Concursuri

Îndrăgitul concurs de mimă cu pisici

Bine v-am regăsit la popularul nostru concurs de trafic mimă cu pisici. Astăzi avem o pisică maidaneză – deci, nu un star de cinema, gen Exotic shorthair sau Albastru de Rusia, aşa că în locul vostru n-am exclude filmele care câştigă an de an festivalurile europene de film.

Cititorul care va ghici ce film mimează pisica din imagine va primi un set de sincere felicitări pentru toată familia.

PS: Nu ştim dacă are vreo importanţă, dar vă spunem totuşi că pisica e din Tulcea. Poate vă foloseşte.

Share:

67 comments

  1. Yildiz 25 August, 2011 at 13:31

    4,3,2?

  2. Camelia 25 August, 2011 at 13:34

    a mancat la restaurantul din port si acum are toxiinfectie alimentara…..

  3. Camelia 25 August, 2011 at 13:35

    stirile PROTV 😀

  4. Cms 25 August, 2011 at 13:37

    Pare să-l mimeze pe Alain Delon împuşcat. “Clanul Sicilienilor”?

  5. Camelia 25 August, 2011 at 13:40

    @Cms: sa nu te iei de Idolul femeilor! :))

  6. Spiep 25 August, 2011 at 13:40

    Hairs

  7. Sare'n Ochi 25 August, 2011 at 13:41

    daca mi-as aminti (Altzheimer, bunicule, asa-l cheama pe neamt!) cum ii zice la filmul acela cu Jack Nicholson in care el avea grija pe unde paseste pe trotuar si se umanizeaza de la vecinul pictor si extrem de gay si apoi se indragosteste de chelnerita blonda care invata cum sa-l serveasca, sunt sigur ca as castiga sincerele felicitari. altfel nu-mi ramane decat sa ma alatur corului de laudatori ai rubricii: huuoooo, manaaaariiieeeeee!!!!!

  8. Hera 25 August, 2011 at 13:44

    Ce civilizata e Tulcea aia, pana si pisicile maidaneze au zgarda cu clopotei…

  9. miki 25 August, 2011 at 13:45

    Io cre’ca asta-i intoxicare de “presă”: măța aia nu-i maidaneză pen’că are zgărdiță fensi cu clopoțăl! Așa că nu cred nici să fie din Tulcea doar dacă Sebra ș-o luat mâță ș-o intrat în afaceri ca descoperitoare de tinere talente feline 😀
    Aaaaaașa… Și acu ontopic: mâța mimează un cântic, nu un film. E ăla cu “stai pe spate și las-o doar pe ea…”

  10. Rushenne 25 August, 2011 at 13:45

    Parca vad niste clopotei pe acolo (sau e posibil sa fi citit pe undeva de asta :D), deci … Rattlesnake? 😛

  11. Raluca 25 August, 2011 at 13:47

    As participa, dar cum niciodata nu am castigat, sunt descurajata. Nu mai vreau inca o dezamagire.

  12. Borish 25 August, 2011 at 13:49

    Bangbus

  13. ThoR 25 August, 2011 at 13:50

    manarie totala…..felicitari Sebra=))…..parca de acolo ai…hai sa spunem imprumutat poza, nu-i asa Maitre?=))

  14. sweetinsomnia 25 August, 2011 at 13:53

    Mie imi pare a fi cam p0rn 😛

  15. Nero 25 August, 2011 at 13:58

    @Sare’n Ochi: As good as he gets

  16. Camelia 25 August, 2011 at 14:03

    Alice in Tara Minunilor

  17. Ciprian 25 August, 2011 at 14:05

    Pescuit sportiv sa fie? A luat si asta un premiu la un festival european de film.

  18. N.A. 25 August, 2011 at 14:06

    Anger management, daca se tot vorbi de Jack Nicholson..

  19. N.A. 25 August, 2011 at 14:09

    Sebra, ai jucat in vreun film?

  20. sebra 25 August, 2011 at 14:19

    @N.A.:
    Nu, fată! Că nu m-ajută nici fizicul nici talentul! :))
    P.S. la P.S-ul lui Julius: pisica nu-i din Tulcea, face trotuarul pe A2, la prima benzinărie după Cernavodă!

  21. io 25 August, 2011 at 14:21

    E filmul in care actorul ala negru si de succes ramane singurul om de pe pamant. Mai avea si un caine, interpretat aici de minunata pisica din Tulcea.

  22. Tzica 25 August, 2011 at 14:22

    A Nightmare on Elm street (1984)
    Nu renunt cu una cu doua..

  23. RoseN 25 August, 2011 at 14:23

    Aaaah, matza asta seamana la mutra cu Roberto Benigni, in filmul La vita è bella leit, zici ca-s rude 😀
    Nu stiu daca nenea Benigni a ajuns prin Tulcea, dar mai are vreme

  24. Oana 25 August, 2011 at 14:26

    Casablanca …. fara dubii…mai ales ca e din Tulcea:)

  25. habarnam 25 August, 2011 at 14:37

    me, me !take me!

    este vorba despre un film care se filmeaza acum, in zilele noastre…

    sursele spun ca se numeste “ASTEPTAND ALEGERILE” si.l are in prim plan pe Crin Antonescu, care asteapta tolanit ca USL sa invinga automat la urmatorul scrutin

  26. Radu Udrescu 25 August, 2011 at 14:45

    @sebra: Ti-am zis eu ca daca o vede Julius o face vedeta… 😀

  27. Ciprian 25 August, 2011 at 14:54

    Julius, vezi că pleacă Nemernicul din cimitir, nu ţi-a dat cumva voie să continui acolo şirul întâmplărilor cu Petreanu?

