Promo

Promo/ Vezi ce subiecte ţi-ar fi dat Eftimie şi Camionagiu la BAC!

Subiectele la proba de limba şi literatura română de la BAC, formulate parcă de îndrăgitul nostru comentator Tzica, au produs, aşa cum era firesc, valuri de indignare în redacţia Daily Cotcodac. Însuşi profesorul Pircă (îmi cer scuze, dar de la o vreme parcă nu-mi mai vine să-i spun aşa, simplu „Pircă”; cam de când am început să nu mai deschid messengerul de frică să nu mă asculte Pircă din ceva ce nu ştiu) a recunoscut că el n-ar fi luat BAC-ul, iar îndrăgitul Eftimie ne-a povestit că la Tâmpla Spartă, când începi să vorbeşti aşa, eşti luat de guler şi azvârlit pe scări, să nu strici cheful oamenilor.

Pentru a mai reface puţin moralul zdruncinat al cititorilor noştri mai tineri, gen V3ntor, Daily Cotcodac vă propune mâine, în spaţiul alocat culturii (sau textelor de umplutură, cum le spune Julius acelor nestemate ale domnilor autori care îi depăşesc puterea de înţelegere), o simulare de BAC. Vezi mâine ce subiecte ţi-ar fi dat Eftimie şi Camionagiu! Vezi că Pircă a venit cu gluma asta!

Share:

45 comments

  1. Rada 1 July, 2011 at 15:18

    Eu nu mai vreau sa dau nici un Bac! Am ramas cu sechele de cand ne-au facut perchezitie corporala la intrarea in sala la proba de istorie.
    Ni ca am postat primul comentariu.
    Admin, esti de vis =))

  2. ela 1 July, 2011 at 15:21

    eu in we simulez orice altceva in afara BAC-ului 😀
    eiii , dracia – dracului !!!

  3. Radu Udrescu 1 July, 2011 at 15:25

    Mda, sa facem un exercitiu de imaginatie…

    Subiectul1: Scrieti-va numele si prenumele (in coltul din dreapta-sus) – 4P
    Subiectul2: Scrieti pe litere cuvantul: bujie – 2P
    Subiectul3: Continuati fraza cu o scurta compunere:
    “Mami, promit eu din suflet ca nu mai ajung acasa la ora asta mirosind a bere…” (maxim 50 de cuvinte) – 3P

    1P din oficiu…

  4. sebra 1 July, 2011 at 15:40

    “Account Temporarily Unavailable

    Your account is currently unavailable due to a site issue. We expect this to be resolved shortly”

    Sunt distrusă :((

  5. aisha 1 July, 2011 at 15:43

    O comisie formata din Eftimie si Cammy! Grad de dificultate: maxim. 😀

    Pe Pirca, unii dintre noi tind sa-l asocieze, de vreo cateva zile, cu un fotbalist blond, care a suferit un accident la coloana vertebrala.:(

  6. serban 1 July, 2011 at 15:43

    @Radu Udrescu:
    Subiectul1: (în colţul din stânga) JENIKA CHIORU
    Subiectul2: B U G I
    Subiectul3: GHILIMA MAMY VIGULA PORMIT DIN SULFET K NU MAI ANG A CASA LA ORA STA MIRIS A BR PUCT PUNT PUNCT GILIMEA PARTEXA MAZIM CINCI ZERO D CU VIN PARANEZA LINIE TREI PU

    NOI STAM LA CASA NAVEM OFICI K UMBLATREA E IN CURTE

  7. aisha 1 July, 2011 at 15:49

    @sebra: La multi ani si sa fii fericita!:P:P:P
    Pe 30 iunie si-a aniversat ziua si celebrul Phil Anselmo!(Molto grazie, Google)

  8. Lecteriţa 1 July, 2011 at 15:51

    Io vin la examen,da’ sa nu incepeti si voi cu talente din alea ca puneti camere de supraveghere, ca nu e voie la copiat… =))

  9. aisha 1 July, 2011 at 16:07

    @Lecteriţa: Deci vrei sa participi la simulare!=))

  10. ThoR 1 July, 2011 at 16:09

    eu zic sa ne pregatim ptr interebari de genul: cati l de bere incap intr-un pet de 2 l ? 😀

  11. dyers_eve 1 July, 2011 at 16:22

    Si aia care nu ia nota de trecere sa nu mai aive voie sa comenteaza pe aici…

  12. Găuritorul de covrigi 1 July, 2011 at 16:38

    @dyers_eve: Limba noastră românia mult greu este! Se zice comentește, nu comentează!
    Cum de greșeală omu așa, gratuit!

