Viral

Hugh Laurie, pe vremea când nu descoperea trei lupusuri pe zi şi nu era aşa cool

Ce pot face BBC şi doi actori excelenţi dintr-un script nu neapărat grozav. Păcat că româna e o limbă fonetică, altfel sunt sigur că maeştrii Piersic şi Arşinel ar fi făcut şi ei scheciuri de-astea.

Share:

44 comments

  1. Sare'n Ochi 5 June, 2011 at 11:35

    acesta-i doctor Sendroiu pe vremea cand nu descoperea atatea vapoare? =))

  2. WaTzaP 5 June, 2011 at 12:15

    Avea o carte numita “The gun seller”, iar de curand a scos si un album. E multi-tasking omu’

  3. Rada 5 June, 2011 at 12:20

    Tipic britanic. Te bat, dar politicos =))

  4. Insignifianta 5 June, 2011 at 12:51

    Si cand ma gandesc, ca, cel putin teoretic, in buletin, si eu mai stau la nr 22…step by step…aaa =)) sector 3! =))
    Sa ma duc sa-mi schimb buletinu’, sa nu ma duc…Desi, mi-au venit asa nisteee idei…=))

  5. Serban 5 June, 2011 at 12:58

    Aştept să văd scheciul dublat în română.

  6. Ciprian 5 June, 2011 at 12:59

    Vechi, dar amuzant. Mai sunt niste editii SNL cu el si are niste momente dragute.

  7. andryusha 5 June, 2011 at 13:12

    Româna fiind limbă fonetică, maxim ce-am reuşit să realizăm în domeniu a fost strada Sapienţii versus strada Pacienţii. Nu tu palme, pumni în figură, vâsle în cap, etc. Popor de ţărani lipsiţi de imaginaţie, ce să mai vorbim…

  8. RoseN 5 June, 2011 at 14:30

    😀 Hmmmm… ca n-ati fi dat like cand l-am pus la mine 😀
    Ehhhh… dar ia uite ce dedicatie am primit azi: PENTRU VOI


  9. Serban 5 June, 2011 at 14:43

    @RoseN:
    Adică unde l-ai pus? 😀

  10. Cms 5 June, 2011 at 14:43

    @RoseN: =))
    Acum sper că magazinul ăsta ecologic nu vindea şi cârnaţi de urs sau parizer de ren, că ieşea menajeria de pe lume! :))

  11. 4mall 5 June, 2011 at 16:06

    @Serban: Vrei sa auzi cum se repeta cuvantul “sfarc”???

  12. Lecteriţa 5 June, 2011 at 18:37

    Oh, Doamne! Atat numele, cat si prenumele meu, au foarte multe consoane, şi chiar din alea strident fonetice, s-uri şi ţ-uri…
    Ce de dinţi săriţi ar fi prin jurul meu, ca să-mi pronunţ numele din gesturi! Chiar şi nişte geamuri sparte.

  13. kilroy 5 June, 2011 at 20:32

    Fara nici o legatura:
    http://www.youtube.com/watch?v=l6tAW7bbnAU

  14. gero 5 June, 2011 at 20:56

    citeam pe aici niste posturi cu Julius la piata cumparand rosii si castraveti. erau articolele mele favorite. de un timp, vad ca nu prea… 🙁

  15. Dan1 5 June, 2011 at 21:02

    Ma scuzati, pot sa trollez putin? Deci, manga fiind, mi-am adus aminte parola de la contul de facebook (bine, si username-ul :))), asa ca am dat cereri de prietenie urmatorilor:
    1. Insi
    2. andryusha
    3. sebra
    4. cougar
    5. M3bis
    6. Adriana (Metalista) Popescu
    7. Radu Udrescu
    8. Doc
    pe care i-am gasit la rubrica “People you might know”. Acu’, voi hotatati! =))
    P.S. Mai erau cativa pe care nu am reusit sa-i identific. Le cer scuze si le promit ca daca imi dau un indiciu cat de mic ii adaug imediat.

  16. Dan1 5 June, 2011 at 21:05

    @gero: Scuze, cred ca confunzi! Ala era Pirca (unu’, n-a mai trollat postat de muuulta vreme! =))

  17. gero 5 June, 2011 at 21:15

    nu-i adevarat, eu am citit decat pe Julius

  18. Insignifianta 5 June, 2011 at 21:22

    @Dan1:
    Bine ca esti tu destept! 🙂 Asta e ca-n bancu’ cu Bula! Nu ma intreba exact care, ca sunt mai multi multe! =))
    Si, bine, fie, si de data asta…Da’ o sa te judece colegu’ meu, Dumnezeu! =))

  19. Cms 5 June, 2011 at 21:23

    @Dan1:
    Cu atât mai mult rezultă că trebuie să te trotilăm: unu, pentru că avem parte de texte bune; doi, pentru că în perioada respectivă de trotilare putem să ne şi împrietenim pe FB. :))
    P.S. Ţi-am dat un indiciu… compact! 😉

  20. gero 5 June, 2011 at 21:25

    dupa comentariile de pe aici, cred ca am gresit blogul

  21. sebra 5 June, 2011 at 21:26

    @Dan1:
    Tot mangă erai când ţi-ai ales numele pe fb?=)) =))

  22. Dan1 5 June, 2011 at 21:35

    @sebra: Numele ca numele, da’ de avatar ce zici?! =))

  23. Dan1 5 June, 2011 at 21:37

    @Cms: “compact” zici? Stai ca ma uit acu’! (Poate te vad si eu cu palaria aia, de tot zicea Insi!)

