Concursuri

Întrebările fulger continuă

Concursul precedent a fost câştigat, poate cam prea uşor, de Irina. De data asta vă dăm un picuţ mai greu: vom avea trei întrebări şi, pentru a intra în posesia unui bilet la Lake of Tears, este obligatoriu să răspundeţi corect măcar la două întrebări. Iată întrebările:

1. Cine era liderul trupei The Jimi Hendrix Experience?
2. În ce an a apărut albumul “1984” al trupei Van Halen?
3. Din ce trupă celebră s-a desprins formaţia Compact B?

PS: În spiritul transparenţei care caracterizează toate concursurile noastre, recapitulăm lista câştigătorilor de până acum:
– 2 bilete – Costin (le-a umflat deja)
– 1 bilet – Cms (mânărit)
– 1 bilet – Ozzy (mânărit)
– 1 bilet – Cosmin Bobonete (pe facebook)
– 2 bilete – Iony (mimă cu pisici)
– 2 bilete – Cosmin Andrei (facebook)
– 1 bilet – DJ Coajă (mânărie)
– 1 bilet – Bogdan Mateescu (facebook)
– 1 bilet – Insignifianta (mânăreală)
– 1 bilet – Irina (concurs fulger)
– 1 bilet – Andrei (concurs fulger)
– 1 bilet – Tetelu (concurs fulger)

* Radu Udrescu a pierdut trenul aseară şi, în loc să înnopteze în birtul gării, că nu l-a învăţat de rău Eftimie, s-a dus acasă, s-a culcat şi nu s-a mai trezit la 5 pentru următorul tren.

Share:

79 comments

  1. andryusha 24 June, 2011 at 16:54

    Jimi Hendrix, 1984, Compact A 😀
    P.S.: Şoni rulz!
    P.P.S.: Compact A’ ?…
    P.P.P.S.: Abraham Lincoln?…
    P.P.P.P.S.: Al doilea război mondial?

  2. Andrei 24 June, 2011 at 16:55

    1 jimmy hendrix
    2 1984
    3 Compact

  3. Insignifianta 24 June, 2011 at 16:55

    Nu mi se zbatea mie ochiu’ stang degeaba!…Si tocmai ce ajunse si zmeu’! =))
    Asa potriveala, mai rar! 😛
    Multumesc, ba! 😉

  4. JULIUS 24 June, 2011 at 16:57

    @Insignifianta: se zice: “Multumesc, Daily Cotcodac!”

  5. RoseN 24 June, 2011 at 16:58

    @andryusha: Who is … Şoni??? ca tot a rulz el azi p’aci:D

  6. Insignifianta 24 June, 2011 at 16:58

    On topic, ca sa nu zica unii si altii ca n-am castigat pe merit:
    1. Ala care avea cea mai mare experienta.
    2. In acelasi an.
    3. Dintr-una mai compacta.

  7. Tetelu 24 June, 2011 at 16:59

    1 Compact
    2 Jimi Hendrix
    3 1984
    4 eu sunt 😉 vreau biletul

  8. Insignifianta 24 June, 2011 at 16:59

    @JULIUS: Multumesc, ba, Daily Cotcodac! 🙂

  9. andryusha 24 June, 2011 at 17:00

    @RoseN: Ehei, Şoni…

  10. dush 24 June, 2011 at 17:02

    puah! deja va dati in barci :))

  11. RoseN 24 June, 2011 at 17:04

    @andryusha: Da, acum e mult mai clar, un ungur =)) ca tot recunoscu Boc Ţinutul Secuiesc, ai dreptate 😀

  12. Insignifianta 24 June, 2011 at 17:05

    Gata, am voie la joaca, pe-afara, acuma, ca mi-am terminat toate temele? 😉

  13. Cms 24 June, 2011 at 17:06

    @RoseN: Uite legenda lui Şoni: http://www.dailycotcodac.ro/2009/12/unora-le-place-soni/

  14. Andrei 24 June, 2011 at 17:07

    Crezi ca toti care ti-au dat azi “friend request” pe facebook au facut-o pentru ca te gasesc un tip amuzant?
    Biletele ar trebui sa fie valabile doar pentru cititorii adevarati.. sa zicem primii 500 de pe facebook.
    P.S. Ar trebui sa-mi dai un bilet numai pt ca te citesc de cand postai pe blog la visurat si nu sar in sus cu “copiat!” cand postezi la rubrica Oldies..

