Viral

Living on the edge

Poate într-o bună zi, când roboţii vor munci pentru noi şi vom fi cu toţii extrem de plictisiţi, jocurile pe calculator vor suplini lipsa de adrenalină şi, de pildă, vom sări în aer cu calculator cu tot dacă greşim la minesweeper.

Share:

32 comments

  1. dyers_eve 11 September, 2011 at 19:47

    E tare, dom’ne 🙂
    Daca tot suntem la nivelul asta, face careva un poker pe dezbracate? Camionagiule, tu poti sa-ti pastrezi alea trei cruci…

  2. RoseN 11 September, 2011 at 19:55

    @dyers_eve: Pai începeți voi baietii 😀

  3. sebra 11 September, 2011 at 19:57

    Munca produce adrenalină? De aia e lumea înnebunită după muncă. :))

  4. dyers_eve 11 September, 2011 at 20:00

    @RoseN:
    Eu am full de dame cu popi. Tu ce dai jos?
    Adica…stai putin… chiar esti corpolenta si ai 8 copii??? Ca sa stiu daca mai jucam 🙂

  5. RoseN 11 September, 2011 at 20:06

    @dyers_eve:
    Cum era vorba aia Nu risti, nu castigi!
    Acumaaaaaaaaaaa doar nu crezi ca sunt ceva de genu =))

  6. Ana 11 September, 2011 at 20:09

    Adica si mai plictisiti ?! Eu nu vreau sa stiu…! 😀 http://www.youtube.com/watch?v=7nqcL0mjMjw&ob=av2e

  7. dyers_eve 11 September, 2011 at 20:13

    @RoseN:
    Sigur ca nu cred! De un’ sa ai atatea fise??? :))

  8. RoseN 11 September, 2011 at 20:16

    @dyers_eve: Poate sunt norocoasa 😀
    Neeeaaaaaah :)) i’m just bluffing

  9. Dan1 11 September, 2011 at 20:38

    Ca tot e seara si vin niste melodii de-alea, in acord cu titlul acestui post, luati de-aici: http://www.youtube.com/watch?v=BjwZ_9n4DVE&feature=related

  10. Belle d”Imagination 11 September, 2011 at 20:47

    Pe când marea dezvăluire?

  11. Dan1 11 September, 2011 at 20:55

    @Belle d”Imagination: Mañana! =))

  12. Petronius. 11 September, 2011 at 21:55

    Lasati prostiile ! Mai bine trecem in mod organizat la prelucrarea francezilor … Avem de lucru !

  13. Dan1 11 September, 2011 at 22:02

    @Petronius.: Aia care zisera ca românii nu prea e prieteni cu apa? =))
    Ete cine s-a gasit sa zica asa ceva! =))

  14. N.A. 11 September, 2011 at 22:59

    Haidi, bre, ca-i deja maini! Ne poticnim de cateva ore? 😀

  15. sebra 11 September, 2011 at 23:17

    @N.A.:
    Aşa-i că mori de curiozitate să afli cine eşti? =))

  16. N.A. 11 September, 2011 at 23:31

    @sebra: Stiu ca nu sunt originala dar TU CHIAR AI DREPTATE! :))
    Si sunt la fel de curioasa sa aflu cu cine ma inhaitai…

  17. Cms 12 September, 2011 at 00:08

    @N.A.: Dacă Sebra are întotdeauna dreptate, atunci nu poate fi decât o singură persoană: Alanis Morissette 😀

  18. sebra 12 September, 2011 at 00:17

    @Cms:
    Ia zi, câte concursuri de mimă cu pisici ai câştigat? 😀

  19. Insignifianta 12 September, 2011 at 00:28

    Auziti, eu ma culc linistita, ca stiu cine sunt. Eu sunt cea ce sunt. 😀 Ca nu vreau sa fiu altcineva. Sa ma uit maine dimineata in oglinda si s-o intreb p-aia d-acolo: Tampito, da’ tu cine naiba mai esti?! Neah, e prea complicat… =))

  20. Cms 12 September, 2011 at 00:30

    @sebra:
    Haide, recunoaşte că am talent! Doar că nu l-am folosit la capacitate maximă. 😛

  21. sebra 12 September, 2011 at 00:38

    @Cms:
    Ai!

