Concursuri

Concurs Starbucks – reminder

Mâine e ultima zi în care vă puteţi înscrie la concursul organizat de Starbucks şi Daily Cotcodac, cei trei câştigători urmând să participe împreună cu Julius la o lecţie privată despre Frappuccino. Întâlnirea va avea loc în data de 15 iunie la ora 20, la Starbucks America House din Piaţa Victoriei. Câştigătorii vor fi anunţaţi miercuri.

În mod normal ar trebui să închei cu o mică glumă, dar, dacă recitiţi textele din ultima săptămână, o să vă daţi seama că nu vreţi asta.

Share:

42 comments

  1. sebra 5 June, 2011 at 21:31

    Am uitat ce trebuia să facem ~X(

  2. Dan1 5 June, 2011 at 21:31

    Hai bre, ca nu uitaram, daaa? =))
    Later Edit: Bah ce mi-a luat fatza sebra! La mustata! =))

  3. Mada 5 June, 2011 at 21:34

    eu o sa castig. vreau sa beau la starbucks pe gratis!

  4. Insignifianta 5 June, 2011 at 21:50

    Deci, nu ma fa sa reiterez!
    http://www.dailycotcodac.ro/2011/05/o-noua-intalnire-cu-julius-la-starbucks/#comment-144071
    Ca nu cred ca vrei sa stie toata lumea ca n-am primit nici macar vreun solz de zmeu, pana in ziua de azi! =))

  5. admin 5 June, 2011 at 21:51

    @Insignifianta: o sa primesti mail, ma, ho. abia vineri am trimis ultimii 3 castigatori.

  6. Insignifianta 5 June, 2011 at 22:00

    @admin: Am inteles. m-am lins pe bot de incapuciato capucin d-ala, gratis! 😀

  7. lulu 5 June, 2011 at 22:08

    @Insignifianta: Astazi la mare era plin de zmeie. La primul m-am gandit “o fi tatalor” Apoi am mai vazut unul, pentru ca in cele din urma sa identific sursa: un nene mai ciocolatiu le vindea, sau le dadea rest la aspra de mare. Concluzia: nu dispera in cazul in care nu-ti primesti premiul, daca ne plac noua glumele de pe DC, or sa ne placa si zmeiele facute pe vapor….

  8. Dan1 5 June, 2011 at 22:37

    @Insignifianta: Vrei sa-l schimbi? Pe un Frapuccino de-ala, sau cum ii zice? =))

  9. Insignifianta 5 June, 2011 at 22:49

    @Dan1: Nu, nu. Ca nu dau eu zmeul sfoara din mana pe capucinu’ de pe un blog umoristic… 😀

  10. N.A. 5 June, 2011 at 22:50

    Ora 20? Uff… 🙁 Asta ma descalifica din start..

  11. Ciprian 5 June, 2011 at 23:06

    Ehe, 15 iunie, frumos.. e si eclipsa solara totala de luna. Cei lunatici nu au nevoie de cafea.

  12. Lecteriţa 5 June, 2011 at 23:13

    Oare despre ce era concursul? Ce trebuia sa zicem? Cred ca am si zis, da’ nu mai stiu ce.
    Frapuccino ala e un ordin al calugarilor capucini? =)) Nu vreau la d-aia!

  13. Insignifianta 5 June, 2011 at 23:16

    @Ciprian: Daca e eclipsa, atuncea m-am razgandit. Nu mai personalizez zmeul, personalizez eclipsa! Eclipsa insignifianta total(a)!

  14. Michell 5 June, 2011 at 23:18

    @admin: Pe care deal ai trimis ultimii 3 castigatori ?
    @Insignifianta: Vezi ce te asteapta.

  15. Insignifianta 5 June, 2011 at 23:19

    @Lecteriţa:
    Fra Ppuccino e monsenioru’ fratele al mai mare! =))

  16. Ciprian 5 June, 2011 at 23:19

    @Insignifianta: asta de care zici tu e un fel de eclipsa eclipsata de un nor ratacit.

  17. Insignifianta 5 June, 2011 at 23:25

    @Michell: Pai, n-auzi, ca tocmai d-aia pusera intalnirea mai pe seara> eclipsa, sa nu se vada unde-i ingr duce. Sa le pierdem urma. Si, pac!, vorba lu’ Dan1, …
    3 comentatori incomozi… dintr-o lovitura! =))

  18. Michell 5 June, 2011 at 23:29

    @Insignifianta: Las’ ca inainte de asta e un ritual frumos. Invitati vor fi cativa practicanti voodoo de prin Africa.
    Va fi o seara de neuitat. >:) =))

  19. Insignifianta 5 June, 2011 at 23:29

    @Ciprian:
    Bine, mah, du-te tu! 😛
    Da’ ia sa vedem si noi, ce ai tu personalizat? Ia sa vedem! =))

  20. sebra 5 June, 2011 at 23:31

    @N.A.:
    Îţi dai seama că nu degeaba a ales ora 20! Să aibă motiv să ne descalifice! =))

  21. Ciprian 5 June, 2011 at 23:40

    @Insignifianta: Nu ma calific pentru concurs din macar trei motive: nu stau in Bucuresti, nu am ceva inscriptionat, nu sunt bautor de cafea. N-am nimic, mă pierd ușor în mulțime.