  15. JULIUS 24 June, 2011 at 17:09

    rezultatele diseara.

  16. andryusha 24 June, 2011 at 17:09

    @admin: La ce?

  17. Lepka 24 June, 2011 at 17:10

    1. Johnny Allen Hendrix
    2. MCMLXXXIV (sic!)
    3. Compact

    Voi dati un bilet Suceava -Bucuresti si retur , ca la concert ma descurc io sa intru 🙂

  18. ungluk 24 June, 2011 at 17:14

    Lepka e Şoni!

  19. Ciprian 24 June, 2011 at 17:19

    V-am zis eu.. Ploua cu intrebari, raspunsuri si fulgere, numai bine sa se faca o balta de lacrimi. Trebuia o avertizare, cod rosu de trolling. Orice test trebuie sa aiba si un barem de corectare, de interpretare, sa intelegem cat de manarite sunt rezultatele.

  20. Narcis 24 June, 2011 at 17:23

    1. Jimi Hendrix
    2. 1984
    3. Compact

    Chiar as vrea 2 bilete, pe bune, de-aia raspund cuminte, fara mistouri…

  21. Irina 24 June, 2011 at 17:45

    Tin si eu sa multumesc DC 😀 Hmmm…cred ca de-acum inainte ma vor paste cativa ani de ghinion (cel putin 7), dupa atata noroc la concursul anterior, unde in general troll-ul a fost ca la el acasa. Si probabil nu voi mai primi like-uri niciodata. Uoff…

  22. Dan1 24 June, 2011 at 17:51

    @Ciprian: Ei, sunt mânarite si gata! =))

  23. ela 24 June, 2011 at 17:55

    Julius , ce-i cu tine ????

    Ai invatat sa faci cafea mai ceva ca o masina , vinzi bilete mai ceva ca o casa ,fabrici la minut zmeie si alte felicitari , basca talentul orator si literar ….eu deja am obosit privindu-te !:D

    Pacat de tineretile tale , uite cum le irosesti si ne dai si un exemplu cit se poate de ….inapropriat ! :D:D:D

  24. Mortyse 24 June, 2011 at 18:26

    Insi, ba se zice “Multumesc, Radu Udrescu!” sau “Multumesc, Mos Ene ca l-ai trezit pe Radu Udrescu!”

  25. Mortyse 24 June, 2011 at 18:35

    ERATA: “…ca nu l-ai trezit pe Radu Udrescu” – ma certam cu un client batut in cap la telefon in timp ce scriam, rusine sa-mi fie. Is multifunctionala ca imprimanta sebrei… :))

  26. lulu 24 June, 2011 at 18:42

    Bai, eu am impresia ca vom fi dusi cu arcanul la concertul asta… Concurs dupa concurs… Bilete dupa bilete… Si cand te gadesti pentru niste amarate da felicitari cat mai asteptam, cat mai muncim, cat mai induram….
    Aaaa, scuze: just trolling 🙂

  27. sebra 24 June, 2011 at 18:48

    @lulu:
    Julius vrea să-i ia faţa lui Chinezu la întâlnirile din offline. 😉

    @Mortyse:
    Adică nu te mai aprinzi?? Deloc, deloc?? Nasol!

    p.s. Încă n-am atins zmeul.:(

  28. lulu 24 June, 2011 at 19:02

    @sebra: Pai cu ploaia care va veni(le va potopi pe toate…) va fi primul bloger care isi omoara cititorii inecandu-i(biata Signi 🙁 ). Sigur il ia pe chinez cu asta…