  24. sebra 5 June, 2011 at 21:39

    @Dan1:
    La fel de inspirat ca şi numele =))

  25. Lecteriţa 5 June, 2011 at 21:42

    @Dan1:
    Da io nu stiu ce nume ai pe fb ! x-( :((
    Ca Dan1 am gasit doar la unii cu taeqwondo.
    Eu, pe fb sunt paznic.

  26. Dan1 5 June, 2011 at 21:47

    @Lecteriţa: Bula Bulanescu! (atat am putut :)))

  27. Lecteriţa 5 June, 2011 at 21:55

    @Dan1:
    Ceeeee?????????
    habar n-ai de cand te tin in atentie si nu iau masuri! =)) =)) =))
    cre’ ca mi te-a recomandat RoseN , dar am zis ca nu te cunosc…

  28. Dan1 5 June, 2011 at 22:32

    @Lecteriţa: Bre, am 50 (cincizeci) de prieteni pe facebook, daaa? De unde? Habar n-am! Ca eu dadui detei doar la vreo 8! Si mai-nainte la inca la vreo 3-4 maaaxim 5! =))

  29. Cms 5 June, 2011 at 22:36

    @Dan1: Eu văd doar 9 la tine. :-?? Sigur nu ai intrat pe alt cont?
    P.S. Cred că erai pe contul Lecteriţei ;)) . Hoţomanule! Vezi că dacă umbli prin vecini, ţi se afişează prietenii lor.

  30. RoseN 5 June, 2011 at 22:39

    @Cms: Pai el vede dublu =)) ce n-ai inteles =)) sau triplu… sau…

  31. Dan1 5 June, 2011 at 22:44

    @RoseN: Bre, deci eu am pilit nitel, da’ nu suficient sa vad dublu/triplu, daaa? =))
    @Cms: Haaai ca mai incerc o data! :))

  32. Lecteriţa 5 June, 2011 at 22:46

    @RoseN:
    Macar nu e misogin. Are de doua ori mai multe fete.
    @Dan1
    Io cre’ ca tu le-ai dat “respins” la restul =))

  33. N.A. 5 June, 2011 at 22:56

    Bai, trollerilor. Sau trolleielor. Comentati si voi la subiect ca uite ce dezamagiti pleaca unii. Ne scoate Julius ochii dup-aia ca-i scade traficul! ;))

  34. N.A. 5 June, 2011 at 22:57

    Si eu l-am adaugat pe onorabilul domn Bula, la sugestia Rozicai. In care am avut incredere, ca mi s-a parut fata serioasa. 😀

  35. 4mall 5 June, 2011 at 23:03

    @Dan1: Ma simt neapreciat :))

  36. Dan1 5 June, 2011 at 23:18

    @4mall: Care esti bre? Ca sa te adaug!

  37. Lecteriţa 5 June, 2011 at 23:26

    @N.A.:
    =))
    Aoleu, da, bai, am uitat sa zic ca a intrat un domn mai devreme si a iesit nemultumit…
    Cred ca ar trebui sa facem de planton pe rand si sa formam un comitet de intampinare =))

  38. Insignifianta 6 June, 2011 at 00:03

    @RoseN: Fata, vezi ca vine Cougar in Cluj! Cica sa otrăveşti fântânile arteziene, sa pârjoleşti parcurile şi sa fugi pe dealul feleacului sa-ti dea nr. de telefon! =))

  39. mifty 6 June, 2011 at 08:37

    insi, chestia aia era bună s-o facă când s-a născut boc.

  40. krossfire 6 June, 2011 at 09:31

    Hugh si Laurie au jucat alaturi de Atkinson in Blackadder, regele comediei britanice 🙂

  41. raluca 6 June, 2011 at 10:15

    Jeeves and Wooster: http://www.youtube.com/watch?v=tRT9QU-Q7K8&feature=related

  42. Hera 6 June, 2011 at 10:40

    @raluca
    Preferatul meu e asta!
    http://www.youtube.com/watch?v=_s9Mlv1WkEU

    Si apropos de titlul postului, Hugh Laurie era mai cool ca acum!

  43. green 6 June, 2011 at 15:48

    wooooowwwww, ce-am mai ras!!!! deci, Daily Cotocodac, deci se poate :P:p

    de asta ce ziceti?

  44. Cum cumpărăm lucruri ruşinoase 30 September, 2012 at 07:40

    […] Hugh Laurie, pe vremea când nu descoperea trei lupusuri pe zi şi nu era aşa cool Tutorial pentru corporatiști var addthis_config = {"data_track_clickback":false,"data_track_addressbar":false,"data_track_textcopy":false}; var addthis_product = 'wpp-265'; […]