Postul nu e post destul

Drone Bee Day Afternoon

Fiindcă noi, aici, la Daily Cotcodac, suntem nişte protectori ai artelor, am decis să-l sprijinim pe acest tânăr fotograf aflat la început de drum publicându-i o fotografie pe un blog de anvergură.

Share:

33 comments

  1. RoseN 26 June, 2011 at 18:03

    =)) Ras in cap si cu camasa in dungi alb-negru =)) deci…oare ce a vrut artistul sa sugereze??

  2. andryusha 26 June, 2011 at 18:07

    Primul meu aparat tot Smena a fost, arăta destul de bine după ce l-am desfăcut să văd ce are înăuntru… =))

  3. lulu 26 June, 2011 at 18:19

    Asta nu-i promovare de talente. Asta-i reclama mascata la alcool. Cum unde? In privirea lui Giulius :))

  4. aisha 26 June, 2011 at 18:23

    @RoseN: Daca nu esti atenta la titlul textului!:D
    @Personajul din fotografie: Folositi rimel pentru alungirea genelor?!

  5. lulu 26 June, 2011 at 18:26

    @aisha: Adica titlul spune ca tricoul e galben cu negru, nu? :d

  6. RoseN 26 June, 2011 at 18:30

    @aisha:
    @lulu:
    Cat curaj pe voi sa sugerati ca mogulul ar fi cumva… aaaa… ce-ati zis voi acolo, ptiu ptiu eu nu pronunt asa ceva :-S

  7. aisha 26 June, 2011 at 18:33

    @lulu: Mie imi plac fotografiile realizate de marele maestru fotograf -tanara speranta- Vlad P.
    Bine, in cazul de fata, modelul e absolut eclatant si ravisant de-a dreptul.

  8. eftimie 26 June, 2011 at 18:35

    Din celebra campanie: Spuneţi NU Drogurilor. Si salariilor.

  9. lulu 26 June, 2011 at 18:37

    @RoseN: Adica este un muz, asta spuneam. I-a inspirat autorului anumite trairi de geniu :))

  10. lulu 26 June, 2011 at 18:39

    @eftimie: Crezi ca nedrogati am aprecia mai bine poza/modelul?? =))

  11. camionagiu 26 June, 2011 at 18:42

    Rog sa se consemneze ca sustin ce a spus colegul Eftimie. (in a doua parte)

  12. aisha 26 June, 2011 at 18:46

    @RoseN: Numai lucruri frumoase am zis!(eu, cel putin)
    Ce ai inteles tu?!
    Deci, e o fotografie gen Afrodita de Milo.

  13. camionagiu 26 June, 2011 at 19:20

    Fondatorul curentului Cotcodacian – un punct de cotitura in umorul european.

  14. Snow 26 June, 2011 at 19:21

    Acolo pe fundal e Adrian Nastase? Locul unde a fost facuta poza e de fapt hide-out-ul secret al mogulilor? :))

  15. sebra 26 June, 2011 at 19:48

    Ce i-aţi făcut, bre, lui Julius la concert??

  16. Sare'n Ochi 26 June, 2011 at 19:50

    daaa. fotografia dovedeste profunzime. domnul din spate, nu cumva este Chinezu? =))

    PS: raspuns la niste intrebari anterioare – un barbat isi bea vinul in curte impreuna cu sotia. zice: te iubesc atat de mult incat nu-mi dau seama cum de-am putut trai fara tine, sau as putea trai fara tine. ea (malitioasa): tu vorbesti, sau vinul din tine? el: eu. cu vinul.

  17. Dan1 26 June, 2011 at 22:12

    Aha, înteleg acu’ de ce nu mi-ai publicat textu’ ala prost! (Ala cu Gillette :))).
    Legenda acestei poze ar fi: Eram proaspat barbierit când m-am asezat la masa si asa eram când a venit chelnerul sa-mi ia comanda!

