Concursuri

Rezultatul concursului

Whisky-and-cigarettes, ăsta era răspunsul, melomanii lu’ peşte. Aruncă DJ Cotco mărgăritare la porci în fiecare seară, nici măcar nu daţi play.

Rada a nimerit-o cumva cu răspunsul „un cogniac şi o ţigară”. Ce să zic, bre? Sincere felicitări, că după ce te-am fugărit cu web-cam-ul ăla o lună n-am vrea să jignim iar cu vreun premiu.

Prin urmare, am vârât în şapca lui DJ Cotco bileţele cu numele Insignifiantei şi al Păsării Liră şi – sper că e suficientă tensiune – am scos afară Insignifianta şi Pasărea Liră.

Deci, fetelor, mergeţi împreună, că s-ar juca şi oamenii ăia liniştiţi o seară întreagă, fără să-i întrebe nimeni cât mai au de gând să stea la calculator.

Share:

40 comments

  1. RoseN 21 September, 2011 at 20:45

    :-p rautate
    WayToGo Insi 😀 asteptam relatari detaliate

    P.S. @Dan1: Nu-i manarie breeee :)) ca doar castiga Insi, nu Radu Udrescu =))

  2. Dan1 21 September, 2011 at 20:47

    Mânărie! :))

  3. Dan1 21 September, 2011 at 20:48

    @RoseN: Bah ce mi-ai luat faţa! =))

  4. Lecteriţa 21 September, 2011 at 21:10

    Signi, tu n-ai mai castigat fata, o data? Ia-l fata si pe Cemeseu, blatist! fata, da sa nu beti bere p-an foaier, p-acolo, ca va da la tevere cultural!

  5. Dan1 21 September, 2011 at 21:17

    @Lecteriţa: A câstigat un zmeu, daca tin eu bine minte! :))

  6. Lecteriţa 21 September, 2011 at 21:19

    @Dan1:
    l-o fi primit?

  7. Pasarea Lira 21 September, 2011 at 21:21

    @Dan1: de data asta te contrazic ! 😀 :D:D

  8. Pasarea Lira 21 September, 2011 at 21:23

    Iertati-ma ca intreb, AM CASTIGAT ???? Adica juma’ de invitatie ? E bine, nu ? :))

  9. costin 21 September, 2011 at 21:28

    Lasă-ne nene cu mărgăritarele astea din deceniul trecut. Dacă vrei să ne impresionezi, bagă un concurs din viaţa Pinei, cu invitaţii la film. Să vezi atunci câtă cultură zace în noi. Majoritatea dintre noi nu au dorit asocierea cu un eveniment care nu mai este trendy. Acum se poartă Pina!

    A, era să uit: Mânărieee!!

    PS
    @ Pasarea Lira: felicitări, dacă faci rost de bani de bilet, invitaţia este a ta!

  10. Rada 21 September, 2011 at 21:33

    Cat pe ce sa iau si premiul asta. Ma gandeam eu ca nu briza marii o trage Julius in piept si tre’ sa fie ceva cu legatura. Las’ ca m-am inscris si la aialalti, ma simt norocos. Ah, si sa nu uit sa pun la Loto.
    AghiutaGol si Mifty au fost si ei pe-aproape, deci as dori sa impart sincerele felicitari in trei. 😀
    Felicitari Insi, Pasarea Lira. Va doresc sa ne vedem pe-acolo! 😀

  11. Sandi 21 September, 2011 at 21:39

    Na ! Pe asta l-am ratat (ca n-am participat)!
    Cand e urmatorul? Ca deja am doua raspunsuri…..si amandoua is bune ! 😛

  12. mifty 21 September, 2011 at 21:44

    @Rada: io nu mă omor cine știe ce după băutură, mai degrabă aș băga o cafea… însă pofta de trabuc chiar o simțeam…
    posibil să fi fost și atmosfera clipului, nush… 🙂

    oricum, după ce-am ascultat muzica aia, am decis că e cazul să mai ascult în continuare… auzisem de cesaria evora, știam că e cântăreață, nu actriță sau fotbalist, da habar n-aveam cu ce se mănâncă :))
    mersi, DJ Cotco!!! 😀

  13. N.A. 21 September, 2011 at 21:45

    Guiț!

