Postul nu e post destul

Marile spirite se întâlnesc din nou

Ultimul Caţavencu şi ultimul Kamikaze au aceeaşi idee şi acelaşi titlu pe copertă. Ştiam că umorul e universal, dar se pare că şi absenţa lui e la fel.

Share:

25 comments

  1. MonicaS 27 September, 2011 at 14:28

    =))

  2. Sandi 27 September, 2011 at 14:29

    Mai vrei comentariu?

  3. Stephanie 27 September, 2011 at 15:03

    =)) =)) =)) E tare sau ce? E ca si cum am vedea la Chinezu (sau Bobby Voicu) pe blog “Concursul de mima cu pisici” !

  4. ThoR 27 September, 2011 at 15:03

    cred ca la unul din ei e o cartita

  5. Rada 27 September, 2011 at 15:07

    Deci, ce sa zic: Si trebuia sa rad, sau cum?
    Eh, de-aia am trecut eu la citit bloguri.

  6. costin 27 September, 2011 at 15:16

    Nu e nici un mister. De fapt Patriciu a cumparat un soft deştept de la americani care scrie automat articolele. Tu bagi doar cuvintele cheie, cum ar fi: Băsescu, comunist, Iliescu, Năstase, fosile şi gata iese materialul. În cazul de faţă a ieşit material pentru 2 reviste, da na’ ăsta nu e motiv de supărare.

  7. Lecteriţa 27 September, 2011 at 15:36

    @costin:
    softuri de-alea , nu exista si pentru comentarii? sa punem mana de la mana si sa ne luam unul =))

  8. iulian rinder 27 September, 2011 at 15:41

    Antipatici pe naiba. Simpatici, foarte Simpatici baietii. Astept cu nerabdare editia urmatoare. Nu va lasati usor intimidati,tineti-o tot asa.Totusi nu ar fi mai simplu daca, de exemplu, o saptamana Academia C. s-ar vinde cu Academia K. pe post de supliment, iar saptamana urmatoare viceversa? Ca uite, domn admin s-a suparat pe ele de zici ca le-a primit de la directia fiscala nu de la amicii lui din redactia Academiei. Sau din redactiile Academiei.Sau din redactia Academiilor.Sau din redactiile Academiilor. Sau…sunt vag confuz, scuze.

  9. costin 27 September, 2011 at 15:46

    @Lecteriţa: mi se pare că există ceva în genul ăsta şi pentru comentarii, softul parcă se cheamă Trolling sau Troller şi încă ceva, da nu mai ţin bine minte.

  10. Irs 27 September, 2011 at 15:54

    semneaza al dvs. Catakaze Kamivencu

  11. Nelly 27 September, 2011 at 16:28

    Solidari si in glume, la bine si la rau…

  12. Lecteriţa 27 September, 2011 at 16:44

    Cum ar zice Mitica Dragomir, citind ziarele astea: Fir-ati ai naibii de antipatici!

  13. andryusha 27 September, 2011 at 17:13

    Chestia din stânga are un cod de bare. Să înţeleg că fabricantul speră s-o cumpere cineva?…

  14. Sandi 27 September, 2011 at 17:17

    In curtea azilului, un nebun rade de unul singur.
    – Ce ti s-a intamplat de razi asa?
    – Rad pentru ca-mi amintesc bancuri. Si acum tocmai mi-am adus aminte unul pe care nu-l stiam…

    =))

  15. Sandi 27 September, 2011 at 17:34

    Pe unde mai is doctorii de pe aici? Ca am ceva pentru ei:
    D-le doctor, cum a murit Ion?
    – Nu stim inca. Tot ce stim este ca la autopsie s-a zbatut mult…..

  16. Rada 27 September, 2011 at 19:01

    @Lecteriţa: Mitica n-avea el un ziar? Atac se numea, parca. Ce s-o fi intamplat cu ziarul? Ce s-o fi intamplat cu angajatii?

  17. Dan1 27 September, 2011 at 19:38

    Totusi, tu de ce le-ai cumparat? =))

  18. camionagiu 27 September, 2011 at 19:53

    @Dan1: ca să le facă de râs, mă! Ca pe cal.

  19. eftimie 27 September, 2011 at 20:20

    Mah, mă scuzaţi că eu sunt de la ţară: Care ar fi trebuit să fie pseudogluma din titlu? Că io tot nu mă prind.

  20. julius 27 September, 2011 at 20:33

    Ce prost esti, Efule! Antipa – antipatici, simplu ca buna ziua. Daca faceai si tu glume de-astea acum eram departe, salvam Vama si Delta in curul gol

  21. andryusha 27 September, 2011 at 20:41

    @julius:
    Sunt vreo câteva ore bune de când aştepţi întrebarea aia, nu? Chiar începeai să te îngrijorezi dacă a meritat investiţia… =)) =))

  22. kilroy 27 September, 2011 at 21:14

    @costin: Trolling 2.0 (primul Trolling se misca f. greu, cerea resurse …)

  23. dc 28 September, 2011 at 08:45

    @eftimie: Vezi daca te-ai dedulcit la marijuana, in loc sa ataci obiectivele turistice bucurestene?!?! =)) =))

  24. George 28 September, 2011 at 12:12

    Am aruncat o privire repede si la Catavencii, dar nu iese de un threesome

  25. dyers_eve 28 September, 2011 at 12:34

    Vaiii, da’ ce impertinenta!!! I-o zis lu’ Bircea Madea “alupigus”!!!