Viral

Fanii Apple sunt speciali

Eu nu cred că planeta va fi condusă în viitor de un guvern mondial, ci de Apple. Peste vreo 30 de ani, nu va trebui probabil decât să le arăţi oamenilor un iPhone 45 ca să devină sclavii tăi.


Apple Fans Chopping Off Hands In Anticipation Of New iHand

Share:

57 comments

  1. Gheo 28 August, 2011 at 11:27

    Da-o-n ceapa ma-sii, numai cinci degete? Si unde e iChop-ul, ala se vinde separat?

  2. Dan1 28 August, 2011 at 12:16

    Nu prea trolleaza nimeni la postul asta! Este ca e cam morbid?

  3. karmapolice 28 August, 2011 at 12:16

    chiar sint anunturi in china despre timpite care-si vind virginitatea pentru a-si cumpara un ipod

  4. N.A. 28 August, 2011 at 12:29

    😀

  5. N.A. 28 August, 2011 at 12:38

    @Dan1: Hihi, io-s fana Apple! Deci sunt speciala! 😀

  6. Tzica 28 August, 2011 at 12:57

    imho, ucronia descrisa in clipu respectiv, reflecta una din multele angoase ale omenirii, in fapt nu contine nimic altceva decat afirmarea abstracta a unui concept speculativ, dar mascat de rationamente complicate, insa false, care ascund caracterul tautologic al enunturilor.Exponentul cel mai marcant al acestui curent este Philip K.Dick.

  7. Tzica 28 August, 2011 at 13:58

    1.Doar pentru ca ma simt dator pentru melanjul de ieri
    http://www.youtube.com/watch?v=YjO_VXHxsRw
    (pentru versuri, va las placerea sa cautati)
    2.Trolland topicul va propun
    http://www.youtube.com/watch?v=gkWHpXybafo
    (si multe asemenea rapoarte)Acu’…am si io o rugaminte…cine imi gaseste si mie link-ul de unde pot sa vizualizez Kensington Report _Botswanna ???Mi se pare de departe, cel mai bun ..

  8. Zoe 28 August, 2011 at 14:03

    Dar trebuie sa recunoasteti ca ar fi interesant sa stim ce poate un iPhone 45 sa faca.

  9. mifty 28 August, 2011 at 15:05

    @Zoe: … e suficient să se ducă la ”giob” în locul nostru!… 😀

  10. Ciprian 28 August, 2011 at 15:11

    Un nou nume pentru puradei: Aifon, Aifon Sena.

  11. mifty 28 August, 2011 at 15:25

    @Ciprian: și pirandele sunt Aipad… Aipad Jamie… mă rog, Geamie, ca să știe ce zice??? 😀

  12. Zoe 28 August, 2011 at 15:45

    @mifty: Si nu mai bine te dai de pe acum cu “diavolul”? Sa fii sigur ca ai job 😀

  13. Ciprian 28 August, 2011 at 15:56

    @mifty: maghiarii sunt cu Aipad.. Aipad Paszkany. :))

  14. mifty 28 August, 2011 at 16:08

    @Zoe: … depinde…
    poți instala android pe aipad/aifon??? 😀

  15. borg 28 August, 2011 at 16:13

    Yes, you can. 😀

  16. Stephanie 28 August, 2011 at 17:07

    Sa speram ca in viitor va aparea si o varianta a iHand-ului care le va usura viata baietilor care fac secs doar cu ei insisi 😀

  17. mifty 28 August, 2011 at 17:34

    @Stephanie: deja a apărut… acum vre-o 5 sau 6 ani, în china!!! 😛

  18. mifty 28 August, 2011 at 17:51

    @Ciprian: ești sigur că nu e de fapt moldovean… din pașcani??? 😀

  19. Sare'n Ochi 28 August, 2011 at 17:55

    aiped ă lot of mani en’ mani iz for natin’.
    Viva la PC revolucion!

  20. sebra 28 August, 2011 at 18:43

    @Julius,
    Mai ai din salata aia Boeuf?? I-o puteai trimite cadou lui Borcea la nuntă. Suporterii Dinamo te vor venera!