  14. mifty 21 September, 2011 at 21:49

    @N.A.: vai, ce voce…
    nu faci tu un clip, ceva, să ascultăm mai pe îndelete tot cântecul??? 😀

  15. N.A. 21 September, 2011 at 21:50

    Deoarece sunt de acord cu castigatorii (you go, Signi!) nu voi depune contestatie, desi raspunsul corect era “cu ultimul meu concediu, de acu’ o luna, ca mare parte din 3000 de km facuti cu masina pe doamna asta am ascultat-o.”

  16. N.A. 21 September, 2011 at 21:51

    @Signi – Sper sa ne vedem pe-acolo, incerc sa ajung si eu 🙂

    @mifty – Protestam la calificativul dintr-al doilea rand :))

  17. AghiutaGol 21 September, 2011 at 21:58

    Mde, aceiasi Minarie da’ cu alta palarie!
    Ca la ea in Cape Verde numa’ whisky-and-cigarettes serveau stilpii societatii si cu asta a-ntarcat-o si muma-sa, nu cu rom si cigarillos…
    Si ca sa va fac in ciuda, aprinsai si io acu’ o cigarillos ungureasca si sorb o tuica de pruna romaneasca, na!

    @Rada- multam fain!

    P.S.- Schimb 30% cota parte din Sincere Felicitari, nefolosite!, cu garsoniera confort 1. Poa’ sa fie si folosita, da’ nu in exces.

  18. Insignifianta 21 September, 2011 at 22:03

    Bah, ce-mi faceti voi mie! Era sa fac atac cerebral! =)) Adica cum, adica chiar eu? Adica de ce sa am eu atata noroc in viata? Adica mi-a pus chiar mie Dumnezeu mana in cap? Deci, asa ceeevaaaa…manarie, claaar!

    @Pasarea Lira: Liro, daca nu eram eu, si-acuma mai zburai in rotocoale pe-aici, concanind a paguba! =))
    @Rada: Ne vedem, ne vedem, sa-ti auzim si noi glasu de dupa care conversatiile care incep sa decurga normal. =))
    @Dan1: @Lecteriţa: Am castigat, bah, ca am meritat! Si da, l-am primit. Ca altfel nu eram eu asa linistita. Doar ma stiti, cand fac scandal! =))
    @RoseN: O doamna, ca de obicei. Mersi, fata! 🙂

    Si, nu in ultimul rand, tin sa multumesc dvs. si telespectatorilor dvs. Multumesc, ba, admine, oricine ai fi tu! 🙂

  19. Insignifianta 21 September, 2011 at 22:05

    Ma scuzati pentru greselile de ortografie si de punctuatie si care-or mai fi ele, dar nu ma mai pot corecta, comentariul fiindu-mi la moderare! Din cauza de mai mult de 3 linkuri de multumire, cred. 😛
    Mebise, fa o derogare, de data asta, ca nu injurai foarte tare.

  20. Insignifianta 21 September, 2011 at 22:14

    Ce voiam sa mai mentionez, draga admine si bai, Julius. Concurs cu castig in bilete de tren nu organizati? 😀 Ca tigari imi da Dan1 si de bere il conving eu, cumva, pe Cms. Si de dormit n-am nevoie de un acoperis, ca am vazut la domnu’ Bobonete cum se doarme pe scaun, dupa care ia se ia brusc primul tren de dimineata inapoi.

  21. Cms 21 September, 2011 at 22:15

    Aoleu, vine Insi la Bucureşti, după concert o să vrea să ieşim la o bere mai multe beri şi o să tragem la măsea până dimineaţă când o s-o conducem cu alai la gară, şi asta în mijlocul săptămânii. Măi Julius, ce făcuşi, eu nu mai rezist, de când am întâlnirile astea cu cotcodacii mi-am distrus ritmul somn-veghe! :((
    P.S. Vrea cineva să iasă sâmbătă seara la o bere în oraş? ;))

  22. Insignifianta 21 September, 2011 at 22:19

    @Cms: Nu mai ai si tu rabdare doua saptamani? Ca miercurea nici nu-i asa de aglomerat…Sau mai iei o data salariul pana atunci? 😀

  23. Rada 21 September, 2011 at 22:24

    @Cms: Nu zice de 2 ori, ca n-am mai iesit demult si-s cam insetat. 😀

  24. Cms 21 September, 2011 at 22:26

    @Insignifianta: Ai şi tu dreptate (mai ales în privinţa salariului). :))
    Dar în cazul ăsta, hai să ne organizăm de pe acum: locul de întâlnire, cine vine, cât stă, alea-alea. 🙂

  25. Insignifianta 21 September, 2011 at 22:30

    @Cms: Sambata asta nu viu. Ca dupa aia parca vad ca-mi bati obrazu’ ca-ti mai cer si miercuri, pe 5. Ca te stiu eu.