  22. Dan1 5 June, 2011 at 23:46

    @Ciprian: Ce-i asta?! Pa’ la cate concursuri manarite fusera p-aici, cred ca ai sanse! =))

  23. Ciprian 5 June, 2011 at 23:50

    @Dan1: Nu știu cum mai e acum, eu când am câștigat cartea cu mâța a fost pe merit. 😀

  24. Insignifianta 5 June, 2011 at 23:55

    @Ciprian: Cipprian, te pierzi la fel de usor in multime, cum se pierdea si Tonitza? 😉
    P.S. “Emoticonurile au fost create pentru a exprima mai uşor şi într-o manieră creativă diverse sentimente, emoţii. Deşi unele dintre ele au fost făcute după chipul omului, se recunoaşte şi o migrare a acestora din online pe chipul omului.” 🙂

  25. Ciprian 6 June, 2011 at 00:06

    @Insignifianta: Șterge tu, mă faci de râs pe Daily Cotcodac. :”>

  26. Insignifianta 6 June, 2011 at 00:33

    @Ciprian: Aoleuuu, scuza-ma! ^#(^ Am scris cu doi de p! :)) Hai, ca am sters unu’…numa’ asa, sa nu-ti mai migreze fastaceala din online si pe chip X_X

  27. Ciprian 6 June, 2011 at 00:49

    @Insignifianta: :”> x_x

  28. Arsulici 6 June, 2011 at 01:07

    15 iunie? Vin și minerii? 😀

  29. Arsulici 6 June, 2011 at 01:08

    @lulu: Când am fost eu pe plajă dimineață, nu era nici un zmeu….

  30. lulu 6 June, 2011 at 08:32

    @Arsulici: Ai vrut sa spui “cand am fost eu pe plaja, eram doar un zmeu…” Probabil nu am fost pe aceeasi plaja

  31. Michell 6 June, 2011 at 10:07

    Azi am vazut un zmeu. Mergea catre Craiova. ;))

  32. Dan1 6 June, 2011 at 11:18

    @Arsulici: Aha, deci ai trecut prin Ciulniţa pâna la urma! =))

  33. Insignifianta 6 June, 2011 at 11:19

    @Michell: Si-avea vant bun, din fata, sau ii era potrivnic si-i batea din pupa coada? 😛 Gata, incepura meciurile de la matineu? 😀

  34. Dan1 6 June, 2011 at 11:22

    @Michell & @Insignifianta: Ala nu era zmeu, era căpcăun Mititelu! =))

  35. Arsulici 6 June, 2011 at 23:27

    @Insignifianta: Aoleu, se joacă la matineu? Vai, bietul Julius n-o să mai vadă nici un meci, la ora aia doarme, se antrenează pentru rolul de 33%șef de opoziție =))

  36. Arsulici 6 June, 2011 at 23:29

    @Dan1: Da, dar la distanță de 2 zile… Și doar la venirea de la mare, la dus am fost cu autocarul și autostrada, surprinzător, nu trece prin mijlocul Ciulniței 😀

  37. Insignifianta 6 June, 2011 at 23:38

    @Arsulici: Tu stii cum e cu fotbalu’ asta nou! Io nu mai sunt pasionata. Nici de procente. =))

  38. Arsulici 6 June, 2011 at 23:45

    @Insignifianta: Cu procentele e simplu. Fiecare e șef 33% pentru că-s trei: unul somnoros, unul pilot de curse, iar celălalt e necunoscut… 😀

  39. Insignifianta 7 June, 2011 at 00:06

    @Arsulici: Da, dar vezi tu, e important si 1 la suta ala! Cine dreaq o fi! Ca nu iese socoteala, nu de alta. Chit ca nu mai sunt pasionata de procente.

  40. Arsulici 7 June, 2011 at 00:58

    @Insignifianta: 1% e comisionul standard 😀

  41. Insignifianta 7 June, 2011 at 01:42

    @Arsulici: Standard impus de cine? Ca e important sa stiu. 😀
    Tu stii? Poti sa-mi raspunzi? Sau, nu ai voie? Sau, ti-e mai comod, asa? 😀
    Ai si tu familie, copii, rate, alea-alea …

  42. Dan1 7 June, 2011 at 08:34

    @Arsulici: Aia-i autostrada bre? =))