  13. Raluca 1 July, 2011 at 16:39

    Io simulez de cand ma stiu.

  14. M3bis 1 July, 2011 at 16:52

    @Raluca: Ce?

  15. Stephanie 1 July, 2011 at 16:57

    @M3bis: Evident, ce simulam cu toatele! 😉

  16. JULIUS 1 July, 2011 at 16:58

    @Stephanie: ca ne iubiti dezinteresat?

  17. Stephanie 1 July, 2011 at 16:59

    @JULIUS: Si asta! =))

  18. Rada 1 July, 2011 at 17:01

    Legea lui Arhimede: un corp scufundat intr-un lichid e impins inapoi cu o forta egala cu greutatea lichidului dislocat de corp (nu e de bac, se face in v-viii, da’ ce conteaza atat timp cat ma ajuta sa scriu concluzia). Prin urmare, paharul de votca intampina o anumita rezistenta atunci cand e scufundat in halba de bere.
    Of, de m-ar fi invatat profesorii in felul asta, olimpic ajungeam 😀

  19. Stephanie 1 July, 2011 at 17:22

    @JULIUS: Ca tot vorbim de iubire dezinteresata ;;) :
    De ce iubim doctorii
    -In primul rand, conform unui site britanic
    ( http://www.gandul.info/life-style/topul-celor-mai-sexy-profesii-de-ce-apar-pompierii-in-visele-erotice-ale-femeilor-5477742 ) pompierii- locul I si doctorii- locul II sunt cei mai doriti la asternut de catre cucoane. Ideea e ca ordinea asta tine oarecum de logica, adica dupa ce pompierul te scoate din foc tinandu-te strans la pieptu-i de arama, te da apoi pe mana priceputa a doctorului. Amandoi iti fac “decat” chestii pozitive, dar pana la urma tot doctorul e ala care te vindeca, nu?
    -In al doilea rand, daca ne imaginam Apocalipsa dupa oricare film american “de catastrofa”, putinii supravietuitori nu ar mai avea nevoie nici de ingineri, nici de IT-sti, nici macar de moguli, in schimb cineva sa le vindece rani si/sau boli ar fi nepretuit.
    -In orice trib descoperit pana acum, vraciul este cel mai tare din parcare. Chiar si sefului de trib ii tremura penele de la brau cand deschide gura Vindecatorul.
    -Cine altcineva decat un doctor poate rezista o luna intreaga fara sex si bautura pe o platforma de extractie a petrolului si in acelasi timp sa reuseasca sa scrie atat de frumos despre barracude ?
    Parerea mea. 😀

  20. JULIUS 1 July, 2011 at 17:30

    @Stephanie: noi nu stim cu exactitate daca Doc rezista o luna intreaga fara sex pe-acolo. stim doar ca el pretinde asta.

  21. aisha 1 July, 2011 at 17:31

    1.Cine ne examineaza?
    (Comisia de examinare are alta componenta decat cea care formuleaza subiectele?)
    2. Comunicati-ne dress code-ul. Ca nu putem sa ne prezentam asa, orisicum in fata onoratei Comisii.
    3. Rashi sa fie presedintele Comisiei.(ca altfel recuzam Comisia)
    Deocamdata atat, vedem noi maine ce mimam in fata membrilor Comisiei.

  22. Lecteriţa 1 July, 2011 at 17:37

    Bai, unde naiba mai e Tzica? Oare nu se simpatiza cu RoseN ? =))
    S-au dat rezultatele la concursul de mima, sau chemam fiscul?

  23. N.A. 1 July, 2011 at 18:14

    Tot ce am de zis este: hihihihihi!

  24. N.A. 1 July, 2011 at 18:16

    @Stephanie: subscriu la treaba cu doctorii! si eu am o slabiciune! si cu cat sunt mai rai si incruntati, cu atat sunt mai sexi! :))
    Dar cu pompierii nu inteleg, pe mine nu ma intereseaza..

