Concursuri

Primul 10 cu sincere felicitări din istoria concursului de mimă cu pisici

În sfârşit, un răspuns impecabil, documentat, de 10 (se vede imediat cititorul care s-a pregătit cu seriozitate pentru concursul de mimă cu pisici): filmul era „Liceenii”, iar câştigătorul este Sare’n Ochi.

O notă de 10 cu felicitări simple primeşte şi Ela.

Restul, la toamnă.

Share:

53 comments

  1. RoseN 10 July, 2011 at 20:49

    >:p Eh… nici macar nu putem zice manareala…pai treaba-i asta???

    Pe peronul garii un tip se apropie de o blonda superba:
    -Cat…?
    -Nesimtitule, ordinarule, porcule…
    -…mai este pana pleaca trenul?

  2. Dramoleta 10 July, 2011 at 20:58

    Dacă nu primeşte şi o ştampilă cu dinozaur atunci când ia FB la şcoală, fiu-meu face ca toţi dracii, ca şi cum ar fi primit un I.
    Felicitările fără ştampilă nu mai valorează nimic în ziua de azi.
    Fiind la şcoala de vară, mă aşteptam să ne treci pe toţi.

  3. mifty 10 July, 2011 at 21:03

    … adică Rashi o mima pe Oana Sârbu sau pe Steven Moneykoo-Junior???…

  4. Spiep 10 July, 2011 at 21:19

    Corect!

  5. kilroy 10 July, 2011 at 21:26

    Rashi o mima pe Oana Sârbu facand ce?

  6. Lecteriţa 10 July, 2011 at 21:48

    Către ANPC
    Domnu Preşedinte,
    Supsemnata Miţa Lecter, paznic de noapte pă net, vă aduc la cunoştinţă abuzurile prin care ne abuzează patronul Deili Cotcodac, care ne atrage cu promisiuni neruşinate ca cum ar fi sincere felicitări, baloane, zmei şi telefoane cu plastilină. Acest domn care e mogul şi are paşapoarte pe mai multe nume Julius, DJ Cotco, Julistotel Onasis (pardon de expresie) etcetera face nişte mânării rele cu concursurile de pe sait şi ne păcăleşte ca să participăm dupe care ne sfideşte cu aroganţă dând premiile pe nedrept şi pe sup mână. Ultima mânărie şi cea mai mare care a făcuto este la concursu cu pisici de ieri şi vă rugăm să controlaţi acest concurs că cum să fie filmul Liceenii când nu e adevărat? Vă mulţumim şi trăiască libertatea pentru care a murit copiii ăia în stradă în obzejnouă.

  7. RoseN 10 July, 2011 at 22:04

    @Lecteriţa: deci =)) =)) =))

  8. N.A. 10 July, 2011 at 22:58

    @Lecteriţa: Subsemnata Andromeda N., in calitate de anonima, subscriu si aprob pozitiv la tot ce a zis doamna mai sus. Multumesc.

  9. Insignifianta 10 July, 2011 at 23:00

    @Lecteriţa: Care supsţiu acest demers salvgardist de a spune odată cu nume şi pronume că cum şi ce! Care aveţi o dreptate nemărginită când afirmaţi. Trăiască libertatea care am câştigato, şi asta pentru ce? Ca să se îmbuibe numai uni şi alţi nu! Servesc patria!

  10. CID 10 July, 2011 at 23:05

    Deci uitat inca o data la poza,chemat birmaneza din dotare(Pufi)sa se uite si ea,privit ea,scarpinat ganditoare dupa ureche cu laba din spate (asa face cand efortul intelectual e maxim-zgarai sau si musc ?)uitat unul la altul,dat din umeri eu,plecat ea mandra cu coada in sus fluturand din varf…
    “Habar n-au oamenii astia ce mimam noi fiinte superioare ! “

  11. Lecteriţa 10 July, 2011 at 23:08

    @Insignifianta:
    =)) Nu-mi aduceam aminte de asta cu “servesc patria” !!!

  12. RoseN 10 July, 2011 at 23:11

    @CID: Deci Pufi il cheama pe motanul meu, ce indrazneala pe matza ta sa fure numele=))

  13. Maria 10 July, 2011 at 23:22

    E clar, e aceeasi matza, duce o viata dubla…

  14. kilroy 10 July, 2011 at 23:28

    Hopa, revolutia feministelor pe DC? Camio, sa ai grija de copilasi …

  15. Insignifianta 10 July, 2011 at 23:34

    @Lecteriţa: Nici io! Da’ mi s-a rememorat revelator brusc în memorie, descoperind că serviciile se ezigstă şi lucrează încă! Servind!

  16. Lecteriţa 10 July, 2011 at 23:35

    @kilroy:
    Camionagiu sa se hotarască care e partea baricăzii pe care şade! E proletar sau exploatator. Că am auzit noi, dupe surse, că a primit o vacanţă de 3 săptămâni p-în Pacific, şi noi abia de ajungem la Lehliu şi la Chiojdu, de Târgu Măriilor. Gata cu asuprirea!

