Postul nu e post destul

Rubrica de muzică penibilă (-18)

Am făcut astăzi o excepţie şi am ales o piesă ce conţine şi cuvântul „p…”; prin urmare, înainte să daţi play, trimiteţi-vă părinţii în camera lor, astea nu-s lucruri pe care trebuie să le ştie ei.

Share:

34 comments

  1. Radu 13 May, 2011 at 15:06

    Seamana cu Bendeac. 🙂

  2. ionut 13 May, 2011 at 15:07

    suspansul este de nesuportat (drama p… eroului nostru e de natura hamletiana- “a fi sau a nu fi” ).

    finalul apoteotic lasa loc la o continuare si arunca o palida lumina asupra a ceea ce se intampla de fapt.

    infiorator…:))

  3. Michell 13 May, 2011 at 15:11

    @ionut: tu ai vazut clipul pana la final ? x_x

  4. warlock 13 May, 2011 at 15:12

    Pentru toti fratii din draganesti … gjieeee … represent … ce penele mele 😛

  5. RoseN 13 May, 2011 at 15:13

    @ionut:
    nimic, da’ nimic n-am inteles din ce-ai explicat =)) Tztzttt…

  6. ionut 13 May, 2011 at 15:21

    @RoseN: cam asta a spus si el decat ca subiectul apare mai des in clip si fara puncte, puncte ca in comentariul meu:)). e drept ca el e mai amuzant(si educ4t1v):))

    @Michell:
    am fost nevoit. nu se stie niciodata cand pisicile de pe dc se vor trezi sa mimeze clipuri de pe site.:D

    observ ca textele de astazi abordeaza aceeasi tematica. este un mesaj subliminal sau…?:)

  7. laurentiu 13 May, 2011 at 15:22

    Dureros, ca sa zic asa.

  8. JULIUS 13 May, 2011 at 15:23

    @ionut: n-as vrea sa te intreb de ce doar tu ai observat asta.

  9. darius 13 May, 2011 at 15:23

    La ce marca de bere face reclama?

  10. ionut 13 May, 2011 at 15:24

    @admin: R: pentru ca sunt un cititor fidel, atent la detalii, care merita sincere felicitari?:))

  11. Cms 13 May, 2011 at 15:24

    =)) =)) =))
    Comentariile sunt de prisos!

  12. JULIUS 13 May, 2011 at 15:25

    @Cms: lasa ca face dna Metalista maine rubrica de metale noi, sunt convins ca o sa dea ceva si mai penibil!

  13. RoseN 13 May, 2011 at 15:29

    @ionut:
    Poftim, sincere felicitari =))
    (*) (*) (*) (*) (*)
    astea-s bune??

  14. Lecteriţa 13 May, 2011 at 15:34

    Cine-i, ma, aurolacul asta, de n-a avut curaj sa se filmeze de la brau in jos, nici imbracat? Ia aduceti sublerul, sa verificam!

  15. ionut 13 May, 2011 at 15:35

    @RoseN: ca braga intr-o zi calda de vara :))

  16. RoseN 13 May, 2011 at 15:39

    @ionut: Ia d’aci ceva despre Elvetia:

    În anii războiului, Adolf Hitler dă un ultimatum Elveţiei: “Ori intraţi în război alături de noi, ori vă invadăm.”
    Peste câteva zile, primeşte răspuns: “Coi.”
    Înfuriat la culme, convoacă generalii de armată şi nu numai şi ordonă invadarea ţării. La care Heinrich Himmler, mai cumpătat: “Mein Führer, să nu ne grăbim… Poate că e ceva codificat ce vor să spună ei… Să avem răbdare câteva zile, ca să întrebăm toţi înţelepţii Reichului…”
    Ceea ce şi fac. Dar nimeni nu îşi dă seama…
    Cu spume la gură, Hitler urlă: “Invazie!!!!”
    Dar aceeaşi chibzuită căpetenie a SS-ului îl trage de pulpană:
    “- A rămas cineva neîntrebat.
    – Cine?
    – Rabinul cutare, ce stă închis la Majdanek.
    – Aduceţi-l încoace!! ”
    Îl aduc ei pe rabin… îl vede Hitler:
    “- Rabinule, fii atent: vă redau libertatea, ţie şi tuturor neamurilor tale, dacă îmi dezlegi o enigmă.
    – Care este aceea?
    – Uite, aşa, aşa, aşa… Ce vor ăştia să spună?
    – Aaa… E simplu: ceva care participă, dar nu intră.”