  22. Cms 12 September, 2011 at 00:44

    @Insignifianta: Apropo de asta cu oglinda şi cine eşti, mi-am amintit un banc cu blonde… asta ca să-mi tai orice şansă la mamele cu fete de măritat sau la fetele lor 😀 :

    Legenda spune că într-un anume oraş se găsea o piaţă, iar în centrul pieţei se găsea o oglindă fermecată. Era fermecată pentru că, dacă te uitai în ea şi spuneai în acelaşi timp o minciună, oglinda te făcea să dispari.
    Într-o bună zi se opreşte în faţa oglinzii o roşcată superbă, cu toate aşa cum trebuie. Se uită în oglindă, se aranjează şi, mulţumită de rezultat, spune: “Mă gândesc că sunt cea mai frumoasă femeie din oraşul acesta”.
    Pac! şi dispare.
    Mai trece un timp şi lângă oglindă se opreşte o brunetă, frumoasă foc. Se aranjează şi ea în oglindă şi spune: “Mă gândesc că toţi bărbaţii din oraş sunt îndrăgostiţi de mine”
    Pac! şi dispare.
    În cele din urmă apare o blondă apetisantă, la fel de frumoasă. Se opreşte în faţa oglinzii, se aranjează şi spune: “Mă gândesc…”
    Pac! şi dispare.

  23. Insignifianta 12 September, 2011 at 00:53

    @Cms: Nu dispera! Mai sunt si satene pe lumea asta.

  24. Cms 12 September, 2011 at 01:00

    @Insignifianta: =)) =)) =))

  25. N.A. 12 September, 2011 at 01:11

    @Cms: Hihihi, asta era preferatul meu din bancurile cu blonde. Asta si ala cu “mai dati-i o sansa!”

  26. Ciprian 12 September, 2011 at 01:12

    @CMS: si mai sunt si femei care nu se uita in oglinda inainte sa iasa din casa…

  27. Cms 12 September, 2011 at 01:36

    @N.A. şi @Ciprian: 🙂

    Uite încă un banc care-mi place (nu cu blonde):
    Iepuraşul se hotărăşte să meargă la femei. Îşi ia inima-n dinţi, ajunge în faţa bordelului, bate sfios, intră şi se opreşte în faţa matroanei:
    “Ştiţi, aş vrea şi eu o… fetiţă.”
    “Bă, pârlitule”, urlă matroana, “bani ai?”
    “N-am”, spune iepuraşul, timorat.
    “Păi bine, bă sărăntocule, cum îţi permiţi să vii aici în halul ăsta. Du-te şi lucrează în minele de aur, fă bani şi pe urmă mai vorbim!”
    Se duce iepuraşul, lucrează o jumătate de an în mine, se întoarce bogat. Bate sfios la uşă şi din nou se opreşte în faţa matroanei.
    “Ştiţi, aş vrea şi eu o… fetiţă.”
    “Bă, amărâtule”, urlă matroana, “experienţă ai?”
    “N-am”, recunoaşte iepuraşul.
    “Păi bine, bă nenorocitule, cum poţi veni aşa la mine? Du-te şi fă-ţi experienţa prin scorburi, în pădure, şi mai vorbim”!
    Se duce iepuraşul, o jumătate de an îşi tot face experienţa prin scorburi şi se reîntoarce la bordel. Dă uşa de perete cu piciorul, nici nu stă la discuţii cu matroana şi urcă direct în cameră, acolo unde îl aştepta fetiţa.
    Cum o vede, se repede la ea şi-i dă un picior în fund. Fata, obişnuită cu ciudăţeniile clienţilor, nu zice nimic. Iepuraşul, mai agitat, îi mai dă un picior în fund. La al treilea picior fata, plictisită, deja, îl întreabă:
    “Bine, dragule, şi când trecem la treabă?
    La care iepuraşul, acum furios, răspunde:
    “Nu trecem, până n-alung şi ultima viespe din scorbură!”

  28. Giovanni 12 September, 2011 at 09:12

    si cand incerci sa faci o miscare ilegala in Solitaire vine Jandarmeria sa te cafteasca

  29. N.A. 12 September, 2011 at 09:14

    @Cms: =)) =)) =))

  30. Mortyse 12 September, 2011 at 14:02

    Cms, Alanis Morrisette? Dogma reference?

  31. Nelly 12 September, 2011 at 16:09

    :)) Tare chestia asta cu exploziile.

  32. Cms 12 September, 2011 at 23:52

    @Mortyse: Dap! 😀