  17. kilroy 10 July, 2011 at 23:39

    @Lecteriţa: Daca nu va fi em3bis de partea lovilutiei, tot dijaba.

  18. Cougar 10 July, 2011 at 23:43

    ăsta e cel mai mişto episod de comentarii de când îs eu pe-aici. continuaţi, continuaţi, continuaţi!

  19. JULIUS 10 July, 2011 at 23:48

    mă copii, mă… v-am crescut ca o mamă…

  20. RoseN 10 July, 2011 at 23:56

    @JULIUS: Vezi… tocmai! Daca ne cresteai ca un tata, alta era situatia! Inca de mici copiii au nevoie de “figura paterna” in viata lor, nu stiai?

  21. Cms 11 July, 2011 at 00:02

    @Lecteriţa:
    Autoritatea Naţională pentru Protecţia Cotcodacilor Consumatorilor
    Biroul Preşedintelui ANPC, secretar de stat
    Răspuns oficial
    la scrisoarea înregistrată cu numărul
    1345/2011, semnată de doamna Miţa Lecter, de profesie e-bodyguard.

    Stimată Doamnă/Stimate Domn
    Carele am luată la conştinţă reclamiţia lu’ matale. Am puso la dosar, am dat număr de registrare şi ştampil cu antenă de la agenţie. Deocandată io zic să ai răbdare, că domn’ preşedinte e închis la dânsu’ în birou cu secretara, o invaţă să scrie dupe dictare orară… orală. Ţam răspuns că eşti sinpatică, mi-amintişi de mine când ieram mai tânără şi mai rivoluţionară, aşa. Sper din tot sufletu’ a lu’ meu săi dai o lecţe lu’ patronu’ ăla cu nume pervens – auzi, Onanis! – şi îţi doresc succesuri! Hai să trăeşti!

    Nuţi Frosina dela menajeria ANPC
    Semnătură
    +

  22. JULIUS 11 July, 2011 at 00:04

    @Cms: asa a inceput si M3bis, ca sef de sindicat. Si asta era greu de cumparat, ca nu era doctor, ca matale.

  23. Lecteriţa 11 July, 2011 at 00:09

    @Cms:
    Deci, cucoană, io sunt de profesie nait uăceăr, nu badigard, da? Şi opserv că manifestezi solidaritate! Înseamnă că şi dumitale eşti asuprită de superiorii mai mari.

  24. mifty 11 July, 2011 at 00:12

    @N.A.: “Andromeda”???
    aoleu!!!
    @JULIUS: domnu’ mogul, UNDE e m3bis, că de 3 zile zbier dupe el pe mesengereanu???

  25. serban 11 July, 2011 at 00:13

    @CID:
    Motanu’ meu e de aceeaşi părere.

  26. Cms 11 July, 2011 at 00:13

    @JULIUS:
    Ai dreptate, eu mă mulţumesc cu o asistentă 😉
    P.S. Mămicule! :))

  27. serban 11 July, 2011 at 00:13

    Dr. Lecter: super.

  28. mifty 11 July, 2011 at 00:16

    @Lecteriţa: … mi-au trebuit fix 60 de secunde să-mi dau seama ce e ăla “nait uăceăr”… pffff… ;))

  29. Lecteriţa 11 July, 2011 at 00:19

    @Cms:
    =)) =)) =))
    acum abia, am vazut semnatura lu Nuti Frosina =))

  30. serban 11 July, 2011 at 00:30

    Domnu’ Sare’n ochi, să fiţi înţelegător. Şi-a tras şi el un voucher de siguranţă pentru cazul că iar ajunge subalternul dvs.

  31. Cms 11 July, 2011 at 00:35

    @Lecteriţa: Lasă, lasă, că eu am râs mai mult la textu’ lu’ matale. Sâc! :))

    @serban: =))

  32. Insignifianta 11 July, 2011 at 00:45

    @JULIUS: Care, Cms, nu e doctor simplu! E antropoligist! Care, cati scheleti a vazut el la viata lui, io as zice sa stai linistita la locurile voastre!
    Pour la bonne bouche sau, spre deplina intelegere: =))

  33. serban 11 July, 2011 at 00:50

    @Insignifianta:
    Antropo… vai de mine şi de mine!
    Oare de ce boală tre’ să sufăr ca să mă duc la el?

  34. Lecteriţa 11 July, 2011 at 00:54

    @serban:
    e suficient sa traiesti 250 de ani si l-ai lasat fara loc de munca =))
    dupa studiile lor, acest lucru e valabil doar in biblia ilustrata

  35. mifty 11 July, 2011 at 00:57

    @Lecteriţa: au să te judece colegii lui Moise: Adam, Eva, Cain (că Abel… )…

  36. serban 11 July, 2011 at 00:59

    @Lecteriţa:
    Eee, cum să trăiesc 250 de ani? Ce, nu există doctori?

  37. Lecteriţa 11 July, 2011 at 01:00

    @mifty:
    Io sunt darvinista. stramosii mei ereau paramecii =))

  38. Insignifianta 11 July, 2011 at 01:04

    @serban: Nu trebuie să suferi. Trebuie doar să mori. Că, dacă nu mori, degeaba ai schelet. Nu prezintă interes ştiinţific.

