Postul nu e post destul

Întâlnirea de la miezul nopţii, cu DJ Cotco

Îi rugăm pe micii noştri prieteni care au fost cu noi la Lake of Tears să ne confirme dacă mai sunt la ora asta pe site, ca să ştim să nu mai dăm piese pentru babalâci. Sebra, Rushenne, cu încredere, e ceva liric – aşa, ca pentru cititori sensibili ca ai noştri.

Tiamat – Do you dream of me?

Share:

17 comments

  1. Michell 29 June, 2011 at 00:03

    Primul babalac.

  2. RoseN 29 June, 2011 at 00:04

    Babalâci ha :-L?

  3. Cms 29 June, 2011 at 00:27

    Aaam veeniit şii eeuuu! (tuse seacă, chinuitoare). Daa maai taare nuu mergee sonoruu, DJ Cotco? Că nuu auud nimiic!

  4. ErRon 29 June, 2011 at 00:57

    Mi-a placut foarte mult, desi nu-s chiar asa de sensibila!:D
    Sunt din categoria celor care lucrez cu copii cu nevoi speciale, nu din aceia care, atunci cand ii vad, isi pun o mana la gura si exclama :” Mie mi-ar fi mila, n-as putea lucra aici niciodata!”;)

  5. sebra 29 June, 2011 at 01:11

    Deci, se poate şi aşa?! 😉

  6. pui de rocker 29 June, 2011 at 02:15

    prezent!

  7. Nero 29 June, 2011 at 08:16

    in sfarsit ceva mai digerabil

  8. stalker 29 June, 2011 at 08:17

    sînt în vacanță și am voie doar un comentariu săptămîna asta. off topic: “De ce trebuie ca un
    contribuabil german cinstit sa plateasca
    pentru niste greci ce stau pe banca si beau
    uzo?”

    on: ne place tiamat, lîngă gara din cluj era un chioșc cu țigări la bucată cu numele ăsta

  9. N.A. 29 June, 2011 at 09:32

    @ErRon – Vaaaaai, ce insensibila esti, zau! =))

  10. Rada 29 June, 2011 at 10:24

    @stalker: Off topic: Pentru intrebarea asta un student la ASE a primit o oferta de job la ZF la recomandarea lui Vasilescu. Asta se intampla pe la o conferinta prin anul 2004. Nu mai stiu raspunsul pe care l-a dat Vasilescu (am avut impresia ca o scalda si n-am fost atent), dar se pare ca ar fi vorba de jocuri de suma nenula.
    Adica neamtu da bani grecului, iar grecul isi vede de trebile lui si creste mare (nu da banii pe ouzo ca il miroase neamtul). Dupa un timp pot sa stea la masa sa discute cum il cumpara pe vietnamez (asta e asa, de exemplu), facandu-si cinste unul altuia cu bere. Problema e ca grecul s-a imprumutat de bani de beutura prin vecini (fara sa zica neamtului) si n-a mai avut de unde sa plateasca inapoi (plus ca a devenit alcoolic cronic). Asa ca acum neamtul ii plateste grecului datoria la birt, plus dezintoxicarea, ca sa aiba si el de unde sa-si ia banii deja dati grecului.

  11. Insignifianta 29 June, 2011 at 11:25

    Confirm ora asta.

  12. Cms 29 June, 2011 at 15:00

    @pui de rocker: Vezi că ceea ce spui aici poate fi folosit împotriva ta. Sau cel puţin eu aşa am înţeles dintr-o anumită conversaţie pe FB… :-“

  13. pui de rocker 29 June, 2011 at 20:31

    @Cms: Hmmm… Nu stiu la ce te referi 😀

  14. Cms 29 June, 2011 at 22:01

    @pui de rocker: Nu-i rău, atunci. Dacă această stare de neştiinţă se menţine şi în zilele următoare, poţi răspunde liniştit prezent în continuare. ;))

  15. pui de rocker 29 June, 2011 at 22:25

    @Cms: :)) In caz ca nu adorm ca aseara la ora 19:30 si ma trezesc la 2… Oricum sunt prezent toata ziua pe forum. In sfarsit am ce sa citesc in timpul in care nu am ce lucra 😀

  16. Dan1 29 June, 2011 at 22:38

    @Rada: Plus ca din banii dati neamtului ca dabânda, grecul ar putea usor sa nu mai plateasca, ca a platit deja inzecit! (ce dreaq mi-o fi venit sa spun asa ceva?) =))

  17. Rada 30 June, 2011 at 11:31

    @Dan1: Ti-o fi venit de la balcanicul “cinzeaca”, stiu io ca asta se plateste =))