Promo

Sondaj DC: unde e Raeţchi?

Venim în întâmpinarea rugăminţii cititorilor de a ne îmbogăţi punând întrebări tâmpite şi, pentru a vă ajuta şi pe voi să suportaţi mai uşor înfrigurarea cu care aşteptaţi ora 21.00, Daily Cotcodac, blogul poporului, vă dă ocazia să vă testati propriile capacităţi deductive oferind chiar voi un răspuns la beckettiana întrebare:

[poll id=”23″]

Pentru conturarea răspunsului puteti folosi indiciile strecurate discret în imaginea de mai jos.

Share:

29 comments

  1. punKreas 10 August, 2011 at 14:09

    E in Vama cu Bucurenci :))

  2. Radu Udrescu 10 August, 2011 at 14:09

    OOOOOO NUUUU!!! Si-a facut schimbare de sex si s-a angajat educatoare???

  3. RoseN 10 August, 2011 at 14:10

    E la… gradinita? 😀
    HUOOOOO JOS MAFIA VOTURILOR, unde e Remus Cernea? ca eu cu el vreau sa votez :))

  4. ionut 10 August, 2011 at 14:12

    mmmm, ce educatoare frumusica foc aveti in spam 😀 🙂

    (si e dotat si cu paturi, scaunele, mese, covorase…parca i-ati face reclama:)) )

  5. dana 10 August, 2011 at 14:14

    genul asta de indicii seamana cu alea de la mima cu matze?
    Se fac apropouri ” subtile ” ,dar atat de subtile ca nu pricepe nimeni ..:))
    oricum, eu zic ca si poza asta e la deruta.
    Raspunsul la disparitia maestrului il stiu doar Julius si M3bis

  6. ZeceDeZero 10 August, 2011 at 14:17

    Misto la voi in spam.

  7. costin 10 August, 2011 at 14:34

    Varianta “S-a făcut preş în faţa nevestii” lipseşte din sondaj.

  8. Ionut 10 August, 2011 at 14:41

    Eu il vad pitit dupa un creion acolo langa educatoare (cred ca trage cu ochiul) =))

  9. Cristi 10 August, 2011 at 14:42

    In comformitate cu bunele obiceiuri de pe DC am votat inainte sa analizez poza. =))

  10. Dan1 10 August, 2011 at 14:48

    Am votat “E cu Pircă, în spam.”, desi mi se pare clar ca e si cu Calarasu, ca nici el nu prea a mai publicat. =))

  11. Sandi 10 August, 2011 at 14:48

    cand se fac inscrierile la gradi ? cu asa educatoare…. ma duc si io iar! o sa-mi faca placere sa repet gradi ! ;))

  12. Dramoleta 10 August, 2011 at 14:50

    “Mă rog, vorba lui Julică, un bărbat trebuie să se ducă acolo unde un bărbat trebuie să se ducă.” (R)

    La grădi! :))

  13. nina 10 August, 2011 at 14:51

    Conform unor studii, oameni nu dispar asa pur si simplu, ei sunt fie blocati undeva intentionat (gen in spam sau in spam cu Parca), fie isi fac business. Acestea fiind spuse eu cred ca Raetchi e in spam cu Parca, si-a facut blog unde accepta inscrieri la gradinita lui din adancuri si pustie.
    Asadar, toate variantele sunt valabile mai ales ca nu conteaza unde, important e ca a disparut.

  14. Sandi 10 August, 2011 at 14:51

    @Dan1: ai dreptate , e cu Pirca in spam ! Cu Calarasu e in alta parte ! 😀

  15. Dramoleta 10 August, 2011 at 15:00

    @nina: Alea 8000 de miliarde pierdute zilele trecute pe burse unde or fi? Studiile spun că nici banii nu dispar aşa, pur şi simplu. :))

  16. Sandi 10 August, 2011 at 15:07

    @Dramoleta: cum poti sa pierzi ceva ce nu ai? sau ai pe hartie ! e foarte distractiva treaba asta cu bursa si cu actiunile. le dai bani unor oameni si primesti in schimb hartii cu numele tau pe ele!

    PS. ca vreti ma, hartii cu numele vostru pe ele .ca dau drumul la tiparnita. contra cost ! 😛

  17. Dan1 10 August, 2011 at 15:08

    @Dramoleta: Alea 8000 de miliarde sunt clar la Pircă şi la Raeţchi, daaa? =))
    (poate şi la Călăraşu)

  18. sabina 10 August, 2011 at 15:11

    E urat tare din partea unui cititor, asa fidel ca mine, sa intrebe cine e Raetchi, nu?! :))

  19. ZeceDeZero 10 August, 2011 at 15:26

    @Cristi: fratili meu >:D< =))
    @sabina: vrei sa ti se raspunda? roaga-te sa nu-ti raspunda Raetchi :)) si ca tot vorbim de el: cum se pronunta Raetchi?

  20. Cms 10 August, 2011 at 15:44

    Indiciile strecurate discret sunt valurile verzi de pe covoraşe! Raeţchi e la mare! ;))

  21. Rada 10 August, 2011 at 15:50

    Alesesem raspunsul cu gradinita inainte de a vedea poza =))

  22. costin 10 August, 2011 at 16:08

    Parca-l si vad pe J. cum il cauta pe Raetchi: in Bookmarks nu e, in Recycle bin nu e, in Blog roll nici atat. Unde mama ma-sii s-a ascuns si asta?!

  23. Daniel 10 August, 2011 at 16:11

    cine e Raietchi asta?

  24. Mortyse 10 August, 2011 at 16:17

    Dan1, la ce texte morbide si “metale” salata ne-a servit Calarasu in ultimul timp, e in spam cu Piraca si Raetzchi… mai interesant e ca, dupa toate aparentele, spamul s-a transformat in gradinita =)) Vaai, ce-as vrea sa-i vad in uniforme de Soimii Patriei!!!!!!!!!

  25. Dan1 10 August, 2011 at 16:20

    @Mortyse: Călă parcă îşi revenise la ultimul text, era mai optimist! :))

  26. Sandi 10 August, 2011 at 16:26

    @Dan1: i-a trecut ! 😛

  27. Mortyse 10 August, 2011 at 16:31

    Dan1…prea tarziu…

  28. Ciprian 10 August, 2011 at 16:40

    Ducă-se-n pustia neagră!

  29. Ana 10 August, 2011 at 19:48

    Sa-i spuna careva “blondei” educatoare ca ala de-l incuie ea acolo nu-i dulap,ii patutzu lu’ Raeţchi, cu tot cu d’nelui in el. Putea sa-si dea seama singura daca numara gustarile de la orele 16 si nu le baga de-a valma in posetutza…of!