  28. Camelia 25 August, 2011 at 14:58

    cica la Tulcea a fost spectacolul “Chinezii”…..:D

  29. antispam 25 August, 2011 at 14:59

    Pisica alba, pisica neagra 😀

  30. Ramses3 25 August, 2011 at 15:03

    eu cred ca e Iarba verde de acasa

  31. Camelia 25 August, 2011 at 15:10

    @Ramses3: pisica pe asfaltul fierbinte :)) ca iarba nu-i!

  32. MonicaS 25 August, 2011 at 15:16

    Crank, 2006

  33. Ion T 25 August, 2011 at 15:23

    The Cement Garden (1993) – o mimează pe mama decedată ascunsă-n subsolul casei. Altceva mai greu nu aveți? :))

  34. kilroy 25 August, 2011 at 15:30

    Flashdance

  35. Zoe 25 August, 2011 at 15:40

    @io: I am legend

  36. Zoe 25 August, 2011 at 15:43

    Eu sa inteleg ca daca motanul meu face exact la fel, a invatat in sfarsit cum sa foloseasca DVD-playerul? Ca eu aveam impresia ca doar ma ignora.

  37. Dragos B 25 August, 2011 at 15:56

    Asfalt tango

  38. Ioana 25 August, 2011 at 15:59

    Moartea domnului Lăzărescu …

  39. Vali 25 August, 2011 at 16:05

    toate panzele sus

  40. ioio 25 August, 2011 at 16:09

    vagabondul, clar… sa curga felicitarile!!!!

  41. N.A. 25 August, 2011 at 16:14

    In orice caz, ma bucur ca sunt promovate si tinerele sperante pisicesti din provincie, ajunge cu dezmatul capitalist! 😀

  42. Sofia 25 August, 2011 at 16:20

    Les chansons d’amour?

  43. miki 25 August, 2011 at 16:22

    @N.A.: Ba chiar s-a mers pana acolo incat au promovat o fetita de pe centura 😀 (vezi commul Sebrei)

  44. Nelly 25 August, 2011 at 16:28

    Matrix, deja-vu cu fetita, pardon pisica.

  45. Cami 25 August, 2011 at 16:29

    “Asfalt tango” in versiunea “Pavela tango”.

    Pisica din Tulcea e in vacanta prin strainataturi? Ca prea-s frumos montate pavelele acelea.

  46. camionagiu 25 August, 2011 at 16:31

    Propun infiintarea rubricii MIMA CU AUTORI!
    Sefu, daca e asa iubita si traficata rubrica asta, noi de ce dam din soldurile scriitoricesti atata pentru un pumn de like-uri – tot atatea ca la mima?
    Hai ca iti trimit o poza cu mine ghemuit pe podea sau la geam si baga-ma la o mima.

  47. Ramses3 25 August, 2011 at 16:33

    nu v-ati prins ca hintul localizarea geografica are stricta legatura cu al doilea hint filme europene, deci morala, cautati lista de filme castigatoare la Anonimul din delta 🙂

  48. Tetelu 25 August, 2011 at 16:38

    Am valorificat toate indiciile: Aventurile lui Babusca
    http://www.imdb.com/title/tt0069748/

  49. Dan1 25 August, 2011 at 16:40

    @Ioana: Ba Lăzăroiu! =))

  50. Tetelu 25 August, 2011 at 16:41

    @camionagiu: Pai pe voi oricum va tine la geam ca sa incaseze “pensia”

  51. Lecteriţa 25 August, 2011 at 17:04

    Pai, cine a castigat anul asta la Europene? “Din Dragoste, cu cele mai bune intentii'” – film romanesc

  52. ady 25 August, 2011 at 17:08

    “la strada”, de felinni, sau zefirelli sau un alt italian d-asta “artistic”. 🙂 sau de alta nationalitate, dar filmul e “la strada”.

  53. Ferdinand 25 August, 2011 at 17:21

    E cât se poate de clar că pisica e deranjată de forma pavajului.

    Filmul mimat e: “As good as it gets”

  54. karmapolice 25 August, 2011 at 17:34

    HEAT-Kathleen Turner is that you?

  55. BRRC 25 August, 2011 at 17:47

    ”Să mori rănit din dragoste de viață” (deși pisicile sunt mandatate cu 9 buc.)
    sau, mai pe specific zonal
    ”Terente, regele bălților” 🙂

  56. ErRon 25 August, 2011 at 17:52

    “Sex and the City “

  57. sweetinsomnia 25 August, 2011 at 18:23

    Gata. Am avut un moment de inspiratie. Este vorba de Me, Myself and I 😛

  58. eftimie 25 August, 2011 at 19:04

    E vorba de viitoarea ecranizare a cartii “Ciulinii Bărăganului” de Panait Istrati. Sau biopicul lui Jean Bart.

  59. RoseN 25 August, 2011 at 19:31

    @camionagiu: 😀 Daaaaaa da, please mogul cel bun pleeeease baga o mima cu autorii =))

  60. Sofia 25 August, 2011 at 20:25

    Eu cand vreau sa fluier, miaun. 😀

  61. Jo 25 August, 2011 at 20:56

    Nu-i Europolis? 🙂

  62. Cougar 25 August, 2011 at 21:23

    a, ştiu pisica.

  63. M3bis 25 August, 2011 at 21:40

    @Cougar: Ştii pă naiba!

  64. Cougar 25 August, 2011 at 21:53

    nu, serios. chiar e din tulcea.

  65. sebra 25 August, 2011 at 22:54

    @Cougar:
    Nţ!

  66. Cougar 26 August, 2011 at 01:28

    sebra: ai dreptate, ţine un like. şi totuşi, mai ieşi oleacă şi tu prin cartier.

  67. mifty 28 August, 2011 at 14:46

    … Miau 22!…