  21. nababuro 28 August, 2011 at 19:42

    E extraordinar ca reusim sa ne pastram simtul umorului in orice situatie, e OK daca facem glume despre orice si oricine cat timp o facem in limita bunului simt si a celor 7 ani de acasa (cei care nu i-am facut la fara frecventa). Glume despre oameni bolnavi de cancer eu nu fac. Hai sa vedem ce a facut Steve Jobs (nu pentru omenire, ca asta suna ca dracu’) pentru noi cei care folosim ce a inventat el. Faceti un exercitiu: inchideti ochii si imaginati-va lumea de azi fara Apple. Fara iMac, iPod, iPhone, iPad. O lume cu computere cenusii de la IBM si cu Windows-ul lui Bill Gates.

  22. Dan1 28 August, 2011 at 20:56

    Aaalo! Julius! Baga ceva, orice, sa putem trolla si noi în voie, sa simtim ca traim, da? :))

  23. Dan1 28 August, 2011 at 20:58

    Nu face de râs logo-ul de zice “Trolling since RoBlogFest 2010”! =))

  24. Dan1 28 August, 2011 at 20:59

    …saaau, poate tu vrei sa mai fac eu niste recomandari muzicale? =))

  25. Dan1 28 August, 2011 at 20:59

    …ca pot, sa stii!

  26. Dan1 28 August, 2011 at 21:00

    …da’ nu-ti doresti! =))

  27. RoseN 28 August, 2011 at 21:28

    @Dan1: Nu te-aude nimeni, degeaba vorbesti asa in pustiu =))

  28. Dan1 28 August, 2011 at 21:33

    @RoseN: Atunci, Dumnezeu mi-e martor, o sa fac ceva ce n-as vrea! Julius ma obliga! =))

  29. Dan1 28 August, 2011 at 21:34

    Biiine Julius, ti-ai cautat-o:

    Pentru camionagiu: http://www.youtube.com/watch?v=35K6vQRt67g
    Pentru Radu Udrescu si Cms(o-ncerc pe-asta): http://www.youtube.com/watch?v=6T7zKWDr4v0&ob=av2e
    Pentru Rushenne (si, implicit, si RoseN): http://www.youtube.com/watch?v=PIb6AZdTr-A&ob=av2e

  30. Dan1 28 August, 2011 at 21:34

    Pentru mifty (si Tzica): http://www.youtube.com/watch?v=7dPBG86iQz4
    Pentru Ciprian (sectiune nou înfiintata): http://www.youtube.com/watch?v=hqyc37aOqT0&feature=grec_index
    Si, pentru sebra: http://www.youtube.com/watch?v=u9sRJ-eOHnc (sper c-am nimerit-o, macar de data asta :)))

  31. Lecteriţa 28 August, 2011 at 21:37

    @karmapolice:
    eu as dori sa-mi vand ipodul ca sa-mi cumpar virginitatea =))

  32. Dan1 28 August, 2011 at 21:45

    @Lecteriţa: Asaa! Bine ca te prinsei! O sa adaug acum…:
    Sectiunea Lecteriţa: http://www.youtube.com/watch?v=ROBxSFbPESM (sper ca n-am dat-o gherla si de data asta :)))

  33. RoseN 28 August, 2011 at 21:46

    @Dan1: Mersic, eu le-am dat drumul la toate odata, sa stii ca suna interesant =))

  34. Lecteriţa 28 August, 2011 at 21:48

    @Dan1:
    Bre, in ’79 aveam 12 ani si ascultam hot chocolate si donna summer. =))

  35. sebra 28 August, 2011 at 21:50

    @Dan1:
    Eii, aşa da! O fost greu??

    p.s. Julius a spus că în seara asta nu avem voie la calculator! :((

  36. Dan1 28 August, 2011 at 21:50

    @Lecteriţa: Biiine, revin cu http://www.youtube.com/watch?v=C61olIkvoks! E mai bine acum? :))

  37. Dan1 28 August, 2011 at 21:51

    @sebra: mânca ce nu trebuie glumea, daaa? +))

  38. Lecteriţa 28 August, 2011 at 21:51

    @Dan1:
    da!!!! asta era melodia mea preferata. si acum ascult cd-ul in masina

  39. Dan1 28 August, 2011 at 21:53

    @sebra: Ete ca gresii din tastatura… si nici nu ma mai lasa sa editez… voiam sa zic =))

  40. Dan1 28 August, 2011 at 21:53

    @Lecteriţa: Bah ce-am nimerit-o! =))

