Concursuri

Rezultatul concursului cu pisici

Începem prin a decerna două felicitări simple – una lui Tetelu, fiindcă ne-a amintit de „Aventurile lui Babuşcă”, şi una Sofiei, pentru prima încercare de glumă de astăzi de pe Daily Cotcodac.

În ce priveşte răspunsul corect, nu l-aţi nimerit. O să vă spunem doar ce scrie, săpat în piatră, pe monumentul dedicat regelui Leonidas: „Spune-i, drumeţule, Spartei, că noi ce aici căzut-am, ne-am jertfit împlinind sfintele legi ale patriei”.

Mda, ăla era filmul.

Share:

25 comments

  1. karmapolice 25 August, 2011 at 21:46

    nu ma mai joc

  2. RoseN 25 August, 2011 at 21:58

    [-X atat!

  3. Raluca 25 August, 2011 at 22:00

    Stiam eu de ce nu particip.

  4. Ana 25 August, 2011 at 22:02

    Eu pe unde ma duc, de la oamenii cu care intru in contact direct sau indirect, am asteptari. De la fiecare sper sa invat cate ceva. Aici, de la voi am invatat asta: m a n a r e a l a ! Asta salveaza proasta-mi inspiratie, desi nu concurez pt setul acela de sincere felicitari?

  5. Daniel 25 August, 2011 at 22:10

    Apropo de meciul lui dinamo, are cineva numarul de telefon al lui V3ntor?

  6. Sofia 25 August, 2011 at 22:12

    Avaaai, va multumesc din inima.
    Si doar s-a zis ca nu-i film european, si noi care-am crezut ca o dai cu psihologia inversa, exact cum a si fost…in cele din urma.

  7. ramona 25 August, 2011 at 22:16

    Ce? A fost concurs? Si eu de ce nu am fost anuntata? Unde este instiintarea?

    Plus ca stiam si raspunsul!

  8. lx 25 August, 2011 at 22:26

    Am si eu o intrebare: cat dati pe iarba, cand alegeti rezultatele la concursul asta? Sau e de la spice-shop-ul de jos?

    P.S. Merge si cu cardu’?

  9. ErRon 25 August, 2011 at 22:32

    Odata particip si eu la concurs, si nu castig nimic!
    Si am procedat sistematic: am cautat filmele americane din 2010, am citit cu atentie titlurile si am ales!:D

  10. Cristi 25 August, 2011 at 22:39

    Initial am vrut sa particip la concurs dar o voce interioara imi spunea: “Criiistiii (voce ca a lui vader) e manarie. Nu te baga”. Se pare ca vocea interioara a avut dreptate :)). (fir-ai a dracu’ de voce interioara ca numerele la loto nu poti sa mi le spui).

  11. andryusha 25 August, 2011 at 22:59

    Mda, adevăru-i că-i nasol să ţii cu mielstar. 8 calificări consecutive în cupele europene, 2-0 şi 1-1 cu TSK, goluri care au darul de a reduce la tăcere 20.000 de cefoşi înfierbântaţi…
    Mai mişto e să fii fan Dinamo: două înfrângeri cu nişte anonimi ucrainieni, Elfsborg, Torje, lacrimi, chestii-trestii, fotbal adevărat – ce mai la deal, la vale… =)) =)) =))

  12. N.A. 25 August, 2011 at 23:21

    Du-te, bai, de-aci! [-(

  13. nababuro 25 August, 2011 at 23:48

    Pentru o mai buna eficienta stadionul din Stefan cel Mare ar putea fi destinat agriculturii. Nu stiu exact dimensiunile terenului, da’ luand in calcul dimensiunile minime ale unui teren de fotbal (45m x 90m) rezulta 4050mp. Rotunjind calculez la 4000mp adica 40% dintr-un hectar (10.000mp). Productia medie de grau la hectar e undeva la 3700Kg. Deci pe 4000mp ies cam 1480Kg, hai 1500Kg ca sa nu ne incurcam. Pretul la kilogram era cam 60-70 de bani/Kg. 1500Kg x 0,6RON (pretul minim) = 900RON. Sunt bani buni care intra la club, nu bani cheltuiti pe transferuri si deplasari.
    Lasati-i sa se pregateasca de campania de toamna! :))

  14. sebra 26 August, 2011 at 00:35

    @andryusha:
    Noroc cu Steaua…

  15. V3nt0R 26 August, 2011 at 06:18

    Ma enervati !

  16. Tetelu 26 August, 2011 at 07:23

    Ia dispăreţi bă cu fotbalul d-aici, să-mi traiesc şi eu momentul de glorie.

  17. Tetelu 26 August, 2011 at 07:42

    Felicitarea simpla este diferita de felicitarea sincera, trebuie sa aduc un ziar s-o invelesc?

  18. miki 26 August, 2011 at 07:52

    @Tetelu: Daaa, o invelesti in ziar si-o pui pe sifonier sa se coaca. Si daca ai rabdare, se transforma intr-o frumoasa felicitare sincera 😀

  19. Tetelu 26 August, 2011 at 08:01

    @miki: Am impresia ca pisica din avatarul tau mimeaza un pic de invidie.

  20. Dan1 26 August, 2011 at 08:20

    @andryusha: Uaaau, bine-ai revenit bre! Ieri se-ntoarse si Tzica! Esti bronzat, relaxat, tot?

  21. BRRC 26 August, 2011 at 10:12

    300? Deci l-am ghicit deja… la concursul de data trecută.
    Felicitări retroactive aveți?

  22. Dan1 26 August, 2011 at 11:07

    Deci, scrie “Spune-i, drumeţule, Spartei, că noi ce aici la Tulcea căzut-am, ne-am jertfit împlinind sfintele legi ale patriei”?

  23. Pasarea Lira 26 August, 2011 at 11:27

    Cred ca acest concurs trebuie sa aiba o explicatie undeva privind alegerea castigatorului gen “Castigatorul concursului trebuie sa fie posesor de animal patruped blanos respectiv pisica (se accepta cu depesa speciala posesorii de caini, cai si veverite), experienta minim 5 ani cu un astfel de animal, sa detina un apartament proprietate personala cu domiciliu stabil etc etc”. Sunt niste criterii undeva care sigur imi scapa pentru ca raspunsul pe care il dai sigur nu este unul dintre ele !

  24. miki 26 August, 2011 at 13:30

    @Tetelu: O fi, nu zic nu! Da’ las ca o sa vina si vremea lui. o sa sparga box-ofisurile 😀

  25. Sare'n Ochi 26 August, 2011 at 18:28

    da, mai Julica, cine naiba punea borduri la Termopile – tot Videanu, saracul?