  29. Insignifianta 24 June, 2011 at 19:24

    Deci, maine imi iau umbrela in rucsac sau nu? Merinde, ceva?
    P.S. Am trecut pe aici doar sa va spun ca m-am intors de unde am fost si ca acuma plec iar. Dar in directia opusa. :))
    Aaa, si sa nu uit, ca vad ca iar n-are nimeni curajul sa zbiere din toti rarunchii: MANARIEEEEE! =))
    V-am pupat pe palarii (care n-aveti portofele) si-am plecat sa-nalt castele de gandire zmeul! ;))

    Gata, baaaa, nu mai da! Nu stii sa injuri, in plm? 😛

  30. M3bis 24 June, 2011 at 19:59

    Ce-i debandada asta pe aici?

  31. dyers_eve 24 June, 2011 at 20:47

    Ofcors, sunt intrebari capcana, deci urmeaza raspunsuri cap-coada:
    1. Trupa se numeste de fapt Sfinx Experience, iar liderii ei sunt probabil Babele din Bucegi sau mumiile din Valea Regilor;
    2. 1984 nu e un album al trupei Van Halen, ci o carte a lui George Cromwell, parca, sau, in cel mai rau caz, produsul numerelor 64 (patratele pe tabla de sah) si 31 (zile in luna iulie);
    3. Compact B a nu s-a desprins din nimeni; e o echipa de fotbal care a fost retrogradata abuziv in divizia B (pe motiv de diviziune, parca), si care initial se numea Compact A. Ulterior avea sa fie retrogradata inca o treapta, si avea sa se numeasca Compact C.
    Evident, intreg concursul e un fake, pentru ca LoT nu exista in realitate. Trupa se cheama de fapt Cake of Bears, sau Shake of Spears

  32. Lecteriţa 24 June, 2011 at 21:10

    Compact Buc. n-avea valoarea lu Compact Cluj! Cu tot cu Leo Iorga sau cu Teo Peter!

  33. ErRon 24 June, 2011 at 21:10

    @M3bis: Asa-i, asa-i ca ceva nu e in regula pe aici?
    Nici n-am indrazanit sa intru, sa nu ma trezesc cu vreo umbrela in cap!:D

  34. ThoR 24 June, 2011 at 21:35

    daca tot mai aveti bilete eu zic sa sa va faceti pomana si de cei inchisi in SF Spam…..cred ca ar fi educativ ptr unul din ei si nasol ptr alalalt ca el cred ca de fapt vrea sa plateasca sa intre bani la buget si din biletul ala….cat despre al treilea nu stiu prea multe……dar na ziceam si eu asa

  35. Rada 24 June, 2011 at 21:37

    Vreau si eu 2 bilete. Multumesc frumos, Daily Cotcodac 😀

  36. ThoR 24 June, 2011 at 21:38

    @M3bis: nu trebuia sa spun e.ducat.iv..asa-i? off dupa ce va treziti din petrecerea after LOT puteti posta va rog o lista cu ce nu avem voie sa spunem?

  37. M3bis 24 June, 2011 at 21:42

    @ThoR: Într-o primă etapă am să scot în afara legii prescurtarea plm. Insignifianta, se aude?

  38. ThoR 24 June, 2011 at 21:49

    @M3bis: Maestre, eu zic sa lasi prescurtarea aia inca in legalitatea. e frumoasa, romaneasca, cred ca si lui pruteanu ii placea=)) unii zic ca asta ar fi quintesenta limbii noastre=)) e doar o parere….

  39. andryusha 24 June, 2011 at 21:53

    @M3bis: Mai ales în ceea ce priveşte folosirea ei de către doamne ar trebui făcut ceva, nu de alta, da’ mai intră aici copii care studiază biologia la şcoală şi ar putea fi şi mai confuzionaţi decât o face programa şcolară… =)) =))

  40. M3bis 24 June, 2011 at 22:02

    Unde-i lege nu-i tocmeală!