  41. Dan1 28 August, 2011 at 22:06

    @Lecteriţa: si îmi mai placea mie (ca na, asta dadeau la radio): http://www.youtube.com/watch?v=WGU_4-5RaxU&ob=av2e
    Si http://www.youtube.com/watch?v=j4U9uueAP80

  42. Tzica 28 August, 2011 at 22:28

    Nu sunt adeptul flame-urilor…dar un anumit raspuns ma obliga sa remarc (a cata oara?) proasta stare de spirit a tineretului din ziua de azi (timpurile ticaloase in care traim, nu sunt o scuza) ce duce la dezinteresul gnoseologic pentru euristica mai mult, chiar la refractarism epistemologic.Sau in termeni mai academici ” civilizatia noastra este prinsa orbeste intr-o dezvoltare ce ignora tocmai conditiile fundamentale ale propriei existente” (Hubert Reeves).Dar poate il apreciez eu prea mult pe Thomas Kuhn in detrimentul lui Morin..In fine..”on topic” (multumesc Dan1 pentru dedicatie si ca ne tii pe poteca) …pentru eternul feminin :
    http://www.youtube.com/watch?v=qCYoO0xrGvg

  43. Tzica 28 August, 2011 at 22:30

    oops !

  44. RoseN 28 August, 2011 at 22:38

    @Tzica: Numai buna melodia de adormit, potrivit momentul :))

  45. mifty 28 August, 2011 at 22:55

    @nababuro: ar lipsi mactarzii, chinul de a șuti interfețe și idei (de preferință din lumea linux, că e moca), chinul de a recompila bsd-ul 286 în așa fel ca să pară alt sistem de operare ”extrem de avansat”, (în ciuda faptului că a fost compilat prost)… să mai continui??? 😀

  46. ionut 29 August, 2011 at 00:26

    @Tzica: homo ludens.e si joaca un mod de a invata,descoperi,etc ,etc. Altfel domnule Tzica, zau va spun ca vorbiti parca din alta lume :)) . Ma uit in jur si constat ca nu fu nicicand un tineret mai legat de spirit,de cunoastere, de om. Cu alte cuvinte , tinerii sunt mai aproape de ei insisi ca niciodata. Va recomand o schimbare de mediu:) Sau sa urmati propriile sfaturi si sa priviti oamenii drept ceea ce sunt(fiecare in parte) 🙂 😉
    cu respect:)

  47. Cristian Daniel 29 August, 2011 at 01:48

    Trebuie neaparat sa faca un I-ceva care sa si manance in locul nostru, sa faca curatenie in locul nostru, la barbati sa se si barbereasca in locul nostru, la femei sa se si epileze in locul lor, sa faca cumparaturi, sa faca tot ce nu ne place sa facem, sa mearga daca e nevoie si la sauna sau la piscina in locul nostru; dar neaparat sa stie sa se urineze si sa fecaleze in locul nostru si daca e nevoie sa si ragaie. Sa-l faca cat mai repede ca nu mai am mai mult de 29 de milioane de minute de trait si trebuie poate sa ma inlocuiasca cineva, dar neaparat sa-l faca cu o gaura decenta in mijlocul lui sau macar cu o deschizatura ca atunci cand nu face totul ok sa ne putem baga ceva in el. Ar putea fi un I-portofel ca asa si femeile si-ar putea baga mana in el si unele foarte des.

  48. Cristian Daniel 29 August, 2011 at 01:57

    Pentru cei ce vor critica aluzia mea usor misogina va mai las un post cu explicatzia ( care este asemanarea dintre o femeie si un prezervativ ?
    ………………………………………………………………
    ………………………………………………………………
    amandoua petrec mai mult timp in portofel decat in **** )

  49. haolica 29 August, 2011 at 09:26

    suprematie pe dracu’. steve jobs plange in pumni deja, dupa ce a vazut noua varianta a windows 8. si-a dat demisia intelegand ca asta nu mai are cum sa o depaseasca

  50. Tzica 29 August, 2011 at 09:37

    @ionut:
    mde…hedonistica la care faceti referinta, nu atinge nici macar culmile unui epicureism moderat.Si nu ma refer aici la un handicap metafizic, la ramolirea contemplativitatii, la incapacitatea de a depasi cognitiv plafonul imanentei.Dar..sa ma opresc..in fond a curs multa cerneala (sau ma rog.. risipa de pixeli !) despre BAC-ul din vara lui 2011.Altfel, consider pueril ca soarta neologismelor este de a fi codamnate la sublimitate, la un soi de periferie zenitala, doar din teama de a nu soca, irita sau debusola adresantul.Daca am proceda cu totii la imperativul domniei dvs “vorbiti din alta lume” neologismele ar ajunge un fond lingvistic imens si steril.Cuvinte ca …verva, livresc, stereotip, discordant sau strident ar firamas blocate in pitorescul interzis al vocabularului eufuistic (ach, consuetudo quasi altera natura effici..)…desi..cred ca am mai sustinut odata acest lucru…in fine…sa auzim numai de bine..