  17. ela 13 May, 2011 at 15:43

    Berea contine vit.B ?
    Nu ? Nasol momentu

  18. ela 13 May, 2011 at 15:54

    saru’mina nene admine ,

    facui asa cum zisasi si trimesai in camera pe mami si pe tati ca sa ma uit
    la ce pusasi talica acilea Da’ acuma io nu stiu ce ascult ca si de la laptop si din camera aud cam acelasi cuvint , stii tu ala , hihi nu pot sa-l zic ca mi-e rusine !

    Acuma io ce fac ?

  19. dongabone 13 May, 2011 at 15:58

    Ma gandesc la gandurile mele si ele imi zice:bai,nu fiti rai!Acordati-i o sansa acestui rapsod po….r venit tocmai de la Draganesti.Va rog io!!!Yeah man!.Respect,trai-ti-ar petu’!

  20. Lecteriţa 13 May, 2011 at 15:58

    @ela:
    =)) =)) =))
    daca ti-e rusine, de ce ai mai facut : hi-hi?

  21. Sandi 13 May, 2011 at 16:07

    Asta daca e de acolo, din Draganesti-Olt, ma intreb : Merge la meciurile Stiintei? In curand la matineu ! =))

  22. ela 13 May, 2011 at 16:40

    @Lecteriţa: pt ca mi-am adus aminte de tanti Raveca si nenea Mitica , vecinii de la doi ; aveau dormitorul , deasupra camerei mele , iar de 2-3 ori pe sapt seara , auzeam niste ciocanituri in calorifer . De fapt , nenea Mitica o ciocanea pe tanti Raveca , capul lui tanti Raveca izbea in tablia patului , iar tablia patului in calorifer

    in ceea ce priveste coloana sonora , din pacate nu stiu sa transcriu onomatopeele emise – ceva intre grohaitul porcului si mugetul vacii nebune

    De atunci le-a ramas numele Raveca Cu-cui si Mitica Hei-Rup

  23. silavaracald 13 May, 2011 at 16:51

    Gata, bre, că are și urechea mea niște limite! La strigătul de ajutor al… subiectului cântecului, m-am oprit înmărmurită.
    Oricum, de remarcat filmarea de tip impresionist, a la Renoir, precum și gestul de mare angajament de a culege berea aia de jos, semn că băiatul are măcar bani de una, nu e boschetar de rând.
    Ce mai, oricare cititor al DC se poate identifica cu el

  24. Insignifianta 13 May, 2011 at 17:00

    Filmare mai caleidoscopica ca asta n-am vazut, in plm, niciodata pana acum! 😀

  25. Lecteriţa 13 May, 2011 at 17:08

    @Insignifianta:
    Asta e!!! Caleidoscop! De cand imi framant creierii, cum ii zicea la jucarica aia de ne uitam prin ea si vedeam geometrii optice!

  26. Io 13 May, 2011 at 17:21

    “Momentan ma gindesc/La gindurile mele”
    Adinc autoreflexiv, maestre! Pe cind lansati si o colectie de fashion? Poate fi si bio…

  27. sebra 13 May, 2011 at 17:45

    Eu n-am dat play, da’ am venit să fumez aici.

  28. Constantin 13 May, 2011 at 17:57

    pai da, ca nici broasca nu cinta pe uscat. MinM de draganesti. precis are bacalaureatul.

  29. M3bis 13 May, 2011 at 18:07

    tre’ să fac un script, ceva, să recunoască și cuvintele inadecvate din clipuri! @admin, ești bine, tată?

  30. sendroiu 13 May, 2011 at 18:29

    titlu’ “rapper de la draganesti-olt” si mecla lui sunt motive suficiente sa evitbutonu’ “play”. Poate ca Bercea Mondialu a furat ceva radioactiv din Germania si l-a ascuns in podu casei de langa care isi procura baiatu asta berea …

  31. V3nt0R 13 May, 2011 at 20:40

    In direct de pe taramul lui Bercea Mondialu ‘ !!!

  32. Dan1 13 May, 2011 at 22:25

    @ela: Invinge-ti temerile! Zi-l! Cu glas tare! :))

  33. Dan1 13 May, 2011 at 22:26

    @V3nt0R: Aaa! Ai profitat ca e “-18”, nu? =))

  34. Cms 14 May, 2011 at 00:40