! “Mai sa fie, îsi zice Ion în sinea lui, uite un extraterestru de-ala de-au zis la radio! Hai sa ma duc sa-i vorbesc tare si raspicat!” Se duce Ion înspre el si-i zice: “Io… mi-s… Ion… vin… de… la… coasa!” “Si io mi-s paduraru’ Ioane, ma c*c!”

  84. Dan1 17 September, 2011 at 00:53

    @N.A.: 😐

  85. Insignifianta 17 September, 2011 at 00:54

    @N.A.: @Dan1: Si voi sunteti unul si acelasi?! =))

  86. N.A. 17 September, 2011 at 00:56

    @Dan1: =)) =)) =))
    Hai sa ne dam like! =))

  87. N.A. 17 September, 2011 at 00:57

    @Insignifianta: Vezi tu, d-aici i s-o fi tras suspiciunea de a fi blonda… =))

  88. N.A. 17 September, 2011 at 00:58

    Cre’ca a copiat de la mine Dan1, doamna diriginta!

  89. Rada 17 September, 2011 at 00:59

    @N.A.: Pfff, si ce bine incepuse, io credeam ca-s vulturii lui Julius.

    DJ Cotco s-a îmbătat de la lămâia din apa plată băută în seara asta, iar la ora asta doarme buştean. Până se trezeşte, fac pe DJ-ul pentru întâlnirea de la miezul nopţii. Aşa că vă rog să nu ascultaţi următoarea piesă, is not your kind: http://www.youtube.com/watch?v=JKhfQfi-zAI

  90. N.A. 17 September, 2011 at 01:01

    @Rada: Tu ne esti datoare cu spiciu’ de oscar! S-auzim! Cui ii multumesti? :))

  91. Rada 17 September, 2011 at 01:04

    @N.A.: Da’ de ce? Si nu sunt datoare nimanui, da?? Eventual, dator =))

  92. Cms 17 September, 2011 at 01:08

    @N.A.: Adevărul e că Rada n-a câştigat nimic, Eftimie deversează camionul cu felicitări la marginea oraşului. 🙂

  93. N.A. 17 September, 2011 at 01:08

    @Rada: Pardon! ;))
    E, nu! Ne esti dator noua, astorlalti, de ne facuram de rusine cu raspunsuri gresite, sa poti castiga tu! 😀
    Da’ de ce porti nick de fetita, daca esti baietel? 😀

  94. Insignifianta 17 September, 2011 at 01:09

    @Rada: Shut your mouth! http://youtu.be/C1mRO8aqjz8 🙂

  95. Rada 17 September, 2011 at 01:09

    @Cms: Mah, voi stiti ceva ce eu nu stiu. Ia va rog sa imi ziceti ce si cum 😀

  96. Insignifianta 17 September, 2011 at 01:12

    @Rada: Acu’ aflai si eu. http://www.dailycotcodac.ro/2011/09/rezultatul-spectaculos-al-concursului-de-mima-cu-pisici/

  97. N.A. 17 September, 2011 at 01:13

    @Cms: Daca-l lasam pe Eftimie sa i le livreze, le bea pe toate, pe drum, va zic io!

  98. Rada 17 September, 2011 at 01:13

    @Insignifianta: E vecheee :)) Adica am ascultat-o de vreo 3 ori in seara asta. Dar.. asta o sa va placa: http://www.youtube.com/watch?v=sxm_TdkdbOM
    Greu am dat de ea. Au cantat-o si la Sibiu. Acum ma zgarii pe ochi ca n-am fost si eu la festival, ca si la Muse de altfel, cand au venit in 2007 la Bucuresti.

  99. Rada 17 September, 2011 at 01:18

    @Insignifianta: Pai si eu cum de nu vad postarea? Asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata =)) Noroc cu linkul de la Signi, ca altfel, nu mai prindeam nici o felicitare din camionul ala :))

  100. Insignifianta 17 September, 2011 at 01:25

    @Rada: Pai, cred ca Eftimie asta si urmarea: sa se invecheasca si sa ti le cumpere la juma’ de pret!

  101. Rada 17 September, 2011 at 01:27

    @N.A.: Pai ce sa fac, daca asa m-a lasat Domnezo, vorba Groparului. Ma suna lumea si asa incepe:
    – Alo, doamna Rada?
    – La telefon (cu vocea mea extrem de “feminina”).
    – ….
    – M-ati sunat..
    Si de aici conversatia curge aproape normal =))

  102. Rada 17 September, 2011 at 01:58

    @Insignifianta: Pana am ajuns eu la limita de judet, am pierdut juma’ din ele. Ca tare perisabile mai sunt! Plus ca la ce efort am facut sa nimeresc si eu o data filmul, nici nu ma gandesc sa le dau (ieftin). Ce sa mai, deja le-am dublat pretul. Cumpara cineva?

  103. Insignifianta 17 September, 2011 at 02:10

    @Rada: Fa-le dop, sa vedem daca sunt coapte, intai.

  104. Rada 17 September, 2011 at 02:11

    Asa mi se intampla mereu. Raman de vorbesc singur.

  105. Insignifianta 17 September, 2011 at 02:13

    @Rada: Las’ ca vine V3ntor acusica. :))

  106. Rada 17 September, 2011 at 02:21

    @Insignifianta: O parte deja le-am bagat la fermentat. O sa iasa o palinca din ele, de toata bunatatea. O parte le afum si le bag in untura, si ultima parte o inghet si o pun la congelator. Gata, am rezolvat! 😀

  107. Rada 17 September, 2011 at 02:23

    @Insignifianta: V3ntore, hai sa-ti zic ce piese or sa-ti puna parintii elevilor tai, la petrecerile scolii :))

  108. Insignifianta 17 September, 2011 at 02:39

    @Rada: Nu, nu, ma confunzi…Eu sunt Spartacus, nu sunt V3ntor!
    Din alea congelate, sa-i dai si lui Julius, sa-si faca o tocanita, ceva. =))

  109. Rada 17 September, 2011 at 02:45

    @Insignifianta: Sigur nu esti Leonidas? =))
    Pai tocmai ce le-am primit si sa le si dau inapoi? Nici nu ma gandesc. Eventual, va invit pe la mine, la o tocanita. Cu conditia sa gateasca Radu Udrescu :))

  110. Insignifianta 17 September, 2011 at 02:57

    @Rada: Facem. 🙂

  111. punKreas 17 September, 2011 at 09:51

    Melodia asta i se potriveste si lui V3ntor =))

  112. Georgi 18 September, 2011 at 15:13

    aoleu, fatuka asta e total aritmica, da din maini ca o apucata. Asta ca sa nu mai vorbesc de voce, caci cu asemenea voci ne-am obisnuit pe plaiurile Ro si diin partea lui Britney Spears.