Postul nu e post destul

Cum să (nu) ieşi la agăţat

Si planul B

This is the guy:

Share:

25 comments

  1. fanu` lu` Ju` 17 July, 2011 at 11:06

    eu plec la piscina

  2. Sare'n Ochi 17 July, 2011 at 13:34

    =))
    Julius, daca l-ai tunde, sunt sigur c-am da peste tine.

  3. sebra 17 July, 2011 at 23:23

    Ce-o să facă Julius cu atâta trafic??
    ~X(

  4. Cms 17 July, 2011 at 23:32

    @sebra: Chiar aşa! Zici că s-a dat cu DDT pe aici. 😀

  5. N.A. 17 July, 2011 at 23:37

    Of!… Ma doare sufletul pentru el, saracul! :))

  6. N.A. 17 July, 2011 at 23:38

    Pentru Jeff asta, adica :))

  7. sebra 17 July, 2011 at 23:40

    @N.A.:
    Chiar mă miram de unde atâta milă pe tine! :))
    @Cms:
    Mai rău!

    p.s. am dat like-uri la toată lumea, măcar să creăm iluzia de trafic!

  8. Cms 18 July, 2011 at 00:08

    @sebra: Ce iluzie? Cred că l-am triplat deja! :))
    P.S. Am descoperit că Jeff ăsta juca rolul escrocului Moist Von Lipwig în “Going Postal”. Acum pretinde că nu se pricepe la femei…

  9. sebra 18 July, 2011 at 00:25

    @Cms:
    Cu Jeff, fără Jeff, aparenţele trebuie salvate, altfel dă Julius cu noi de toţi pereţii direct în spam! :))

  10. 4mall 18 July, 2011 at 00:27

    Si ca sa nu existe post fara macar 10 comentarii, voila!

  11. sebra 18 July, 2011 at 00:52

    @4mall:
    Şi ţie ţi-e frică, ha?? :))

  12. Cms 18 July, 2011 at 01:44

    @sebra: Când o să se întoarcă Julius din cele provincii şi va deschide uşa vilei Daily Cotcodac, va fi uimit de înghesuiala dinăuntru! :))
    Unde sunt vremurile când făceam petreceri nocturne în lipsa mogulului:
    http://www.dailycotcodac.ro/2011/03/recomandari-de-seara-povestea-chinezului-care-a-invatat-limba-irlandeza/#comments ?
    Eh, tinereţea!

  13. sebra 18 July, 2011 at 01:55

    @Cms:
    Ce vremuri!! Ce moravuri!! Măcar noi ne-am străduit, dar de unde nu-i nici Dumnezeu Julius să nu ceară!

    p.s. De bine, de rău, am scos 13. Da’ să mai zică unu’ ceva să nu fie cu ghinion!

  14. Cms 18 July, 2011 at 02:01

    @sebra: Uite că zic eu: bei prea multă cafea, Sebra, prea eşti trează la ora asta! ;))

  15. Klaus 18 July, 2011 at 02:11

    Si cu moldoveanul 15, oare o ajunge?

  16. Cms 18 July, 2011 at 02:14

    @Klaus: Nu cred, dar măcar suntem mai mulţi din care să aleagă Julius cine ajunge în spam… >:)

  17. sebra 18 July, 2011 at 02:17

    @Klaus:
    Eşti eroul nostru!!! 😀
    @Cms:
    Io nu cred că e de la cafea! Zic că e de la alea 2 kile de apă pe care m-am chinuit să le beau!

  18. Insignifianta 18 July, 2011 at 02:33

    Am trecut si eu pe-aici sa semnez condica. Sa nu ziceti ca va las la greu. Am prins o furtuna la 40 de km de Craiova misto de tot: fulgere, tunete d-alea adevarate si foarte apropiate, catel speriat, ajuns direct in casa din doua sarituri galopate, ramas mirat in fata oglinzii…sa ma iau de asta?…sa nu ma iau?…i-a inspirat respect, se vede treaba, ca nu “s-a” latrat. 😛
    Nuc cu crengile aplecate pana la pamant de atatea nuci. Miros de ploaie, iarba uda, caise si corcoduse. Aproape, rai.
    Pe seara, a ajuns ploaia si in Craiova.S-a luat dupa mine. 😛 Subtirica. Grosul furtunii l-am trimis la Bucuresti. Sper ca ati apreciat (a)frontul atmosferic, o, voi, capitalistilor! V-ati mai racorit nitel?:D

  19. Cms 18 July, 2011 at 02:50

    @Insignifianta: Iarăşi joci murdar? Nu te mai saturi să trimiţi fronturi noroase tip L.A.B. peste capitală! Bine că măcar e mai răcoare. 😛

  20. Links – 17.07.2011 -- fulgerica's blog 18 July, 2011 at 11:13

    […] Cum sa (nu) iesi la agatat – link […]

  21. Insignifianta 18 July, 2011 at 11:30

    @Cms: Incorect: “nu te mai saturi!” Corect: “ce-ti mai place!” 😀

  22. N.A. 18 July, 2011 at 12:06

    @Insignifianta: Saru’mana, Signi, io ma jur ca daca nu ploua ma topeam la propriu, ma lichefiam!! Mai trimite, fata, mai trimite, ca mie-mi place ploaia de mor! Si aia de vara si aia de toamna, orice ploaie! Cand eram mica stateam in curte in ploaie si nu ma dadeam dusa pana nu venea mamaia cu matura.

  23. Insignifianta 18 July, 2011 at 12:26

    @N.A.: Mai trimit, mai trimit, dar deocamdata, zilele astea, din ce-o sa-mi prisoseasca. 😛

  24. Irene 18 July, 2011 at 19:22

    Primul filmulet e criminal! Mi-e mila de saracul tip :))

  25. ion ion-romanul care nu face politica 19 July, 2011 at 07:47

    Sa fi recunoscut doamna un ardelean incet? Dar chiar la 5 dimineata vrei tu sa spui ca ai gasit deschis restaurant pe caldura asta moncher???!!! Pai cand mai dorm bucatarii??