  26. Pasarea Lira 21 September, 2011 at 22:37

    Acum ca am castigat pot sa ma duc linistita la culcare. Maine tre’ sa fiu in forma sa ma lupt cu cei ce or sa strige cum le e felu “manarieeeeeee”. Azi mi-am castigat prima data dreptul sa contrazic, si nu e putin !

  27. Raluca 21 September, 2011 at 23:09

    Is dezamagita. Nici de data asta nu am avut oportunitatea sa ma simt inteligenta. Respectul de sine este momentan distrus.

  28. Cms 22 September, 2011 at 00:52

    @Rada: Uite că mai zic o dată, că mai e până pe 5 octombrie. Cine vrea deci o ieşire cotcodăcească sâmbătă? 🙂

  29. ionut 22 September, 2011 at 02:05

    @Raluca: noi stim ca esti frumoasa si inteligenta . 🙂

  30. Cms 22 September, 2011 at 02:18

    @ionut: Dar observi câţi alţii se bucură de necazul bietei fete? 6 persoane au apreciat nefericirea Ralucăi! [-(

  31. ionut 22 September, 2011 at 02:45

    @Cms: 6 fura cu mine :”> .
    Fusei sincer și dădui “like”. Daca nu pierdea, cine știe cand mai aveam ocazia sa ii spun.

    p.s:Restul de 5 cred ca încă nu au curaj. Le-o fi frica de M3b!s :))

  32. Cms 22 September, 2011 at 02:48

    @ionut: Stai liniştit! Şi eu am dat like! ;))

  33. mih 22 September, 2011 at 09:35

    Oricum e concert de promovare album asa ca slabe sanse sa cante ceva din melodiile mai cunoscute. Stau si ma gandesc ca totusi eftimie scrie cel mai bine uneori :))
    PS. Sa mai zica cineva ca nu stiu sa pierd.

  34. Raluca 22 September, 2011 at 09:56

    Mai, tocmai voi doi va bucurati de necazul omului? Tradare! Si-apai la ce-mi foloseste ca-s frumoasa si desteapta daca n-am noroc in viata?

  35. Pasarea Lira 22 September, 2011 at 11:50

    Mi-am luat azi in poseta costumul de ploaie pe care il port pe motor pentru situatia in care o sa dati cu rosii in timp ce strigati the M word … Se pare insa ca e doar o frumoasa zi cu soare 🙂

  36. Insignifianta 22 September, 2011 at 12:05

    @Raluca: Adica, ce vrei sa insinuezi? Fii mai explicita! 😀
    @Pasarea Lira: Liro, ai motor?! Eeee, in acest caz, sunt onorata sa impartim aceeasi invitatie… 🙂

  37. Pasarea Lira 22 September, 2011 at 13:42

    @Insignifianta: Pai daca stiam ca asta o sa ma creasca in ochii tai si ai publicului larg, mi-as fi zis Pasarea Lira Motociclista ! :))
    Onoarea este impartasita !

  38. Cms 22 September, 2011 at 21:22

    @Raluca: Eu zic că e mult mai bine decât invers! 😛

  39. dc 23 September, 2011 at 13:08

    Din nefericire, partenerii Insignifiantei si a Pasarii Lira nu vor avea parte de seara aia linistita, Cesaria Evora si-a incheia cariera si nu va mai canta (nici) la Bucuresti 🙁
    http://life.hotnews.ro/stiri-muzica-10210973-cesaria-evora-isi-incheie-cariera-artistica-nu-mai-sustine-concertele-programate.htm

  40. Insignifianta 23 September, 2011 at 15:06

    @dc: E semn, asta! Pastrez biletul de tren pentru 12! =))