  41. Cms 24 June, 2011 at 22:05

    Şi ce face până la urmă Radu Udrescu? Nu mai vine la Bucureşti?

  42. ErRon 24 June, 2011 at 22:07

    @M3bis: Formularea aceasta da bine la UE,dar noi, suntem, totusi, in Romania! Sa spuna si Severin!:D

  43. camionagiu 24 June, 2011 at 22:18

    Astept sa se creasca nivelul de dificultate la teste, cu intrebari din operele autorilor Daily Cotcodac, sa poata lumea sa spuna cu toata gura
    “Multumesc, Daily Cotcodac!”
    Asa se formeaza o elita, un mit, o legenda. Apoi o scoala, o universitate, un curent.
    Nici Eminescu n-ajungea ce este daca nu-l lustruiau Maiorescu si Perpesicius.

  44. Cms 24 June, 2011 at 22:25

    Văd că Julius nu s-a întors de la haiducit bilete. Pot să pun un text despre un interesant documentar NatGeo, frate bun cu cel cu vrăbii de copac? 🙂

  45. RoseN 24 June, 2011 at 22:30

    @Cms: DAAAAAAAAA 😀 desi… poate nu e chiar cel mai bun moment ca nush cine e p’aci sa citeasca…

  46. Cms 24 June, 2011 at 22:40

    @RoseN: Având în vedere că am primit o indicaţie clară, zic că merge foarte bine şi aşa. Cei absenţi pot citi mâine la cafea.

  47. Insignifianta 24 June, 2011 at 22:41

    @M3bis: Da.sefu’, receptionat! Nici pll, nici plv, nici pln, nimica? ;))
    @Cms: @RoseN: Daaaa. Ca ma intorsei. Dadui o raita prin rai. 🙂