  39. serban 11 July, 2011 at 01:08

    @Insignifianta:
    Dacă nu mori, degeaba ai trăit.

  40. Cms 11 July, 2011 at 01:10

    @Insignifianta: Scheleţi am văzut şi ca student (am văzut scheleţi şi la televizor, fotomodele le zicea). Dar acolo unde lucrez, de oase se ocupă alţii.

    @serban: antroponoză 😉

    @mifty: şi Andryusha ;))

  41. mifty 11 July, 2011 at 01:11

    @serban: şi dacă nu trăieşti, degeaba ai murit!!! 😛

  42. serban 11 July, 2011 at 01:16

    @mifty:
    Vorbele astea mi-au adus aminte de un lucru care mi se pare extraordinar. Ştiţi cum numesc aborigenii (din Australia, 😀 ) moartea?
    “trezirea din somnul în care ne-am visat viaţa”

  43. mifty 11 July, 2011 at 01:31

    @serban: nu sunt singurii: hinduşii numesc şi ei viaţa “visul lui Brahma” (sau parcă era un alt zeu… oare Vishnu??? )… oricum, ideea era că tot Universul în care şi noi ne aflăm, nu este decât visul unui zeu… care uneori se trezeşte din somn, şi atunci tot Universul piere, adoarme la loc, şi visul se reia de la 0, şi tot aşa…
    şi asta n-ar fi nimic, dar mai intră în scenă şi Maya, zeiţa iluziei, şi se distrează şi ea cu minţile noastre…

    rămânând la aborigenii australieni, mi s-a părut foarte interesantă chestia aia a lor cu “DreamTime”, timpul de dinainte de timp…
    din păcate, n-am prea găsit multe despre asta, nici măcar în engleză.
    pe undeva, este şi normal: cultura lor este aproape exclusiv orală, iar sistemul lor de scriere este aproape inexistent…

  44. mifty 11 July, 2011 at 01:33

    @Lecteriţa: e şi mai rău: ăia sunt nemuritori, nu mor decât dacă sunt “mâncaţi” de alţi parameci mai mari 😛

  45. serban 11 July, 2011 at 01:38

    @mifty:
    Şi Mara are un rol în povestea aia hindusă.

    Iar aborigenii australieni au într-adevăr legende fascinante. N-au scriere, dar au un mod de a picta/desena care e o întreagă poveste totdeauna.

  46. Insignifianta 11 July, 2011 at 01:43

    @serban: Vorbele astea mi-au adus aminte de cum văd evoluând creaturile, aborigenii din Australia, prin intermediul unui vis:

    O creatură, care este mai primitivă (ex: un peşte) apare ca un rezultat al visului Marelui Spirit de a apărea mediul necesar ei (apa). Astfel, ea poate fi acolo (trăi).

    Acea creatură, odată creată, începe să viseze la un mediu în care nu poate trăi. Care este dincolo de capacităţile sale. Dar, visează la el!

    Şi, ca rezultat al visului, apar modificări genetice, astfel că o nouă creatură evoluează, care poate trăi în noul mediu.

  47. Insignifianta 11 July, 2011 at 02:00

    @serban: Ca să ajungi pe mâna unui antropolog, nu trebuie să suferi decât de ţinere de minte. Te omoară ei, din faşă, pân-a prinde măcar de veste…Părerea mea…

  48. mifty 11 July, 2011 at 02:01

    @serban: m-ai pus să caut cine e Mara la ora asta, că nu-mi aminteam de numele ei… :))

    culmea e că primul rezultat din google nu se referă la Mara, zeiţa hindusă, ci la Mara, zeiţa-mamă a lituanienilor!!! :))
    (despre ea chiar nu ştiam nimic… încă… )

  49. mifty 11 July, 2011 at 02:03

    @Insignifianta: … şi cum nu avem deloc (ba chiar dimpotrivă) siguranţa că omul e cea mai evoluată fiinţă de pe planetă, aş zice să… fiţi foarte atenţi la ce visaţi!!! 😀

  50. serban 11 July, 2011 at 02:04

    @mifty:
    Mâine mă uit şi eu după zeiţa lituaniană. Habar n-aveam că ăştia au zei. Acum mi-e somn.

  51. Insignifianta 11 July, 2011 at 02:20

    @mifty: Am spus eu, undeva, cum că omul ar fi cea mai evoluată fiinţă de pe planeta Terra?! S-avem pardon. N-am zis. Am zis doar ce, cică, ar zice aborigenii (din Australia). Atât, decât.

  52. ela 11 July, 2011 at 19:57

    @ ADMIN “un răspuns impecabil, documentat, de 10″… asa , asa ca bine le mai zici , pastrati-ai obiceiul !!!

    ehehe , ce lectii i-ai mai da lu nentu’ Rupert Mordoch …:D

  53. Sare'n Ochi 11 July, 2011 at 23:00

    odata castig si eu ceva si nu-s prezent. sa-mi fie rusine, Dinu Patriciu!