Postul nu e post destul

Recomandări de seară: chinezii vor conduce lumea

• Chinezii au produs iPhone-ul 4 cu Android. Chinezii pot face ce vor ei. Chinezii vor conduce lumea. Într-o bună zi, omului alb i se va îngădui să trăiască doar pentru a produce controlat, la scară mică, produse pe care să le poată copia stăpânii chinezi.

• Ca să-ţi primeşti banii înapoi de la Altex pe laptopul pe care l-ai cumpărat gata stricat, trebuie să se mai strice o dată. Dar, n-are nimic, „cele mai mici preţuri” e un slogan mai eficient decât „noi ne respectăm clienţii”.

• Continuăm să promovăm ştiinţa de aici, de unde nu s-ar aştepta nimeni, adică din cartierul Berceni, alături de vecinul Nic. Vezi aici de ce ţi se pare că auzi marea atunci când duci o cochilie la ureche!

• Mobile Boarding pentru plecările din Bucureşti, la KLM.

Share:

19 comments

  1. Lecteriţa 4 August, 2011 at 20:19

    Chinezii, daca e sa comit o aroganta maxima, cred ca-l pot pirata si pe Dumnezeu. O sa-I faca o copie, intr-o zi.
    Dincolo de arogante, la cata politica financiara si economica stiu eu, adica nu prea , ma gandesc ca nu vor conduce nici o lume, pentru ca au imprumutat pe crizele astea, fel de fel de state, si nu le denumesc acum. Au cam dat bani frumosi cu imprumut, dar nu vad sa-i mai si recupereze.

  2. Cms 4 August, 2011 at 20:38

    @Lecteriţa: “O sa-I faca o copie, intr-o zi”
    O să-ţi dai seama că e copie chinezească deoarece va avea leduri. 😉

  3. Sare'n Ochi 4 August, 2011 at 20:40

    si-omu alb are sa cante: dă, mamă, cu-aifonu-n mine, că mi-s android dă bine, au-au-siaolio, măi!
    adevarat ciocnire a civilizatiilor si declinul invaziei galbene se va produce-n Romania la intalnirea rasa rasa care stie sa te loveasca cu puradelul in cap in timp ce-ti cerseste banul pe care tocmai ti l-a subtilizat (clonat/palmat) cu tot cu portofele-portmonele-voi sunteti zilele mele (de foame domn plotoner).
    cred chinejii ca vor razbi cu factura clonata?

  4. haolică 4 August, 2011 at 22:40

    gresit. chinezii conduc deja lumea. obama e tot chinez, dar e undercover

  5. dyers_eve 4 August, 2011 at 22:56

    In ziua in care chinezii o sa se apuce de cantat heavy-metal, o sa emigrez de pe planeta asta. Pan’ atunci, n-au decat sa pirateze/ cloneze ce vor ei.

  6. Insignifianta 4 August, 2011 at 22:57

    “Item-urile” – asta am zis-o ca sa ma dau si eu “fitoasa defel” =)) – 2 si 3 le-am apreciat, pe ziua de azi, chiar inainte de caderea serii pe DC. O fi vreun semn? Sau o fi, doar, o chestie de “vecinatati” mentale? 🙂

  7. RoseN 4 August, 2011 at 23:22

    Deci nici nu vreau sa incep subiectul ‘de ce n-am sa mai cumpar de la…’
    Apropo…astia din Cluj, daca vreti sa va cumparati usi de interior, sa ma intrebati pe mine de unde sa NU le cumparati 😀
    ca acuma la cat sunt de nervoasa le fac o reclama in online de-i ia mama naibii

  8. mifty 4 August, 2011 at 23:32

    @dyers_eve: ok, pregătește valizele…
    nu de alta, da manele chinezești estem deja!!! 😀
    @Lecteriţa: mica mare problemă e că nu i-a obligat nimeni pe supergeniile financiar-industriale de rasă caucaziană să ”investească” timp de 40 de ani, aproape, în ”zonele economice speciale”.
    dimpotrivă, au zis că l-au apucat pe Dumnezeu (ăla fără leduri) de un picior, văzând ce profituri uriașe pe termen scurt vor produce…
    și era adevărat… dar pe termen lung… când li s-a atras atenția că riscă să le ofere pe tavă chinezilor propriile capacități de producție, au zis că respectivii sunt ”alarmiști”, ”neocomuniști”, și alte kkturi, așa că au investit vesel. și nu doar americanii, ci și verii lor din vestul europei.
    rezultatul: 90% din capacitățile de producție industrială pe plan mondial se află în prezent sub controlul Chinei.
    adăugați la asta și că e singura țară de pe mapamond care NU a redus niciodată efectivele forțelor armate, și faptul că își controlează foarte bine granițele, și aveți tabloul complet al… singurul cuvânt potrivit e ”dezastru”…
    acum ce părere ai, nu și-au recuperat chinezii cu vârf și îndesat ”investițiile”???
    pentru că la ora asta este EXTREM de scump să deschizi o fabrică, de orice fel, în state sau în europa (de vest): invariabil, va produce mărfuri de departe mai scumpe ca cele provenite din China.
    și acum chiar nu mai contează calitatea…

  9. Insignifianta 4 August, 2011 at 23:40

    @mifty: Mai bine chinez, decât activist!

  10. mifty 4 August, 2011 at 23:43

    @Insignifianta: mai bine constipat decât foarte trist! 😀

  11. Insignifianta 4 August, 2011 at 23:48

    @mifty: Mai bine, vesel. Serviţi o prună? Un lapte bătut? =))

  12. Ciprian 4 August, 2011 at 23:58

    Incotro vor conduce lumea?

  13. mifty 5 August, 2011 at 00:19

    @Insignifianta: mai bine ne-am distra rescriind ”imnul golanilor” 😀

  14. punKreas 5 August, 2011 at 00:33

    In curand, dailycotcodac va avea o copie:

    每日嬰兒床尾彗星點。RO

  15. Ciprian 5 August, 2011 at 01:03

    .. Ok, deci nicio sansa pentru melodia de la miezul noptii, noapte buna.

  16. Insignifianta 5 August, 2011 at 01:21

    @mifty: Începe tu! 😀

  17. Insignifianta 5 August, 2011 at 01:22

    @Ciprian: Noapte buna.

  18. kilroy 5 August, 2011 at 09:00

    Si eu credeam ca imi da scoica o dedicatie muzicala de fiecare data

  19. Cristi 5 August, 2011 at 09:35

    Cica s-a dus Basescu in China si-l intreaba pe presedintele chinez:
    – Cati infractori aveti in China?
    – 22 de milioane.
    – Exact ca-n Romania. 😀