Postul nu e post destul

Recomandări de seară

Bine v-am regăsit, dragi cititori. Pentru că în ultima vreme v-am cam neglijat, am decis să stau mai mult pe-acasă, cu voi, în următoarele 30 de zile, în acest sens depăşind pe linia continuă doi cetăţeni chiar sub nasul poliţiei rutiere. Dar, haideţi să pun şi nişte link-uri la întâmplare, oricum n-o să vă uitaţi peste ele, jumătate din cititori nici n-a mai ajuns cu lectura până aici fiindcă postează deja comentarii răutăcioase la adresa şoferilor iscusiţi.

Cam aşa arată Raluca Ogică. Şi nu, nu vom face gluma aia.

Adelin Petrişor încercând un direct din mijlocul furtunii. Vezi FOTO (vezi, Adeline, d-aia n-ai trafic, că nu ştii să faci new media).

Călăraşule, Eftimie, vezi aici cum se pune un titlu ca lumea, că iar ai prăpădit traficul scriind în limba română, domnilor autori!

Ştiţi care e singura formaţiune politică parlamentară care conţine în denumire şi numele ţării? Vezi AICI.

Notă Eftimie, Călăraşu: Julius, vezi AICI cititorii Daily Cotcodac care pun comentariile de genul “să scrie numai Julius, că el ştie”.

Share:

14 comments

  1. Ina_adevarata 18 July, 2011 at 22:08

    Mi se pare mie, sau recomandarea aia cu Udemereu’ a facut-o si Eftimie? Daca e asa interesanta, poate ar trebui o postare speciala, in care sa analizam chestiunea: de ce, cum, cind, cine, ce intelegem noi de aici etc.

  2. N.A. 18 July, 2011 at 22:12

    Care gluma? Despre numere (la loto sau nu)?

  3. N.A. 18 July, 2011 at 22:16

    @Ina_adevarata: Ai dreptate! A copiat de la Eftimie! Huo! =))

  4. Dan1 18 July, 2011 at 22:23

    Juliuuus! Bine-ai revenit! Nu-ti face griji cu Politia Rutiera, ca politistii rutieri nu cunosc regulile de circulatie! =))
    Bre, te asteptam, ca baietii astia, Eftimie, Călă, Camio, e ei baieti buni si s-a straduit, da’ n-are valoarea ta! =))

  5. CID 18 July, 2011 at 22:25

    Sa scrie numai Julius,ca el stie.Plus ca sofeaza ca Schumacher !

  6. Dan1 18 July, 2011 at 22:33

    @N.A.: Ei, n-a copiat bre! Marile spirite se încing întâlnesc! :))

  7. Dan1 18 July, 2011 at 22:39

    Aia cu “Notă Eftimie, Călăraşu:” n-am prea înteles-o, da’ am pus eu acolo comentariul pe care-l doreai! :))

  8. Lecteriţa 18 July, 2011 at 22:40

    Nimeni nu transmite mai profi din mijlocul furtunii ca Catalin Radu Tanase =))

  9. Dan1 18 July, 2011 at 22:43

    @Lecteriţa: Adica… transmite ca când ar fi profi? =))

  10. V3nt0R 18 July, 2011 at 23:32

    Dusmanii imi poarte pica, ca nare valoarea mea.

  11. haolică 18 July, 2011 at 23:42

    hai ca deja nu mai aveam aer.

    🙂

  12. Cms 18 July, 2011 at 23:51

    S-a întors patronul, au apărut şi colindătorii… gata, reintrăm în normal! 😛

  13. sebra 19 July, 2011 at 00:12

    @Cms:
    Şi cât am tras de ei aseară….

  14. Cristi 19 July, 2011 at 08:41

    Julius să iei lecţii de şofat de la Îndrăgitul Eftimie că a fost la specializare la Iaşi.
    Şi nu înteleg de ce trebuie să stai în casă când îl ai pe camionagiu? Sau ţie frică cu el pe post de sofer? Se descurcă el cu un camion darmite cu un rolsrois.