  48. RoseN 24 June, 2011 at 22:44

    @Cms: Acum ca e si doamna noastra Signi aici, bagă mare 😀

  49. Cms 24 June, 2011 at 22:47

    Salomeea cea blondă şi sclavă

    Venind în întâmpinarea dorinţelor lui RoseN, mi-am nenorocit programul de somn azi-noapte, căutând documentare interesante marca National Geographic.
    Este înduioşător să vezi atâţia oameni interesaţi de informaţii culturale, care de altfel abundă, doar să ştii unde să le cauţi. Problema e că de multe ori titlurile nu-ţi spun mare lucru, dar în acest domeniu al documentarelor, imaginaţia joacă probabil un rol important.
    Tot căutând, mi-a atras atenţia un titlu: „Salomeea, sclava lui Harun al-Rashid”. Hopa, documentar istoric, zic eu, fericit, astea merg bine pe Daily Cotcodac. Aşa că l-am descărcat binişor în calculator şi iată ce am putut vedea:
    Documentarul începe cu imagini din palatul califului. Arabii erau foarte evoluaţi în evul mediu, ca dovadă că foloseau neoanele şi filtrele de cafea. Ştim de asemenea că erau buni negustori, caravanele lor ajungând până în China, de unde se întorceau cu candelabre de plastic şi vase Ming contrafăcute (fireşte, dacă erau mai noi cu câteva secole), prezente de asemenea în încăperile palatului.
    În sala tronului, destul de austeră de altfel, cu mobilier minimalist, Harun şade pe – normal – tron, o chestie care seamănă destul de bine cu un produs de la Ikea pe care l-am văzut acum o lună. Omul e cam plictisit, probabil e cald în Bagdad şi arabii încă nu s-au gândit să inventeze şi aerul condiţionat. Este îmbrăcat cu nişte şalvari a la Camionagiu, doar că aurii, nu roz (sau fucsia) şi o vestă ca a lui Han Solo, iar mustaţa falnică şi falsă i se tot desprinde, motiv pentru care duce mereu mâna la gură. Lângă el, în picioare, un eunuc (presupun că e eunuc, fiindcă arată ca în filmele cu eunuci, negru şi ras în cap) îi face vânt cu un evantai dintr-un material incert.
    Deodată apar două tipe brunete apetisante, sumar îmbrăcate (bikini plus eşarfa aia care se cheamă pareo, parcă), târând între ele o a treia, aproape identică dar blondă şi uşor mai smotocită. Cele două sunt cu siguranţă din garda personală a califului, fanatice din genul celor pe care le avea Muammar Gaddafi. Până la urmă se află că a treia e Salomeea, fiica nu ştiu cărui împărat din Europa, adică e pradă de război.
    Stăpânitorul cel plictisit hotărăşte ca prizoniera să fie interogată în pivniţele palatului, de către el personal, asistat de cele două brunete. Eunucul vântură-evantai pare cam dezamăgit de mersul lucrurilor, dar camera nu insistă şi ajungem în pivniţă.
    Pivniţa, luminată discret, adăposteşte tot felul de obiecte ciudate, fără îndoială menite să provoace suferinţă maximă nefericiţilor care ajung aici. Cel puţin pe blondă o sperie, căci începe să ţipe şi să se zbată, până când celelalte fete o pun în lanţuri. Califul stă pe un scaun, aparent foarte mulţumit de el însuşi.
    Brunetele renunţă la obiectele vestimentare în afară de slip şi sandalele cu toc înalt (un „must-have” pe vremea califilor), probabil ca să nu le păteze cu sângele ce va ţâşni în urma torturilor. Salomeea e dezbrăcată în pielea goală, prilej cu care se observă că nu era nici ea o fată cuminte, fiind posesoarea unui frumos tatuaj floral la nivel pubian.
    Torturile sunt un amestec de „gâdilă-mă până leşin de râs” şi masaj thailandez, plus concursuri de „cine alunecă mai repede cu limba pe burta prizonierei”. Din nefericire pentru torţionăriţe, fata se dovedeşte destul de rezistentă, astfel că urmaşul Profetului se hotărăşte să-şi arate măiestria. Predecesorul lui Torquemada se pricepe, fără îndoială, mai ales că are argumente pe care asistentele sale (din fericire) nu le posedă.
    În sfârşit, deţinuta se hotărăşte să mărturisească. O face într-un limbaj codat, căci nu pricepi nimic din gemetele şi mormăielile pe care le scoate, dar califul pare mulţumit. Cred că pe tatăl fetei îl aşteaptă vremuri grele. Nici măcar fata de soţie şi jumătate din împărăţie nu mai e o afacere bună, mai ales cu un aşa ginere care, după apetit, nu se lasă până nu ciufuleşte tot regatul ăla cu proto-europencele din el cu tot.
    Filmul se încheie cu o imagine a curţii exterioare a palatului, prim planul fiind ocupat de o vegetaţie luxuriantă, o marcă deja celebră a documentarelor NatGeo. În depărtare, supuşii lui Harun se deplasează cu mijloacele personale de locomoţie pe autostradă, un vestigiu, fără îndoială, de pe vremea romanilor colonizatori.

  50. Insignifianta 24 June, 2011 at 22:54

    Scurte impresii din incursiunea in rai: ca la nebuni, pe-acolo! =))

    Care nu inota zgomotos, cu batai viguroase de brate, statea mot in mijlocul lacului, unde gasise el o duna de nisip, de ziceai ca e Iisus la bustu’ gol, care i se itea tot-tot-tot deasupra apei!

    Care nu facea poze bebelusului care-si rodea cu mare placere unghiile de la picioare, juca badminton, calarea biciclete, teleghida vaporase de jucarie ori se rupea in figuri de tae kwon do cu brazii de pe malul celalalt.
    Unu’ statea cocotat intr-o salcie. Cre’ca se suise sa-si recupereze hainele si telefonul.