  51. ionut 29 August, 2011 at 13:27

    @Tzica:
    Starea de spirit a tineretului nu se rezuma la interpretarea unor cifre din capitolul “BAC-ul din vara lui 2011” :).BAC ce in egala masura arata si neputinta(incompetenta) oamenilor maturi de a dialoga cu tinerii si de a-i indruma 😉 .
    Si din fericire lumea nu se rezuma la 22 de milioane de oameni 🙂

    Sfatul meu era sa fiti mai tolerant si sa nu va inchideti intr-un turn de fildes incercand de acolo cu rigla si compasul sa dati masura corecta spiritului societatii contemporane: vorbim despre oameni, nu despre bucati de piatra 🙂

    In ce priveste neologismele – sunt adorabile cata vreme slujesc limbii si ajuta comunicarii. Atunci cand ele hranesc orgolii sunt putin stangaci – nu am si nici nu stiu cum ar putea fi hranite asemenea grozavii (imi cer scuze ca stangacia mea ajunge sa fie inteleasa ca teama, groaza – ori alte sinonime din aceeasi familie) 🙂

    P.S – Cand esti “obligat” sa te invarti in interiorul unei structuri cu mii de angajati provenind din zeci de tari, cand drumurile te duc de la o cultura si de la o limba la alta, inveti fara sa vrei ca nu neologismele conteaza cit ceea ce gandesti, ce si cum simti 🙂
    Cand ai ceva de zis reusesti sa o faci intr-un mod sau altul (muzica, pictura, dans, umor, etc) 🙂 Atunci cand ai insa doar neologisme si citate, ramai limitat la ceea ce pot crea si accepta 22 de milioane de oameni din totalul de 7 miliarde (e un exemplu) – ori pare putin totusi 😉

  52. Tzica 29 August, 2011 at 14:44

    err…recomandati diversitate in unitate dar subliminal, propovaduiti unitatea in diversitate si astfel, imi refuzati apriori prezumtia de buna credinta.Cred ca daca as fi facut un enunt de genul “Toate ciorile sunt negre” (“citat” chinezesc) as fi fost acuzat ca prefer dictatura albului sau..mai rau ca nutresc oarece periculoase antipatii ornitologice.Dezavuind uniformitatea la care ne impinge patul lui procust al societatii (fara conotatii sexuale ..daaa?)imi place cei drept sa ma complac intr-un efort maieutic de reflectii solitare, mai mult sau mai putin originale.Nu locuiesc in vreun turn de fildes, si desi dau cu sapa prin ograda artei (er…un razor mai mititel, profanii spun ca e lipsit de simtul esteticului) sau ma rog, in zona abstractului (deci nici vorba de linie si compas, nu mai amintesc de ..guma), inflexibilitatea mea e departe de a fi compacta, nici macar nu functioneaza dupa criterii obiective…as zice ca e mai degraba o etica selectiva.Chiar si asa sunt zone in care acribia nu imi da dreptul sa fiu tolerant.

  53. RoseN 29 August, 2011 at 18:27

    @Tzica: Peace man, peace :)>-

  54. Tzica 29 August, 2011 at 19:43

    er….sunt un om pasnic de felul meu doar ca am eu un stil mai chiznovatic cand e vorba de transferul responsabilitatilor prin afirmatii de genul “..BAC… ce in egala masura arata si neputinta(incompetenta) oamenilor maturi de a dialoga cu tinerii si de a-i indruma”.Adica…in ce consta resectiva incompetenta?

  55. Dan1 29 August, 2011 at 23:36

    @haolica: Nu bre, Steve Jobs are probleme de sanatate! Nu stau eu sa le lamuresc acu’ da’ pe scurt, are cancer de pancreas. Care nu iarta! Ca avusei si eu o matusa…