Postul nu e post destul

Întâlnirea de la miezul nopţii, cu DJ Cotco

Dacă există cineva care dă play la piesele de la rubrica asta, să povestească într-un comentariu şi celorlalţi cititori, poate e totuşi cineva curios să afle ce fel de muzică pune DJ Cotco.

Archive – Again

Share:

21 comments

  1. Ciprian 5 July, 2011 at 00:25

    Se aude, se vede, imaginea de pe fundal e statica, apare din cand in cand un scris alb. O linie melodica potrivita pentru somn.

  2. Ciprian 5 July, 2011 at 00:30

    Nu sunt lamurit daca e o melodie pentru o intalnire sau mai degraba pentru o despartire.

  3. Cms 5 July, 2011 at 00:35

    Un singur comentariu: Insi, ţine-te departe de melodia asta! E melancolică rău de tot! :((
    P.S. Îmi place orchestraţia, sunt câteva bucăţi frumoase.

  4. sebra 5 July, 2011 at 00:35

    @Ciprian:
    Eşti rău. Mie mi-a plăcut 🙂

  5. Ciprian 5 July, 2011 at 00:36

    @sebra: Culmea, si mie mi-a placut melodia, dar credeam ca s-a inteles dupa like.

  6. sebra 5 July, 2011 at 00:38

    @Ciprian:
    Da? Eu credeam că dai şi tu like la toate prostiile ca şi mine =))

  7. Insignifianta 5 July, 2011 at 00:43

    Ce am inteles eu, dupa ce am citit muzica: DJ Cotco se intreaba, retoric, inducand, abil, intrebarea, si in subliminalul cititorilor muzicii propuse de el, daca sa (se) mai rada vreodata, sau nu, la vreo postare de-a lu’ Daily Cotcodac. 😛

  8. Duda 5 July, 2011 at 00:44

    asa da 🙂 Archive sunt geniali

  9. CID 5 July, 2011 at 00:44

    Da,reusita.Regret ca am spus candva de DJ Cotco ca a ramas la Boney M,chiar se pricepe nitelus la muzica.Totusi o Adriana Metalista si rubrica cu pisici…

  10. Insignifianta 5 July, 2011 at 00:45

    @Cms: Pai, bine, mah, acuma spui? Nu puteai sa zici inainte sa fac io rezumatul? 😉

  11. Rada 5 July, 2011 at 00:54

    Pana la minutul 1:32 este o muzichie folk. Dupa minutul 1:32 este o muzichie folk cu muzicutza. De la minutul 3:30 se schimba putin stilul, muzica mai apasata, solistul aduce vag la voce spre Oasis combinat cu Lenny Kravitz, in vremurile lor proaste. Versurile sunt scrise pe ecran, deci poezioara se poate citi fara a se asculta muzica. Tema melodiei: unde am pus lama?
    Ma duc sa ma culc 😀

  12. Cms 5 July, 2011 at 01:14

    @Insignifianta: Zău că m-am grăbit, dar e greu să scrii în timp ce ai ochii plini de lacrimi :((

  13. Insignifianta 5 July, 2011 at 01:26

    @Cms: Du-te, mah, de-aci: tu si plansul! Baba si mitraliera! Ce sa zic… Minciuna in falsh!

  14. Cms 5 July, 2011 at 01:42

    @Insignifianta:
    Baba şi mitraliera, zici? 😀
    P.S. Încearcă link-ul cu încredere, e o formaţie îndrăgită aici, pe Daily Cotcodac.

  15. serban 5 July, 2011 at 01:49

    @sebra: ai dreptate, ţine un like.
    Şi mie mi-a plăcut.

  16. Insignifianta 5 July, 2011 at 04:38

    @Cms: Boney M eşti tu şi cu moa’ş’ta pe gheaţă!

  17. Ina_adevarata 5 July, 2011 at 08:19

    Mda. Eu am ascultat cu mare interes comentariile lui Cms, Insi si pe al Radei. Noah, faina muzica, optimista, antrenanta; acu’ ar merge si ceva cu Nea Kalu sau Siminica.

  18. N.A. 5 July, 2011 at 09:18

    Intr-o buna zi cred ca o sa dau si eu play.. 8->

  19. MonicaS 5 July, 2011 at 09:28

    Mi-am luat inima in dinti si am dat play. Nu regret. 😀 Multumesc, DJ Cotco!

  20. Ana 5 July, 2011 at 11:13

    Te face sa te duci in arhiva,
    sa dai play si precedentelor. 🙂

    Parerea mea: pentru o intalnire in vederea unei eventuale despartiri. 😀