  18. aisha 26 June, 2011 at 22:21

    @Dan1: Eeei, ash! Legenda e: Boem, sauvage, posibil pianist!:))

  19. JULIUS 26 June, 2011 at 22:22

    cam putine like-uri. nu prea il incurajati pe tanarul fotograf…

  20. aisha 26 June, 2011 at 22:35

    @Dan1: Sper ca desi Julius nu ti-a publicat inca textul ala superb cu David Gillette, tu i-ai acordat un like tanarului si promitatorului talent.:))

  21. ErRon 26 June, 2011 at 22:47

    Fiindca n-am inteles dintr-o data titlul, am cautat si iata ce-am gasit:
    “Drones are male honeybees. They are characterized by eyes that are twice the size of those of worker bees and queens, and a body size greater than that of worker bees.
    Their main function in the hive is to be ready to fertilize a receptive queen.”
    Ce nu inteleg acuma e “who is the queen?”:D

  22. aisha 26 June, 2011 at 23:11

    @ErRon: Pssst! Trebuia sa comentam fotografia, nu titlul, eu asa am inteles. Julius-2 scrie pe fotografie.
    Unde-i Julius-1, oare?

  23. ErRon 26 June, 2011 at 23:14

    Julius-1 o fi fost facuta inainte, si nu-l reprezinta!:D

  24. ErRon 26 June, 2011 at 23:24

    @aisha: Fotografia, zici, tre’ comentata?
    Ma abtin, ca mie mi se pare figura lui foarte grava si concentrata, nu vad nimic din tipul care-a speriat o turma de dudui cu soricelul si ma cam sperie!

  25. aisha 26 June, 2011 at 23:31

    @ErRon: Mai usor cu soricelul. Ca mor de frica cand pomenesti de el. Mi se pare ca si aud: Chitz-chitz!:D

  26. Someone 27 June, 2011 at 00:10

    Julius-1 va aparea la timpul potrivit :grin

    As dori sa atrag atentia micului mogul din imagine ca, recent, o fotografie cu Billy the Kid a fost cumparata cu 2 mil USD. Sigur, nici dolarul nu mai e ce-a fost, dar zic ca micul mogul ar putea face o oferta rezonabila artistului pentru negativ.

    Nu se stie niciodata ce banci ajunge sa sparga un proprietar de blog colectiv torturat de gandul ca iar n-are bani de salarii pentru amploaiati – si in cautarea faimei, fireste.

    In rest, draga Julius, raman la parerea mea – imaginea e stranie, te face sa pari un pic intelectual, asa. Foarte ciudat 🙂

  27. teo 27 June, 2011 at 00:29

    @ErRon: nu ma pot gandi decat la Printesa =)) nu-i tocmai o queen, da macar are sange albastru 😀

  28. Insignifianta 27 June, 2011 at 01:29

    Io as dori sa atrag atentia! Ca am dat like. Mai trebuie sa mai fac ceva, sa comentez, eventual? 😀
    Daca da, atunci imi place ca e aranjate dungile pe orizontala si nu pe verticala.
    @teo: Esplic-ami s-i mie de ce razi, te rog!

  29. Cougar 27 June, 2011 at 02:00

    am citit “topograf”.

  30. Dan1 27 June, 2011 at 08:22

    @ErRon: E mult mai simplu: “male honeybees”, adica, mai pe româneste – trântori, da? :))

  31. aisha 27 June, 2011 at 09:12

    @JULIUS: Noi am vrea sa citim textul scris de Dan1!
    semneaza indescifrabil Un grup de cititori:))
    @Dan1: Apare si David Beckham (eventual si Posh Spice) in textul cu Gillette, sper!=))

  32. haolica 27 June, 2011 at 09:57

    +11 la comentariul lui Petreanu :)))))))))))))))))))))))))))))))

  33. Stephanie 27 June, 2011 at 17:41

    Fiu-mio says: “Asta din poza e tac-su lu’ seful de la DC?”
    Ma-sa: “Nu, iubire, e tot seful DC-ul… dupa ce a platit salariile ECHIPEI”. ;;)