    Altii cantau la chitara, altii se pupau in draci, in timp ce o catea nervoasa cu nervii s-apuca de latrat din senin la oameni.
    Ceilalti caini erau linistit. Sareau ca broastele in lac, unu’ dupa altu’, unu’ dupa altu’.
    Alti oameni mai faceau plaja, in timp ce altii pescuiau.

    Pana si eu m-am dat in spectacol cu o postura de yoga, cu picioarele intinse peste cap.
    =))

    P.S. Io-te, bre, ce-mi lua fata Cms! =))

  51. RoseN 24 June, 2011 at 22:55

    @Cms: :-bd Bravo, uite mai ce inseamna cultura, asa mai avem si noi noroc cu cate o povestire a unui documentar, o carte, ca altfel…vai de capu nostru =))

  52. Adriana Popescu 24 June, 2011 at 22:56

    @Cms: Mda… naspa rau! Chiar sa nu fi retinut Harun ala faptul ca faraonii egipteni cunosteau pila electrica, ce le permitea sa aiba statui care se misca? Ce sucker, pe bune! Pai ce calif e ala care nu il citeste pe Umberto Eco???????? 😀

  53. Cms 24 June, 2011 at 22:56

    @Insignifianta: Iar ai fost în parcul IOR? :))

    @Adriana Popescu: poate citise măcar “Pendulul lui Foucault”…

  54. Adriana Popescu 24 June, 2011 at 22:57

    @Insignifianta: Fata, hăi! Iar ai iesit nesupravegheata in mediul inconjurator? =))

  55. Insignifianta 24 June, 2011 at 23:06

    @Cms: Cms, hai ca nu te-a prostit de tot palaria aia! =))
    Admin, pe bune, ar trebui sa iei in considerare sugestia cuiva de pe aici, sa faci o sectiune separata cu comentariile de nat geo top ale comentatorilor! 🙂

  56. Insignifianta 24 June, 2011 at 23:07

    @Cms: @Adriana Popescu DA! =))

  57. sabina 24 June, 2011 at 23:08

    Bine ca v-ati facut voi de cap, fara mine! Julius, nu dai bilete si la intrare? :))

  58. JULIUS 24 June, 2011 at 23:10

    @Adriana Popescu: bai, are zmeu,da? a iesit fata la agatat.

  59. Adriana Popescu 24 June, 2011 at 23:13

    @JULIUS: E pe net la ora asta! Deci ce “succesuri” nemaipomenite i-a adus zmeul tau? 😛

  60. Insignifianta 24 June, 2011 at 23:14

    @JULIUS: Nu, mah, ca nu-l luai! Ca-mi si zisei in capu’ meu: daca veneam io cu zmeul, va faceam pe toti la spectacol! =))

  61. sebra 24 June, 2011 at 23:14

    @Insignifianta:
    Ai ieşit cu zmeul???

  62. georgiana 24 June, 2011 at 23:17

    Julius, aham, deci Insignifiantei i-ai trimis zmeul si mie nu mi-ai trimis cartile celea 🙁 unde-i dreptatea?

  63. Cms 24 June, 2011 at 23:17

    @RoseN: Mulţumesc, RoseN. Cultura înainte de toate!

    @Insignifianta: Stai liniştită, Insi, o să ai ocazia să-mi ceri autograf mâine la concert. =))

  64. JULIUS 24 June, 2011 at 23:23

    @georgiana: e dreptate, ca tie am sa-ti dau vreo 10 carti si am zis din capul locului ca ele SE RIDICA DE LA REDACTIE.

    PS: Rashi e foarte multumit, ii place hartia, se absoarbe bine 😀

  65. JULIUS 24 June, 2011 at 23:25

    @Adriana Popescu: asta e vina ei. da’ poate facem un concurs cu premii in bunaciuni.

