Postul nu e post destul

DC la munte şi la mare (4)

Ovidiu Eftimie

În care se povesteşte ce s-a întâmplat cu domnul 4mall

Probabil că mulţi cititori se întreabă ce s-a întâmplat cu autorul 4mall, un tip de caracter din Constanţa, care a fost în Tanzania să vadă şi el cum e o ţară civilizată şi s-a întors de acolo cu numeroase şi frumoase poveşti. E bine, exact acum, în EXCLUSIVITATE, puteţi afla ce mai face.

Mogulul Julius Constantinescu m-a însărcinat să trec prin Constanţa cu o misiune specială. Pentru început m-am întâlnit cu bunul meu prieten 4mall la o terasă pe malul mării, extrem de scumpă, aşa cum ne stă bine nouă. Am băut o bere, ne-am povestit ultimele aventuri…

Apoi am decis să-l invit la o mică plimbare şi să-i şoptesc ce mi-a zis Julius.

Lucurile s-au lămurit cât de cât, după cum se poate vedea din fotografia de mai jos.

Share:

25 comments

  1. Dan1 24 August, 2011 at 15:52

    Hei, nu-l lasati acolo! =))

  2. ela 24 August, 2011 at 15:54

    Aoleu , nu-l baga in temnita ca deja e bagat la formol 😀

  3. sabina 24 August, 2011 at 16:15

    Beciul asta e un fel de spam, sau cum?!

  4. RoseN 24 August, 2011 at 16:25

    Vai, dar ce simpatic era domnu 4mall, si uite cum il chinuiti voi teroriştilor :((
    LIBERTATE! LIBERTATE! LIBERTATE! LIBERTATE! LIBERTATE! **==

  5. Ramses3 24 August, 2011 at 16:31

    aia e temnita spam? ca parca e cineva in spatele dlui 4mall, e 704d3r?

  6. unmihai 24 August, 2011 at 16:33

    @Eftimie
    Lasă-l acolo până ajunge la silueta ta sau a lu’ Camionagiu 😀
    Lucrați și voi cu un standard de autor DC .. ce naiba..

    Julius nu se pune că el e mogul. El are voie să mănânce.
    (eu aș crede că i-a mâncat și pe Vivi și Pircă pentru că nu dadeau textele la timp)

  7. N.A. 24 August, 2011 at 16:35

    O sa se ceara el singur la beciuri, printre hohote de plans. Ca nu vaz nici o sepcuta alba si doar stati ziua, in conditii de zapuseala, la malul marii.

  8. ela 24 August, 2011 at 16:52

    @N.A.: Sint sub protectia Stellei Artois si pe dinauntru si pe dinafara ! 😀

  9. Ciprian 24 August, 2011 at 17:02

    Temnita trollului de Monte Cristo.

  10. Cristi 24 August, 2011 at 18:04

    De notat: a nu se bea bere cu Indragitul. 😀

  11. nina 24 August, 2011 at 20:05

    Dupa prima poza nu-mi era clar care-i 4mall si care Eftimie, ptiu sa nu-i deochi, ca frumosi mai sunt si asa imi sunt de dragi amandoi. 🙂

  12. mifty 24 August, 2011 at 20:13

    … eu și Rushenne avem voie să spunem unde s-a făcut filmarea??? 😛

  13. eftimie 24 August, 2011 at 20:33

    @mifty: Da da, spuneţi.

  14. 4mall 24 August, 2011 at 20:47

    @eftimie: Auzi mai ce zice Nina, ca cica te-ai ingrasat…

  15. Rushenne 24 August, 2011 at 21:22

    @eftimie: Catacombele din Zona Peninsulara? Just a guess … 😛

  16. mifty 24 August, 2011 at 21:24

    @eftimie: mi-am chinuit urechile să pricep ce zice Le Formolle acolo… pesemne zice ceva într-o limbă africană, și sunt șanse mărișoare să nu fi pomenit de ”subsolul” băilor romane…
    chit că oficial ”chestia” se numește ”edificiul roman cu mozaic”… iar ”catacombele” alea erau într-o vreme cuib de aurolaci, și acum vre-o 1800-2000 de ani mai devreme, erau ”camerele de ardere” pentru încălzit apa băilor de deasupra.
    asta e descrierea oficială…

    mi s-a părut dintotdeauna uberpupu numele (mai ales după ce-am învățat ceva istorie antică, prin a 5-a, parcă): câte ”edificii romane” fără mozaic credeți voi că există??? :))
    P.S. 3 greșeli de ortografie, aka 1 virgulă uitată, și 2 litere mâncate… ptiu!!!

  17. eftimie 24 August, 2011 at 21:31

    @Rushenne: @mifty: Ca idee, catacombele alea nu sunt din Constanţa.

  18. mifty 24 August, 2011 at 21:48

    @eftimie: sigur???
    trebuie să recunosc că habar n-am cum or arăta hrubele din histria sau callatis…
    mie mi s-a părut că se potrivesc gratiile alea, plus intrarea unică cu ”catacombele” alea de sub ”edificiu”…

  19. 4mall 24 August, 2011 at 22:02

    @eftimie: Cred ca asta ar putea fi urmatoarea tema de concurs : Unde sunt situate catacombele DC? Desi sunt sanse mici sa castige cineva vreodata…

  20. mifty 24 August, 2011 at 22:20

    @4mall: dacă nu mimați și voi ceva, acolo, degeaba!!! ;))

  21. mifty 24 August, 2011 at 22:24

    @eftimie: io zic să suni din bucium chemarea la revoltă: ia uite bătaie de joc pe capu săracei beri: http://supermarketclaudia.ro/image/cache/data/produse%20alimentare/Bauturi%20alcoolice/bere/IMGP5542-500×500.jpg

    n-oi fi eu băutor de bere, dar asta mi se pare o tâmpenie fioroasă…
    parcă văd mai peste 20 de ani, așa, texte de avertisment pe doze ”atenție!!! poate conține urme de bere!!!”…

  22. 4mall 24 August, 2011 at 22:34

    @mifty: Deja nu-ti mai ajung pisicile, vrei mima si cu oameni acum, ai?

  23. mifty 24 August, 2011 at 23:04

    @4mall: mda, ar fi o ieșire din rutină, nu crezi? 😀

  24. eftimie 24 August, 2011 at 23:19

    @mifty: Dar ştii că eu am puteri de admin pe site-ul ăsta şi te pot trimite în spam pentru expresii porcoase de genul Bere Bergenbier?

  25. mih 25 August, 2011 at 09:21

    efes rulz… oameni stilati ce sa i faci