  25. JULIUS 1 July, 2011 at 19:01

    @caesar: nu mai e nevoie de acum incolo sa te chinui sa comentezi pe Daily Cotcodac. Toader si Constantin ii cheama pe domnii.

  26. camionagiu 1 July, 2011 at 19:13

    Inchideti-va in casa, bagati-va sconcsurile alea de chicioare in ligheanul cu apa rece, beti o cafea tare si pana maine ingrasati porcul ala din cap, ca picati si nu mai vedeti o vara linistita pana nu iesiti pă salariu.

    Bineee!

  27. Raluca 1 July, 2011 at 19:26

    @M3bis: Cum ce? Bacu’. 😀

  28. camionagiu 1 July, 2011 at 19:39

    mumu
    fund
    si mos in beci
    savarina la berbeci
    sân
    prostată
    rect şi spumă
    vreau să-l văd pe caesar, mă!

    (să vedem dacă merje)

    Da’ ce-a zis omul? Cu neplatitorii romani de taxe?

  29. Lecteriţa 1 July, 2011 at 19:47

    Vand lecitina si memo plus, la pret de dumping! Participantii la Bac-Cotcodac vor primi doua doze la pret de una! =))

  30. Stephanie 1 July, 2011 at 21:01

    @N.A.: Pompierii rulz! Cu doctorii inca nu stiu, dar sper! Sper ca e adevarat, vreau sa zic! 😉

  31. ErRon 1 July, 2011 at 21:05

    @N.A.: Mai ales chirurgii, sunt de vis!!:D

  32. miru be 1 July, 2011 at 21:38

    chiar. așteptăm mâinele.

  33. sendroiu 1 July, 2011 at 22:01

    @JULIUS: mah, tu esti nebun, cand am pretins eu asa ceva?! tu esti cel care pretindea ca trebuie sa joace carti ca sa se fculce cu o gagica.
    Mai bine ne spui daca iti mai amintesti cand ai jucat ultima oara un septic 😉 …
    ps: excursiile dese in Irlanda favorizeaza confuziile, se pare …

  34. Deocamdata probleme cu blogul | camionagiu.ro 1 July, 2011 at 22:25

    […] (ah, cum mai potrivesc azi rimele si asonantele, veni-mi-ar banii la ciorap in loc de gauri). Profesori examinatori: Ovidiu Eftimie si Camionagiu. This entry was posted in diverse. Bookmark the permalink. ← […]

  35. camionagiu 1 July, 2011 at 22:32

    Va rup, ma, va rup maine la examen. Lasati muzica indoielnica si treceti la treaba. Cat nu e prea tarziu. Eftimie e mai bland, dar eu stiu toate tertipurile de copiat.

    Vb Mogulului:

    TIC-TAC-TIC-TAC

  36. Dan1 1 July, 2011 at 23:03

    @JULIUS: Eeee, mai prinde si el câte o barracuda… =))

  37. kilroy 2 July, 2011 at 00:17

    @fetele: Deci faptul ca pompierul manuieste ditamai simbolul falic (furtunul, draga) cu care ejaculeaza (doamna profesoara, nu eu sunt de vina, Marean a scris) pardon stinge diverse vapai, nu explica de ce il admirati. Il admirati pen’ca e un bine pregatit din pedeve profesional. Clar. Eu imi iau baracuda la spinare si plec.

  38. V3nt0R 2 July, 2011 at 01:58

    Sa va pregatiti deja urarile pentru nota de 10 pe care o voi lua !!!

    Si sa ma puneti in banca cu o bunaciune. Chiar daca nu stie nimic, nu conteaza !

  39. serban 2 July, 2011 at 03:04

    @camionagiu:
    o fi zis o mitocănie mai mare decât alea ale lu’ haolică

  40. N.A. 2 July, 2011 at 03:12

    @ErRon – Daaaa, chirurgii sunt vedetele medicinii, sunt de vis! 😀 Da’ merg si pediatrii inalti, cu voce blanda dar ferma si alura de actori/mister univers, ceva. Si multa rabdare si disponibilitate. Pentru prietenii lu’ barbati-miu: am auzit si io prin vecini, nu-i vorba de al nostru, zau! :))

  41. ErRon 2 July, 2011 at 03:22

    @N.A.: Rabdare si disponibilitatea pentru a-i explica mamicii ce si cum!:D
    Sincer, asta am auzit!:D