  66. georgiana 24 June, 2011 at 23:27

    @JULIUS: si eu care ma gandeam c-ai sa zici ca din cauza ca vrei sa ma cunosti nu mi le-ai trimis…Ti-ai gas’t! :-j

  67. RoseN 24 June, 2011 at 23:27

    @JULIUS: Daaa, da 😀 buna idee 😀 dar las-o pe Adriana sa aleaga bunaciunile, ca ea stieeee 😀

  68. Insignifianta 24 June, 2011 at 23:28

    @sebra: In seara asta, nu, n-auzi, ca nu ma duse capu’! Da’ poimaine, ma duc, ca duminica nu ma da afara nimeni din Bucuresti! Maine nu ma duc, ca trebuie sa ma pregatesc de concert, sa ma spal si eu… =))
    @georgiana: Nu, mah, nu Julius mi-l trimise, ci chiar Siemens, insusi, prin DHL! =))
    @Cms: Stau, stau! Auzi, daca n-ai tu, lasa ca vin eu cu pix! Ca am gasit mai multe, pe strada, in ultimul timp! Si creioane am gasit! =))

  69. georgiana 24 June, 2011 at 23:29

    @Insignifianta: =)) aham!

  70. Cms 24 June, 2011 at 23:38

    @georgiana: Data viitoare înscrie-te la concursurile patronate de Camionagiu. Dacă nu vine el personal să-ţi dea premiul, le trimite prin soţie. :))

  71. georgiana 24 June, 2011 at 23:52

    @Cms: :))

  72. Irina 24 June, 2011 at 23:57

    Draga DC, as dori sa pun o intrebare putin incomoda, dupa ce m-am mai gandit cateva ore la programul de maine: pot sa cedez biletul meu altui cititor, pot? De pilda, l-as ceda Sabinei, care a raspuns dupa mine, sau altei persoane care a afirmat mai devreme ca si-ar dori (gen Narcis, Rada). Asta nu inseamna excluderea mea pe veci de la celelalte concursuri, daaa? Va multumesc…

  73. admin 25 June, 2011 at 00:01

    @Irina: ok.

  74. ErRon 25 June, 2011 at 00:11

    @Cms: Ai cam fuserit metodele de tortura ale califului!! 😀

  75. Adriana Popescu 25 June, 2011 at 00:40

    @RoseN: Daca aleg eu bunaciunile, dintr-o data concursurile DC vor avea sens :))

  76. Adriana Popescu 25 June, 2011 at 00:41

    @Cms: Macar atat! Ca sa nu cer lecturi suplimentare si sa trimit lumea la Newgrange, ca sa-mi aduca o bere… sau ceva popcorn, ca sa fiu fitoasa 😀

  77. Cms 25 June, 2011 at 00:47

    @ErRon: Ai observat! Din invidie, te asigur, numai din invidie! ;))
    P.S. (vorba lui Şerban, acum urmează partea cea mai importantă): primul “documentar NatGeo” l-am văzut pe la 17 ani, când am fost într-o tabără cu colegii de liceu. Era ceva cu nişte rusoaice “interogate” de KGB. În orice caz, pe mine a fost nevoie să mă dea afară, fiindcă nu m-am putut abţine şi râdeam cu lacrimi. Filmul era făcut de nişte amatori nemţi şi era dublat în bulgară. Era o scenă în care cad cu toţii după pat, din cauza entuziasmului. Comedie 100%. De atunci cred că am rămas cu sechele, mereu văd (prea mult) partea amuzantă a acestor filmuleţe.

  78. ErRon 25 June, 2011 at 00:53

    @Cms: =))

  79. Cms 25 June, 2011 at 00:55

    @Adriana Popescu: popcorn preistoric, că de adus bere nu mai păcăleşti pe nimeni… lasă că abia acum mi-am amintit unde văzusem eu “gorganul” pe care l-ai pus şi pe FB – tot un documentar, cred că de la Teleenciclopedie.