Promo

Recomandări de seară: orice-i mic e vulgar

Ovidiu Eftimie

Ştiţi reclama aia cu “Vitali o are mică”? No, se pare că acest lucru, adică “aia mică”, e ceva considerat vulgar şi respingător de către nişte oameni din Consiliul Român al Publicităţii. “Comunicarea comercială cuprinde un mesaj scris pe gard cu vopsea roşie, un mesaj ce poate fi considerat de către consumator vulgar şi respingător din punct de vedere al bunului-simţ”.

Aici. Ştiţi cum e consumatorul, poţi să-i zici de seminţe, de lovit oameni în intersecţie cu camionu’ sau de băut bere la pet da’ nu cumva să-l ataci la simţământul ăla moral al dimensiunii. Ăla-i mai sfânt ca Voroneţu’.

Ditai oraşu’ ce se laudă cu tradiţia medievală, dar dacă vrei să-ţi cumperi o halebardă sau un arc cu săgeţi pentru agrement n-ai de unde. E vorba de capitala Moldovei, Braşov.

Oamenii inteligenţi sunt beţivi. E-adevărat că studiile ăstea s-au făcut în UK, unde l-au avut pe Churchill, nu în România unde încă-l avem pe tatăl Ebei!

România e o pitzi de care n-avem curaj să divorţăm!

Share:

26 comments

  1. aisha 8 June, 2011 at 19:37

    In direct, din platourile Tampla Sparta, transmite al Dvs. Indragit Autor(Eftimie se numeste, cand apare, straluceste).:)

  2. fanu` lu` Ju` 8 June, 2011 at 19:40

    al 2-lea

  3. Runia 8 June, 2011 at 19:43

    Auleo, când mogulul nu-i acasă….
    Care ştiţi engleză, ce scrie acolo de beutură? preconizez că n-o să beau prea multe cu incultura mea…

  4. Mortyse 8 June, 2011 at 19:47

    Churchill, care spunea “I am not an alcoholic; no alcoholic could drink that much” si “I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me” si caruia pana si doctorul i-a dat reteta cu recomandarea “necessitates the use of alcoholic spirits especially at mealtimes” …

  5. Raluca 8 June, 2011 at 19:50

    Deci din ce am inteles pe gard e scris vulgar ca Romania e o pitzi fara arcuri? ( pe articolul ala in engleza nu l-am citit ca noh, era prea mare efortul:)

  6. WaTzaP 8 June, 2011 at 19:51

    Cum poti face diferenta intre inteligentii care beau cat de cat cu masura si prostii care incearca sa fie cool ?

  7. eftimie 8 June, 2011 at 19:57

    @WaTzaP: no las că pe Churchill nu l-a acuzat nimeni că bea cu măsură.

  8. Dan1 8 June, 2011 at 19:59

    Bune recomandari! Am trollat nitel si pe-acolo (sa nu-mi ies din mana!) =))

  9. Rada 8 June, 2011 at 20:25

    Citeam ultima recomandare si ce reclama vad in dreapta: arcuri-sageti, vanzari online 😀

  10. Lecteriţa 8 June, 2011 at 20:43

    Vezi ce inseamna sa moara Tractorul si Roman? Pai, cand erau astea in floare, se vindeau nunceage si sabii si scuturi si tinte, ba chiar si alice pentru urs si vanat de toate neamurile

  11. Dan1 8 June, 2011 at 20:46

    @Lecteriţa: Başca şi Carfil, Tohan (ca nu mai face biciclete, aflai si eu de la Camionagiu), Prems si ce mai era! :))
    A! Rulmentul!

  12. Lecteriţa 8 June, 2011 at 20:54

    @Dan1:
    la un moment dat era in mare profit o afacere cu placute cromate de pus pe cruce, la cimitir. am beneficiat si eu de una, numa’ ca la bunica’mea inversase data nasterii cu cea a decesului
    A! Tohan facea si biciclete ? =))

  13. stalker 8 June, 2011 at 21:05

    I am not an alcoholic, I can drink at home

    LE: q.e.d.

  14. miki 8 June, 2011 at 21:19

    @Lecteriţa: Daaa, da’ cica cand era sa le asamblezi acasa, nu’s cum dreaq se facea, da numa mitraliere iti ieseau =))

  15. Bungust 8 June, 2011 at 21:39

    Un mare multumesc pentru recomandare. Long live!

  16. Ciprian 8 June, 2011 at 21:42

    Ehee, o recomandare din luna ianuarie. Ne întoarcem în timp.

  17. Insignifianta 8 June, 2011 at 22:55

    @WaTzaP: “Diferenta intre inteligentii care beau cat de cat cu masura si prostii care incearca sa fie cool” se face prin metoda scaderii Timpului Universal din Timpul Terestru. Conform studiilor unor cercetatori, rezulta un ΔT.
    Pentru conformitate, “from Wikipedia, the free encyclopedia”.

  18. Serban 9 June, 2011 at 00:06

    @Eftime:
    Da’ la ce-ţi trebuie o halebardă, Doamne apără şi păzeşte?!
    Sau ai o concepţie cu totul specială despre agrement…

  19. Insignifianta 9 June, 2011 at 00:13

    @Serban: Doi! Treci la loc! Nu ti-ai facut temele! =))…Eu am luat trei azi pentru aceeasi greseala! =))
    Nu Eftimie, ci Dan Kulcsar are nevoie de! 😀

  20. eftimie 9 June, 2011 at 00:35

    @Serban: Kulcsar arc, eu halebardă şi apoi discutăm împărţirea pe euroregiuni de dezvoltare.

  21. Serban 9 June, 2011 at 00:50

    @Insignifianta:
    La câţi de 2 am luat eu la viaţa mea n-ar trebui să conteze. Dar ăsta m-a supărat, pentru că din cauza lui am dat click şi am nimerit într-o discuţie oribilă între ucigaşi de animale din pură plăcere. Ieftin, 65 usd pentru 5 căprioare. Şi nu trebuie să le arunci dup’aia, le dăruieşti homleşilor sau la ăilalţi nenorociţi. Cool.

    Am înţeles însă că Eftimie e şi el de partea cea bună.

    Când e examenul pentru mărirea notei?

  22. Serban 9 June, 2011 at 00:52

    @eftimie:
    Hai că m-aţi zăpăcit! Cine-i Culcear ăsta?

  23. Insignifianta 9 June, 2011 at 00:54

    @Serban: Să lăsăm să mai treacă o noapte.

  24. Dan Kulcsar 9 June, 2011 at 12:54

    @Serban: @Serban: Asociatul Indragitului la http://www.prinbrasov.com, ala-i Kulcsar, adica io 😛

  25. Dan Kulcsar 9 June, 2011 at 12:55

    @eftimie: Despre împărţirea Ardealului, ca să fie foarte clar despre ce vorbim.

  26. Serban 9 June, 2011 at 13:31

    @Dan Kulcsar:
    Mulţumesc pentru info. Eu, fiind un moldovean de la ţară – nu din capitală, nu intru pe “prinbrasov.ro”. Am văzut că acolo e vorba de probleme ale locului (mai ales) şi nu sunt chiar aşa de interesat.

    Altfel, am apreciat site-ul şi îmi cer scuze pentru necunoaştere. Am mulţi prieteni din (puţini rămaşi în, mă-ntreb de ce) Braşov.